Skocz do zawartości
arab

[Faq] - Jak Instalować Update Firmware'u Za Pomocą Pendrive'a!

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dokładnie jak Arab napisał w poscie wprowadzajacym do tematu i wszystko jest OK (firmware 2.41)

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi nie dziala zrobilem tak jest i nic nie widzi mam 2.30 i chcialbym na 2.41 bo strasznie dlugo pobiera z PS3 a z kompa szybiciej.

Zwaracam Honor! Dziala!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos podac pelna nazwe softa bo u mnie nazywa:PS3UPDAT.PUP i czy to jest dobre a wogole to jak sformatowac pendka za pomoca ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS#UPDATE.PUP - to jest pełna nazwa.

Sposób działa! Zrobiłem to z mojej MP3 i teraz mam najnowsze oprogramowanie (v 2.42)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sposób działa! Zrobiłem to z mojej MP3 i teraz mam najnowsze oprogramowanie (v 2.42)!

Wow! Gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS#UPDATE.PUP - to jest pełna nazwa.

PS3UPDADE.PUP - to jest ta nazwa pliczku, sorki za błąd...

Wow! Gratuluje!

Czego? To nie było takie trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem...

dzisiaj kupiłem sobie dysk 2.5 cala 250 GB Seagate, a w internecie na różnych forach naczytałem się że spełnia on wymagania by mógł pójśc w ps3 czyli 2.5 cala, interfejs SATA i najlepiej 5400 Obr. - taki właśnie mam.

Zrzuciłem instalke oprogramowania do ps3 w wersji 2.41 ściągniętej ze stronki http://pl.playstation.com/help-support/ps3...tware/download/ zrobiłem backup files i zgrałem save'y z poprzedniego dysku na karte SD 4 GB ( wsadzoną do czytnika SD pod USB ) następnie wymieniłem dysk i właczyłem konsole, do której był cały czas podpiety czytnik z kartą oraz internet. I wyskoczyła informacja żeby podłączyć pada i wcisnąć " PS button ", tak też zrobiłem, następnie pojawiła się informacja że system nie może zostać uruchomiony poprawnie (" system cannot run correctly ") i żeby zresetować system, resetowałem kilka razy ale dalej wyświetlał się ten sam komunikat w którym oprocz tego pisało by wcisnąć jednocześnie przyciski START i SELECT by wyszukać oprogramowanie, tak też zrobiłem i po zakończonym wyszukiwaniu niestety nic nie znalazło...

Co mam zrobić w takiej sytuacji ?

proszę pomóżcie mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie instaluje mi sie aktualizacja 2.42 .

Dzieki za pomoc.

PS. Jak zrobic aby ps3 np. widzial mi filmy i zdiecia na pendrive ? Bo kombinuje jak glupi i nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie instaluje mi sie aktualizacja 2.42 .

Dzieki za pomoc.

PS. Jak zrobic aby ps3 np. widzial mi filmy i zdiecia na pendrive ? Bo kombinuje jak glupi i nic z tego.

Podświetlasz ikonę penka w XBM i poprzez wciśnięcie "trójkątu" wybierasz "Display All" - wiele razy wałkowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FW 2.42 i chcę zaaktualizować do 2.50. Ściągnąłem te 164MB na kompa i wgrałem na MP3 (MP3 --> PS3 --> UPDATE --> PS3UPDATE.PUP), ale jak chcę zaaktualizować na Pe-eSie, to wychodzi komunikacik "No applicable update data was found.". Przeż wszystko zrobiłem dobrze, co się stało?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrałeś katalog PS3 do katalogu MP3?

Nie, chodzi o moje MP3 (F: --> PS3 --> UPDATE --> UPDATE.PUP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłęm update za pomocą pendriva i chodzi jak złoto... Cały przebieg znajduje się w instrukcji od ps3.

