Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

Mi pomogło to co napisał sprinter (dzięki :D ). Do tego zmieniłem max bufor na 600 ale nie wiem czy to coś daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem Panowie. Przeczytałem temat i nigdzie nie znalazłem rozwiązania... Mam liveboxa bez zabezpieczeń i program nie widzi PS3, włączam program a na PS3 wchodzę w filmy i szukaj media serwer, w miedzy czasie w programie wyskakuje ze PS3 prawdopodobnie nie jest włączone, a za jakiś czas PS3 pokazuje ze nie znalazło serwera... komp i PS3 są połączone do liveboxa przez Wi-Fi, firewalla nie mam włączonego a w programie udostępniłem folder z filmem ( nie zam plik filmu bo go program nie widzi) i zmieniłem system głośników na 2 a nie 5.1. Nie wiem co robić... Pomożecie?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem Panowie. Przeczytałem temat i nigdzie nie znalazłem rozwiązania... Mam liveboxa bez zabezpieczeń i program nie widzi PS3, włączam program a na PS3 wchodzę w filmy i szukaj media serwer, w miedzy czasie w programie wyskakuje ze PS3 prawdopodobnie nie jest włączone, a za jakiś czas PS3 pokazuje ze nie znalazło serwera... komp i PS3 są połączone do liveboxa przez Wi-Fi, firewalla nie mam włączonego a w programie udostępniłem folder z filmem ( nie zam plik filmu bo go program nie widzi) i zmieniłem system głośników na 2 a nie 5.1. Nie wiem co robić... Pomożecie?? :rolleyes:

Eeee livebox to kicha z olejem do PS3... Każdy kto ma liveboxa podłączonego do ps3 to się skarży, że się ciągle net im rozłącza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

a ja mam inny problem nie wiem czy to wina kodeków czy cos robie nie tak po prostu divx-y i avchd czyta bez problemu, ale np. filmy mkv. ,h264 wyskakuje mi zę "data corrupted" próbowałem róznych ustawień , i nic przez transkodowanie jest to samo w mencoder i tsmuxer może jakies kodeki się gryzą ze sobą ??? avi synth i avi ffmpeg podswietla mi się na czerwono tylko,oprócz tego w programie widzi mi wszystkie kodeki , zmieniałem juz na gorszą jakość , 2 kanałowy dżwięk większy bitrate i filmy nawet nie drgną dodam że mam xp z service packiem 3 jakies pomysły ???

Edytowane przez bialkoooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
a ja mam inny problem nie wiem czy to wina kodeków czy cos robie nie tak po prostu divx-y i avchd czyta bez problemu, ale np. filmy mkv. ,h264 wyskakuje mi zę "data corrupted" próbowałem róznych ustawień , i nic przez transkodowanie jest to samo w mencoder i tsmuxer może jakies kodeki się gryzą ze sobą ??? avi synth i avi ffmpeg podswietla mi się na czerwono tylko,oprócz tego w programie widzi mi wszystkie kodeki , zmieniałem juz na gorszą jakość , 2 kanałowy dżwięk większy bitrate i filmy nawet nie drgną dodam że mam xp z service packiem 3 jakies pomysły ???

ściągnij MATROSKA codec PACK

http://www.download.net.pl/9189/Matroska-Pack-Full/

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

ściagnałem i dalej nic ,próbowałem odinstalowac inne kodeki i też nic po prostu transkodowanie nie odpala ,nawet bufor nie drgnie i wywala dalej the data is corrupted a próbowałem na innym słabszym kompie i smiga wszystko czyli wina lezy albo w systemie albo w kodekach ????

Edytowane przez bialkoooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jakie codec'i trzeba zainstalować żeby nie było czerwonego zaznaczenia przy "AviSynth/FFMpeg"?? czy jest konieczność instalowania videolana? czy jest to jakaś alternatywa?

czy czcionkę można jakoś powiększyć? która opcja za to odpowiada?

