Skocz do zawartości
Gość KKK

Jaki MEDIA SERWER z PC pracuje z PS3? Wasze doświadczenia!

Rekomendowane odpowiedzi

No jeżeli tak to dlaczego cześć filmów nie śmiga ( każdy nie div'x ) na kompie idą , a na ps3 po MS mam ,że nie jest support ? Nawet jak ustawie "Always Recode"

Zły zestaw kodeków. Wywal wszystkie i pobierz tylko:

FFdshow ze strony: http://ffdshow.sourceforge.net

oraz

Haali media splitter: http://haali.cs.msu.ru/mkv/

Przy czym, w konfiguracji enkodera FFMpeg musisz ustawić profil na MPEG4 lub MPEG2 (bezpieczniej MPEG2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej , wkleić napisy w film i przerobic na divix programem winmenc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trigg
Nie łatwiej , wkleić napisy w film i przerobic na divix programem winmenc ?

Nie nie latwiej, po co robic cos co zrobi w locie TVersity ?

Najlepiej sprawdzac to w ten sposob, sciagnac winampa, odpalac film i jesli pojawia sie ikonka FFdshow to znaczy ze jest ok, jesli nie to nalezy odinstalowac zbedne kodeki.

Wazna sprawa: przy instalacji TVersity nie instalowac codec packa dolaczonego do TVersity!

P.S. Przy okazji chcialem sie przywitac po sporym czasie lurkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arab zes sie troche zapędzil z ta strona FFDSHOW. Najbardziej aktualna strona która zawiera wszystkie kompilacje i najnowsze buildy to ffdshow tryouts. Uwaga dla ściagających. Dwie najbardziej znane kompilacje które najcześciej sa uaktualniane pochodza od Clsida i XXLa. Kompilacja Clsida to czysta kompilacja najnowszego kodu bez zadnych poprawek. XXL do nocnych kompilacji dorzuce jeszcze poprawki i patche innych uzytkowników. Sam testowałem nie raz jedna i druga wersje i jesli ktos ma wielordzeniowy procesor to moze spokojnie ssac wersje XXL, działa pieknie i korzysta z obydwu jajeczek. Dla oglądaczy oprócz splitera Haaliego polecam instalacje AC3Codec który działa dużo lepiej niz to co jest zintegrowane w ffdshow. szczególnie jesli korzystamy z SPDIff'a i zewnetrznego wzmacniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arab zes sie troche zapędzil z ta strona FFDSHOW. Najbardziej aktualna strona która zawiera wszystkie kompilacje i najnowsze buildy to ffdshow tryouts.

Celowo nie pisałem o ffdshow tryouts, ze względu na to, że z własnego doświadczenia (oraz po krótkim grepie internetu - problem nie dotyczył tylko mnie) wiem, że zdażało się zupełnie bez przyczyny, że otrzymywałem obraz "do góry nogami". Odinstalowanie wersji z ffdshow tryouts i zainstalowanie "starej" wersji z ffdshow przywracało wszystko do normalności.

Eksperymentatorzy mogą próbować z wersjami nowszymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu masz racje, faktycznie w niektorych buildach zdazalo sie cos takiego..ale co dziwne dzialalo to roznie.. w media player classicu potrafilo dzialac pieknie, ale juz na przyklad w filmach odtwarzanych mediaportalem byl flip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... nie moge tego na 100% potwierdzic, ale raczej wszystkie divx (oprocz 3.11) i xvidy, ktorych PS3 nie chce pociagnac, po przepuszczeniu przez virtualduba w trybie direct stream copy (operacja trwa kilka minut) i zapisaniu jako nowy avik, PS3 nagle magicznie rozpoznaje i odtwarza video!! cos musi czasem nachrzanione w headerze. probowalem recznie zmieniach fourCC i kilka innych rzeczy w hexedytorze, ale bez skutku. natomiast po przepuszczeniu przez progza virtuladub/nandub header jest duzo czystszy, bez tych wszystkich smieci, ktore byly wczesniej...

ktos wpadl na jakis artykul w sieci albo toola, ktory tylko zmienia naglowek w aviku????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mi pomoże skonfogurować to tak aby działały mi pliki vmw mkc i inne kodowane w x264 z napisami to naprawde zdobedzie wielki moj szacunek. POMOCY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

mam pytanie do was, czy majac dostep z konsoli do plikow udostepnianych przez media server widzicie w menu PS3 np. okladki plyt czy miniatury zdjec?

jac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc,

mam pytanie do was, czy majac dostep z konsoli do plikow udostepnianych przez media server widzicie w menu PS3 np. okladki plyt czy miniatury zdjec?

jac.

okladki plyt TAK - pod warunkiem, ze sa zaembedowane w naglowku pliku mp3

miniatury zdjec tez jak najbardziej TAK

nie zawsze natomiast pokazywane sa miniatury plikow video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki Media Server uzywać na Linuxie, żeby działał z PS3? Bo ja Windowsa w domu nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec zdejcia - fakt widze miniatury plikow ale foldery nie (pewnie, za duzo oczekuje ;-)).

