Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie Sub2DivX - program tworzy z pliku avi i napisów srt (ważne) kontener divx który działa na ps3. Napisy trzeba włączyć (podczas odtwarzania). Napisy z txt na srt można przekonwertować za pomocą SubtitleWorkshop.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na necie pojawily sie filmy hd w mp4 specjalnie pod czarnulkę..

dorwalem wlasnie takiego gladiatora i o dziwo mam tez do niego PL napisy

Pytanie brzmi: czym dokleic bez wielkich strat w jakosci (bo w koncu chce by byl efekt hd) te napisy do filmu?

Dzieki za pomoc

od wczoraj jestem happy posiadaczem  ps40gb z mm za 1090zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najszybsze chyba rozwiazanie to uzycie programu Avisub

Dodanie napisow do filmu trwa ok 2 min

Potem nagrywamy film na pendriva a w ps3 jak odtwarzamy film to trzeba tylko te napisy wlaczyc i po sprawie

bawilem sie...niby dodaje...wgrywam na pendrive

wlaczam na ps3, daje subttles -> other...ii.....napisow ine widac ..

a sub2avi czy tam avi2sub wywala jakis blad

...help....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spędziłem kilka godzin na testowaniu po kolei programów z tego tematu. Nie będę się tu rozpisywał ale pierwszy program skąd bym go nie ściągał zawiera jakieś trojany w pliku exe więc sobie darowałem. Następny całkiem fajny ale czas jaki potrzebuje "na dochodzenie do 100%" i to kilkakrotnie jest czasem zdecydowanie za długim, wole nagrać na płyte i odtworzyć na DVD.

Co do wypowiedzi Vasquez'a i programu Avi Sub to odkryłem że muszą być napisy w odpowiednim formacie w pliku txt a wyglądają np tak:

{628}{800}Synchro do wersji: Hancock[2008]DvDrip[Eng]-FXG|-=sienek=-

{960}{1009}Do wszystkich jednostek.|Kod 3411.

{1012}{1075}Biały van kieruje się w pobliże|wjazdu na autostradę.

{1078}{1151}Podejrzani to trzej mężczyźni.|Potrzebne wsparcie.

Nie znam się na tym zbyt dobrze ale wiem że w tym formacie napisy zgrane Avi Subem działają dobrze.

Ja również proszę znawców tematyki o podanie jakiegoś naprawdę prostego i co najważniejsze szybkiego programu do wklejania napisów na filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też spędziłem kilka godzin na testowaniu po kolei programów z tego tematu. Nie będę się tu rozpisywał ale pierwszy program skąd bym go nie ściągał zawiera jakieś trojany w pliku exe więc sobie darowałem. Następny całkiem fajny ale czas jaki potrzebuje "na dochodzenie do 100%" i to kilkakrotnie jest czasem zdecydowanie za długim, wole nagrać na płyte i odtworzyć na DVD.

Co do wypowiedzi Vasquez'a i programu Avi Sub to odkryłem że muszą być napisy w odpowiednim formacie w pliku txt a wyglądają np tak:

{628}{800}Synchro do wersji: Hancock[2008]DvDrip[Eng]-FXG|-=sienek=-

{960}{1009}Do wszystkich jednostek.|Kod 3411.

{1012}{1075}Biały van kieruje się w pobliże|wjazdu na autostradę.

{1078}{1151}Podejrzani to trzej mężczyźni.|Potrzebne wsparcie.

Nie znam się na tym zbyt dobrze ale wiem że w tym formacie napisy zgrane Avi Subem działają dobrze.

Ja również proszę znawców tematyki o podanie jakiegoś naprawdę prostego i co najważniejsze szybkiego programu do wklejania napisów na filmy.

hmm ja wklejałem napisy w formacie SRT...

