Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, chyba znalazłem Świętego Grala:

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Za darmo, wersja na Windows, Linux, OSX, napisany w Javie (wymaga wersji 1.6). I co najważniejsze:

POSIADA PEŁNE TRANSKODOWANIE DŹWIĘKU I OBRAZU ORAZ OBSŁUGĘ NAPISÓW

Przetestowałem, działa rewelacyjnie. Wymaga napisów w formacie srt (SubRip), nazwa pliku musi być taka jak filmu. Więc Subtitles Workshop (Windows) lub Subtitle Editor (Linux) będzie czasem potrzebny smile.gif

Jakość transkodowania jest rewelacyjna, napisy idealnie dopasowane (i z polskimi znakami) smile.gif

Myślę, że arab możesz tym postem zastąpić wszystkie poradniki o wtapianiu napisów w filmy wink.gif

A i żeby nie było, mkv też jest transkodowane, autor sugeruje tutaj posiadanie wielokorowych procesorów (można zastosować eksperymentalną wersję mencodera działającą wielowątkowo).

Ja mam 2xPIII 933Mhz, przy pełnym transkodowaniu jeden z procesorów pracował na 90% - na PS3 film odtwarzał się bardzo płynnie smile.gif

Program ma bardzo prosty panel konfiguracyjny, w zasadzie poza dodaniem katalogów do udostępnienia to przestawiłem jedną, jedyną opcję - stronę kodowania plików z napisami smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif


Najnowsza wersja Programu - Klik

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REWELACJA!!!! Wreszcie media serwer obsługujący bezproblemowo napisy.; Mistrz - twórca programu, i ty że przeczytałem ten post :D

jedna sprawa: napisałes ze polske litery czyta, ja nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO kozak sprawa tylko mi co jakiś czas wyskakuje jakiś media server error ale jakos działa no i tak jak kolega napisał mi polskie literki tez niestety nie działają. Ale i tak wielkie dzięki już od dawna na coś takiego czekałem szkoda że nie można jeszcze np mp3 słuchać przez to albo skopiować je przez to na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Core Duo 2x2,0GHz i tnie mi mkv niemiłosiernie :( Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, wszystko działa rewelacyjnie płynnie. Polskie napisy są - musicie zmienić kodowanie napisów na - cp1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiacie program/ps3? W programie pisze ze nie moze znalezc ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program mogę użyć żeby zmienić napisy txt na str?? Próbowałem Subtitle Workshop ale jakiś błąd mi wyskakuje po wczytaniu napisów txt i się wyłącza najlepiej jakis prosty program żeby nie miał za dużo opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem. Za pierwszym razem program działał znakomicie - z napisami nie testowałem bo nie miałem żadnych w srt/sub. chciałem jednak zobaczyć jak wyglądają z napisami, przerobiłem jakieś i włączam program i PS3 w ogóle nie wykrywa mediaserwera, raz go wykryło ale na chwilę. Nic nie zmieniałem w ustawieniach itd. Wyłączałem też firewall, choć za pierwszym razem działało z nim i tez nic to nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujcie! Na Viscie nie działa jako usługa (mimo że się instaluje i uruchamia poprawnie). Pod linuxem, wymaga ffmpeg-java! Powolutku i cierpliwie a będzie git :)

Jest to program który został napisany przez sfrustrowanego użytkownika PS3! Wiem z forum, że następna wersja będzie już po Polsku!

Jeśli chodzi o Media Servery to już chyba k. jestem expertem, jako 'stary' linuxowiec przeryłem net pod tym kątem na lewo i prawo, jest to na tę chwilę jedyny program który spełnia nasze wymagania na 100%+ :)

Edytowane przez Agryppa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby napisy miałe dobre synchro:

Odpalamy film z napisami txt. Subeditem. Jak leci, whodzimy w Plik/Otwórz Plik z Napisami. Wskazujemy odpowiednie napisy txt. Tak wiem, że to wydaję się bez sensu, ale jakimś cudem bez tego zabiegu synchro później jest do dupy.

Następnie Plik/Export/SRT.

Jak na razie działa świetnie. Jedyne do czego się można doczepić, to bardzo duże obciążenie procesora i pamięci. No ale w zamian za to mamy dużą szybkość serwera np. podczas przeglądania zdjęć.