Pozroo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można sformatować pena w menu konsoli bo nie mogę znaleźć? :/ czy dysk 80gb też da radę sformatować przez konsolę żeby 80gb miał bądź 2 partycję? dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można sformatować pena w menu konsoli bo nie mogę znaleźć? :/ czy dysk 80gb też da radę sformatować przez konsolę żeby 80gb miał bądź 2 partycję? dzięki za pomoc.

partycji na ps3 nie bedziesz mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny nam będzie pendrive (USB) lub memory stick, oraz sam firmware, który jest do zassania ze strony http://playstation.pl

W menu po prawej znajdziecie link "Download Now". Update pobieracie na pendrive'a do utworzonego

folderu:

[pendrive]:PS3\UPDATE

(tak, to są 2 katalogi: PS3 w głównym katalogu pendrive'a oraz UPDATE w katalogu PS3). Jeżeli sformatujecie Pendrive'a przy pomocy PS3 (jest taka opcja w ustawieniach systemowych konsoli), katalogi zostaną utworzone automatycznie.

Przed formatem nie zapomnijcie o zrobieniu kopii zapasowej plików z pendrive'a!

Istotna sprawa, nazwy folderów muszą być napisane wielką literą, w przeciwnym przypadku konsola nie wykryje update'u.

Przecież w nazwie folderu nie można korzystać z takich znaków jak: " :, \" więc jak trzeba nazwać ten folder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za szczerosc, glupi czy co?

 rzeczywiście, nie przeczytałem reszty postów-przepraszam, ale tak czy inaczej w pierwotnej wersji "instrukcji" napisano z niedozwolonymi znakami, więc wprowadza to w błąd. Czy głupi? Pozostawiam to Tobie, ja za takiego się nie uważam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem totalnym świeżakiem w tych sprawach właśnie siedze i kombinuje żeby uruchomić prezent dla dzieci (pod choinke) ale poległem brak MENU po polsku!

Widze że aktualizacja 3.1 a obecnie 3.15 przerobi mi na polskie menu.

Czy samemu kombinując nie strace gwarancji albo cos rozwale wg powyzszych instrukcji?

Łącze do netu na ten moment nie mam czyli pozostaje poprzez pendraiva.

Dam rade? czego moge się spodziewać jak nie wypali aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgranie softu pendrivem nie narusza gwarancji.

nic nie powinno sie stac z konsola podczas aktualizacji (no chyba ze pradu braknie itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć gdzie znajdę FIRMWARE ??

DZIĘKUJĘ.

UPDATE:

OK mam http://pl.playstatio...%28wer-3-15%29/

trzeba po prostu wejść na http://pl.playstation.com/ps3/ i jak pisali koledzy jest do pobrania po prawej, a ja od razu wchodziłem w inne zakładki :) i to co było na pierwszy rzut oka widoczne pomijałem :)

Edytowane przez DomBros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi pomóc bo już tracę głowe chce zrobić aktualizacje na 3.15 na tą najnowszą przez Pendraiv zrobiłem folder PS3 wrzuciłem w ten folder PS3UPDAT.PUP i nic nie chce ruszyć proszę o pomoc może coś robię nie tak.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi pomóc bo już tracę głowe chce zrobić aktualizacje na 3.15 na tą najnowszą przez Pendraiv zrobiłem folder PS3 wrzuciłem w ten folder PS3UPDAT.PUP i nic nie chce ruszyć proszę o pomoc może coś robię nie tak.POZDRAWIAM

Zrób folder PS3 a w folderze PS3 -> UPDATE ( Z dużych liter) i tam wgrywasz ten pliczek , i powinno iść :)

o tak to powinno iść dokładniej PS3 -> UPDATE-> pliczek

PS.Prościej się nie da ;)

Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób folder PS3 a w folderze PS3 -> UPDATE ( Z dużych liter) i tam wgrywasz ten pliczek , i powinno iść :)

o tak to powinno iść dokładniej PS3 -> UPDATE-> pliczek

PS.Prościej się nie da ;)

ZARAZ ZROBI I ODPISZ CZY DZIAŁA

ZARAZ ZROBI I ODPISZ CZY DZIAŁA

DZIĘKI KOLEGO WSZYSTKO HULA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×