Skocz do zawartości
derver

PS3 + Laptop / PC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chcesz połączyć laptopa z PS3 tak aby przeglądać zawartość komputera na konsoli ?

Czy może chodzi ci o to, żeby laptop udostępnił PS3 Internet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam laptopa z Wi FI i chce go połączyc z moim PS3 ale oczywiście bez kabli czy moge połączyc przez WI FI czy musze użyc Bluetooth ?????

Spróbuj połączenia ad-hoc. Nie wiem czy będzie działać. Aby działało karta w lapku musi posiadać funkcje acces pointa

Edytowane przez play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj połączenia ad-hoc. Nie wiem czy będzie działać. Aby działało karta w lapku musi posiadać funkcje acces pointa

a co to ad-hoc ???

Ja chce oglądac filmy lub słuchac muzy z laptopa na PS3 i myslałem ze jak mam bluetooth to bedzie działac

Da rade takie cos ustawic ??? Bo na plejce jest takie coś jak SEARCH FOR MEDIA SERVERS to przez co to musi isc (połączenie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej byłoby routerem. Jeśli go nie masz, to nie wiem czy możliwa jest taka operacja.

mam router :biggrin:

ktoś wie jak takie połącznie ustawic ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to ad-hoc ???

Ja chce oglądac filmy lub słuchac muzy z laptopa na PS3 i myslałem ze jak mam bluetooth to bedzie działac

Da rade takie cos ustawic ??? Bo na plejce jest takie coś jak SEARCH FOR MEDIA SERVERS to przez co to musi isc (połączenie)?

ad-hoc to połączenie wifi dwóch pc. Jeżeli chcesz oglądać filmy itp. na plejce to najlepiej połączyć kablem. Takie jest moje zdanie ale może ktoś zna jakieś lepsze rozwiązanie?

Poszukaj czegoś więcej tu

Edytowane przez play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam router :biggrin:

W takim razie odsyłam do instrukcji do Playstation-albo do internetu.

Jest to ustawienie Media Server np. przez poczciwy Windows Media Player. Banalna sprawa !

JEDNAK PAMIĘTAJ: Musisz mieć dość szybkie łącze żeby odtwarzać filmy, zwłaszcza w dobrej jakości !

EDIT: http://manuals.playstation.net/document/pl...onnectdlna.html

Gdy rolę serwera multimediów DLNA pełni komputer osobisty z systemem Microsoft® Windows®

Jako serwera multimediów DLNA można używać komputera osobistego z systemem Microsoft® Windows® przy wykorzystaniu funkcji programu Windows Media® Player 11.

1.

Uruchom aplikację Windows Media® Player 11.

2.

Z menu [Library] wybierz polecenie [Media Sharing].

3.

Zaznacz pole wyboru [share media].

4.

Na liście urządzeń widocznej poniżej pola wyboru [share media] zaznacz urządzenia, z którymi chcesz wymieniać dane, a następnie wybierz opcję [Allow].

5.

Kliknij przycisk [OK].

Proces konfiguracji serwera multimediów DLNA został zakończony.

Edytowane przez adrianek274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie odsyłam do instrukcji do Playstation-albo do internetu.

Jest to ustawienie Media Server np. przez poczciwy Windows Media Player. Banalna sprawa !

JEDNAK PAMIĘTAJ: Musisz mieć dość szybkie łącze żeby odtwarzać filmy, zwłaszcza w dobrej jakości !

EDIT: http://manuals.playstation.net/document/pl...onnectdlna.html

Gdy rolę serwera multimediów DLNA pełni komputer osobisty z systemem Microsoft® Windows®

Jako serwera multimediów DLNA można używać komputera osobistego z systemem Microsoft® Windows® przy wykorzystaniu funkcji programu Windows Media® Player 11.

1.

Uruchom aplikację Windows Media® Player 11.

2.

Z menu [Library] wybierz polecenie [Media Sharing].

3.

Zaznacz pole wyboru [share media].

4.

Na liście urządzeń widocznej poniżej pola wyboru [share media] zaznacz urządzenia, z którymi chcesz wymieniać dane, a następnie wybierz opcję [Allow].

5.

Kliknij przycisk [OK].

Proces konfiguracji serwera multimediów DLNA został zakończony.

dzieki wielkie stary ,zaraz to wypróbuje :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dalej nic , wchodze Windows media player 11 biore bitliotek udestępni ,al nie pojawia mi sie typ urządzenia ,powinno byc PS3 ale tego nie ma :/ ?? wie ktos o co biega ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie będzie wyświetlone jako PS3 tylko jakieś inne urządzenie. Jakie się wyświetlają ? PS3 jest włączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to nie będzie wyświetlone jako PS3 tylko jakieś inne urządzenie. Jakie się wyświetlają ? PS3 jest włączone ?

Problem w tym że zadne urządzenie sie nie wyświetla :/ PS3 mam włączone ,jestem zalogowany ( nawet zapro do friendsów Ci wysłałem) wszystko połączone a Windows Media Player nic do wyboru sie nie pokazuje ,szukałem troche w pomocy ale tam nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki system? Vista, XP? Polski,Angielski ? Windows Media Player wersja 11 ?

Udostępnianie plików włączone ?

XP , Angielski , Windows Media Player 11, Udostepnianie włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wchodzisz w WMP potem w biblioteke i w media sharing to w ustawieniach udostępniania masz zaznaczone ptaszkami dwie pozycje ? Są to konkretnie znajdź multimedia udostępnianie przez inne osoby i udostępnij moje multimedia dla;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są to konkretnie znajdź multimedia udostępnianie przez inne osoby i udostępnij moje multimedia dla;

nie mam tego :/ ? u mnie nic takiego nie ma w ustawieniach dostępniania multimediów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konsoli daj settings-network settings-i potem ostatnia pozycja nie pamiętam nazwy chyba media server connection-musi być enable. Potem wróć do WMP i rób to samo.

