Skocz do zawartości
spo0lsh

Perfect YPbPr2VGATM Transcoder for PS2, PS3, XBOX, XBOX360, WII, NGC, DC

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja 8.08.2007

Nazwa produktu: Perfect  YPbPr2VGATM Transcoder for PS2, PS3, XBOX, XBOX360, WII, NGC, DC (ale długa  ;D)

Wygląda mięj więcej tak: tn_IMG_0025.JPG

Potrzebne dodatki:

- kabel component do PS3, tutaj: tn_kabel_component.jpg

- monitor, tutaj:LG 17" tn_IMG_0026.JPG

- wieża lub przejściówka 2xcinch <> 1x minijack (gniazda), tutaj: brak, kupuję: tn_cinch_minijack-gn.jpg

Transkoder posiada parę trybów pracy dla sygnału wejściowej jak i wyjściowego. Posiada też "przelotkę" nazwaną "vga input", czyli nic innego jak wejście od monitora ... W sumie fajna sprawa, piecyk i PS3 na jednym monitorze.

Zaobserwowany obraz wydaję się całkiem ostry i bez większych zniekształceń. Niestety nie udało mi się nigdy wyregulować LCD do takiego poziomu, co TV stąd obraz nie ukazuje realnych kolorów. Bym zapomniał, na VGA output sam scrolluje obraz; np. konsola daje 1080p a transkoder przerabia to na 800x600 lub dowolnie inną (patrz instrukcja).

Obraz SD: tn_med_IMG_0031.JPG

Obraz w HD: tn_med_IMG_0038.JPG

tn_med_IMG_0042.JPG

tn_med_IMG_0044.JPG

tn_med_IMG_0045.JPG

Konfiguracja PS3 jest dziecinnie prosta (same screenshoty):

index.php?list=ps3_full_hd_vga&page=all

tn_med_IMG_0033.JPG

tn_med_IMG_0034.JPG

tn_med_IMG_0035.JPG

P.S.

Przepraszam, za jakość zdjęć i taki a nie inny opis urządzenia.

Dziękuje bardzo serdecznie niejakiemu Rejpon'owi za wszystko.  <uklon>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rejpon

Hehe... dzięki dzięki! A ja dziękuję całej czwórce składkowiczów, że mi zaufała i udało się w miarę tanio i bez większych problemów ściągnąć tą "tajemną technologię żółtych braci". No i dzięki za recenzję, bo jak narazie, to jeszcze czekam na Matki Boskiej Pieniężnej z zakupem konsolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spo0lsh Zmień sobie monitor  :P Mam taki sam monitor i ma kitowy kontrast Raz oglądałem film divixa w którym akcja dzieje się głównie w nocy i na rozjaśnionym na maxa monitorze ledwo coś było widać. Jakie było moje zdziwienie kiedy u brata na kompie na wyregulowanym standardowo monitorze film szedł idealnie wszystko jak na dłoni. Generalnie nie radzi sobie ten monitor z cienym obrazem A w grach to sie przydaje i w filmach. Juz nie chce zadnego monitora ze slabym kontrastem wyleczyłem się z tego  >:( Ale jak brat kupowła tv to bylo to samo na półce stał samsung obok LG i bylo to samo na Lg byly do kitu kolory a na samsungu takie żywe

A nawiązując do tematu ile takie cos kosztuje  :P fajna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora, to żony ... Następny będzie lepszy.

Co do ceny, trzeba sprowadzać z Chin i niestety cena jest uwarunkowana wieloma czynnikami, np.: kursem walut, ilością zamawianych sztuk (tzw. koszt przesyłki) oraz cłem

Więcej informacji udzieli Rejpon, on wszystko załatwiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellic

Też mam ten transkoderek i ciesze sie że tak sie prezentuje.Dzięki Rejpon i ofc spo0lsh za recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emot

Gdzie można kupić tą przejściówke 2xchinch -> minijack ? Mógłby ktoś rzucić linkiem? dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

spo0lsh

mam pytanko możesz podłączyć  jakiś tv (not hd redy ;P ) i pokazać różnice ? :] bo jakby to powiedzieć ta trawa w motorstornie i brak ostrego profilu na  kukłach / lekkie rozmycie napisów w menu  to ja mam to samo na moim TV (not hd redy ) :P

Widziałem w media / byłem na Sony Truck i powiem ze obraz wyświetlany nie jest HD / jest SD przesyłany przez Cyfrowe HDMI

(mogę sie mylić ale jak sam powiedziałeś  ze na wyjściu jest 800x600... to jest zwykły sygnał SD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spo0lsh

mam pytanko możesz podłączyć  jakiś tv (not hd redy ;P ) i pokazać różnice ? :] bo jakby to powiedzieć ta trawa w motorstornie i brak ostrego profilu na  kukłach / lekkie rozmycie napisów w menu  to ja mam to samo na moim TV (not hd redy ) :P

Widziałem w media / byłem na Sony Truck i powiem ze obraz wyświetlany nie jest HD / jest SD przesyłany przez Cyfrowe HDMI

(mogę sie mylić ale jak sam powiedziałeś  ze na wyjściu jest 800x600... to jest zwykły sygnał SD)

Nie powiedziałem, że na wyjściu jest 800x600, tylko że urządzenie potrafi sygnał przerobić na 800x600 (prawdopodobnie muszę przeredagować tekst by wszystko było jasne). Pamiętaj że monitor LCD który posiadam ma swoje wady no i nie mam najlepszego aparatu. Generalnie różnicę widać tylko trudno to na zdjęciach pokazać  <beczy>

Jak będę miał chwilkę uzupełnię recenzję o zdjęcia w 16:9 oraz TV SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można kupić tą przejściówke 2xchinch -> minijack ? Mógłby ktoś rzucić linkiem? dzieki :)

Ja znalazłem tylko na allegro ([a href=http://allegro.pl/item223149812_redukcja_gn_jack3_5st_2xgn_rca_227_.html#photo" target="_blank]http://allegro.pl/item223149812_redukcja_g...227_.html#photo[/a]). Dziś idę na miasto szukać w sklepie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, nie ma sensu itp. PS3 podłączasz do tego telewizorka przez wejście HDMI, żadna konwersja nie jest wtedy potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rejpon

W dziale BlackMarket umieściłem [a href=index.php?showtopic=3332]temacik[/a] dotyczący sprzedaży mojego egzemplarza tego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×