Skocz do zawartości
Gość KKK

Jaki MEDIA SERWER z PC pracuje z PS3? Wasze doświadczenia!

Rekomendowane odpowiedzi

polecam TVersity Media Server, latwy w obsludze nawet ma wbudowany config z ps 3, nalezy tylko odblokowac port, jedna wada, jesli wlaczam kompa na ktorym udostepniam pliki po TVersity to jest odpalony serwis tego programu i nawet jak nic nie robi to korzysta z lacza , bo widze jak mi sie lampki na linksysie swieca nie wiem za bardzo ocb..

Od czasu do czasu TVersity wysyła pakiet multicast, który informuje inne urządzenia w tej samej sieci, że jest dostępny. Dzięki temu twoje PS3 jest w stanie go zobaczyć. Normalne zachowanie, i nie należy się nim przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jaki Media Server uzywać na Linuxie, żeby działał z PS3? Bo ja Windowsa w domu nie mam

Dobre doświadczenia mam z darmowym Fuppes. Można również skorzystać z płatnego TwonkyMedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jedno rozwiązanie dla twoich problemów. Wyłącz, wywal, wykasuj, odinstaluj WMP11 - i zainstaluj TVersity.

Nie chodzi o to aby zamieść problem pod dywan, chcę go rozwiązać. Tak mogłem zrobić już dawno, zresztą TVersity aż taki dobry nie jest jak się wydaje, WM11 jest od niego szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to aby zamieść problem pod dywan, chcę go rozwiązać. Tak mogłem zrobić już dawno, zresztą TVersity aż taki dobry nie jest jak się wydaje, WM11 jest od niego szybszy.

Ano fakt, ale faktem drugim jest ten fakt, że WM11 to kawałek shitu i nie warto sobie nim głowy zawracać. Osobiście mam Nero Media Home, włączyłem, kilka banalnych kliknięć, udostępniłem i chodzi. Czy ten sposób jest zły czy dobry, nie wnikam, muzyka, filmy i grafika latają, więc w szczegóły się nie zagłębiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano fakt, ale faktem drugim jest ten fakt, że WM11 to kawałek shitu i nie warto sobie nim głowy zawracać. Osobiście mam Nero Media Home, włączyłem, kilka banalnych kliknięć, udostępniłem i chodzi. Czy ten sposób jest zły czy dobry, nie wnikam, muzyka, filmy i grafika latają, więc w szczegóły się nie zagłębiam

Top pytanie czy udostępniasz pliki z formatem .m2ts ? Czy konsola Ci je widzi i odtwarza płynnie wraz dźwiękiem? Mowa o materiale HD a nie o DivX'ach, mp3, zdjęciach itp, bo to także śmiga jak F16

Mnie się rozchodzi o temat materiałów HD, które notabene konsola zgodnie z zacytowaną przezemnie specyfikacją powinna czytać bez zająknięcia nawet z płyty jak .ts itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się rozchodzi o temat materiałów HD, które notabene konsola zgodnie z zacytowaną przezemnie specyfikacją powinna czytać bez zająknięcia nawet z płyty jak .ts itp.

Albo nie zaznaczyłeś, że chodzi o materiały HD wcześniej, albo nie zwróciłem uwagi. Ogólnie to nie wiem jak chodzi, bo nawet nie mam takich plików, żeby sprawdzić. Ostatnio coś mi się nie chce nic ściągać, bo wszystko zaczyna za dużo ważyć... Dużo zależy tutaj nie od programu, a sprzętu jakim dysponujesz. Jedyne co pozostaje to kombinacja, nie ten soft to inny, jakoś znajdziesz rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podzielić się w jaki sposób stremować razem z filmem napisy

Tversity ogólnie działa bardzo dobrze, jednak ciągle szukam rozwiązania aby pojawiły się napisy, wiem że w ffdshow trzeba

na ikonce w pasku zaznaczyć i wybrać napisy i to czynię natomiast niestety nie pojawiąją się na TV może jakieś cenne

wskazówki ? A może ktoś się wypowie jak sobie z napisami radzą inne programy np: Nero Media Home ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam do streamingu (Media Serwer) Nero Home Professional 8 i nie mam na co marudzić. Co do napisów, to zdecydowanie wolę dubbing, poza tym namiętnie do Nero szukam łatki która umożliwia zaaplikowanie filmowi napisów, a wiem że to jest tylko nie wiem gdzie, bo widziałem na zagranicznych forach jak maniacy się nt temat rozpisywali.