Edytowane przez adrianek274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W konsoli daj settings-network settings-i potem ostatnia pozycja nie pamiętam nazwy chyba media server connection-musi być enable. Potem wróć do WMP i rób to samo.

już to miałem wcześniej włączone , dalej nic ,WTF przeciez powinno wykrywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy laptop tak w ogóle obsługuje standard DLNA ?

Jeśli tak powinna być na nim zielona naklejka z napisem dlna, z poziomu systemu nie wiem jak to sprawdzić ale wszystkie laptopy z jakimi miałem do czynienia jeśli obsługiwały DLNA miały naklejkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy laptop tak w ogóle obsługuje standard DLNA ?

Jeśli tak powinna być na nim zielona naklejka z napisem dlna, z poziomu systemu nie wiem jak to sprawdzić ale wszystkie laptopy z jakimi miałem do czynienia jeśli obsługiwały DLNA miały naklejkę.

nie wiem czy obsługuje ,nie mam zadnej naklejki , mam samsunga r60 plus ,chyba to ma ale nie moge znalesc w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... poddaje się :D Spróbuj nie wiem wyłączyć firewalla, zresetować komputer, cokolwiek.

poczytaj też tutaj, ten program wydaje się lepszy od WMP http://www.ps3site.pl/forum/index.php?show...=13833&st=0

Ale jak już ostatecnzie nie postawisz tego media servera( w co wątpie) to nie stracisz dużo, dla mnie to jest porażka. Mam łącze 1mb filmy nie chcą chodzić płynnie dźwięk się rozmija próbowałem tysiąc sposobów i najlepszy to przenieść pendrivem. Jakość muzyki też pozostawia wiele do życzenia.

A jak tak bardzo go potrzebujesz na pewno jakiś spec od sieci pomoże Ci tutaj.

Edytowane przez adrianek274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... poddaje się :D Spróbuj nie wiem wyłączyć firewalla, zresetować komputer, cokolwiek.

poczytaj też tutaj, ten program wydaje się lepszy od WMP http://www.ps3site.pl/forum/index.php?show...=13833&st=0

Ale jak już ostatecnzie nie postawisz tego media servera( w co wątpie) to nie stracisz dużo, dla mnie to jest porażka. Mam łącze 1mb filmy nie chcą chodzić płynnie dźwięk się rozmija próbowałem tysiąc sposobów i najlepszy to przenieść pendrivem. Jakość muzyki też pozostawia wiele do życzenia.

A jak tak bardzo go potrzebujesz na pewno jakiś spec od sieci pomoże Ci tutaj.

ok ,dzięki wielkie ,byłeś bardzo pomocny .

Nie chce mi sie już z tym kombinowac ,dlatego rezygnuje.

Temetu wogole bym nie zakładał ,ale TEN PS3 doprowadza mnie do szału, bo mam dysk zewnetrzny na usb 400GB i okazuje sie że musze miec wszystko w FAT32 zgrane zeby móc go podłączyc a mam na nim 280 GB danych i nie bede go formatował.

Jak widac play musi jeszcze duuuuuzo poprawic w swoich nowych update'ach .

Jeszcze 2 tygodnie temu miałem PS3 i Xboxa360 .Teraz utknąłem tylko z Ps3 i powoli zaczynam załowac ze pozbylem sie x'a :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ,dzięki wielkie ,byłeś bardzo pomocny .

Nie chce mi sie już z tym kombinowac ,dlatego rezygnuje.

Temetu wogole bym nie zakładał ,ale TEN PS3 doprowadza mnie do szału, bo mam dysk zewnetrzny na usb 400GB i okazuje sie że musze miec wszystko w FAT32 zgrane zeby móc go podłączyc a mam na nim 280 GB danych i nie bede go formatował.

Jak widac play musi jeszcze duuuuuzo poprawic w swoich nowych update'ach .

Jeszcze 2 tygodnie temu miałem PS3 i Xboxa360 .Teraz utknąłem tylko z Ps3 i powoli zaczynam załowac ze pozbylem sie x'a :/

Witam. Ja posiadam laptopa z wi-fi podpiętego pod ps3 przez router bezprzewodowy. Używam PS3 Media Serwer i oglądam filmy i mp3 z laptopa na ps3 za pomocą tego programu bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam. Ja posiadam laptopa z wi-fi podpiętego pod ps3 przez router bezprzewodowy. Używam PS3 Media Serwer i oglądam filmy i mp3 z laptopa na ps3 za pomocą tego programu bez problemu.

i to jest chyba najprosztszy i najszybszy sposób na połączenie kompa z ps3 tylko trzeba mieć dobre kodeki najlepeij najnowszy ffdshow , zero konfiguracji tylko odpalasz konsolę potem program i powinna zostać znaleziona za parę sekund , możesz odpalać filmy kopiować muzę,zdjęcia

tylko najlepiej mieć spieta konsolę kablem i z tego co pamiętam nie trzeba mieć nawet routera (jak go nie posiadasz) tylko spinasz kablem sieciowym konsolę i kompa i tez znajomemu wykrył konsolę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak, jakim kablem podłączyc pc do ps3? Bo mam film w hd i zajmuje 9gb a nie mam takiego duzeo pendriva wiec chcialem ottworzyc z pc (laptop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polaczysz PS3 z PC - nie tak, by zobaczyc zawartosc dysku. Sciagnij i skonfiguruj PS3 Media Server - jesli widza sie w sieci, to bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×