Skocz do zawartości
derver

PS3 + Laptop / PC

Rekomendowane odpowiedzi

witam... czy jest możliwe po podłączeniu ps3 do sieci domowej, do której podłączony jest też komputer przesyłać dane pomiedzy sobą? np filmy, czy muzyka? jak to zrobić?

Media Serwer np. przez Windows Media Player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągam właśnei win media player 11 jaki format filmów obsługuje ps3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ściągam właśnei win media player 11 jaki format filmów obsługuje ps3??

Z kodekami XVID i DIVX /avi itp./ spokojnie obsługuje. Problem jest tylko z napisami które trzeba wmontować w film, ale jest co do tego tutorial na tym forum i jest to łatwa rzecz.

Z kolei z poziomu Media Serwer można odtwarzać filmy na PS3 również avi bez wtapiania napisów konfigurując na komputerze kodeki /najlepiej FFDSHOW/ jak to zrobić, tego nie wiem bo nigdy nie korzystałem z tego, ale jest to bez problemu możliwe. Musisz jednak pamiętać, że aby odtworzyć przez Media Serwer film, trzeba mieć dość szybkie łącze, bo odtwarzanie odbywa się "w locie" przez internet.

Polecam jednak korzystanie z technologii Blu-Ray, bo jakość filmów to naprawdę kosmos

Ceny filmów BD maleją, w MM są już po 89, gdy kupowałem na wakacjach były jeszcze po 115.

A jeśli nie kolekcjonujesz spokojnie schodzą na znanym pomarańczowym portalu aukcyjnym

Z kolei dzwoniłem dziś do wypożyczalni w swoim mieście (Beverly Hills) i mają już w ofercie wypożyczania filmy Blu-Ray, także dobrze że rozwija się ta technologia w jak najlepszym kierunku.

~error

Cieszę się że mogłem pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie i jeszcze jedno pytanie... czy jak ściągne z neta film blu-ray to odtworze go potem na ps3??

ps. mam jeszce jeden problem, ale juz nie bede zakładał nowego tematu. jak włączam ps3 to automatycznie włącza mi sie gra którą mam w napedzie... mozna to jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie i jeszcze jedno pytanie... czy jak ściągne z neta film blu-ray to odtworze go potem na ps3??

ps. mam jeszce jeden problem, ale juz nie bede zakładał nowego tematu. jak włączam ps3 to automatycznie włącza mi sie gra którą mam w napedzie... mozna to jakoś wyłączyć?

1) Odtworzysz, ripy BD są najczęściej w formacie .mkv

2) Można to wyłączyć, sam na początku to wyłączyłem-denerwująca sprawa szukaj w settings-na pewno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po godzinie zmagań mam taki problem... wszystko ładnie, połączyłem sie z ps3, na ps3 widze serwer stworzony przezemnie z plikami. problem jest taki ze ps3 nie moze znaleźć muzyki, ani filmów, mimo ze na kompie dodałem je do media playera. widzi jedynie zdjęcia i jakieś małe filmiki (około 1 minutowe). co moze być problemem?

ps. jak próbuje przenieść filmy i muzyke na pendrivie to też jej nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Musisz dodać do biblioteki WMP w odpowiednich zakładkach, powinno działać. Jak nie spróbuj playlistę zrobić.

2)Po podłączeniu pendriva, najedź na niego, wciśnij trójkąt i wybierz DISPLAY ALL.

Pomimo że Media Serwer to fajny bajer, uważam że odtwarzanie z pendriva jest lepsze, i przede wszystkim o lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki!! z pendriva juz działa... co moze być nei tak z wmp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bajer? Przeciez odtwarzam ten sam plik, niewazne czy z pena czy przez wm.

Mnie sie nie chce na pena wrzucac - wole przez wm. Jedyny problem jaki zauwazylem to po aktualizacji firmware na 2.50 wywala errora jesli jest ponad kilkadziesiat giga jakiegos rodzaju danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda ten sam "problem" mam ale ja sie rozlaczam i lacze ponownie i wsio dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tak, ale i tak nie uzyskasz obrazu HD. Widzę wejście na jeden chinch. Jakość obrazu będzie taka jak byś podłączył zwykły telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli ktos ma w laptopie wejscie HDMI to jest taka mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli ktos ma w laptopie wejscie HDMI to jest taka mozliwosc ?

Upewnij sie czy to na 100% wejscie

Chcialem kupic takiego lapka do 2000zl ale nie znalazlem z wejsciem hdmi

duzo posiadalo wyjscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Upewnij sie czy to na 100% wejscie

Chcialem kupic takiego lapka do 2000zl ale nie znalazlem z wejsciem hdmi

duzo posiadalo wyjscia

faktycznie to jest wyjscie wiec lipa. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakiś inny sposób żeby podłączyć PS3 do laptopa? Może za pomocą karty express card albo usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i bedzie dzialac ale znowu wracamy do posta Spidera. Jakosc obrazu pozostawi baaardzo wiele do zyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy są już na rynku takie urządzenia (mam na myśli przesył obrazu HD). Zresztą od zawsze wyświetlanie obcego obrazu na matrycy laptopa było problemem, co wydaje się dosyć dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, laptop ma wyjście na monitor, a nie wejście. Można użyć jakiejś karty video ale jakość nie będzie zbyt dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa z Wi FI i chce go połączyc z moim PS3 ale oczywiście bez kabli czy moge połączyc przez WI FI czy musze użyc Bluetooth ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×