Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie :P Może było już gdzieś, ale jakoś nie umiałem znaleźć. Jak się mają filmy pirackie do ps3, czy da się odtwarzać je na konsoli??

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezproblemowo dzialaja z tego co mi wiadomo ;p

Dzięki wielkie :P

To teraz tylko muszę cierpliwie czekać na ps3 i sprawdzę, czy warto było zamienić X'360 na ps3 :)

Edytowane przez rellmatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Mam film BD na dysku, kopia 1:1. Odpalam programik tsMuxeR_1.10.6_b i za jego pomoca wywalam niepotrzebne sciezki audio i napisow, zostawiam sobie tylko lektora, pl napisy i sciezke EN. Oczywiscie programik mi to sklada tak , ze struktura plikow i folderow jest identyczna, jak filmu BD. I teraz, czy jak nagram to na plytke BD 25gb to mi to ps3 odtworzy ? Bo zastanawiam sie nad kupnem nagrywarki , tylko musze byc pewny ze mi rusza te filmy. Bo video bez zmian, to samo audio,. tylko wywalam to co nieptrzebne aby weszlo na 25 gb , bo plytki 50 gb drogie , a 25gb juz za 5.5 zl sa :)

Program total media theatre mi odtwarza tak zrobiony film bez problemu.

Edytowane przez Sebul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Mam film BD na dysku, kopia 1:1. Odpalam programik tsMuxeR_1.10.6_b i za jego pomoca wywalam niepotrzebne sciezki audio i napisow, zostawiam sobie tylko lektora, pl napisy i sciezke EN. Oczywiscie programik mi to sklada tak , ze struktura plikow i folderow jest identyczna, jak filmu BD. I teraz, czy jak nagram to na plytke BD 25gb to mi to ps3 odtworzy ? Bo zastanawiam sie nad kupnem nagrywarki , tylko musze byc pewny ze mi rusza te filmy. Bo video bez zmian, to samo audio,. tylko wywalam to co nieptrzebne aby weszlo na 25 gb , bo plytki 50 gb drogie , a 25gb juz za 5.5 zl sa :)

Program total media theatre mi odtwarza tak zrobiony film bez problemu.

Nie lepiej przekonwertować i na dysk przenośny wrzucić, zamiast wydawać kasę w błoto, nie tracąc przy tym jakości.

Jeżeli PS3 odtwarza nieoryginalne płytki BD z filmami to w tym przypadku nie powinno być problemu, ale jak mówiłem szkoda kasy, chyba że chcesz przyszpanować. ;)

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonwertować na co? Kolega chce mieć pełne BD a nie jakieś mkv czy co tam sobie wymyśliłeś. Dwa, dysk przenośny ma ograniczenie w postaci FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonwertować na co? Kolega chce mieć pełne BD a nie jakieś mkv czy co tam sobie wymyśliłeś. Dwa, dysk przenośny ma ograniczenie w postaci FAT32.

Może i tak, ale hmm. z taką dokładnością, zresztą wystarczy podzielić plik, a taki gigantyczny nie jest.

Ale jak kto woli, jak dla mnie to jest to lepsze rozwiązanie i na razie wstrzymał bym się z kupnem nagrywarki i płyt.

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jak konsola jest w PAL to normalnie bedzie odtwarzać filmy dvd, blu ray i cd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik forum pragnę przywitać wszystkic.

Moje PS3 nie potrafi odczytać wypalonej plyty BD-R (nie rozpoznajei nośnika w napędzie), natomiast ta sama płyta na konsoli szwagra działa wyśmienicie. Z płytami tłoczonymi nie mam żadnych problemów. Czy ktoś wie dlaczego, skoro zgodnie ze specyfikacją, PS3 powinno dzialać z tego rodzajem nośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnie zadam po raz setny pytanie na tym forum, ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Jest jakiś sposób aby włączyć napisy do divx'a/ xvid'a? Mam plik filmowy i napisy txt o tej samej nazwie i napisy się nie włączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako świeży posiadacz PS3 chciałbym się dowiedzieć jak radzicie sobie z problemem filmów HD, ściągnąłem jeden z neta w jakości 1080, mam podłączony zewnętrzny dysk 320gb, jedna partycja w formacie fat32, film zajmuje 8gb, jak i czym go podzielić aby dało się go przenieść na dysk zewnętrzny.? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz albo stworzyc strukture avchd na tym dysku albo zrobic plik na m2ts - temat rzeka poszukaj na HDTV forum w dziale konsoli masz wszystko opisane - to w wielkim skrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy mam problem.

Konsola PS3 podłączona kablem HDMI do tv Sharp 40 LE 924E.

Gry wyświetlają się na całym ekranie, a jak włączam film z płyty Blu-ray to są paski czarne na górze i dole. Przecież w Full Hd nie powinno być pasków.

W tv nie da się pilotem powiększyć obrazu gdy mam konsole podłączoną kablem HDMI.

W konsoli kombinowałem w ustawieniach obrazu oraz ustawieniach DVD/Blu-ray i nic nawet zresetowałem PS3 by automatycznie ustawił wszystko pod HDMI także zero rezultatu.

