Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

ktora opcja daje lepsza jakosc obrazu ??

keyint=1:vqscale=1:vqmin=2 /* Best Quality */

czy

keyint=1:vqscale=1:vqmin=1 /* Lossless Quality, Crazy Bitrate */

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za takie banalne pytanie : Do czego służy ten program i jak sie go używa ??? Nie mam jeszcze konsolki PS3 i dlatego nie wiem :( Co jest potrzebne bo zauważyłem że niektórzy piszą o kablu ethernetowym albo o wi-fi w kompie "akurat posiadam wi-fi" uff. Dzięki z góry za odp :P Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluzy do ogladania filmow/zdjesc/muzyki ktora maasz na kompie, na ps3 poprzez siec. i jako jedyny program w tej chwili obsluguje tak bezproblemowo filmy z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sluzy do ogladania filmow/zdjesc/muzyki ktora maasz na kompie, na ps3 poprzez siec. i jako jedyny program w tej chwili obsluguje tak bezproblemowo filmy z napisami.

Ok dzięki za odpowiedź :) Teraz już wiem  :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was! mam małe pytanko odnośnie PS3 media server jakie ustawienia czcionki wybrac by była wyświetlana polska czcionka? z góry dziekuje za informacje ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam was! mam małe pytanko odnośnie PS3 media server jakie ustawienia czcionki wybrac by była wyświetlana polska czcionka? z góry dziekuje za informacje ;) pozdrawiam

cp1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROGRAM UZUPEŁNIAJĄCY PS3 Media Server

VideoLAN - VLC Media Player 0.9.9 for Windows, Mac OS X, Linux/Unix, BeOS,(22.04.2009) to czego brakuje w Media Server. VLC Media Player jest bardzo wszechstronnym odtwarzacz multimedialnym dla różnych formatów audio i wideo (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, mp3, ogg, ...). VLC Media Player nie jest tylko odtwarzaczem i koderem ale również może być wykorzystywany jako serwer do strumienia w sieci unicast lub multicast w IPv4 lub szybszej IPv6. Nie potrzeba żadnych zewnętrznych programów by pracować. VLC Media Player - po częsci nazwą myli - może być wykorzystywany jako serwer czy jako klient a nawet jako odbiorca sieci strumieni. Serwer zawarty w VLC Media Player może przesyłać strumień plików MPEG-1, MPEG-2 i MPEG-4, DVD, kanały cyfrowej telewizji satelitarnej, naziemnej czy relacje wideo na żywo.

global-diagram.jpg

Sieci, w której użyto rozwiązanie VideoLAN może być malutka jak sieć w której użyto jednego koncentratora/przełącznik Ethernet i to samo rozwiązanie wystarczy by stworzyć tak dużą sieć, jak cały Internet. Ilość funkcji strumienia zależna jest od systemu na jakim program pracuje. Strumieniowe rozwiązanie VideoLAN ma pełne wsparcie IPv6.

Przykładowe pasma dla przesyłanych strumieni:

- 0,5 do 4 Mbit/s dla MPEG-4,

- 3 do 4 Mbit/s dla MPEG-2, cyfrowej telewizji satelitarnej i naziemnej,

- 6 do 9 Mbit/s dla DVD.

VLC Media Player jest w stanie ogłosić swoje strumienie przy użyciu małej serwer aplikacji np. SAP Web Application Server.

videolan-logo.png <-DOWNLOAD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, mam nie mały problem z media server, gdy wchodze jednocześnie w "Search for Media Server" na PS3 i na PC w PS3 Media Server to nic mi nie wykrywa ..... próbowałem też innych programów takich jak :"TVersity", "SimpleCenter", "Nero Home" i nawet przez wmp 11 .....Mam router wi-fi netgear dg834g, A na pc mam win xp service pack 3, co może być problemem ???? Dodam też że probowałem się połaczyć z media serverem przez kabel ethernet od xboxa 360. 

Edit : Przy tescie połączenia przy UPnP wyświetla mi - "Not Available"

Z góry wielkie dzieki za pomoc, pozdrawiam . !

Edytowane przez OMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

proszę o pomoc, nie wiem co mi się stało ale gdy odtwarzam filmy z napisami to mi strasznie tnie :( wszystko chodziło w porządku, aż do dziś. Nic nie zmieniałem w ustawieniach ani w niczym. Totalna masakra ;o Gdy włączę ten sam film bez napisów to wszystko jest ok. dodam, że dzieje się tak przez wifi i po LAN'ie :/ film w rmvb więc przepustowości nie potrzebuje nie wiadomo jakiej.

proszę o jakieś wskazówki, dzięki.

UPDATE:

Już sam nie wiem, resztę filmów mi czyta tylko ten jeden przeskakuje. Normalnie paranoja jakaś, a codec ten sam i dźwięk taki sam. paranoja. Może być coś z napisami do filmu również? poprawiłem je w subedit'ie.

Edytowane przez n e o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc, nie wiem co mi się stało ale gdy odtwarzam filmy z napisami to mi strasznie tnie :( wszystko chodziło w porządku, aż do dziś. Nic nie zmieniałem w ustawieniach ani w niczym. Totalna masakra ;o Gdy włączę ten sam film bez napisów to wszystko jest ok. dodam, że dzieje się tak przez wifi i po LAN'ie :/ film w rmvb więc przepustowości nie potrzebuje nie wiadomo jakiej.

proszę o jakieś wskazówki, dzięki.