Nero Media Server streamuje świetnie sygnał bez żadnych zacięć, co ciekawsze włączając remote play w PSP, filmy mogę oglądać i na PSP streamowane z PC na PS3 a z PS3 poprzez remote play na PSP, bez zacięć, zwisów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywam do streamingu (Media Serwer) Nero Home Professional 8 i nie mam na co marudzić. Co do napisów, to zdecydowanie wolę dubbing, poza tym namiętnie do Nero szukam łatki która umożliwia zaaplikowanie filmowi napisów, a wiem że to jest tylko nie wiem gdzie, bo widziałem na zagranicznych forach jak maniacy się nt temat rozpisywali.

Nero Media Server streamuje świetnie sygnał bez żadnych zacięć, co ciekawsze włączając remote play w PSP, filmy mogę oglądać i na PSP streamowane z PC na PS3 a z PS3 poprzez remote play na PSP, bez zacięć, zwisów itd.

Cieszę się że nie masz powodów do marudzenia aczkolwiek jak znajdziesz tą łątkę do Nero to daj znać bo nie każdy woli

oglądać roczne filmy z dubbingiem aha i poztym Nero jest jednak aplikacją za którą trzeba parę złotych zapłacić, TVersity jest za free a skoro nie widać różnicy to po co przepałacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie Nero HomeMedia 4. Ciężkie trochę to, ale działa. Niestety nie ma dźwięku w niektórych filmach, coś tak widze ze to filmy z DTS AUDIO. Zatem czy PS3 nie potrafi zdekodować DTS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może podzielić się w jaki sposób stremować razem z filmem napisy

Streamować nie, ale nakładać tak. Sam odkryłem 3 dni temu pewien sposób, który za pomoca 2 balanych programików nakłada napisy na film. Cała operacja sprowadza się do kilku kliknięć. Gdy już ustawimy wszystkie opcje, całkowity czas nałożenia napisów to około 40sec, tak więc po minucie można już oglądac film z napisami na PS3 iziii. Chętnych zapraszam na PW =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Streamować nie, ale nakładać tak. Sam odkryłem 3 dni temu pewien sposób, który za pomoca 2 balanych programików nakłada napisy na film. Cała operacja sprowadza się do kilku kliknięć. Gdy już ustawimy wszystkie opcje, całkowity czas nałożenia napisów to około 40sec, tak więc po minucie można już oglądac film z napisami na PS3 iziii. Chętnych zapraszam na PW =]

dawaj tutaj. mysle, ze kilka osob bedzie Ci wdziecznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawaj tutaj. mysle, ze kilka osob bedzie Ci wdziecznych...

Dokładnie, dawaj tutaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nero HomeMedia 4, ponad 150 zdjęć po 1,5MB i niestety soft dostał zadyszki, a WM11 śmigał z opóżnieniem kilku sekund. I badź tu mądry

Czy naprawdę nie ma żadnego 100% sprawnego softu, szybkiego i dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, dawaj tutaj!

Tutek zredagowany i wrzucony do pomocy, ewentualnie do przyklejenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutek zredagowany i wrzucony do pomocy, ewentualnie do przyklejenia tongue.gif

HAIL2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiołem się na kable i Nero Media Home4 dostał skrzydeł. Teraz wydajność jest bardziej niż dobra

Niestety nadal mam problem jeszcze z dźwiękiem w niektórych materiałach HD. Pisze że brak dźwięku. Na PC wszystko gra i buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial na pc film 1080p sciagniety z neta to PS3 odtworzy go bez problemu (blokada regionalna, konsola bedzie z usa) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbym mial na pc film 1080p sciagniety z neta to PS3 odtworzy go bez problemu (blokada regionalna, konsola bedzie z usa) ??

Jak film jest w mkv to nie ma szans... ale w mp4 lub ostatecznie vob smiga az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×