Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów czarnulki:)

Jestem fanem wyscigów zarówno tch w real life jak i symulatorów elektronicznych. Ps3 kupiłem głównie dla jednego genialnego tytułu Gran Turismo 5. Kierownica oczywiście obowiązkowa DFP od Logitecha (na g25 funduszu brakło). Meczy mnie każdorazowe podpinanie kierownicy do ławy.

Moje pytanie dotyczy stand'u na kierownice. Szukałem na allegro ale nie moge znależć, jeżeli wiecie gdzie takie coś można zakupić prosze o linki.

Pozdrawiam i z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję wyroby własne- właśnie kończę przerabiać stary samochodowy bagażnik dachowy na rowerowy na ramę pod G25- na ten moment wygląda to nieźle, jak uda mi się skończyć pochwalę się zdjęciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://shop.playseats.com/e-shop.des/page,...tegory_id,1075/ też taką stronke znalazłem, ale jak wiadomo dla szarego polaczka ta cena zbyt zacna jest:D widziałem kilka domowych "konceptów" na róznych forach i przyznam że z odrobiną chęci i dostepem do spawarki da sie niezłe cacuszko zmontować:] Jak skończysz swój projekt wrzyć jakieś foty ocenimy i może nawet troche twoich praw autorskich zaczerpniemy;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę co już mam- narazie umownie nazwijmy to cuś wersją beta.

Jak pisałem- materiał wyjściowy- stary samochodowy bagażnik dachowy na rowery. Żadnego spawania, dwie przycięte rurki, trzy nawierty- parę dopasowanych podkładek i gumowych podkładek, chwytów i zakończeń.

Na chwilę obecną jest w pełni funkcjonalne, jeszcze brakuje detali- np. ładnej podstawki pod shifter zamiast kawałka deski, czy ładniejszych gumowych zabezpieczeń na zakończeniach rurek.

Całość ładnie się składa (4pokrętła) i po złożeniu zajmuje mało miejsca (co w moim mieszkaniu było priorytetem).

Na plus mogę zaliczyć dużą sztywność konstrukcji- dodatkowo sama kiera jest sztywno przykręcona dzięki gumowym podkładkom.

Gram nie siedząc na fotelu tylko na ustrojstwie zwanym fatty- nie ma lepszej rzeczy do posadzenia swojej szanownej w mojej opinii) więc pozornie może się wydawać nisko, ale nie jest niżej niż w sportowym samochodzie- na krześle z biurka przy testowaniu wyższej wersji czułem się jak kierowca tira.

Szacowany koszt przy założeniu, że znalazłem stary bagażnik w piwnicy: 0zł i pół dnia pracy.

Parę zdjęć (przepraszam za lenistwo i nie zrobienie jakiś miniaturek itp):

http://img291.imageshack.us/img291/8493/sh1013588dq0.jpg

http://img110.imageshack.us/img110/4300/sh1013589xm6.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/3020/sh1013590no2.jpg

http://img391.imageshack.us/img391/2633/sh1013591zy2.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/6500/sh1013592zf0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to takie wycieczki przed takim TV muszą dobrze jebać po oczach ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja jest przenośna i nie trzeba ustawiać jej tak blisko, ALE... tu mnie masz- ślepe jak u kreta już są me oczy stare i z wiekiem siedzę coraz bliżej mimo, że telewizory coraz większe ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dokładnie o tą polską stronke mi chodziło, kiedyś na allegro sie oferowali ale teraz ich nie mogłem znależć, tylko że to troche jednak kiczowato wygląda i w sumie samemy mozna bez problemu takie cuś zmontować.http://www.activer.com.pl/p/s.htm. Thx Robotm:)

A szanowny Yerys całkiem niekiepawo to wykombinował, no i ten sharp tez ładnie sie prezzentuje, pochwal sie jak gran turizmo na takim cacku wygląda, jakie wrażenia?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp 46XL2E czysty miodek- żałuję tylko, że kupiłem gdy nie było w Polsce 52jek:P

co do tych Activerów to myślałem o nich, ale na mój gust są "za wąskie"

konstrukcja jest na tyle wąska, że przy moim szarpaniu kierą mogłaby nie wystarczyć, a druga sprawa to fakt, że mimo tego, że szczupłym facetem jestem to ten ich "fotel" za nic nie mógłby udawać fotelu samochodowego i dłużej nić 2h na nim bym nie wysiedział- ja tam wole siedziska typu fatty- bo mogę je sobie "uklepać" jak mi sie podoba- wyżej/niżej bardziej na leżąco/ na siedząco.

Polecam domowe prace- urządzenia oferowane na rynku mają marże chyba po 1000%.

Chwalcie sie pomysłami, projektami, rysunkami, może wspólnymi siłami coś się urodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaak G25 i GT to połączenie prawie idealne, ale dałbym wiele żeby w końcu móc z efektami zacząć deptać po tym zakurzonym pedale po lewej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yerys - Gran Turismo 5 Prologue obsluguje sprzeglo.

nie jest to idealne (samochod nie moze zgasnac, mozna bez problemu wybic bieg bez sprzegla, obroty nie spadaja tak, jak powinny czesto-gesto itp.), ale jednak obsluga sprzegla zostala zaimplementowana.

zeby ja wlaczyc:

1. odpalasz wyscig ze skrzynia przestawiona w tryb H.