UPDATE:

Już sam nie wiem, resztę filmów mi czyta tylko ten jeden przeskakuje. Normalnie paranoja jakaś, a codec ten sam i dźwięk taki sam. paranoja. Może być coś z napisami do filmu również? poprawiłem je w subedit'ie.

Wątpię żeby ten problem związany był z napisami... Miałem to samo kiedyś także przez wifi odpalałem i niektóre filmy mi się cięły, gdy podłączyłem konsole do internetu przez kabel wszystko było ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpię żeby ten problem związany był z napisami... Miałem to samo kiedyś także przez wifi odpalałem i niektóre filmy mi się cięły, gdy podłączyłem konsole do internetu przez kabel wszystko było ok...

Właśnie problem jest w tym, że po kablu też się przycina :/ nawet próbowałem ściągnąć inną wersję tego filmu ale użyłem tych samych napisów i to samo więc problem może leżeć po stronie napisów. Wczoraj miałem również problem z najnowszym odcinkiem prison break. Zatrzymywał się w tych samych momentach na około 10 sekund ;o I dodatkowo nie chciał mi pokazywać filmów jakie mam na dysku ;] musiałem restartować media server ze 3 razy :] paranoja po prostu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ??? Może to wina windowsa ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jak czesc z Was juz moze zauwazyla, w nowym Azureusie /Vuze/ pojawila sie opcja 'Devices - beta', dzieki ktorej sciagniete uprzednio torrenty z biblioteki mozna zrzucac przez wifi na iPoda, xboxa, czy tez na ps3. Skoro mi sie to udalo, moge wnioskowac ze rzecz jest banalnie prosta i dziala na zasadzie wspomnianych tu wyzej media serwerow. I teraz przechodze do pytania, bo jako ze divx'a jestem w stanie przeniesc bez problemu, to jak to zrobic z napisami do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie. Jak czesc z Was juz moze zauwazyla, w nowym Azureusie /Vuze/ pojawila sie opcja 'Devices - beta', dzieki ktorej sciagniete uprzednio torrenty z biblioteki mozna zrzucac przez wifi na iPoda, xboxa, czy tez na ps3. Skoro mi sie to udalo, moge wnioskowac ze rzecz jest banalnie prosta i dziala na zasadzie wspomnianych tu wyzej media serwerow. I teraz przechodze do pytania, bo jako ze divx'a jestem w stanie przeniesc bez problemu, to jak to zrobic z napisami do niego?

Nie ma takiej możliwości. I nie będzie, ponieważ jest to średnio legalna forma oglądania filmów. Jedyne co możesz zrobić to wmuxować napisy w formacie srt. w film. Jak to zrobić - poradnik jest na Forum ; przyklejony.

I nie mam zielonego pojęcia jaki to ma związek z Media serwerem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej możliwości. I nie będzie, ponieważ jest to średnio legalna forma oglądania filmów. Jedyne co możesz zrobić to wmuxować napisy w formacie srt. w film. Jak to zrobić - poradnik jest na Forum ; przyklejony.

I nie mam zielonego pojęcia jaki to ma związek z Media serwerem???

Szczerze nie znam sie na tym, ale zdawalo mi sie ze jakis ma;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze nie znam sie na tym, ale zdawalo mi sie ze jakis ma;]

Czy Azureus nazywa się PS3 Media Server? Bo ja myślałem, że to topic o właśnie tym programie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nie mały problem z media server, gdy wchodzę jednocześnie w "Search for Media Server" na PS3 i na PC w PS3 Media Server to nic mi nie wykrywa ..... próbowałem też innych programów takich jak :"TVersity", "SimpleCenter", "Nero Media homei nawet przez wmp 11 .....Mam router wi-fi netgear dg834g, A na pc mam win xp service pack 3, co może być problemem ???? Dodam też że probowałem się połaczyć z media serverem przez kabel ethernet od xboxa 360. 

Edit : Przy tescie połączenia przy UPnP wyświetla mi - "Not Available"

Może to winna systemu ???  Pomoże zainstalowanie Windows Vista ???

Z góry wielkie dzieki za pomoc, pozdrawiam . !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy mógłby ktoś podać jak prawidłowo powinny wyglądać ustawienia w media server.

Moje połączenie PC=PS3 wygląda następująco.

Kabelek z modemu idzie do switha, a swith dzieli sygnał na kompa i ps3.

Zastanawiam się nad tym dlaczego aby przsłać lub obejrzeć film za pomocą PS3media server ,media server korzysta z łącza internetowego a nie może przesyłać danych w taki sposób jak by korzystał z sieci domowej,

Z początku wszystko śmigało płynnie w chwili obecnej filmy się tną i przesył filmu z mediaS na ps3 trwa wieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modemu do switcha? A nie do routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałem z modemu do switcha.

Moje łącze pozwala podłączyć trzy urządzenia które korzystają z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem jednej rzeczy

wszystko ładnie mam połączoną konsolę z ps3 media server

widzę ładnie wszystko ale w ogóle nie mogę odpalić żadnych plików avi

mam wszystkie kodeki wszystko

nie wiem czy to wina komputera ,że nawet plików z folderu transcode nie mogę odpalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie prosiłbym o pomoc łącze się z konsolą za pomocą kabla nie poprzez wi-fi czy jest możliwość takiego połączenia z tym programem?Jeżeli tak mógłby ktoś mnie pokierować jak zrobić by ten program połączył się z konsolą bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojego problemu ze ścinaniem filmów, najnowszy Media Server 1.11.335 rozwiązał problem :) można go znaleźć na stronie autora na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×