Skocz do zawartości
arab

[Faq] - Jak Instalować Update Firmware'u Za Pomocą Pendrive'a!

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny nam będzie pendrive (USB) lub memory stick, oraz sam firmware, który jest do zassania ze strony http://pl.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item371059/Zaktualizowane-funkcje-%28wer-3-61%29/

W menu po prawej znajdziecie link "Download Now". Update pobieracie na pendrive'a do utworzonego

folderu:

[pendrive]:PS3\UPDATE

(tak, to są 2 katalogi: PS3 w głównym katalogu pendrive'a oraz UPDATE w katalogu PS3). Jeżeli sformatujecie Pendrive'a przy pomocy PS3 (jest taka opcja w ustawieniach systemowych konsoli), katalogi zostaną utworzone automatycznie.

Przed formatem nie zapomnijcie o zrobieniu kopii zapasowej plików z pendrive'a!

Istotna sprawa, nazwy folderów muszą być napisane wielką literą, w przeciwnym przypadku konsola nie wykryje update'u.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

A tu Cię zaskoczę arab. Niestety nie działa. Nie wiem, czy to przez to, że robiłem update przez internet ale z ciekawości zgrałem na memory sticka i nie wykrywa update'u. Oczywiście wielkość liter zachowana. Jakieś pomysły? Będę jeszcze próbował. Nie dla siebie ale dla ludzi, którzy mają z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy plik PS3UPDAT.PUP ma również WIELKIE literki w nazwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Oczywiście. Wszystko jest z dużej litery. Sprawdzałem kilka razy czy gdzieś nie pomyliłem literek ale all be all right. Hmm. Zaraz trochę potestuję. Kurde. Muszę na rano jeszcze iksa przerobić. :P

// edit by admin: kończą mi się pomysły :>

/// edit by kojak_ct: Dzisiaj sformatowałem kartę pamięci w PS3. Konsola sama utworzyła katalog PS3/UPDATE/ i po wgraniu PS3UPDAT.PUP dalej go nie widzi. Wymiękłem. Albo to jakaś wada FW1.9 albo nie wiem.  <duren>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... ekhm, ekhm, ......   nie moszna przeca zrobic apdejtu firmware'u  tej samej wersji co juz zainstalowany ......... i dlatego konsola go nje widzji, pa prostu musit  byc nowsza wersja.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Ja robiłem ostatniego Upka prosto z iPhone'a działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem napisac ze pobralem firmware 1.92 i PS3 przestalo mnie łaczyc z internetem wiec postaowilem pobrac 1.93 na PenDriv'a i po stworzeniu folderu ale wyswietla sie komunikat ze nie moge uzywac tych znakow : / w nazwie pliku. I nie wiem co teraz zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialem napisac ze pobralem firmware 1.92 i PS3 przestalo mnie łaczyc z internetem wiec postaowilem pobrac 1.93 na PenDriv'a i po stworzeniu folderu ale wyswietla sie komunikat ze nie moge uzywac tych znakow : / w nazwie pliku. I nie wiem co teraz zrobic.

Najpierw utwórz katalog PS3 , a potem w nim utwórz UPDATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też wyskoczył problem z instalacja 1,93 za pomocą karty sd .

wszystko było z dużej litery , próbowałem też z folderem ps3 i nic !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rekin

MI sie udalo updatowac 2.01 z pendriva wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze te update'y to loteria - mnie rowniez nie widzi. Ani na karcie pameici ani na pendrive'ie. Probowalem juz FAT i FAT32. Nadal NIC :-(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki pomocna rada thx

ale u mnie też nie widzi pliku nic kompletnie zero to jak mam zaktualizować mój chlebaczek

Arab wielkie dzieki znalazłem swoj bład ie dawałem updatu playa tylko szukałem jakis plików - NEWBIE

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ARL

Witam wszystkich!

Nie tylko pendrive albo karta pamieci działa przy updateowaniu systemu w trybie ofline - rowniez plik updateujacy na plycie CD rom! nalezy jednak zapisac ten plik według reguły najpierw tworzyc katalog PS3, a w nim katalog UPDATE, a dopiero w nim zapisac plik updateujacy ze strony SONY (wszystko duzymi tak jak bylo mowione na poczatku)

Od razu ulga, bo na sytstemie 1.5 dzialaly mi tylko 2 plyty PS2 (dragonball oraz samurai jack) - teraz chodza inne (wszystkich jeszcze nie sprawdzalem)

NIestety mam w dalszym ciagu klopot z konfiguracja sieci (mialem nadzieje ze to wina softu 1.5) Do tej pory zawodza wszystkie dotychczasowe porady na roznych forach (kablowka zwala wine na sony, a sony nie pomaga jak do tej pory (chociaz minal jeden dzien od maila - oficjalnie nie mozna sie dowiedziec w czym tkwi problem)

pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomter

Witam, kupiłem niedawno PS3 z dyskiem 60 GB (konsola z sierpnia 2007 soft 1.94) czy ona ma najnowszy soft czy też mogę ściągnąć i zainstalować coś nowszego? np. soft 2.01 ze strony? czy ma znaczenie przy wyborze softu rodzaj twardego dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem niedawno PS3 z dyskiem 60 GB (konsola z sierpnia 2007 soft 1.94) czy ona ma najnowszy soft czy też mogę ściągnąć i zainstalować coś nowszego? np. soft 2.01 ze strony? czy ma znaczenie przy wyborze softu rodzaj twardego dysku?

Możesz, a nawet powinieneś. Soft w wersji 2.10 (najnowszy) pozwala na odtwarzanie DivX'ów/XviD'ów bezpośrednio. Firmware nie różni się pomiędzy wersjami konsol, różnią się bebechy. Gratuluję udanego zakupu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomter

dzięki już zrobiłem, jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać mi linka skąd mogę pobrać Update? Nowy 2.20 już jest a nie chcę aktualizować bezpośrednio PS z internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki widzę że już wrzucili. Sprawdzałem tutaj kilka dni temu i nie było, nom ale skoro już jest to zasysam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wszystkich

Próbowałem wgrać nowy soft na PS3 przez Pendriva i postępowałem tak jak jest napisane w pierwszym poście ale nic z tego, były widoczne na PS3 foldery PS3 i UPDATE ale już nie była widoczna instalka. Problem swój rozwiązałem po przez aktualizację softa przez połączenie sie z netem na konsoli i wszystko mi się dobrze zainstalowałem. Posiadam PS3 ze USA i wersja softa była 1.31 i może to był jakiś problem żeby zainstalować nowszy soft(2.20). Ale wszystko już gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez dziala. Konsola 40GB EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa OK mam juz 2.36. Dziękuję za pomocny temat

PS3 jest zajebista!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×