Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

witam wrzucilem na dysk kilka filmow na moja konsole kolega mi polecil 1 swietny film wszystkie format avi.div- chcialem obejrzec tego filma a tuuu lipa niema dzwieku na niektorych innych tez tak mam a na kompie odpala co jest powodem da rady tego uniknac?:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że był już taki temat, ale ponawiam bo może ktoś coś wymyślił. :)

Mam pytanie do oglądających koncerty na BD.

Jak zrobić kopię płyty , żeby nie stracić jakości dźwięku i wrzucić na dysk PS3 (mniejsza o obraz)?

Testowałem program "Blu-ray Converter Ultimate", ale strata jest ogromna (AAC 48000Hz, 320Kb/s , 6 kanałów w najlepszej opcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum (sory za pisownie mam klawa walnieta)

Oto moj problem

Ps3 slim dysk 250 GB najnowszy soft 4.11 (laser KEN-450 AAA)

Problem polega na tym ze Ps3 nie wczytuje mi filmow blu-ray jakichkolwiek (all oryginal), inne jak gry, filmu dvd, muzyka cd itp chodzi miodzio, ale filmy NIE :(.

Plyta z filmem sie kresi laser widac ze chodzi jest niebieskie swiatelko ale tylko slysze cyk cyk cyk przepieli, zresetuje sie pyta znow mieli i cyk cyk cyk i pochwili zanik proby wczytanie pyty. nie widac na ekranie tv ze pyta jest widoczna.

Co moze byc problem tego, walniety laser moze cos na pytce od napedu prosze o pomoc.

Z gory dziekuje.

Edytowane przez Nighteell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, otóż mianowicie ;) :

Jestem szczęśliwym posiadaczem ps3, podłączonego do sieci przez wifi do routera asusa rt-n16 obsługującego dlna.

Wszystko fajnie działa, ps3 wykrywa router jako serwer multimediów, widzę pliki na dysku który podpięty jest przez USB do routera, ale nie każdy film odtwarza mi z dźwiękiem- w niektórych jest poprostu cisza...

NIe wiem czym to jest spowodowane, myślałem że jest to kwestia kodowania audio przez kogoś kto konwertuje film, ale ostatnio ściągnąłem serial (spartacus) pliki avi tworzone są przez rzekomo tą samą osobę, audio konwertowane w ten sam sposób, a w niektórych odcinkach jest dźwięk, a w niektórych nie ma.

dodam, że wciskając select podczas odtwarzania filmu kodek audio wyświetlany w górnej prawej części ekranu, w przypadku

a* gdy dźwięku nie ma oznaczony jest symbolami: mp3 kanał 1 32kb

b* gdy dźwięk jest: mp3 kanały 2 128kb

Co do napisów to już wiem, ze ps3 sam sobie nie poradzi z nimi i muszę je wklejać w film, ale problemu z dźwiękiem -a raczej jego brakiem- jakoś nie mogę zaakceptować...

Proszę, jeśli jest ktoś kto może mi pomóc niechaj odpowie ;) a jeśli rozwiąże mój kłopot, chętnie postawię mu pifko na terenie Wrocławia :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich.

Chodzi mi dokładnie o reakcję PS3 na kopiowane oryginalne filmy Blu-ray, czy je przeczytam ?

Wiadomo że kopie oryginalnych filmów na DVD PS3 czyta bez najmniejszych problemów, wystarczy oryginalna płyta DVD z filmem, nagrywarka DVD i prosty program do kopiowania. Ale jak się sprawa ma w przypadku filmów na Blu-ray ? (zaznaczam że chodzi mi tylko o filmy, bo wiem że z grami są problemy). Chce zainwestować i kupić nagrywarkę zew. Blu-ray do laptopa, ogólnie do wypalania śmieci z dysku :biggrin: ale przy okazji mógłbym np od kumpla pożyczyć oryginalny film na Blu-ray i zrobić sobie kopie, tylko czy PS3 mi przeczyta kopię takiej płyty ?

Z góry dzięki wielkie za zainteresowanie się moim tematem i pomoc.

Pozdrawiam

P.S.

Szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem niestety więc zakładam nowy.

Sorki ale założyłem temat nie tam gdzie trzeba :pinch:

dod6e23.png'/> dod6e23.png' width='500' height='120' type='application/x-shockwave-flash'>

Edytowane przez dod6e23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie kopiowanych filmów na Blu-ray.

Chodzi mi dokładnie o reakcję PS3 na kopiowane oryginalne filmy Blu-ray, czy je przeczytam ?