z muza ... co ciekawe jezeli wgram plik mp3 na dysk ps3 to owszem - widze okladke, ale streamowana mp3 z UPnP nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw mialem problem z TVersity na viscie (home premium 32b) z media serverem, ktora to usluga sie ciagle wylaczala. przez WMP ofc dzialalo, ale tam nic procz czytania dostepnych formatow przez ps3 nie mozna :/ grzebalem, szukalem i nic. wkoncu backup syspartycji i okazuje sie ze na swiezej instalce chula serwer az milo da sie rowniez odtwarzac stream radio (czasem laczenie do bolu) i transkoduje mi wszystkie wideo. w czym tkwil problem nie wiem, ale na viscie bez zadnych systemowych manipulacji TVersity napewno dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja ze swoim problemem. Zainstalowałem Tversity , widze pliki z kompa, uruchaiaja sie ale wszystko tylko na chwile. Włacze plyte z katalogu komputera to odsłuchuje mi po kawałku nagrania i przechodzi do nastepnego. Spotkaliscie sie z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam !!!

panowie czy posiadajac laptopa z karta wi-fi mozna przez media playera puszczac filmy na ps3 ? nie mam routera ani nic ,i moje drugie pytanie nagrywam film divx na czysta płyte sposobem ktory daje vista i ps3 nie widzi filmu,czy zatem zeby widział film trzeba normlanie wypalic płyte? i jeszcze pytanie o napisy czy trzeba wklejac napisy do filmu czy moga byc w oddzielnym pliku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem tez ze przez WMP 11 tez mozna, wlasnie sciagam i zobacze co da sie zrobic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.rbgrn.net/blog/2007/06/how-to-s...r-xbox-360.html

Using Simplecenter as the server

Download Simplecenter from http://www.simplecenter.com/

Install - If you only want the basic version, just click next when it asks you to create an account.

Select your shared media folders and let it scan.

Click next one last time.

Check your PS3 and your media server should now be visible.

Uzywanie Simplecenter jako serwera.

Sciagnij Simplecenter z http://www.simplecenter.com/

Zainstaluj wersje basic, klikaj next do momentu kiedy instalacja spyta cie o zalozenie konta.

Nastepnie wybierz foldery ktore maja byc w media serwerze , pozwol instalacji przeskanowac owe foldery.

Klinij next ostatni raz.

Wlacz PS3 i wybierz opcje "Scan , Search for Media Server".

Wszystko powinno byc gotowe.

Edit:

Zainstalowalem wszystko i chodzi jak marzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam TVersity Media Server, latwy w obsludze nawet ma wbudowany config z ps 3, nalezy tylko odblokowac port, jedna wada, jesli wlaczam kompa na ktorym udostepniam pliki po TVersity to jest odpalony serwis tego programu i nawet jak nic nie robi to korzysta z lacza , bo widze jak mi sie lampki na linksysie swieca nie wiem za bardzo ocb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie zwracam sie z prosba i zarazem pomoca kto dokladnie wyjasni i podlinkuje caly soft do stabilnej pracy Media serwera mecze sie z tym dlugi czas i niestety nie ma napisow ;/ laptop i konsola na wi-fi lacze 4mb firmware 2.30 bawilem sie z tversity muzyka zdjecia smigaja natomiast z filmami gorzej niektore ida ok ale bez napisow a niektore po wlaczeniu robia sie "corrupted data" czekam na pomoc pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś trupa wykopał

Mi przez TV-ersity też wszystko śmiga idealnie.

Dodam tylko, że pliki mp3 które normalnie zajmują 3,5 mb, po streamingu ważą już 50 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam TV-ersity i mecze sie juz dosc dlugo z tymi napisami. Nie umiem tego wlaczyc. Klikam w ffdshow i i tak nic mi nie dziala na ps3. Tylko film normalnie leci

Gdzie ta komende wpisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeen, w katalogu w którym zainstlaowało sie TVersity znajdziesz pliczek co się nazywa profiles.xml . Odpalasz go w notatniku, wciskasz ctrl-f wyszukujesz słowo mpeg16 i zamieniasz je na mpeg2 (będą 2 miejsca w których trzeba to zmienić) zapisujesz, zamykasz i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Ps3 piszą że konsola obsługuje wszystko jak leci. http://manuals.playstation.net/document/en.../filetypes.html

Dlaczego więc koniecznie trzeba robić konwersje?

Kolejna sprawa to po zrobieniu konwersji na m2ts, media player nie chce za cholere dodać tego do biblioteki aby konsola zobaczyła to w media serwer, czy ktoś uporał się z tym problemem? Kolejna sprawa to transcodowanie, podobno WMP11 i MS wbudowany w Vista dają taką możłiwość, ale konsola ciągle twierdzi że format bez obsługi. Wgrany najnowszy firmware.

Pliki m2ts po zmianie na .avi grają a jak, ale tylko video a dźwięku brak? Czy są jakieś standardy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno rozwiązanie dla twoich problemów. Wyłącz, wywal, wykasuj, odinstaluj WMP11 - i zainstaluj TVersity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×