Skocz do zawartości
derver

PS3 + Laptop / PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptop HP PAvilion dv6500 i posiada on wejście HDMI, czy mogę podłączyć do niego PS3 żeby slużył mi jako monitorek do tego ? Jezeli tak to jak to zrobić bo jak podłączam to kabelkiem to się nic nie wyświetla itp. próbowałem to jakoś ustawić ale nie wiem jak. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy mają "wtyczki" video tylko wyjścia, a nie wejścia, więc jakbyś nie kombinował nie uda ci się użyć laptopa jako monitora do PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek666

i żadna przejściuwa nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko... A czy istnieje przejściówka, by głośniki zamiast odbierać sygnały dźwiękowe z komputera, odbierały je z naszych ust i rejestrowały je na komputerze? Pytanie retoryczne. Jak podłączysz kamerę do telewizora przez czincze, to na ekranie telewizora będziesz widział to co kamera czy może na ekranie kamery będziesz widział to co leci aktualnie w TV? No wybacz, ale twoje pytanie oscyluje na poziomie "jak zrobić z głośników mikrofon za pomocą przejściówki?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej przejściówki i nic nie pomoże tutaj. Laptop ma wyjście HDMI a Tobie potrzebne jest wejście HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wyjscie....

kup sobie TUNER TV PCMCIA i podłącz ps3 przez cincze z tunerem ;] pozdro i papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andru ma racje. to samo chcialem napisac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek666

No właśnie o coś takiego mi chodziło, o takiego tunera. Nie wiedziałem jak to nazwać

Pytanko. Czyli jak mam laptopa 17cali 1920x1200 to ps3 bedzie mi odbierać na 1920x1080 i będe miał trochę "wyższe" postacie itp. ?

Poprosiłbym o nazwy wejść w które trzeba wtykać kable

i... Czy przez to też pójdzie? http://www.allegro.pl/item355902327_karta_...antena_bcm.html

tv2.jpg potrzebna jest wtyczka po lewej czy prawej? czy obie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co podałeś na allegro to tuner a wtyk to od anteny ! ;]

przy zakupie tunera z którego podałeś fotkę powinna być przejscówka s-video(wtyk po prawej) na 3 chincz. a ps3 do tego tunera podłanczasz właśnie przez 3 chincz.

Po polsku jakość będzie gorsza niz jak podłączysz do zwykłego tv sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 posle sygnal HD tylko po component lub HDMI - tunery ktore posiadaja takowe wejscia sa drogie a opoznienia w pokazywaniu obrazu praktycznie uniemozliwia gre - lepiej kupic monitor 19" za 800pln i miec spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej kupic monitor 19" za 800pln i miec spokoj.

Za 800zł masz monitor 22" panoramę. Poza tym nie wszyscy szastają pieniędzmi na prawo i lewo. 800zł to niekiedy miesięczna pensja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tv sd 28" można kupić nówkę za 400 zeta ;] a nie wieże w to nikt niema tv SD w domu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie wieże w to nikt niema tv SD w domu ;]

Wieże to możesz postawić sobie w kiblu po solidnym obiedzie..^^

Do tematu. Można jako tako tv 26" w HD kupić za 1500 zł. A z tym laptopem to trochę lipa zawsze mógłbym sobie pograć u siebie w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek666

No trudno, chyba pójdę do pracy jak matura skończy się i kupię jakiś telewizorek do pokoju Skoro jakość i tak ma być gorsza.

A tak z ciekawości. Zobaczyłem, że ojciec ma w laptopie swoim wejście HDMI (wow), ciekawe czy tam będzie odbierać (model G30 Toshiba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości. Zobaczyłem, że ojciec ma w laptopie swoim wejście HDMI (wow), ciekawe czy tam będzie odbierać (model G30 Toshiba)
Dlaczego nikt juz nie sprawdza informacji zanim palnie jakas pierdole? Chcby zajzec do instrukcji czy to takie trudne? Toshiba G30 nie ma wejscia HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek666
hdmiar9.jpg a to co panie znawco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

To moj pierwszy post na forum.

