Skocz do zawartości
pawlos26

Call Of Duty: World At War

Rekomendowane odpowiedzi

codwaw_-_logo_psd_jpgcopy.jpg

Czy powrot do korzeni serii przyniosl korzysc grze, po wspanialej, trzymajacej w napieciu i masakrycznie grywalnej online czworce, nadszedl czas na powrot w realia II Wojny Swiatowej. Prosze panstwa nie ma co sie martwic, krol powrocil i jest w zdumiewajaco dobrej formie, szalenie grywalny i zrywajacy czapki z glow graficznie.

A wiec po kolei?

W najnowszej odslonie serii Call Of Duty, o podtytule World at War przyjdzie nam przetrwac szereg misji w skorach dwoch zolnierzy, jednym z nich jest Pvt.Miller z US Marines Rangers walczacy na japonskim froncie i Dimitri z rosyjskiej czerownej armii zdobywajacej Berlin. Misje sie przeplataja, raz walczymy w japonskiej dzungli, a raz biegamy po miejskich zabudowaniach. Millera poznajemy zaraz na poczatku pierwszej misji, na naszych oczach, japonski general brutalnie przesluchuje naszego kompana, pozniej odbywa sie jego egzekucja i gdy juz nadchodzi nasza kolej przybywa odsiecz I ratuje nas od smierci. Pierwsze co robimy to dostajemy helm i pistolet, nastepnie podchodzimy do skrzynek i mozemy podniesc bron. Tak rozpoczyna sie nasza przygoda z najnowszym Call of Duty.

Shoot'em all

Gra w porownaniu do COD4 jest bardziej mroczna i brutalna. To jest w koncu realism, gdy puscisz serie z MG przeciwnikowi po nogach to ladnie mu odpadna i beda lezaly obok. Rowniez czasem zdazy sie ze niechcacy komus odstrzelisz glowe i biedaczyna nie bedzie mial czym patrzec na swiat. Cieszy rowniez zroznicowanie misji, od standartowych zadan polegajacych na parciu do przodu i eliminowaniu hord wiecznie odradzajacych sie przeciwnikow, po misje czolgiem i samolotem. Broni mamy do wyboru wiele, oczywiscie nowe podnosimy od zabitych przeciwnikow lub znajdujac w roznych miejscach. Bardzo podobala mi sie misja w ktorej mielismy za zadanie zniszczyc 3 jednostki artylerii japonskiej w ktorej w nasze rece zostal oddany miotacz ognia. Wrogowie ladnie reaguja na plomien, trzesa sie, rzucaja i proboja zgasic palace sie cialo, niestety bez skutku. Ciekawy rowniez jest motyw z atakami bonsai, sa one na wzor wscieklych psow z czworki, biegnie na ciebie z zamiarem wbicia noza w serce, a Ty musisz w odpowiednim momencie wcisnac ?kolko? aby uniemozliwic mu odeslanie cie w zaswiaty. Psy rowniez sie pojawiaja, ale duzo zadziej. Jezeli jestes lowca trofeow to gwarantuje ze nie raz bedziesz mial ochote rozwalic pada o sciane, poziom Veteran to prawdziwe przegiecie, miliony granatow i nieskonczona ilsoc wrogow dopoki nie dojdziesz dowyznaczonego miejsca. Gra jest bardzo oskryptowana ale to wogole nie przeszkadza, sa rowniez 2 momenty w ktorych musisz wykazac sie refleksem, bo moga miec nieodwracalne skutki. W grze mamy rowniez za zadanie zbierac tzw. Kart Smierci poukrywanych na wszystkich mapach, oprocz misji w czolgu i samolocie, jest ich 13, a wiec latwo mozna obliczyc ze wszystkich misji jest 15. Przejscie gry na Veteranie zajelo mi okolo 15 godzin. Czasem mialem ochote dac sobie spokoj i zagrac na latwiejszym poziomie, ale wytrwalem i bylo warto, pod koniec jest moment wzruszajacy, ale na szcescie wszystko dobrze sie konczy.

cod-waw-makin-raid---pow.jpg

Czy ja widze mgle?