A tak ogólnie to program rewelacja :D

Edytowane przez n e o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 3.00 ghz @ ~~4.14GHZ 1.41V

Hd4870 512mb GDDR5

I filmy w 1080 po kablu idą aż miło ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem z konnfiguracją wszystko się ładnie wykrywa (ps3 media server z konsolą) i odtwarza płynnie filmy, problem się zaczyna gdy dołączam napisy w srt wyświetla się - data ocurred

ffd show jest

avisynth + plugin jest

co jest nie tak?

zaznaczam ze błąd się pojawia tylko przy dołączaniu do filmów napisów - wersje bez działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam problem z konnfiguracją wszystko się ładnie wykrywa (ps3 media server z konsolą) i odtwarza płynnie filmy, problem się zaczyna gdy dołączam napisy w srt wyświetla się - data ocurred

ffd show jest

avisynth + plugin jest

co jest nie tak?

zaznaczam ze błąd się pojawia tylko przy dołączaniu do filmów napisów - wersje bez działają

A ten program czyta w ogóle napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problem z zacinaniem powiem że można tam ustawić poziom jakości transkodowania. Jest nawet opcja dedykowana po WIFI, ale jakość jest wtedy bardzo słaba, widoczne kwadraty.

Ogólnie moim zdaniem jakość przekodowanego materiału nawet w najlepszej jakości jest gorsza niż z oryginału. Mówię tutaj o formatach .mkv

Mam oprócz PS3 także WD TV i jest porównanie. Nie do końca się wtajemniczam, ale wydaje mi się że powinno to dopracować.

Inne pytanie mam odnośnie miniatur w PS3 - u mnie są czarne z informacją o filmie, zamiast np.: kilka klatek lub pierwsza z filmu tak jak to jest w przypadku innych wersji MS np.: z pakietu NERO.

Potwierdzam także że program jest tak banalny że wystarczy go odpalić i działa. Napisy nie muszą być w formacie .SRT (w sensie dosłownym) wystarczy zamienić plik .txt na końcówkę .srt i także śmiga z PL znakami bez problemów.

Pamiętajcie o kodowaniu (screen z początkowych postów, bardzo pomocny)

Zastanawiam się także nad takim wariantem: posiadam router gigabitowy z wifi N draft. Planuję taki model budowy sieci:

- ps3 na kablu / pasmo 1000

- notebook z softem / wifi N draft / pasmo 300

- do routera podłączony kablem dysk z LANE / pasmo 1000

I teraz chcę aby laptop dekodował to co na dysku sieciowym i następnie do PS - myślicie że starczy mocy na lanie ? Jakość musi być najwyższa, materiał tylko HD 720p i 1080p. Jeszcze nie testowałem tego bo nie mam dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz chcę aby laptop dekodował to co na dysku sieciowym i następnie do PS - myślicie że starczy mocy na lanie ?

Myślę, że spokojnie starczy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z sieci zielony, ale czemu to nie zapodaje nie mam pojęcia.

Karta sieciowa 300Mbits (n draft 2.0) włączona, poziom sygnału 60%. W stanie spoczynku jest 100 - 125Mbits / kiedy rusza serwer i puszcza treść na konsolę, transfer automatycznie spada na karcie do 80, 54 a nawet niżej.

Na ekranie wszystko skacze! Co ciekawe w tym samym czasie monitoruję zużycie łącza na karcie i rzadko przekraczaj 30%. To ja się pytam co dzieje się z resztą? Idąc dalej, sprawdzam jaki pakiet leci na konsolę i tam lecie na poziomie do 20Mbits, ze skokami do 30, oczywiście przy niższych ustawieniach (świetny jest Lossless Quality, Crazy Bitrate - skacze aż do 100Mbits i więcej, do tego to już tylko giga) na Good Quality.

