Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem i zgadza się co to wyżej napisane. BD nie ma tej opcji natomiast te "drobne" formaty mają. Założenie jest takie, że ogląda się film tak jak sobie to wymyślił reżyser. Taki np "Batman" ma w filmie w zależności od scen różne formaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak pisałem, a co do filmu Batman na Blu-ray to miałem go w weekend i się dziwiłem że raz są paski a raz nie hehe. To kest dopiero lipa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc i witam :)

Mam pytanie

Nagrałem płyte z filmem (DVD5) I po włożeniu płyty do napędu nie czyta mi jej

Na komputerze normalnie otwiera się menu filmu itd... Jest jakiś sposób żeby odtworzyć ten film?

EDIT: Brat wcześniej włączał i coś mu niby nie śmigało -_-

Włożyłem poczekałem i działa :)

Edytowane przez mariiox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobic remux pliku mkv - to bardzo popularny błąd - masz dwa programy mkvextract i mkvmerge i uzywasz ich po kolei potem bedzei dobrze - ustawiania sa zawsze defaultowe tylko jak juz bedziesz muxowal mkvmerge to dla pliku video ustaw FPS 23.976 w drugiej zakładce i nic wiecej i zmuxuj i bedzie gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie nagrałem sobie film pt. "Ostatni Samuraj". Gdy włożyłem film do napedu wyświetlił mi się komunikat "Ta płyta jest nieważna. (80029906)" O co może chodzić tymbardziej, że gdy wkładam płytę do zwykłego odtwarzacza blu-ray film chodzi bez problemu. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem otóż skopiowałem film na pendriva i podłączyłem go do ps3 i wykrywa go widzi wszystko pieknie tylko:

od początku jakieś moze 3s i zaczyna bardzo szybko go przewijać

nie ma dźwięku nic tylko go przewija do przodu ni tego zatrzymać ni w oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a czym nagrywasz ? a jaki masz firmware ? i jaka masz strukture katalogów na dysku ?

Fedor a co to za pliki ? opisz dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem ostatnie 10 stron i nie znalazlem pomocy dla mojego problemu :rolleyes:

mam plik mkv - na piecu wszystko ładnie śmiga, głos, obraz - bajka, poddaje go konwersji do mpg za pomocą mkv2vob i juz po bajce, audio jest niespójne z video, głos idzie nieraz sekundę, a nieraz nawet kilka później, próbowałem zmieniać utawienia, próbowałem konwersji innym programem tsmuxer też nic, próbowałem konwersji do innego pliku - nic. Dziwne jest to, że dzieje się to losowo. niektóre mkv przerobię i jest wszystko ok, a niektóre nie. Czy jest jakies proste lekarstwo na tą dolegliwość?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a czym nagrywasz ? a jaki masz firmware ? i jaka masz strukture katalogów na dysku ?

Fedor a co to za pliki ? opisz dokładnie

Nagrywam nero a FW mam najnowszy. Nero miałem wersję testową ale nie wiem czy to od tego bo na Odtwarzaczu zwykłym BD czyta bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze że nikt mi nie pomoże :( no ale trudno taki urof forum,

Nagrywam nero a FW mam najnowszy. Nero miałem wersję testową ale nie wiem czy to od tego bo na Odtwarzaczu zwykłym BD czyta bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mas znajnowszy firmware ? marcin spróbuj wypalic albo obraz iso albo "burn to disc" za pomoca imgburn albo clone cd - troche haotycznie ale ja nie wypalam a na forach sobie z tym nie radza hyhy- to popularny problem na forach nawet z oryginalnymi płytami BR bez rozwiązania - co znalazłem - albo uzyj programu DVDIT HD PRO ale nei wiem czy to jest darmowy program - poszukaj na forach ale anglojezycznych niestety

Kris a ty zapodaj jakies media info z tego pliku mkv - zapewne masz jedne w 25 fps a inne w 23.976 na kompie chodzą tak samo - sposób demuxuj pliki mkvextract i potem muxuj mkvmerge ale w zakladce format specific options dla sciezki wideo zaznaczonej daj fps 23.976 i potem po zmuxowaniu uzyj mkv2vob na kodowaniu mpeg 2 i zrób avchd na usb ( na przykład ) i powinno smigać chociaż mi się nie zdarzyło żeby pliki które na kompie latały były zdesynchronizowane po przeróbce :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy film bluray wypalony na płytach DVD zostanie odtworzony na konsoli PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Wgrałem na PS3 film który ma wgranego lektora jak i również napisy, jednak gdy odtwarzam go w konsoli niestety nie ma ani napisów, ani lektora ...