Wiadomo że kopie oryginalnych filmów na DVD PS3 czyta bez najmniejszych problemów, wystarczy oryginalna płyta DVD z filmem, nagrywarka DVD i prosty program do kopiowania. Ale jak się sprawa ma w przypadku filmów na Blu-ray ? Chce zainwestować i kupić nagrywarkę zew. Blu-ray do laptopa, ogólnie do wypalania śmieci z dysku :biggrin: ale przy okazji mógłbym np kupić oryginalny film na Blu-ray i zrobić sobie kopie, tylko czy PS3 mi przeczyta kopię takiej płyty ?

Z góry dzięki wielkie za zainteresowanie się moim tematem i pomoc.

Pozdrawiam

dod6e23.png'/>dod6e23.png' width='500' height='120' type='application/x-shockwave-flash'>

Edytowane przez dod6e23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko Częstochowsko, chcesz tworzyć nielegalne kopie filmów? Oglądać coś za co się nie zapłaciło??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściana płaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Matko Bosko Częstochowsko, chcesz tworzyć nielegalne kopie filmów? Oglądać coś za co się nie zapłaciło??

Kopie są legalne jeśli posiadasz oryginał, a kopie tworzysz do własnego użytku aby nie męczyć oryginału :laugh:

dod6e23.png'/> dod6e23.png' width='500' height='120' type='application/x-shockwave-flash'>

Witam

Jestem nowy na tym forum (sory za pisownie mam klawa walnieta)

Oto moj problem

Ps3 slim dysk 250 GB najnowszy soft 4.11 (laser KEN-450 AAA)

Problem polega na tym ze Ps3 nie wczytuje mi filmow blu-ray jakichkolwiek (all oryginal), inne jak gry, filmu dvd, muzyka cd itp chodzi miodzio, ale filmy NIE :(.

Plyta z filmem sie kresi laser widac ze chodzi jest niebieskie swiatelko ale tylko slysze cyk cyk cyk przepieli, zresetuje sie pyta znow mieli i cyk cyk cyk i pochwili zanik proby wczytanie pyty. nie widac na ekranie tv ze pyta jest widoczna.

Co moze byc problem tego, walniety laser moze cos na pytce od napedu prosze o pomoc.

Z gory dziekuje.

Witam.

Jak na moje oko :laugh: musisz kupić alkohol izopropylowy IPA http://allegro.pl/ko...2300064300.html, rozebrać PS3 i przeczyścić laser zanim kupisz nowy. Ponieważ prawdopodobnie masz dwa oczka, jedno od DVD drugie do Blu-ray. Jeśli to nie podziała kup nowy laser.

Ja tak zrobiłem i podziałało

Pozdrawiam

dod6e23.png

Edytowane przez dod6e23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem, ale czy to sie w ogóle opłaci, pusta plyta blue ray kosztuje chyba tyle co film, do tego robocizna itp, chyba ze zrobisz konwersje do m2ts i nagrasz na dvd albo wrzucisz na pendrive, taki format bez problemow czyta czarnula.

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta bez problemu. Mam kilka kopii zrobionych własnoręcznie, bo płyty na zachodzie kupowane bez polskich liter i wszystkie działają (płyty TDK BD50).

Czyste płytki z allegro za 14zł można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie filmu na Blu-ray oscyluje w granicach 9-12zł (zależnie od tytułu i wypożyczalni), a od kumpla masz za darmo, ponadto odpada Ci wtedy koszt zakupu nagrywarki i cena płyt, o czasie potrzebnym na nagranie już nie wspominam.

Opłaca Ci się taki interes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli oryginał jest u kumpla, a kopia u Ciebie to z oryginalnością ma to chyba niewiele wspólnego :)

Aż dziw że nikt nie wyrzucił tego tematu tylko dokleił tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie są legalne jeśli posiadasz oryginał, a kopie tworzysz do własnego użytku aby nie męczyć oryginału :laugh:

Owszem, ale...

...ale przy okazji mógłbym np od kumpla pożyczyć oryginalny film na Blu-ray i zrobić sobie kopie...

Idź już stąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale jeśli oryginał jest u kumpla, a kopia u Ciebie to z oryginalnością ma to chyba niewiele wspólnego :)

Aż dziw że nikt nie wyrzucił tego tematu tylko dokleił tutaj.

Podałem tylko taki przykład, może nie trafiony i słuszna uwaga, ale nie oto chodzi.