Niestety zrywa. Myślałem że to może procek, dysk. Niestety procek dwa rdzenie, zużycie na poziomie 70%. Dysk sprawdzałem na zew (usb 2.0) to samo. Nie mam pojęcia co dalej. Myślałem że karta załatwi sprawę, a tu żenada, chyba bez sieci gigowej nie ujadę, że o dyskach zew nie wspomnę.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem z sieci zielony, ale czemu to nie zapodaje nie mam pojęcia.

Karta sieciowa 300Mbits (n draft 2.0) włączona, poziom sygnału 60%. W stanie spoczynku jest 100 - 125Mbits / kiedy rusza serwer i puszcza treść na konsolę, transfer automatycznie spada na karcie do 80, 54 a nawet niżej.

Na ekranie wszystko skacze! Co ciekawe w tym samym czasie monitoruję zużycie łącza na karcie i rzadko przekraczaj 30%. To ja się pytam co dzieje się z resztą? Idąc dalej, sprawdzam jaki pakiet leci na konsolę i tam lecie na poziomie do 20Mbits, ze skokami do 30, oczywiście przy niższych ustawieniach (świetny jest Lossless Quality, Crazy Bitrate - skacze aż do 100Mbits i więcej, do tego to już tylko giga) na Good Quality.

Niestety zrywa. Myślałem że to może procek, dysk. Niestety procek dwa rdzenie, zużycie na poziomie 70%. Dysk sprawdzałem na zew (usb 2.0) to samo. Nie mam pojęcia co dalej. Myślałem że karta załatwi sprawę, a tu żenada, chyba bez sieci gigowej nie ujadę, że o dyskach zew nie wspomnę.

:(

Wi-Fi takie jest, przecież odbiornik w PS3 jest chyba 54mb, ale głowy uciąć nie dam.

Ja na durnej karcie sieciowej sprzed prlu(bo zintegrowaną uszkodziłem), przez kabel ciągne na najwiekszych ustawieniach bez problemów, czasami coś zamuli, to chwila pauza i jedzie dalej.

I ja się pytam, czemu wszystko na XP działa lepiej?, na viście blue-screeny dostaje podczas streamowania i napisy często się nie ładują-.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wi-Fi takie jest, przecież odbiornik w PS3 jest chyba 54mb, ale głowy uciąć nie dam.

Spoko, spoko, jestem zielony ale nie aż tak. PS3 leci na kablu przez router gigowy. Tak więc tutaj nie ma wąskiego gardła, tylko z laptopa.

Ja na durnej karcie sieciowej sprzed prlu(bo zintegrowaną uszkodziłem), przez kabel ciągne na najwiekszych ustawieniach bez problemów, czasami coś zamuli, to chwila pauza i jedzie dalej.

I ja się pytam, czemu wszystko na XP działa lepiej?, na viście blue-screeny dostaje podczas streamowania i napisy często się nie ładują-.-

Ja lecę na Viście i nic mi nie wywala, działa jak trzeba, tylko to WIFI mnie dobija, pytam się po cholere mi 300Mbits karta skoro na zwykłej 54 mam taką samą prędkość, czegoś tu nie rozumiem. :( Wiem że kabel byłby lepszy, ale nie mam takie możliwości, chyba że na każdą sesję będe latał z lapem do routera i go wpinał. Albo kable będą walać się po pokoju.

Jeśli dalej to będzie tak działać to nie pozostanie mi nic innego jak postawienie serwera.

Swoją drogą WD wypuścił nowy dysk twardy z wbudowanym media serwerem: http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=587

To było by dla mnie zbawienne rozwiązanie, ale niestety wszystko wskazuje na to że nie ma transkodowania (np, chip sygmy) i soft jest twonky media serwer. Jeśli ktoś to już testował to będę wdzięczny za info bo cena nie jest za duża jak na taki gadżet za 1TB.

