Skocz do zawartości
Gość KKK

Jaki MEDIA SERWER z PC pracuje z PS3? Wasze doświadczenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KKK

Cześć;

Słyszałem, że można siedząc przed PS3 oglądać filmy z HDD peceta. Do tego celu potrzebny jest soft zwany media serwer. Standardowy windows media serwer pozwala mi wprawdzie oglądać na PS3 zdjęcia zgromadzone na moim PC ale streaming filmów to już zbyt wiele (a przynajmniej nie wiem jak to uruchomić. Mam router/modem D-Linka, PC i PS3 podpięte są przez WI-FI..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Cześć;

Słyszałem, że można siedząc przed PS3 oglądać filmy z HDD peceta. Do tego celu potrzebny jest soft zwany media serwer. Standardowy windows media serwer pozwala mi wprawdzie oglądać na PS3 zdjęcia zgromadzone na moim PC ale streaming filmów to już zbyt wiele (a przynajmniej nie wiem jak to uruchomić. Mam router/modem D-Linka, PC i PS3 podpięte są przez WI-FI..

Miałem trochę przepraw z tym więc tak, pierwsza sprawa: upewnij się że posiadasz najnowsze kodeki, najlepiej sciągnij "K-lite codec pack",

druga sprawa wygląda tak, twój komp nie może być kompletnym crapem ;) bo nie poradzi sobie z renderowaniem plików, ja osobiście z polecenia Keneta używam, NERO media-home, trial możesz znaleźć na ich stronie, działa ok chociaż sama opcja MediaServer w konsoli jest jeszcze nie całkiem stabilna. Jeszcze jedna ważna rzecz, w opcjach firewall, musisz dodać do zaufanych procesów Mediaserver.exe ;) z folderu nero ms, lub innego programu, jak TVersity lub TwonkyMedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam coś. Świetna sprawa. Muze mam z kompa (poco ja zgrywać?), zdjecia z kompa (mo poco) i filmy z kompa (nie da sie zgrywac). Ustawienie serwera bardzo proste :), łatwa obsługa. Nawet inne komputery wykrywaja Media Serwer (Moje miejsca sieciowe) więc mozna udostępnic tak muze np. bratu(?). Dzieki Ci SONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam (i polecam) TVersity. Programik prosty w obsłudze i dość funkcjonalny. Przed komputerem spędziłem(spędzam i pewnie będę spędzał) znaczną część swojego nędznego żywota, więc o konfiguracji niestety nie jestem w stanie wiele powiedzieć (czy latwo czy trudno), ponieważ tego typu problemy mnie hmmm nie "dotykają"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Ten temat już był na forum ale nikt nie odpowiedział jak zrobić żeby zobaczyć też napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Z tego co wiem, (nie jestem specjalistą) istnieją programy do Fuzji pomiędzy plikiem filmowym a subami, robi się jeden plik ;) prawdopodobnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosz, tutaj masz forum,  na którym jest opis: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=115462

Czasami tak trudno użyć google, prawda?  >:( Robienie napisów w filmach, to akurat temat nie związany z PS3 :P

If you still insist on AVI and embedded subs... One can use AVI-Mux GUI  to mux your subs to AVI-file. Then, install DShow-subtitle filter (say, VSFilter or ffdshow-subtitler), configure them properly (VSF should be set as "Load always", ffdshow > Subtitles = On, Accept embedded subs = On) and then run your AVI on any DShow-player. AFAIK, BSPlayer can properly display such embedded subs without external subtitlers. I doubt, though, that hardware players can do the same job...

AVI-Mux Gui: http://www.alexander-noe.com/video/amg/

VSFilter: http://sourceforge.net/project/showfiles.p...lease_id=373770

ffdshow: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=53761

Grrr, kufa, grrr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Robienie napisów w filmach, to akurat temat nie związany z PS3 :P

Oj ty, ale sie czepiasz  ;D w sumie jest, jeśli chodzi o możliwość odtwarzania filmu z napisami na konsoli :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam media serwer nie pomoże jeśli nie macie odpowiednich kodeków zainstalowanych na kompie..

Ja korzystam z

K-Lite Codec Pack 3.2.5.0 Full 

są tam wszystkie kodeki niezbędne do działania wszystkich formatów zarówno na PC jaki przez Media serwer..

Więc jeśli nie czyta wam jakiś plików spróbujcie kodeki przeinstalowac.

A z media serwerów to mi NeroHome działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart

wystarczy zainstalowac kodeki z filtrem ffdshow i bedziecie mieli napisy podczas ogladamia filmow. nie trzeba nawet laczyc pliku avi i txt, wystarczy ze maja taka sama nazwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
wystarczy zainstalowac kodeki z filtrem ffdshow i bedziecie mieli napisy podczas ogladamia filmow. nie trzeba nawet laczyc pliku avi i txt, wystarczy ze maja taka sama nazwe :)

Problem pojawia się tutaj: gdy odtwarzamy film na ps3 w zakładce Video to system nie widzi plików txt czy innch, nie wiem jak jest w praktyce, ale to może być problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie PS3 ma widzieć te napisy! To jest robione po stronie peceta, wiec PS3 gówno te pliki txt obchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart

kiedy zaczniesz odtwarzac film, na pasku zadan w windowsie kolo godziny powinna pojawic sie mala ikona filtru ffdshow. kliknij na niej prawy przycisk myszy to pojawia sie opcje. tam ustawiasz w zakladce subbtitles na on i podajesz sciezke dostepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Z tego co tutaj czytam opcja Media Server dziala Wam po WI-FI. ?? Gdzies tam czytalem podobno miala dzialac tylko po kablu. Prosze o oswiecenie . To jak to w koncu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart

u mnie dziala po Wi-Fi. uzywam d-linka 624+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziala po Wi-Fi. uzywam d-linka 624+.

Uuuu w takim razie po formacie zobacze jak to wyglada u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa po Wi-Fi - też używam jakiegoś D-Linka (nie wiem jaki model bo w pracy jestem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam ja uzywam tversity wszystko dziala,jest jdeen maly problem nie czyta mi napisów w rmvb zna  ktos na to sposób?(avi dzialaja wszystkie z napisami)a co z filmami w formacie x264? kiedy beda dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tymi formatami x264 nie załatwia sprawy ostatni firmware (1.82) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam ten 1.82 i nie dzialaja mi x264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ANGUS_CRC

czy ktoś może bawił sie Red Kawa ??

zainstalowałem to i niewiem co dalej robić :(

trzeba sie było uczyć języków :(

pomocy !! jak kopiować pliki z pc na ps3 ?? tylko tak żeby lama sobie poradziła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gepetto

Chciałbym odostępnić poprzez media server radio internetowe , czy jest to mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gepetto
Tak, jest to możliwe.

a jakas mala wskazowka jak to zrobic ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×