Ps. Menu w konsoli mam polskie.

POMOCY?

wyczytałem że:

Filmy nagrane o parametrach obrazu: 2.40:1 mają pasy natomiast z 1.85:1 wyświetlają się w pełnym ekranie. Pewnie to jest problemem tych pasów, muszę gdzieś poszukać film blu-ray i wypożyczyć nagranego w obrazie 1.85:1 i się przekonać. Podobno po którejś aktualizacji ten problem pasów się pojawił, niestety każda kolejna aktualizacja nie zmienia tego in plus :(

Mam akurat trzy filmy blu-ray i teraz sprawdzam na szybko, potwierdziło się że zależne jest to od tego jak jest nagrany. Dwa z nich mają paski, jeden nie ma i jest pięknie wyświetlany na całym ekranie.

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy mam problem.

Konsola PS3 podłączona kablem HDMI do tv Sharp 40 LE 924E.

Gry wyświetlają się na całym ekranie, a jak włączam film z płyty Blu-ray to są paski czarne na górze i dole. Przecież w Full Hd nie powinno być pasków.

W tv nie da się pilotem powiększyć obrazu gdy mam konsole podłączoną kablem HDMI.

W konsoli kombinowałem w ustawieniach obrazu oraz ustawieniach DVD/Blu-ray i nic nawet zresetowałem PS3 by automatycznie ustawił wszystko pod HDMI także zero rezultatu.

Ps. Menu w konsoli mam polskie.

POMOCY?

wyczytałem że:

Filmy nagrane o parametrach obrazu: 2.40:1 mają pasy natomiast z 1.85:1 wyświetlają się w pełnym ekranie. Pewnie to jest problemem tych pasów, muszę gdzieś poszukać film blu-ray i wypożyczyć nagranego w obrazie 1.85:1 i się przekonać. Podobno po którejś aktualizacji ten problem pasów się pojawił, niestety każda kolejna aktualizacja nie zmienia tego in plus :(

Mam akurat trzy filmy blu-ray i teraz sprawdzam na szybko, potwierdziło się że zależne jest to od tego jak jest nagrany. Dwa z nich mają paski, jeden nie ma i jest pięknie wyświetlany na całym ekranie.

pzdr.

Wystarczy wcisnąć :triangle: > ust. obrazu i masz jakie formaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej, piszesz chyba tylko o sztucznym rozciąganiu filmu. Chyba, że nagle przeoczyłem funkcję, która pozwala zmieniać format filmu. Ogólnie tak jak napisałeś sam, film jest nagrany w pewnych formatach i od nich zależy jaki będziesz miał obraz na tv. Ja też mam filmy na bd i jedne mają pasy a inne są na całym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wcisnąć :triangle: > ust. obrazu i masz jakie formaty.

jak wcisne trójkąt podczas oglądania filmu to: pokazuje się menu gdzie można przewijać - przód, tył, wybrać ścieżkę audio - napisy, wrócić do menu początkowego i sprawdzić który rozdział filmu jaka ścieżka itp. ale nie ma nigdzie opcji sprawdzenia "jaki format" czy film nagrany w 2.40:1 czy 1.85:1

A i nie można nigdzie sztucznie rozciągnąć obrazu.

Dziękuje koledzy za pomoc i odpisy na mój problem, pozdrawiam

Edytowane przez Patryk-1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest ikonka "telewizorka" pod trójkątem.

jest tylko to całe menu, a jak wejdę w ustawienia WYŚWIETL to pokazane jest jaki czas filmu od - do, który rozdział, jaka ścieżka czy DTS, ile kanałów, ile kHz oraz jaka przepustowość w MB/s. TYLKO TO POKAZUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak oczywiście sztucznie - ale moim zdaniem tak jest lepiej, niż oglądanie na tv panoramicznym w 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak oczywiście sztucznie - ale moim zdaniem tak jest lepiej, niż oglądanie na tv panoramicznym w 4:3

Tylko że teraz po obecnych aktualizacjach już nie można sztucznie powiększyć obrazu na PS3 więc lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest możliwość. W weekend oglądałem film i się bawiłem formatem obrazu - powiększenie, normalny, oryginalny itd. Jak masz obraz 4:3 to się chyba dawało powiększenie.

Jak coś to 4 ikonka od końca w górnym rządku. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest możliwość. W weekend oglądałem film i się bawiłem formatem obrazu - powiększenie, normalny, oryginalny itd. Jak masz obraz 4:3 to się chyba dawało powiększenie.

Jak coś to 4 ikonka od końca w górnym rządku. :thumbsup:

Jeżeli dobrze pamiętam, to w przypadku plików mp4, wmv, divx, xvid, avi itp można zmieniać format obrazu tzn. powiększanie itp. Natomiast filmy DVD-Video (ale taki prawdziwy format, jak na oryginalnych filmach DVD) nie można powiększyć obrazu itp. Jedynie chyba można było dać "oryginalny obraz" lub "pełny ekran" - nie pamiętam dokładnie, bo już nie korzystam z PS3, jednak nie dziwię się, że pewnych funkcji przy płytach bluray lub dvd nie ma, bo faktycznie opcje te są wtedy "okrojone" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×