Edytowane przez LukeSky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja lecę na Viście i nic mi nie wywala, działa jak trzeba, tylko to WIFI mnie dobija, pytam się po cholere mi 300Mbits karta skoro na zwykłej 54 mam taką samą prędkość, czegoś tu nie rozumiem. :( Wiem że kabel byłby lepszy, ale nie mam takie możliwości, chyba że na każdą sesję będe latał z lapem do routera i go wpinał. Albo kable będą walać się po pokoju.

Jeśli dalej to będzie tak działać to nie pozostanie mi nic innego jak postawienie serwera.

Swoją drogą WD wypuścił nowy dysk twardy z wbudowanym media serwerem: http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=587

To było by dla mnie zbawienne rozwiązanie, ale niestety wszystko wskazuje na to że nie ma transkodowania (np, chip sygmy) i soft jest twonky media serwer. Jeśli ktoś to już testował to będę wdzięczny za info bo cena nie jest za duża jak na taki gadżet za 1TB.

Ja już się bawiłem w przeinstalowywanie lub całkowicie usuwanie kodeków, i nadal blue-screeny po kilku minutach oglądania..

Nie wina podkręconego procesora bo na XP wszystko działa, zresztą bez podkrecenia też bsody.

Karta graficzna też raczej do dupy nie jest, nie kręcona.

Ale już znalazłem lekarstwo - XP, i nie mam zamiaru się tym bawić.

Już kiedyś na viście taki problem miałem, aczkolowiek całkowicie inny sprzęt, i podczas oglądania filmu na kompie, nie streamowania.

No nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dalej to będzie tak działać to nie pozostanie mi nic innego jak postawienie serwera.

Swoją drogą WD wypuścił nowy dysk twardy z wbudowanym media serwerem: http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=587

Ja mam dysk LaCie Network Space 1TB (stad) ktory ma wbudowany media server i dziala niemal bez zarzutu. Niemal bo raz na ok 30 filmow nie rozpoznaje formatu (choc przyznam ze juz dawno mi sie to nie przytrafilo). Odtwarza nawet "surowe" filmy z mojej kamery Sony HD, ale nie polecam robienia tego przez WiFi ktore po prostu nie wyrabia. Za to przez kabel chodzi jak zloto. Filmy wystarczy skopiowac na dysk i zrobic skan pod zakladka Media Server w configu dysku i tyle. Nie wiem jak z napisami bo nie uzywam ale watpie czy obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że masz dysk, który zapodaje pliki .mkv i konsola je odtwarza bez zająknięcia? Przecież PS3 nie odczyta .mkv ? Musi zatem być transkodowana treść. Czy tam jest dość mocy do tego ?

Z innej beczki, wyszła nowa wersja: http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Edytowane przez LukeSky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz powiedzieć że masz dysk, który zapodaje pliki .mkv i konsola je odtwarza bez zająknięcia? Przecież PS3 nie odczyta .mkv ? Musi zatem być transkodowana treść. Czy tam jest dość mocy do tego ?

Jesli takie jest ich rozszerzenie (nie wiem bo nie pamietam, sprawdze wieczorem) to odtwarza je bez zajakniecia. I nie transkoduje filmow. Dlatego niektorych formatow nie rozpoznaje. Ale nie wiem czy mowimy o tym samym formacie bowiem ten surowy z kamerki PS3 czyta bezproblemowo. Mozna kopiowac bezposrednio z kamerki na PS3 i smiga w HD az milo w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślałem. Problemu nie ma z żadnym urządzeniem jeśli to jest obsługiwany format natywne przez PS3.

