Skocz do zawartości
derver

PS3 + Laptop / PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ja radziłbym zainstalować na pc program o nazwie PS3 Media Server dostepny TU odpalić PS3, włączyć program Media Server na PC i wyszukać urządzenie.

Działa na pewno.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie kabla wyjściowego pod wyjściowe gniazdo może spalić kartę graficzną i ps3...

skąd w ogóle macie takie pomysły.

Jak jest napisane OUT to jest OUT a nie IN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pomysł dotyczący połączenia z internetem mojej konsoli. Otóż mam internet radiowy, który doprowadzony jest kablem antenowym do specjalnej karty sieciowej, która nie ma wejścia LAN'owskie RJ-45, jednakże mój komputer ma drugą kartę sieciową zintegrowaną z płytą główną która takie wyjście posiada. Czy jeśli zepnę razem komputer z konsolą (komputer będzie pełnił rolę serwera danych) to czy będę mógł się połączyć z internetem? Jak skonfigurować maski podsieci i adresy żeby to wszystko zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie jestem zbyt częstym użytkownikiem forum dlatego z góry wielki "sory" za brak poprawności językowej.

Mam taki problem, nigdy wcześniej nie korzystałem z konsoli ps3 a jakiś czas temu (dzisiaj rano) sobie ją zakupiłem - znaczy to że jestem ZIELONY w tym temacie.

Gierki działają super trochę mało darmowych na mova ale mniejsza o to. Następnym razem.

Mam problem z podłączeniem pc z win7 tak bym mógł na konsoli oglądać zdjęcia które mam w pc i słuchać muzyki, albo jakieś ściągnięte filmy :/

Potrzebuję opisu od podstaw, bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Jeśli jest jakiś już otwarty temat to proszę o skierowanie, bo nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie jestem zbyt częstym użytkownikiem forum dlatego z góry wielki "sory" za brak poprawności językowej.

Mam taki problem, nigdy wcześniej nie korzystałem z konsoli ps3 a jakiś czas temu (dzisiaj rano) sobie ją zakupiłem - znaczy to że jestem ZIELONY w tym temacie.

Gierki działają super trochę mało darmowych na mova ale mniejsza o to. Następnym razem.

Mam problem z podłączeniem pc z win7 tak bym mógł na konsoli oglądać zdjęcia które mam w pc i słuchać muzyki, albo jakieś ściągnięte filmy :/

Potrzebuję opisu od podstaw, bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Jeśli jest jakiś już otwarty temat to proszę o skierowanie, bo nie mogłem znaleźć.

http://www.ps3site.pl/forum/topic/13833-ps3-media-server/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Czy ktoś z was orientuje się czy jest możliwe podłączenie PS3 do laptopa przez hdmi tak aby na ekranie laptopa wyświetlany był obraz z konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Czy ktoś z was orientuje się czy jest możliwe podłączenie PS3 do laptopa przez hdmi tak aby na ekranie laptopa wyświetlany był obraz z konsoli?

Z tego co wiem Laptopy mają HDMI wyjsciowe nie wejsciowe wiec obrazu nie wyświetlisz na ekranie laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie mam ps3 i laptopa mam przewodowego neta 3mb co mam zrobic? zeby mi internet działał co mam kupic? prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie , czy do macbook pro mozna podlaczyc ps3 ? Np dokupic jakis tuber tv do tego laptopa i wtedy podlaczyc ps3 ?

Da rade wykonac takie cos ?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dodam że szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na ten temat.

Czy ktoś wie czy da się podłączyć konsole i pc kablem ethernet i uruchomić ta sama grę tak aby grać razem. Nie przez internet.

Może jest jakiś program na pc aby dało się to uruchomić.

