Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Swego czasu na PS3 site był wykres, sprzedaż Blu-ray i HD DVD procentowo, wie ktoś jak wygląda to w następnych miesiącach ?

A tu raport jak się kształtowała się sytuacja poprzednio:

bazza.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W europie "300" wchodzi do sklepow wlasnie dzis! Po pracy lece do sklepu kupic BD :-)

pozdrawiam

P.S

Zamieszcze opinie jek tylko nasyce sie tym dzielem.

EDIT 1

Polskich napisow brak.... Sin City o niebo leprze... dodatkowo upierdliwe ziarno - eeee - mocny sredniak to 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważaj bo kupisz...

Kupi, kupi. Kolega mieszka w Lądku Zdrój ;)

Daj znać Reflect czy są napisy PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na BD mam tylko ''300''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Witam uprzejmie

Bez polskich napisów niestety nie kolekcjonuję ;)

Ja nie toleruje Polskich napisów i dubbingu... ci tłumacze powinni się zająć grą w bierki pod wodą.. żałosne jest to co czasem czytam >,<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie toleruje Polskich napisów i dubbingu... ci tłumacze powinni się zająć grą w bierki pod wodą.. żałosne jest to co czasem czytam >,<

Racja Sensei  <uklon>

Choć jak czegoś nie rozumiem to włączam napisy angielskie  :-[ (są o niebo lepsze od polskich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrazenia, ze od pol roku ciagle sa te same tytuły na BR i nic nowego sie nie pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie macie wrazenia, ze od pol roku ciagle sa te same tytuły na BR i nic nowego sie nie pokazuje?

Ja jestem pod wrażeniem tego co zrobił Pan (kierownik tego stoiska) z MM w moim mieście.

Rozmawiałem z nim jakiś czas temu i kolo mówił, że go jarają BR. Wystawił to co ma za 99zł (sztuka) a powinien za 120zł. Mówił, że będzie się starał wyprawować ten format i baza filmów już niedługo się zwiększy.

Faktycznie, byłem wczoraj i jest tego teraz całkiem sporo (około 25 tytułów). Z uśmiechem na twarzy wybrałem Final Fantasy: The Spirits Within. <uklon>

Niestety 300 nie było.  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

To jest plota jakiegoś idioty z tamtego forum, to że paramount czy jak im tam, wypuszczają filmy tylko na hd-dvd i to na okres roku czy coś w tym rodzaju, to nie znaczy, że inne firmy nie będą wydawać blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W ogóle za sianie takich informacji powinni ucinać wiadomo co.

Wie ktoś jak na dzień dzisiejszy ma się stosunek sprzedaży Blu-Ray do HD-DVD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość typek1711

Witam, chcę potraktować ps3 jako generator sygnału HD by puszczać np zwiastuny filmów w HD na telewizorach. By to zrobić musze nagrać na PS zwiastuny by odtwarzać je z dysku. wiem ze trzeba przekonwertować je do AVCHD ale nawet jak to zrobie i wrzuce je na pendrrive to ps itak ich tam nie widzi. Jak przerzucoc je na dysk i odtwarzać. Zwiastuny są w oryginale w formacie mov czyli quicktime dekoduje je do mpeg4 i avchd i itak nie są wykrywane przez konsole. Dyspokuje konsolami z dyskiem 40gb soft 2.1 czy 2.01 nie pamiętam dokładnie. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przez pojęcie "nie widzi" rozumiesz ze nie wyświetla nawet tego pliku?

Bo z moich doświadczeń wynika ze PS3 listuje wszystkie pliki jakie tylko znajdzie, tylko przy nieznanych pisze unknown format a po próbie odtworzenia corrupted data.

Zwykle filmy wrzuca się do katalogu VIDEO bezpośrednio na pendrive. Wtedy po wejściu na pena wyświetla od razu filmy. Ale istnieje też opcja druga. W XMB wchodzisz na Movies klikasz trójkąt na USB Storage media i wybierasz Display all. Wtedy widzisz wszystko co jest na dysku.

Do konwersji ja używam SUPER©.