Avisub niby mielil wypluwal plik ale konsola napisow nie czytala (choc jakies w subtitles mialem do wyboru)

sub2avi wypluwa blad ze nie moze cos tam znalezc strumienia czy cos takiego

Co do mp4 to znalazlem teoretycznie ciekawy program - Mp4BOX z frotendem Yamba

Wrzucilem tam mojego gladiatora HD w mp4 dodalem napisy...mieli mieli i na koncu wypluwa jakis error...

teoretycznie powinien dokleic napisy do mp4 na zasadzie takiej jak  sub2avi itp..praktycznie wszystkie te programy sprawiaja mi problemy i efektow nie widac

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok....z napisami w divx sobie poradzilem

lekiem na cale zlo okazal sie : AVIaddxsubs ....ktory robi to co poprzednie programy powinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok....z napisami w divx sobie poradzilem

lekiem na cale zlo okazal sie : AVIaddxsubs ....ktory robi to co poprzednie programy powinny

no i wreszcie dobry program w połączeniu z Subtitle Workshop daje w 5 min divixa na PS3 z napisami PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wreszcie dobry program w połączeniu z Subtitle Workshop daje w 5 min divixa na PS3 z napisami PL

 z napisami mp4 w ripach filmow HD tez sobie juz prawie poradzilem jutro przetestuje czy czarnulka to cudo czyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 z napisami mp4 w ripach filmow HD tez sobie juz prawie poradzilem jutro przetestuje czy czarnulka to cudo czyta

niestety subtitles zawartych w mp4 chlebaczek nie widzi :/

pozostaje nakladanie hardsubow...ale to oznacza strate jakosci...

Ktos moze ma jakis inny pomysl co do napisow w filmach hd mp4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ wszystkim !

Może ktoś z was byłby w stanie mi pomóc ?? Otóż sprawa wygląda następująco:

do tej pory używałem AviAddXSubs do wklejania napisów oraz subbtitle workshop do konwertowania z txt na srt. Wszystko było cacy, oglądałem sobie na mojej czarnuli moje ulubione seriale aż tu nagle....

No właśnie, nie wiem co się stało ale nagle nie chce mi odtwarzać napisów, do tej pory nic nie zmieniałem AviaddXsubs mam

ustawione na następujących parametrach :

Configuration:

break long lines (zaznaczone)

character set- east europe

language code - polish

Subbtitle bitmap - custom (1024 x 768)

Full screen- zaznaczone

Subbtitle position -( Center 440, vertical 650)

Align - Center

Zauważyłem jedną rzecz, nie wiem czy jest istotna bo się nie znam. DO tej pory wszystkie napisy były w "[" i "]" a teraz mam w "{" i "}". Próbwałem je zamieniać, tzn { na [ ale mi sie wtedy wszystko kasztani i nic nie wychodzi. Jeśli ktoś mógłby pomóc to byłbym niewmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwertowanie filmów HD (.mkv .ts) do formatu który odczyta PS3 (dźwięk zostanie przekonwertowany z DTS na DD5.1).

Jak już będziemy mieć gotowe napisy .srt to one mają byc w tym samym folderze co film, w folderze tym mają znajdować się tylko te 2 pliki czyli plik .srt i plik z filmem - MA NIEBYĆ ŻADNYCH INNYCH PLIKÓW W TYM FOLDERZE ! ! ! Tutorial do stworzenia napisów .srt znajduje się niżej ! ! !

ZACZYNAMY ! ! !

Ściągamy program mkv2vob v2.4.4 (freeware) i instalujemy,

Konfiguracja programu:

ZAKŁADKA PIERWSZA – ADD FILE:

Source File – Choose i szukamy pliku, który będziemy przerabiać,

Destination Directory – Choose i wybieramy miejsce gdzie ma zostać zapisany przerobiony już film,

Add File – START – rozpoczęcie przerabiania filmu,

ZAKŁADKA DRUGA – ADD DIRECTORY:

Nic nie zmieniamy !!!