Proszę w rzeczową odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi poradzić co może być nie tak z PS3 Media Server (ściągnąłem najbowszą wersję). Mianowicie udostępniam muzykę po WiFi, program wykrywa konsolę bez problemu, konsola też błyskawicznie widzi serwer. Muzyka gra, ale co kilkanaście sekund przerywa tak jakby konsola sobie dociągała resztę utworu. Przy używaniu Windows Media Playera (jak już konsola w końcu się do niego dobije po wielokrotnym błedzie DLNA 7552) muza gra bez problemu, więc nie jest to wina łącza. Czy ten programik trzeba jakoś specjalnie skonfigruować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej według mnie podłączyć bezpośrednio lapka do TV bo to i tak da ten sam efekt, a po co zawracać sobie głowę i robić niepotrzebne problemy podłączając to przez ps3. Podepnij kablem hdmi do TV i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej według mnie podłączyć bezpośrednio lapka do TV bo to i tak da ten sam efekt, a po co zawracać sobie głowę i robić niepotrzebne problemy podłączając to przez ps3. Podepnij kablem hdmi do TV i wszystko.

Nie obraź się ale to jest rada w stylu "po co ci ps3 jak możesz sobie zagrać w chińczyka..."Wracając do meritum. Podłączając lapka do telewizora, blokuję możliwość używania laptopa podczas oglądania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje stwierdzenie "po co ci ps3 jak możesz sobie zagrać w chińczyka..." jest błędne, ponieważ on chciał mieć obraz z lapka na TV to powiedziałem jak to zrobić, a po drugie po co możliwość używania laptopa. W końcu oglądasz film czy używasz laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje stwierdzenie "po co ci ps3 jak możesz sobie zagrać w chińczyka..." jest błędne, ponieważ on chciał mieć obraz z lapka na TV to powiedziałem jak to zrobić, a po drugie po co możliwość używania laptopa. W końcu oglądasz film czy używasz laptopa.

Chociażby po to, żebym ja mógł w tym czasie sobie coś robić na laptopie a kto inny oglądał film na telewizorze.Widzę, że trudno tutaj trzymać się tematu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby po to, żebym ja mógł w tym czasie sobie coś robić na laptopie a kto inny oglądał film na telewizorze.Widzę, że trudno tutaj trzymać się tematu....

Żebyś się nie rozczarował, przy takim połączeniu, PS3 Media Server dekoduje film na komputerze, konsola tylko wyświetla gotowy strumień , więc na laptopie możesz mieć problemy z wydajnością .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie rozczarował, przy takim połączeniu, PS3 Media Server dekoduje film na komputerze, konsola tylko wyświetla gotowy strumień , więc na laptopie możesz mieć problemy z wydajnością .

Dzięki za info, nie wiedziałem o tym.

Szkoda, że to też nie przybliża mnie do zdiagnozowania problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, mianowicie chce podlaczyc swojego ps3 do komputera, nie wiem czy jest to mozliwe, mam w komputerze 2 porty DVI (kupilem juz sobie przejsciowke z HDMI -> DVI i stad pytanie, co zrobic zeby to dzialalo po podpieciu ? W sumie szczerze powiem ze nie sprawdzalem jeszcze bo konsole bede mial dopiero jutro. Wiem ze jest mozliwosc podpiecia najpierw do monitora a potem kombinowania z kablem S-Video z dzwiekiem ale wolałbym tego uniknac i podpiac prosto do kompa to i dzwiek powinien byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Da radę podpiąć PS3 do PC poprzez kartę sieciową tak, żeby komputer udostępniał internet do konsoli?
Jedna karta dostarczałaby internet do PC, a druga do PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router ale daleko do niego, więc chciałbym spróbować tym sposobem. Jakaś instrukcja co do ustawień sieciowych? Bo rozumiem, że kabel oczywiście crossowany.

Chcę sprawdzić ten sposób głównie dlatego, że przez wifi PS3 Media Server długo buforuje filmy i te w formacie MKV lub jakości HD się zacinają cały czas. A jak już wspomniałem do rotuera mam daleko to przesył trwa wolniej i dłużej.

Edytowane przez Kronoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×