Obecnie przebywam w Anglii, posiadam laptopa i kosole PS3. Router 'wireless box II' z sieci o2.

Jako ze laptop nie najnowszych lotow to chcialem spytac czy istnieje mozliwosc polaczenia po

sieci (przez router bezprzewodowy) laptopa z PS3.

Nie chodzi mi mo TVersity i streaming tylko tak zeby PS3 'widzialo' zasoby laptopa ale

dekodowanie odbywalo sie na konsoli. Chodzi mi o to by muzyke, filmy HD i DivXy byly tylko

czytane z dysku na laptopie ale cale dekodowanie i obrobka obrazu i dzwieku odbywala sie juz na

PS3.

Da sie to zrobic? Jak ktos ma tak dzialajacy zestaw to wszelka pomoc bardzo doceniona:)

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne! wystarczy w opcjach media servera ustawic 'nie transkoduj' lub 'zachowaj proporcje/format' odpowiednio dla video, zdjec i muzyki. ja ustawilem tak w nero media home i dzial bez najmniejszych zarzutow (nic nie jest dekodowane na PC). pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da sie to zrobic? Jak ktos ma tak dzialajacy zestaw to wszelka pomoc bardzo doceniona:)

Tak czy tak musisz do tego użyć TVersity. W ustawieniach tversity wyłącz recoding - wtedy, formaty nieobslugiwane przez PS3 będą sie wyświetlały jako pliki z "Unsupported Data".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba! Dzieki za pomoc!

Nie to zebym mial cos przeciwko TVersity ale myslalem ze on tylko ptrafi streamowac z dekodowaniem a nie dzialac jak 'dysk sieciowy'.

Potestuje i dam znac bo poki co nie udalo mi sie zmusic PS3 zeby znalazlo media server na moim laptopie... moze jakied porty trzeba przekierowac zeby sie urzadzenia zobaczyly? Poszukam jeszcze w sieci bo wczoraj wieczorem walczylem i nie udalo mi sie zmusic PS3 zeby zobaczylo moj media server z laptopa. A serwer chyba dziala poprawnie bo w przegladarce wyswietla sie bez problemu. Firewalla tez wyalczylem.

Ok, jeszcze raz dzieki za porade!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w firewallu windowsowskim musisz dodać TVersity.exe do wyjątków, możliwe, że także jakiś port. wszystko powinno być w manualu programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sobie bez tego. Okazalo sie ze firewall windowsa nie blokowal. Za cale zamieszanie odpowiedzialny byl NOD32. Po odblokowaniu jego fierwalla ruszylo z pierwszego kopa. Nadal sie z nim mecze bo z jednej strony chce by (NOD) sprawowal calkowita kontrole nad firewallem w moim kompie (dotychczas robil to bardzo dobrze) z drugiej strony nie wiem gdzie 'kliknac' w NODzie by wylaczyc tversity ze skanowania i miec spokoj ze reszta ruchu sieciowego jest zabezpieczona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca sie uruchamiania wiecej niz jednego firewalla/antywirusa lubia sie gryzc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zaleca sie uruchamiania wiecej niz jednego firewalla/antywirusa lubia sie gryzc.

Wiem, wiem, nie mialem obu firewalli wlaczonych na raz.

Teraz w NODzie ustawilem 'tryb interaktywny' troche denerwujace bo za kazdym razem gdy jakas aplikacja chce nawiazac poalczenie sieciowe to wyskakuje komunikat co z tym zrobic. Fakt ze tylko raz i potem zapamietuje ale i tak jest to uciazliwe... Jak ktos wiec gdzie co i jak usrawic zeby w 'trybie automatycznym' dodac tversity i miec swiety spokoj to prosze o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... czy jest możliwe po podłączeniu ps3 do sieci domowej, do której podłączony jest też komputer przesyłać dane pomiedzy sobą? np filmy, czy muzyka? jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×