Co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tsmuxer exe has stopped working". Takie "cudowne" wiadomosci otrzymuje przy kazdej probie konwersji programem mkv2vob i nie mam zielonego pojecia co zrobic zeby to cholerstwo zadzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z odtwarzanie filmów w formacie blu-ray. System nie chce podpalić płyty. Po ok 30 sek od wyłożenia płyty do napędu słychać dźwięk jak przy wyciąganiu płyty i tyle. Raz na jakiś czas płyta odpalą. Nie jest to wina płyt ponieważ jeszcze niedawno filmy działały. Gry działają bez problemu więc nie jest to problem z napędem. Sony Polska zleciło przywrócenie wartości domyślnych, jednak to też nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, płyta ma zacieki podobne do rozlanej benzyny.

Gdy ps3 się rozgrzeje (ok 30-40min użytkowania) płyty odpalają, nie za każdym razem, ale jednak. Spróbuj tak zrobić ze swoim U3. Zostaw włączony system na pół godziny, a później próbuj odpalić grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam w planach zakup nowej konsoli ps3. ale najpierw chce sie dopytac o pare rzeczy. przedewszystkim czy na konsoli mozna odtwarzac filmy sciagniete z internetu? ostatnio po zakupie telefonu 3d zaczolem sciagac filmy 3d i mam rowniez w planach zakup projektora 3d i chcialbym wiedziec czy rusza mi filmy w plikach .mkv np? konwersja to nie problem. tylko czy jest mozliwosc odtwarzania filmow ktore nie sa na oryginalnych br-disk'ach. no i przy okazji odpowiedzcie czy jezeli nagralbym taki film na bluray to czy odtworzy mi sie to na konsoli czy bedzie tak jak z grami ze tylko konsole po jailbreak'u moga to odtworzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Man taki problem, wrzuciłem na dysk film w formacie TS, przeglądając go Na PC mam Lektora PL w 5.1, oraz napisy a także wersje oryginalną w DTS, przy próbie odtwarzania, po pierwsze jest tylko wersja oryginalna (nie ma możliwości wyboru języka) i nie można wybrać napisów. Proszę o pomoc jak to uruchomić . Plik zaimportowany z PC za pomocą PS3 Media Serwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co mi wiadomo filmy w formacie TS jak również M2TS mogą mieć tylko jedną ścieżkę dźwiękowa i to co najwyżej DolbyDigital. Dźwięk w formacie DTS ci nie odtworzy w tym również napisów. Jedyny ratunek to stworzenie płyty AVCHD tam można mieć kilka ścieżek audio w tym DTS napisy także obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie, czy istnieje możliwość skopiowania filmu bluray który mam na dysku PC na dysk konsoli? Jeśli tak to jak to zrobić skoro konsola obsługuje tylko FAT32. Film mam ściągnięty z internetu (TRUE BLURAY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie plik to MKV, i jak to zrobić aby otworzyć w PS3 ścieżkę z polskim dubingiem, wciskam trójkącik, w opcjach dźwięku jest tylko napisane dźwięk 1 i nie ma możilwości zmiany, może sam plik mkv należy jakoś zmodyfikować?

w padłem na pomysł aby przerobić ten plik MKV, za pomocą MKV tools. Usunołem ścieżkę DTS i napisy. I teraz kiedy chciałem odtworzyć na PS3 wyskakuje komunikat uszkodzony plik. Co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie plik MKV nie odtworzysz na PS3 musisz go zmuxować darmowym programem np. mkv2vob , ps3muxer , tsMuxerGUI na pliki TS lub M2TS który konsola odtworzy bez problemu w takim wypadku dźwięk DTS zostanie zdekodowany do DolbyDigital. Osobiście polecam PS3muxer gdyż jest banalny w obsłudze http://ps3muxer.org/ link skąd pobierzesz ten program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...nie wiedziałem gdzie zapytać więc pytam tu :)

czy Ps3 odtwarza filmy rmvb ?

i czy da się zrobić tak żeby jak się skończy film automatycznie konsola odtwarzała następny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×