ZAKŁADKA TRZECIA – CONFIGURATION:

Preferred Audio Language – zdarza się, że niektóre filmy HD mają angielskiego i polskiego lektora, po prostu przerobiony film będzie mógł być tylko z polskim albo angielskim lektorem (albo tureckim każdym innym….) my mamy sobie wybrać jaki chcemy mieć. Lecz jak film jest z angielskim lektorem to i tak będzie po angielsku przerabiany nawet jak mamy zaznaczone POL,

Video Transcoding – Automatic

Preffered Subtitle Language – Jeżeli plik .srt z napisami będzie wielojęzyczny to w zależności jaki język tu zaznaczymy taki będzie wklejony w film – odsyłam niżej do NAPISY ! ! !,

Large Subtitles - zaznaczenie tej opcji spowoduje, że napisy wtopione w film będą większe.

Overscan Compensation - zaznaczenie tej funkcji powoduje, że napisy wklejone w film będą wyświetlane wyżej,

File Splitting – Dzielenie pliku. Film po przerobieniu zostanie podzielony na części w zależności od wybranej opcji (1GB, 2GB….),

Output File Extension – mpg

Transcoding Codec – MPEG-2 (Fast)

Load Subtitles From SRT – Jeśli będziecie dodawać napisy do filmu to zaznaczacie to,

Boost AAC Volume – zaznaczone,

Boost DTS Volume – zaznaczone,

NAPISY !!!

Ściągamy program Subtitle Workshop 2.51 (freeware),

Plik z napisami i plik filmowy zawsze mają się znajdować w tym samym folderze !!!,

Uruchamiamy więc wcześniej pobrany i zainstalowany program Subtitle Workshop. Jeżeli jest to nasze pierwsze uruchomienie zmieniamy język programu na polski. Dokonujemy tego w menu Settings / Language / Polish,

Kiedy program jest już w polskiej wersji językowej możemy przystąpić do konwersji napisów.

Z menu Plik wybieramy opcję Otwórz plik napisów,

Wskazujemy plik z napisami przeznaczonymi do konwersji,

Jeżeli plik video i napisów mają taką samą nazwę (zalecane) wraz z napisami wczytany zostanie film,

Wyskoczy ERROR, nie przejmujemy się tym i okienko z ERROREM przesuwamy na bok gdzieś monitora aby nam nie przeszkadzał i dalej działamy na programie (nie dajemy NIE WYSYŁAJ)

Teraz zmieniamy kodowanie: (żeby były polskie znaki ĄĘĆ…)

Aby zmienić kodowanie wystarczy zmienić pole widoczne z lewej strony z wartości ANSI na EastEurope. Po zmianie od razu zobaczymy zmianę. Jeżeli wszystkie znaki diaktryczne wyświetlane są poprawnie możemy przystąpić do konwersji napisów do nowego formatu,

Z menu Plik wybieramy opcję Zapisz jako,

Wyświetlone zostanie okno w którym musimy wybrać odpowiedni format. Odszukujemy więc na liście oznaczenia SubRip i klikamy na nim dwa razy,

Kolejne okno wyboru pozwoli wybrać miejsce w które zostaną zapisane napisy już w formacie .srt,

Po poprawnie wykonanej operacji w naszym katalogu będą dostępne 3 pliki. Jeden plik video i dwa pliki z napisami,

W ten oto sposób otrzymaliśmy napisy w formacie .srt, które są gotowe do użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - jeśli film będzie się konwertował w opcji Transcoding to będzie długo no ale to już od filmu zależy ale większość robi się bez.

Może spróbujcie zrobić, że dacie Transcoding Never i zobaczcie co wtedy się stanie ja napisałem tak jak robiłem i zawsze działało a może też będzie działać jak dacie Transcoding Never niewiem. Ja dziś spróbóje bo teraz skończyłem jeden film konwertować i właśnie się konwertował w Transcoding a teraz puszcze Never i zobacze czy będzie na plejaku działało ładnie.