.mkv nie jest obsługiwany więc konieczne jest transkodowanie w locie, i tutaj pojawia się problem mocy obliczeniowej oraz przepustowości łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejną wersję:

- Changes / Features : Windows/Linux

DTS / DTS-HD core audio tracks are now streamable without reencoding (DVD ISOs not supported yet)

New Option: unification of Mencoder/tsMuxer engines, including:

. Automatic choice between H264 muxing or transcoding, based on AVC Level 4.1 compatibility and subtitles configuration

. Remux on the fly any H264 content from MOV, MP4, and AVI containers (ex: Apple HD Trailers)

. This option is enabled by default and can be disabled via the #Video Settings# virtual menu if anything goes wrong

TS/M2TS support improvement

2 channels downmixing support with PCM conversion

- Changes / Features : All Platforms

XBox 360 unofficial support (Pictures/Music/Videos : WMV8/WMA2 transcoding)

Mencoder archive handling (no seeking support)

Simplified copy (always available, no more option), and much faster with remuxed videos

Alternate subtitles directory

Multi language external subtitles support

Alternate cover art folder and <video>.jpg additional support (along existing <video>.<ext>.cover.jpg)

Automatic album art download from amazon or discogs

Option to display more recents file first in a directory

Ability to generate video thumbnails with Mplayer

New translations: Romanian (thanks to Marinescu Alexandru Cezar), Simplified Chinese and Traditional Chinese (thanks to KK Tong)

Updated translations: Finnish, German, Greek, Icelandic, Japanese, Norwegian, Portuguese, Swedish

- Fixes

Reworked RSS parsing (youtube playlists)

Reworked Audio/Subtitles tracks handling

Better stability in LPCM and DTS handling

Fixed LPCM channel ordering

Wrong font detection on some systems: subtitles weren't loaded

Fixed tsMuxer crash at the end of file

Modified UPNP discovery

I dziś wyszedł zestaw poprawek:

Changelog:

- Fixes:

Regression in FLAC playback

Fixed subtitles font detection on Windows

Flaw in the transcode/remux buffer, in some cases, the video stopped after a few minutes

Cache bug when streaming web medias

Duplicate items issue on Linux

Upnp alive message sent sooner at the start of the server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie dziala ten Media Server... ale niestety przy niektorych filmach HD obraz sie zacina - mam siec postawiona na WiFi (N). Chcialbym podpiac PS3 do jednego z komputerow za pomoca kabla LAN, ale no wlasnie - da sie zrobic tak, zeby PS3 korzystala z internetu przez WiFi, a Media Server pracowal na kablu (LAN)? Ps. Zmiana ustawien nie wchodzi w gre, bo gorszej jakosci nie chce miec, po to jest HD zeby byla zyleta i juz :) Dodam, ze komputery sa na tyle mocne, ze to nie ich wina z zacinaniem sie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie dziala ten Media Server... ale niestety przy niektorych filmach HD obraz sie zacina - mam siec postawiona na WiFi (N). Chcialbym podpiac PS3 do jednego z komputerow za pomoca kabla LAN, ale no wlasnie - da sie zrobic tak, zeby PS3 korzystala z internetu przez WiFi, a Media Server pracowal na kablu (LAN)? Ps. Zmiana ustawien nie wchodzi w gre, bo gorszej jakosci nie chce miec, po to jest HD zeby byla zyleta i juz :) Dodam, ze komputery sa na tyle mocne, ze to nie ich wina z zacinaniem sie obrazu.

Raczej tym sposobem się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam pewien problem z kopiowaniem filmów. Gdy kopiuje z media server'a (czyli mojego laptopa - PS3 Media Server:)) divx bądź rmvb to automatycznie się taki film przerabia aby działał na konsoli. Natomiast jak kopiuje HD w .wmv bądź .mkv to się film kopiuje bez kompresji i nie mogę go odtworzyć na konsoli. Oczywiście przez media server po sieci film chodzi na konsoli ale chciałem sobie przegrać troche filmów na dysk :)

Jakieś propozycje? czy jest to niemożliwe aby HD tak kopiować bezpośrednio?

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj go przerobic na kapie i formatu avi i wtedy przegrac . Ps3 nie obsluguje formatu wmv, i sama kopresja czy tez dekompresja tego materialu w hd jest czasochlopnna ttakze nie sadze ze robi to w locie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×