Jak ogladalem ostanio filmic w internecine o porownaniu wersji na PS3 i X360 to mi sie smiac chcialo, u mnie na HDTV nie bylo zadnego rozmycia obrazu jak to bylo przedstawione na wspomnianym filmiku, grafika ostra jak brzytwa, bez zadnego bluru I mgiel. Jest po prostu sliczna, powiedzialbym ze jest nawet ladniejsza niz w COD4. Wiec nie ma co sie martwic, nie raz staniecie nad zwlokami i bedziecie sie przygladac jak ladnie wygladaja postacie. Oprocz tego slicznie zrobili wode, dawno takiej ladnej nie widzialem, no chyba ze w U:DF. Co do muzyki to jest rewelacja, pod koniec misji gdy dzieje sie jakas wielka akcja to muzyka idealnie przygrywa i buduje nastroj. Co do odglosow broni to nie musze wiele pisac, rewelacja. Mimo ze gra nie zostala zrobiona przez Infinity Ward, tylko przez Treyarch ? tworcow Quantum of Solace, to moje watpliwosci o jakosc grafiki zostaly rozwiane. Widac ze panowie bardziej przylozyli sie do nowego CoDa. Gratulacje.

nogabb3.jpg

Nazi-Zombie

Jak juz wiekszosc wie po ukonczeniu kampani, otrzymujemy nowy tryb gry Nazi-Zombie. W tym trybie jestesmy w Reichu w bunkrze i staramy sie jak najdluzej przetrwac ataki zombie. Startujemy z kwota 600 pkt i pistolecikiem, za 400 pkt mozemy kupic najtansza strzelbe i zaczac obrone bunkru. Zombie rozwalaja deski w oknach i proboja wtargnac do srodka, gdy rozwala to mozesz stanc przy oknie i odbudowac bariere. Za headshoty i melee dostajemy najwiecej punktow. Ciekawie przedstawia sie ten tryb online. Niestety lagi skutecznie zniechecaja. Mimo wszystko warto zagrac i poczuc sie jak bohater filmu.

pel-airstrip-invasion.jpg

Co-Operative

Co-op online i off line, rewelacja. Zebrac sie z 3 kumplami i przejsc cala kampanie na veteranie to dopiero wyzwanie. Zwlaszcza gdy jeden z kompanow padnie na ziemie mozna podbiec i go uratowac. Niektore misje sa wrecz stworzone do Co-Op?a, np.: misja czolgami, latwiej i lepioej jechac 4 czolgami niz samemu. Warty uwagi jest rowniez Competetive Co-Op w ktorym to zdobywamy pkt za zabijanie, taki tryb arcade, i np za headshoty i melee dostajemy mnoznik x 2 i tak mozna dojsc do x10. Na koncu misji jest podsumowanie rundy i mozna porownac swoje wyniki z przyjaciolmi.

Berlin Zdobyty

Tak, tak i jeszcze raz tak. Serdecznie polecam ta gre kazdemu milosnikowi FPS?ow. Mimo ze bylem zawiedziony tym ze najnowszy Call of Duty ma znow przeniesc nas w realia II wojny swiatowej to uwazam ze jest genialny, wart pieniedzy. Jeszcze zostal mi do sprawdzenia tryb online, ale po rozegranych 3 meczach wiem ze jest rowniez wspanialy jak ten znany z poprzedniej czesci. Nie zastanawiac sie i pedzic do sklepow. Poki jest na polkach, bo znika w szybkim tempie, jak swieze buleczki.

Grywalnosc: 10

Grafika: 9+

Muzyka: 10

Ocena: 9+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka taka sobie a co do twojej oceny to 2 slowa : Za Wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych momentach bardziej instrukcja niż recenzja, brak fotek i konkretów. -7

Co do CoDa to przeraża mnie po raz kolejny brak taktyki.. po raz kolejny śmierdzi tu serious samem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10?

Raczysz żartować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zartuje, a fotki dopiero beda ;/ bo nie mialem mozliwosci wstawienia

a z ocena chyba przesadzilem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zartuje, a fotki dopiero beda ;/ bo nie mialem mozliwosci wstawienia

a z ocena chyba przesadzilem ;D

Nie chyba ale napewno przesadziles. A co do recenzji to czytalem juz lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ocena jest przecież indywidualnym odczuciem, więc dlaczego zarzucacie mu zawyżanie? Może jemu akurat na tyle się podobała? Poza tym, jeśli już coś piszecie niech to będzie konstruktywną krytyką. To chyba pierwsza jego recenzja, w związku z czym bardziej przydatne byłyby porady, a nie wytykanie pawlosowi, że napisał słabą reckę.

Żeby nie offtopować: Nie grałem ani w tę część ani w poprzednią, aczkolwiek myślę nad zakupem dobrego fpsa z dobrym multi. Co byście polecili? CoD 4 czy 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecil 4 chociaz 5 rowniez jest wspaniala

PS zdjecia dodane. A ocena jest tylko i wylacznie moja opinia i nikogo wiecej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam 4, w 5 jeszcze nie grałem, być może jest lepszy, jednakże Modern Warfare to król FPS'ów online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednakże Modern Warfare to król FPS'ów online

Do lutego... O ile nie zmienia daty premiery K2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba pierwsza jego recenzja, w związku z czym bardziej przydatne byłyby porady, a nie wytykanie pawlosowi, że napisał słabą reckę.

Druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do lutego... O ile nie zmienia daty premiery K2.

mocno watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kz2 nie przebije codzika nie ma opcji, chociaz ze wzgledu na to ze to nasz exclusive to kazdy posiadacz ps3 powinien kupic i grac aby pokazac jaka zajebista gierke mamy tylko dla siebie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kz2 nie przebije codzika

ewidentnie nie grales w bete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie gralem w bete ale z tego co ludzie pisza i widac beta video wnioskuje ze killzone 2 jest wstanie zmiazdzyc CoD-a, ( 5 napewno )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewidentnie nie grales w bete

Killzone czy CoD?

To zalezy od gustu. Dla mnie moglyby istniec tylko fpsy, ale o ile realia II WS jeszcze jestem w stanie przelknac, to juz podbijanie obcych planet do mnie wcale nie przemawia. Dlatego Killzone nie powoduje u mnie podjarki. Owszem podoba mi sie grafika, animacja, efekty, ale nie potrafie w to do konca wjechac i nie czekam z wywieszonym jezorem na premiere. Dobrze chociaz, ze nie strzela sie w nim zielona, albo co gorsza rozowa plazma... Gier serwujacych takie atrakcje nie tykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji - nie wiem czemu kwestionujecie jego ocenę, sugerując mu jej obniżenie. Na tym polega recenzja, że każdy może sobie ocenić wszystko jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do recenzji - nie wiem czemu kwestionujecie jego ocenę, sugerując mu jej obniżenie. Na tym polega recenzja, że każdy może sobie ocenić wszystko jak chce.

Nie. Recenzja polega na tym żeby subiektywnie opisać co myśli się o grze, nie przesadzając z entuzjazmem.

Zresztą pawlos26 niejako sam się przyznał że "lekko" przesadził zmieniając ostatecznie to 10 na ("tylko") 9+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze wzgledu na to ze to nasz exclusive to kazdy posiadacz ps3 powinien kupic i grac aby pokazac jaka zajebista gierke mamy tylko dla siebie ^^

Hmm mi sie wydaje ze gry kupuje sie dla siebie by miec z niej frajde a nie tylko po to by udowadniac komus jaka to ona nie jest...

Nie. Recenzja polega na tym żeby subiektywnie opisać co myśli się o grze, nie przesadzając z entuzjazmem.

Zresztą pawlos26 niejako sam się przyznał że "lekko" przesadził zmieniając ostatecznie to 10 na ("tylko") 9+

Allu ma racje pawlos ewidetnie dal przyklad fanbojostwa. Ta gra najwyzej zasluguje w obiektywnej ocenie 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grałeś że sie wypowiadasz?? Ciekawi mkw tylko jaka ocenę da pax extreme, a podejrzewam że wysoką i co wtedy będziecie gadac :/ a z tym 7 to pojechałeś, ciekawe jaka gra wg Ciebie zasługuje na 9? Pewnie 100 część dragon ball'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię pawlos26 poprę, bo widzę, że jakaś się zawiązała anty koalicja. Ta gra jest naprawdę wyśmienita. Spokojnie też daję jej 10! To, że robiło ją Treyarch a nie Infiniti nie upoważna nikogo do stawiania na niej krzyżyka. Najpierw zagrajcie, potem marudźcie. Moim zdaniem lepsza od poprzednika. Zaówno single jak i multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki nie grali a gadają, ja podchodzilem sceptycznie i nie pewnie do tej części że względu na to ze robiło ja tryarch i że wróciła do realiów 2 wojny. Ale jestem w 100% zadowolony. Wysmienita gra i zrobiona z rozmachem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym polecil 4 chociaz 5 rowniez jest wspaniala

Zdecydowanie 4ka jest lepsza. Nie ma co się kłócić - wystarczy pograć np 20h w WaW i potem powrócić do MW żeby się przekonać... Część moich znajomych nawet oddała WaW'a do sklepu jak zobaczyło on-line... Sam chciałbym tak zrobić.

A co do recenzji to... była w miarę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw zagrajcie, potem marudźcie. Moim zdaniem lepsza od poprzednika. Zaówno single jak i multi.

Gralem ! Przeszedlem , pogralem tez online i moge z czystym sumieniem stwierdzic ze gierka nie zasluguje na ocene wyzsza niz 8, a juz z cala pewnoscia nie moze sie rownac z 4. Wypowiadalem sie juz w innych tematach dlaczego, wiec nie bede sie powtarzal.

Kazdy ma swoj gust!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×