Skocz do zawartości
wilku

Arcade Stick

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio informowałem o planach budowy arcade sticka, jest on już na ukończeniu, zostało jeszcze polakierowanie

platesvl.th.jpgajoy01.th.jpg

za pare dni informacja jak wyszło

...no i zacznie się klepanie po nocach w SF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono :) wygląda całkiem dobrze, opisz wszystko krok po kroku to bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z wstawioną grafiką (jeszcze czeka na lakier - kolory próbek się wygrzewają).

faceplate.th.jpg

Wykonanie to Sosna, całość opada po frezie lekko ku podłożu i jest stosunkowo niska - 5,3 cm, w planach mam już kolejny na 4 - 4,5 cm

Wymiary 400x300mm

Waga słuszna

Joystick JLW-TM-8

Przyciski 8xOBSN-30, 2xPS-14-DN

Wyprowadzenie kablem na złącze o którym pisałem wcześniej.

Docelowo ma być gniazdo HDMI dla podłączenia innych systemów (PS2/Xbox) ale po co skoro PS3 jest najlepsze ;) a żeby było mało to SIXAXIS działa też z PC.

Co do poszczególych kroków budowy to powiem żę się działo, zdjęć nie mam bo nie robiłem. Dużo na ten temat jest tu

toolsj.th.jpgtak wygląda sprzęt po całym dniu pracy z nim

Edytowane przez wilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego efektu mozesz jakos wygrawerowac symbole na przyciskach, tylko jezeli joy bedzie podlaczany do roznych konsole to ktore wybrac? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój arcade stick to samo zło, doping dla graczy i nieuczciwa przewaga w SF IV online. Nie rozumiem ludzi twojego pokroju - chcesz być lepszy od innych grających na padach!?

Konsola jest sprzedawana z padami i tylko nimi powinno się grać. Chcesz grac arcade stickami, idz do salonu gier!

Powinienes iść do piekła za to, co robisz.

Edytowane przez tru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Jakby ktos nie wiedzial to Tru pije do watku o fragu :) FragFX v2

I jak zwykle robi to nie do końca sensownie, bo jak wiemy do Street Fightera wyprodukowano oryginalny arcade stick firmy Capcom, który ma jak najbardziej zbliżyć nas do rozgrywki znanej z automatów, z myślą o których SF jest robiony. Także nie przejmuj się, bo grać w tą grę na padzie to nie dość, że szaleństwo to nawet można powiedzieć świętokradztwo :)

P.S Wilku jestem pod wrażeniem :bunny:

Żaden argument - bo jak wiemy do FPSów wyprodukowano oryginalny fragfx firmy splitfish, który ma jak najbardziej zbliżyć nas do rozgrywki znanej z PC, z myślą o których FPSy były robione. Także nie przejmuj się, bo grać w FPSy na padzie to nie dość, że szaleństwo to nawet można powiedzieć świętokradztwo :)

DaraS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak zwykle robi to nie do końca sensownie

ble ble ble, żartu kolega nie poznał? :)

A Arcade stick zarąbisty. Ech te setki godzin spędzone nad morzem w salonie gier zamiast na plaży :D

Edytowane przez kill
Ja nigdy nie żartuje, jestem z SS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tru:

1 - konsole są dla ludzi a nie ludzie dla konsol.

2 - gram bo lubię i chcę mieć z tego dodatkowo przyjemność

3 - racja że z konsolą jest pad, ale tylko dlatego że jest najtańszy i "wszechstronny". Gdyby dołączali do pudła z PS3 kontrolery do wszystkich gier zapłacił byś za nie więcej ? IMHO raczej nie, a szkoda że nie dają takiej alternatywy (PS3 z FragFx, AS, G25, Eye Toy, Gun - to był by zestaw - podawany na palecie :) )

4 - kupić arcade sticka i części tego typu w polsce - mission impossible. Po pracy i przed mam trochę wolnego czasu to sobie "podłubie" i coś oryginalnego/funkcjonalnego przy okazji wychodzi.

Ogólnie gadanie że mam grać padem i tylko nim w żartach czy nie jest ... złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy tyle na ten temat.

Dziś barwienie i lakierowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wooooooooow !!!!!!

wilku testowales jak dziala?? ile czasu i kasy zrobienie takiego?

respekt!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje wykonania, prezentuje się doskonale :) fajnie mieć takie umiejętności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wooooooooow !!!!!!

wilku testowales jak dziala?? ile czasu i kasy zrobienie takiego?

respekt!!