Wypożyczenie filmu na Blu-ray oscyluje w granicach 9-12zł (zależnie od tytułu i wypożyczalni), a od kumpla masz za darmo, ponadto odpada Ci wtedy koszt zakupu nagrywarki i cena płyt, o czasie potrzebnym na nagranie już nie wspominam.

Opłaca Ci się taki interes?

Jeśli będę używał tego Blu-raya głównie do wypalania "śmieci" z dysku u siebie i brata + usługi dla znajomych, to mi się opłaca i zwróci bardzo szybko :ok: A przy okazji jakieś tam inne :biggrin:

Czyta bez problemu. Mam kilka kopii zrobionych własnoręcznie, bo płyty na zachodzie kupowane bez polskich liter i wszystkie działają (płyty TDK BD50).

Czyste płytki z allegro za 14zł można dostać.

Dzięki wielkie za konkretną odpowiedz w mojej sprawie :cool:

Edytowane przez dod6e23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo, napisze tutaj posta, bo nowego tematu nie mogę mieć, więc spróbuje tutaj.

Mam problem z filmem, który ma dźwięk w AC3, obraz normalnie jest, ale dźwięku nie ma. Po puszczeniu owego filmu w PS3 Media Server z opcją Transcode dźwięk jest, ale chciałbym sobie ten film skopiować na dysk konsoli i pytanie do Was czy nie orientujecie się jakim programem zrobić żeby ten dźwięk był ? Próbowałem już tych sposobów co w tym temacie - http://www.ps3site.p...a-niektore-nie/ z MPEG4Modifier i puszczenie filmu przez VirtuablDub i zapisanie go jako .avi ale narazie dalej to samo, nie ma dźwięku.

W ogóle to dziwne strasznie, że AC3 nie działa w tym avi, jak przerabiam filmy mkv z DTS'em na AC3 to dźwięk jest :(

A tutaj pełne info audio/video tego filmu, nie wiem czy się przyda, ale wolę wkleić:

Video

ID : 0

Format : MPEG-4 Visual

Format profile : Advanced Simple@L5

Format settings, BVOP : 1

Format settings, QPel : No

Format settings, GMC : No warppoints

Format settings, Matrix : Default (H.263)

Muxing mode : Packed bitstream

Codec ID : XVID

Codec ID/Hint : XviD

Duration : 1h 40mn

Bit rate : 1 778 Kbps

Width : 720 pixels

Height : 400 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 23.976 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Compression mode : Lossy

Bits/(Pixel*Frame) : 0.258

Stream size : 1.24 GiB (80%)

Writing library : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio

ID : 1

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Mode extension : CM (complete main)

Codec ID : 2000

Duration : 1h 39mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 448 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 16 bits

Compression mode : Lossy

Delay relative to video : 920ms

Stream size : 320 MiB (20%)

Alignment : Split accross interleaves

Interleave, duration : 42 ms (1.00 video frame)

Interleave, preload duration : 500 ms

Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym prosić o radę odnośnie konwertera.

Ściągnąłem sezon kości i część odcinków ps3 nie odtwarza dźwięku i potrzebuję konwertera. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pobralem niedawno film w formacie avi, lecz PS3 niemoże go odtworzyć. Wyskakuje komunikat: plik uszkodzony. I dupa blada.

Z tego co wiem PS3 odtwarza avi, więc nie wiem w czym problem. Może by tak przekonwertować plik na jakiś inny ?

Proszę nie umieszczać głupich i bezsensownych odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie bo mam dragon balla w hd fortam avi a gra zwykłęgo formatu avi nie czyta to na jaki format można przekonwertowac plik żeby otworzyła go ps3 i żeby on nie stracił na jakości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem tak jak w temacie konsolka ps3 slim przy odtwarzaniu filmow w pewnym momencie (ok po 10min.) zaczyna sie stopniowo coraz bardziej przycinac aż do momentu całkowitego wyłączenia filmu. Występuje to zarówno w przypadku filmów DVD jak i blu-ray. Dodam ze gry działają bez najmniejszego zarzutu. Dodam że konsolka nigdy nie przerabiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Laser pada.

Edytowane przez Palpiboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak dzwieku w filach divx na kompie jest glos tutaj brak co dziwne sprawdzalem formaty innych filmow i niektore filmy maja identyczne formaty i przesyl danych chodzi o glos i na wszystkich glos jest a niestety juz na 30 filmow mi 4 nie dziala glos jaka moze byc tego przyczyna probowalem zmieniac w ustawieniach kbs,na marne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×