Edit:

Nieprobojcie jednak z Transcoding never bo to nic nieda i tak bedzie sie robilo z transcodingiem (przed chwilą sprawdzałem). Więc zostawiamy AUTOMATIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąteczka ode mnie Działa wyśmienicie. Do przetestowania jeszcze coś z napisami.

Proponuję przykleić ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten poradnik! Bardzo się przydał. Też proponuje aby przykleić ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie macie zielonych pasków na dole jak leci film na ps3? ja na razie używałem TsMuxe. i nie wiem czy ten opisany sposób jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niema zadnych pasków a ten sposób jest napewno lepszy (przetesotwałem chyba wszystkie możliwe).

Polecam go dlatego, że jest bardzo prosty w obsłudze (pare klikniec i już a w tamtych innych trzeba było ustawiac sraty formaty i inne duperele), wklejanie napisów jest też bardzo proste, niema zielonych pasków itp, poprostu DZIAŁA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zielonych pasów, napisy także działają dobrze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... no widzę ze do tej pory wszystko ok z konwersja. Nie do konca wszystko jest cacy z tym MKV2vob. Panie Majorze_Kupricz miałem chyba z 4 filmy w HD

(ostatnio Mad Max 2 4,5GB, oraz Alien w mikro HD 1,5 GB), z ktorymi program sobie nie radzi. Plik filmowy powstaje ale zaden player nawet z PC-ta nie odpala go. Moze zna ktos rownie prosty program jak MKV2vob do konwersji czytanej przez PS3?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kts z tym mikro HD to może niedziałac ja wiem że działa normalne HD

A to że ci komp nieodtwarza Mad Maxa to i tak spróbój w konsoli odtworzyć, i jak możesz to napisz mi wszystko o tym filmie najlepiej jak masz ten plik INFO do filmu to tam pisze Bitrate i inne duperele jak bys to mógł skopiować bo może to też jakiś mikro czy cos ja sie takimi niebawiłem

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Major_Kupricz:

Sprawa nie rozbija sie ze to jest micro HD (ok. 800x440) bo miałem inne filmy w tym formacie i po konwersji chodziły ladnie np. AvsPR, Rambo.

Tak jak pisałem inne pliki po 4,5GB tez sie "kaszania"(po konwersji nie rusza ich ani Ps3, ani Piec). Pytanie dlaczego tak jest?

Nie jestem teraz w domu, jak wróce podesle Ci linki do żródła tych filmów na priva i sam sprawdzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok chętnie zobacze bo dziwi mnie to ponieważ mi jeszcze ANI JEDEN film nie niedziałał.

Pamiętam też, że jak kiedys konwertowałem starymi sposobami jakiś innym programem to na kompie niedziałał plik znaczy był sam dźwięk a jak puściłem na plejaku to było wszystko OK(znaczy nie OK bo były zielone paski i obraz przesunięty) no ale w każdym razie trzeba zawsze na ps3 jeszcze wgrać i zobaczyć. Może w kompie jakieś sterowniki ci sie pogmatwały albo cos:]

(Rambo oglądałem niedawno też przerobione z polskim lektorem 5.1 i śmigało że hej), jeszcze może sprawdź krok po kroku czy masz te same wersje programów i wszystko pozaznaczane tak jak należy a jak niebędzie działać to będziemy cos kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm plik ma ponad 6,5gb. wolnego miejsca mam 25gb a jednak na koniec pisze mi, że mam za mało miejsca na dysku. nie dość że wlecze się czasowo to jeszcze takie krzaki.

ps. właśnie przeczytałem, że potrzeba mu 27gb do tego filmu. jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no widzisz dlatego napisałem, że na partycji robic na której jest nawięcej wolnego miejsca:P

Ale spoko film będzie zajmował około 6.5 GB po przeróbce;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×