Działa tak jak powinien, tylko muszę się przestawić na leworęczność bo zawsze na c64/amidze grałem prawą a tu odwrotnie. Ale o wiele łatwiej się wykonuje kombinacje, chyba do tego tworzą te joye.

O czasie i kasie dokładniej napiszę przy okazji kolejnego, który niebawem zrobię, ogólnie to z tydzień przy nim po pracy siedzę zawsze coś tam dodam/zmienię, najwięcej czasu zajmuje malowanie. Lakier schnie wolno i nie ma sensu się przy tym spieszyć bo łatwo można zniszczyć efekt parogodzinnej/dniowej pracy.

Kolor już jest nałożony czeka tylko na lakierowanie. W sobote bedzie koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pzodro wilku ^ emu dreams

no custom arcade stick to cudo ;] zaden gotowy sie nie umywa do tego co sam zbudujesz temat nie jest prosty, i jak ktos mysli ze zrobi cos taniej niz kupi gotowy to sie grubo myli customy troszke jednak kosztuja ;] glownie chodzi o czesci ;pp dzis mi paczka z niemiec przyszla czesciami, tez sie na weekendzie zabieram za skrzynke pod to

paczka

Pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja finalna

img9141r.th.jpg

Jak na razie jedno zdjęcie - na szybko - bo już za granie sie zabrałem. Teraz trzeba się poduczyć, tą lewą ręką machanie mi nie idzie (cały czas prawą grałem) ale parę dni i powinno byś ok.

Reszta jutro/po jutrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kasy zrobienie takiego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile kasy zrobienie takiego sprzętu?

Wszystko zależy z czego i z jakich części jest zrobiony.

Uśredniając:

części marki SANWA/SEIMITSU (joy + przyciski): 250-300 zł (jak EURO potanieje to one pewnie też)

elektronika: 40 - 100 zł - zależy czy chcesz mieć bezprzewodowy na oryginalnym PCB od SONY, dedykowany dla Arcade Sticka, czy zwykły na kablu

złączki, kable, wtyczki itp - max to 50 zł

Wykonanie obudowy, hm.... tylko możliwości techniczne powstrzymują, ale jak chcesz zamontować to wszystko w blacie od stołu lub biurka to 0 zł pod warunkiem, że je już masz i nie straszny ci pajączek z kabli.

Oczywiście zostaje kwestia narzędzi ale to już indywidualna sprawa.

PS - można zrobić też takie coś:

http://forums.shoryuken.com/showpost.php?p...;postcount=9018

ale czy warto dla paru groszy się tak katować ;)

A tu strony na których opisane jest wszystko krok po kroku:

http://www.slagcoin.com/joystick.html

http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze liczę? :P 5 stówek za całość? satysfakcja jest na pewno ogromna ale sumka pozostaje do niej adekwatna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wersja finalna , na której aktualnie uczę się od nowa grać.

as01m.th.jpgas02.th.jpgas03.th.jpgas04.th.jpg

as05.th.jpgas06b.th.jpgas07.th.jpglewy.th.jpg

Została bardzo ładnie wyglądająca faktura drewna, która znikła by po 5-6 warstwach lakieru, ale jak zobaczyłem efekt to pozostałem przy 3.

Całość waży 3,15 Kg chyba OK ? To trochę mniej niż moje poprzednie dzieło ;) które z AS nie ma nic wspólnego, poza tym że też służy do grania.

Muszę powiedzieć że pomiędzy padem a AS jest kolosalna różnica w przyjemności jak i możliwości grania, to zupełnie inna rozrywka, która niestety okupiona jest niemałą ceną, lecz jak to mówią "sie gra sie ma" i mieć powinno, dodatkowo możliwość posiadania unikalnego kontrolera w swoim rodzaju - bezcenna.

Już mam plan na kolejny (przeciwnik też musi mieć sznsę :) ) z drewna bambusa (jak je dostanę) lub bukowego. Finalny produkt oczywiście też zaprezentuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w końcu zmieniłeś z powrotem na prawą rękę?

Normalnie miałem tendencję do krzyżowania rąk przy wszelkiego rodzaju młynkach, a teraz problem znikł, za długo grałem prawą ręką na kierunkach (jeszcze czasy c64/amigi potem PC i klawiatury itd aż do obecnego PS3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcowy efekt jest doskonały trzeba przyznać, ciężko jest mi sobie wyobrazić by mogło to wyglądać lepiej :) pozazdrościć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×