Dzięki Agryppa za to wykopalisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem napisy trochę inaczej i tez jest ok (sprawdzałem tylko na 1 napisach) zrobiłem to allplayerem w setup jest zakładka napisy i tam edytor napisów wystarczy wcześniej włączyć film wraz z napisami potem wejść do tego edytora i zapisać napisy(aby zapisać w srt wystarczy dodać do nazwy .srt) Niestety mam inny problem ponieważ dość mocno filmy mi się zacinają ale to niestety chyba przez to że do kompa mam internet wifi i dość słaby zasięg wiec mogę chyba sobie darować ten program:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem jeszcze inną metodę i wydaje mi się, że jest to najłatwiejszy sposób na zsynchronizowane napisy :)

- zmieniam nazwę pliku z *.txt na *.srt :)

- to wszystko

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam pytanko - czy ten Media Server potrafi tak jak TVersity, odpalać napisy w osobnym pliku,

czy trzeba je "wklejać" ?

Mam podobny problem z TVersity, tzn. nie wyświetla napisów w osobnym pliku <_<

Mam nadzieję że ten MS to potrafi...

Edytowane przez hivonzooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wklejać, wystarczy mieć napisy w tym samym katalogu co film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac nie majac routera, wifi w domu to program lipa a nie zadziala, czy mam racje ?? No chyba ze zna ktos jakis inny patent to prosze o odpowiedz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś musisz mieć kontakt z kompem, zwykłym kablem krosowanym od PS3 do PC powinno też zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hivo przeczytaj jeszcze raz pierwszego posta w tym temacie ;)

geffer nie wiem o czym Ty piszesz...

Jak ktoś ma słabe łącze WIFI to może zapuścić kopiowanie filmu na PS3, teoretycznie na PS3 powinna wtedy trafić transkodowana wersja filmu z wklejonymi napisami - ale nie testowałem tego...

A tak poza tym, to oglądanie filmów przez sieć wymaga dobrego łącza, teksty w stylu program dupa bo mi się tnie na wifi są trochę nie na miejscu.

Ja mam stareńki PIII ale łącze po kablu i nic mi się nie tnie...

Jeśli macie pod Windows zainstalowane wszystkie wymagane kodeki (co widać w PSMie - przy brakujących w zakładce transkoding jest wykrzyknik), to na PS3 możecie wejść do katalogu transkode (który pojawia się w każdym katalogu z filmem) i tam można wybrać ten sam film transkodowany różnymi kodekami. Być może film się tnie ze względu na źle zainstalowane/skonfigurowane kodeki...

Jak uruchomiłem PSM w Windows to od razu wyskoczyło pytanie od zapory windows czy blokować, wcisnąłem nie i od tej pory wszystko się widzi bez problemu. Dodałem katalogi, zmieniłem stronę kodowania, zaznaczyłem 'uruchamiaj zminimalizowany', zrobiłem skrót w autostarcie i zapomniałem o temacie... Mam zainstalowany Klite codec pack... No już chyba prościej być nie może, weźcie się trochę wysilcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam windowsa Viste i programik działa rewelacyjnie, łączę się przez WIFI, a o napisach wspominałem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zeby polaczyc przez Wi-Fi ten program z PS3 trzeba cos pogrzebac w tym programie?! Bo mi mojej PS3 nie wykrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja znalazłem jeszcze inną metodę i wydaje mi się, że jest to najłatwiejszy sposób na zsynchronizowane napisy :)

- zmieniam nazwę pliku z *.txt na *.srt :)

- to wszystko

Pozdrawiam

Ta technika jest dobra, ale ma jedną wadę. Widać wtedy na ekranie wszystkie znaki specjalne użyte do formatowania tekstu.

Bezpośrednio z tym związany jest mały błąd w dekodowaniu napisów przez program. Nie rozpoznaje on wspomnianych znaków. Czyli tekst formatowany kursywą wyświetli normalnie itp. Taka pierdółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi normalnie wyswietla... proramem Sub workshop zmienilem format i jest ok... jedyny problem to film mi laguje... wie ktos jak mozna temu zaradzic? Router mam stosunkowo nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×