Niestety MOV'ów nie odtwarza. Też powinni o tym pomyśleć...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie toleruje Polskich napisów i dubbingu... ci tłumacze powinni się zająć grą w bierki pod wodą.. żałosne jest to co czasem czytam >,<

Co racja to racja. W 90% przypadków polski dubbing (jak i napisy) jest do bani. Brak dosłownego tłumaczenia, skróty zabijają przyjemność oglądania. Nie wspominając już o żenujących próbach przetłumaczenia żartów językowych - tu powinni się bardziej wysilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 Dzielnica i Jay And Silent Bob na BD ^ ^ Ale ceny sa SICK :/ te filmy na DVD mozna dostac za 10zl sztuka a BD za 120!

Ciekawe kiedy to stanieje i beda racjonalne ceny Co do dubbingu to cenzuruja go strasznie :/ np Fuck tlumacza jako cholera ^ ^ Czasem smiac sie chce xD jak koles klnie po angielsku a polak gada takie teksty ^ ^

PS. Moze ktos podac jakis adres sklepu z filmami BD ktory posiada filmy w rozsadnych cenach i z polskim dubbingiem ? Bylbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanie, czy skoro wszystkie filmy na Blu-ray są nagrywane w 1080p a mój telewizor ma max 1080i to na taki obraz się przeskaluje to ? Czy może w ogóle nic nie zobaczę :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę o filmach... Może wiecie, a może nie, konkurencja od 11 grudnia otwiera sklepik z filmami HD ;> Jak u mnie nie sztuka w HD 3F, zwykła rozdziałka 2F. Film kupiony (ściągnięty) ma ważność 4 tygodnie. Wszystko pięknie, gdyby nie te GB które trzeba zassać... o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj znalazłem info (wchodzi 10.12.2007) o jak mi się wydaje pierwszym polskim filmie na blu-ray - "U Pana Boga w ogródku" - nawet się ucieszyłem dopóki nie przeczytałem info z okładki - dźwięk DD 2.0 (ok można przeżyć bo to polski film, bo to komedia, bo poprzednia wersja miała tylko stereo) ale gdy zobaczyłem napis 4:3 to mnie dopadł dziki śmiech po prostu wersje z dvd dali do wytłoczenia na blu-ray - i za to trzeba zapłacić kilka razy więcej - czy temu wydawcy coś się po...... gdy by to była wersja 16:9 czy kinowa bardzo chętnie bym kupił. Ja rozumiem że gdy oglądałem pierwszą część to się zastanawiałem co się stało z amplitunerem bo dźwięk charczy i dziwnie jest przyciszony ale od tego czasu chyba trochę mineło (co prawda później puścili film w tv i tam po prostu podgłośnili i trochę jak by czystszy dźwięk).

Pozdrawiam

Joker77

Edit: Ha ha wszedłem na stronkę dystrybutora - głupoty pisze Empik - obraz fullhd, dźwięk 5.1 - film wydany będzie dvd, blu-ray i hd-dvd - normalnie szok ja kupuje nie wiem jak wy (sugerowana cena 119zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyli że jakiś laik się na nabierze...

Ale swoją drogą to trochę żałosne podejście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to początek, zobaczycie za rok czy dwa, wtedy BR będzie już nieźle dostępne. Już teraz w Media Markcie filmów mozna kupic około 40 i co tam zagladam, to dochodzą nowe. Dzwoniłęm do Beverly Hills (najwieksza wypożyczalnia w Bielsku-Białej) i od nowego roku maja wprowadzic BR do oferty.

Swoją drogą wyprzedaję na Allegro moją kolekcję ponad 400 płyt DVD (wszystko oczywiście oryginały), które zbierałem ponad 7 lat. Zabieram się za kolekcję BR, mam już trzy filmy Hehehe ... no co, od czegos trza zacząć. Gdy oglądam zwykłe DVD i widzę kompresję, to mnie odrzuca DVD było świetne na TV SD o małych przekątncyh, wtedy kineskop i właściwości transferu danych kablem analogowym skrzętnie ukrywały niedoskonałości techniki cyfrowej. Teraz na 46" po kablu HDMI nie da się na to patrzeć niestety (z małymi wyjątkami kilku pozycji). Bye, bye DVD, forever.

PS. Gdzies widzialem linka na tym forum do listy wszystkich wydanych w Europie filmów na BR, nie wiecie gdzie to było ? Chętnie bym sobie zapolował na coś pod choinkę. Na Allegro mozna łyknąć filmy juz od 69zł. Jak się dobrze zapoluje to nawet za 60 można coś wylicytować, tak wylicytowałem Taladega Nights za 50zł na ten przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga :X

Mówi się BD a nie BR - Brazylia xd

Blu-Ray Disc :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×