2. wrzucasz ten bieg, ktory powinien byc wrzucony po przejechaniu linii startu.

3. jak juz przejedziesz przez linie startu wciskasz przycisk odpowiadajacy za "trojkat" - czyli ten na samej gorze.

4. od tej pory sprzeglo dziala - az do momentu ponownego wcisniecia "trojkata".

zeby bylo smieszniej - mozna jezdzic na recznej skrzyni nawet w samochodach takowej nie posiadajacych - np. Audi R8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OO dzięki za informację, jak wrócę z pracy to koniecznie sprawdzę! Tylko czemu tak tą funkcję "schowali"- na trójkącie jest wsteczny, więc nie przyszłoby mi do głowy go nacisnąć w takim momencie.

Moim marzeniem byłoby, żeby w GT samochód narzucał rodzaj skrzyni- ma w rzeczywistości manuala jedziesz na manualu, automat ma automat, jeśli jest wybór opcji w rzeczywistości to i tu być powinien przy zakupie, nie mówiąc już o łopatkach przy kierownicy- jazda z nimi Suzuki Cappuccino 95 wydała mi się jakaś odrażająca moralnie.

Nie znam żadnych plotek co do tematu skrzyń w pełnym GT, jeśli macie jakieś informację proszę pochwalcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż ślina zaczyna cieknąć po przeczytaniu tych zachwytów Szczególnie to co doskwiera w DFP - głośne chodzenie koła podczas szybkiego obracania i pojawiające się luzy w położeniu centralnym. Ja stanieje (albo wyjdzie GT5) na pewno zamienię DFP na G25, bo to zupełnie inna klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać czy są kierownice obsługujące konsole jak i pecety. Kierownica miałaby głównie służyć do GT P jak i do TOCA 3 na PC. Jeśli są "takie" to prosiłbym o wskazanie konkretnych modeli. Cena od 200 do 400 zł Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Ale na np. stronie komputronika widzę, że jest wyraźny podział na kierownice do PC i Konsol. Wydaję mi się, że poszczególne wersje się trochę różnią (z tego co widzę to wersja konsolowa ma przyciski /\ X || O a wersja PC 1 2 3 4) Jesteś pewien, że wersja konsolowa/pc będzie działać na obu sprzętach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech G25 na bank dziala zarowno na pc jak i ps3. Na 99% kierownica z wtyczka na usb dla konsol bedzie dzialala takze na pc. Wiekszosc takich urzadzen pracuje na standardowych sterownikach dostepnych w windowsie, a mozliwe ze dostaniesz dedykowane sterowniki dajace wiecej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logitech G25 na bank dziala zarowno na pc jak i ps3. Na 99% kierownica z wtyczka na usb dla konsol bedzie dzialala takze na pc. Wiekszosc takich urzadzen pracuje na standardowych sterownikach dostepnych w windowsie, a mozliwe ze dostaniesz dedykowane sterowniki dajace wiecej funkcji.

OK, thx;p Właśnie się dowiedziałem, że Logitech Driving Force Pro jest dedykowany tylko dla konsol - wersja PC nawet nie powstała. Pomimo to Logitech zdecydował się zamieścić sterowniki PC tutaj http://www.logitech.com/index.cfm/support_...&cl=roeu,en Czyli kupuje Driving Force Pro albo jak dorwę za podobną cenę Driving Force GT;D Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

BTW, warto kupić GT Prologue, czy lepiej poczekać na GT 5 które wychodzi.... ? No właśnie, kiedy wychodzi???

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc ma wyjsc w 2010 roku. Polecam kupic prologa ktorego od kilku dni katuje na g25. szkoda tylko ze tak ciezko zrobic wygodne stanowisko w moim pokoiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoc ma wyjsc w 2010 roku. Polecam kupic prologa ktorego od kilku dni katuje na g25. szkoda tylko ze tak ciezko zrobic wygodne stanowisko w moim pokoiku

OMFG! Myślałem, że początek/połowa 2009;/ Dzięki za uświadomienie Teraz to na 100% kupuje Prologue + kierownicę w wakacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż wczoraj zakupiłem kierownice Logitecha model G25 i kiedy podpiałem do PS3 i włączyłem GT5 istny odlot.Nie bede się rozpisywał bo jest dużo recenzji na necie i na youtube powiem tylko tyle że sprzęt jest naprawde warty zainwestowania 700 zł bo za tyle można teraz kupić nówke sztuke przynajmniej ja za tyle kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinii jest duzo, ale kazda jest wazna, napisz cos wiecej, przymierzam sie do kupna tej kierownicy i bylbym bardzo zobowiazany za wiecej szczegolow

chyba, ze chciales sie tylko pochwalic ze masz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też posiadam od niedawna ten sprzęt i bardzo go sobie chwalę - frajda z manualnej zmiany biegów jest ogromna. Co prawda troszkę pogarszają się czasy w porównaniu z automatem, ale znacznie poprawiają wrażenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×