Skocz do zawartości
Gość LuckyDriver

Słuchawki Creative HQ-2300D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LuckyDriver

Witam!

MINI TEST/RECENZJA: Słuchawki Creative HQ-2300D z systemem Dolby Digital i DTS

Częściowo skopiowalem własny tekst z innego forum (żeby nie było nieporozumień). Ze słuchawek jestem w dalszyn ciągu bardzo zadowolony. Teraz mam już je kilka miesięcy. Początkowo miałem do Xbox 360, teraz spełniają swoją rolę z PS3. Trzeba się jedynie zaopatrzyć w dobre akumulatorki.

Specyfikacja: http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=11430

minusy:

- sztywny kabel

- niska jakość plastiku

- słaby dzwięk stereo przy odsłuchu przez złącze mini jack (bez dekodera)

plusy:

- świetna jakość dzwięku w systemie Dolby Digital i DTS

- relatywnie niska cena

Co prawda to pierwsze słuchawki "5.1" jakie posiadam, ale jestem bardzo wybredny jesli chodzi o jakość AV. Z całą odpowiedzialnoscią mogę więc stwierdzić, że przy odsłuchu przez kabel optyczny dzwięk jest bardzo wysokiej klasy! Zdecydowanie nie jest to zwykły Dolby Surround jaki miałem na wczesniejszym sprzęcie Panasonica. Nie podniecam się jak mały chłopiec, ale te słuchawki mile mnie zaskoczyły pod względem dzwięku. "Testowałem" na XBox 360, Playstation2 i DVD JVC z obsługą systemu DTS, a teraz mam możliwość cieszyć się wielokanalowym dżwiękiem na PS3. Jedynie Playstation 2 w systemie Dolby Pro Logic II wypada blado w tym zestawieniu.

A przy odsłuchu dzwięku zakodowanego w systemie DTS to już poezja! Zarówno muzyka, efekty i dialogi wypadają bardzo naturalnie, wyrażnie i czyściutko. Słychać najdrobniejsze stąpanie aktorów (Terminator 2), odgłosy w tle, soczyste brzmienie tłuczonego szkla i bass przy eksplozjach. Trzeba pamiętać, że w tym przypadku dżwięk jest generowany bezposrednio do ucha słuchacza i nie zagłuszają go żadne inne przypadkowe odgłosy z otoczenia. Podobnie, jesli nie mamy odpowiednio wygłuszonego pomieszczenia lub głosniki są zbyt małe, albo dzwięk odbija się od innych przedmiotów. W takim wypadku słuchawki z dekoderem i przewodem optycznym rozwiazują te problemy.

Przez pierwsze kilka godzin odsłuchu, co jakiś czas obracałem się i zdejmowałem z uszu w celu sprawdzenia, czy to przypadkiem moje głosniki 5.1 nie zostały w jakiś dziwny sposób aktywowane 

Tego nie da się opisać słowami. W pewnym tescie przeczytałem, że dzwięk stereo jest słaby..... owszem, ale NIE przez kabel optyczny podłaczony bezposrednio do X360 lub PS3! Z twardego dysku konsoli muzyka jest generowana naprawdę nieżle i z wyraznym basem (muzyka zgrana z oryginalnych płyt CD).

Ja kupiłem zestaw wraz z kablem optycznym. Podłaczam go BEZPOŚREDNIO do przewodu od konsoli lub do DVD. Tak więc w tym przypadku dzwięk jest przetwarzany wyłącznie przez dekoder Creativ-a bez zakłuceń.

Przy odsłuchu filmów na DVD istotną rolę odgrywa sam nosnik i zapisany na nim dzwięk, jak i odtwarzacz i dobrej jakosci przewody audio.

Kupiłem ten zestaw z przeznaczeniem do odsłuchu systemów wielokanałowych i w tym przypadku jest to doskonały wybór. Moja ocena na dzień dzisiejszy to 8/10 ( obniżyłem swoją ocenę ze względu na słabą jakosć tworzywa i co za tym idzie nie najlepsze przyleganie do uszu).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanko.

Czy takie sluchawki sa w stanie zastapic zestaw glosnikow 5.1 ??

Czy jednak z zestawem glosnikow to sie nie moze rownac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Dobrego i mocnego kina domowego pewnie nic nie zastąpi. Jednak dżwięk jest słyszalny jako wielokanałowy, naprawdę robi to wrażenie, szczególnie przy strzelaninach (np. GRAW, COD itp)... Filmy na DVD też świetnie wypadają, szczególnie nagrane w systemie DTS, jednak odtwarzacz musi mieć wyjscie optyczne aby podłączyć bezpośrednio do dekodera z zestawu. Dekoder sam wykrywa w jakim systemie jest nagrany film lub gra ( Stereo>DTS>Dolby Digital>Dolby Pro Logic II ).

Osobny temat: http://www.ps3forum.pl/sluchawki-jakie-i-j...ml;msg11847#new

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czuc ta wielokanalowosc?

Np gram w strzelanke i za mna wybuch pocisk.

Czy jest to odrazu klarownie slyszalene ze to wybuchlo za mna, ze odruchowo sie odwroce(w grze :D)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

no pewnie o to przeciez chodzi w tym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Czy czuć "wielokanałowość"? Owszem, ale nie wiem jakie kto ma wymagania. Ja się nie spodziewałem takiego przestrzennego dzwięku po tych słuchawkach. Byłem raczej nastawiony sceptycznie do takiego wynalazku. Szkopuł tkwi jednak w samym dekoderze.

Wrażenia?

Pierwsza na ogień poszła gra PGR3 na 360. Właśnie przy niej zdejmowałem kilka razy słuchawki bo nie byłem pewien czy to grają głośniki czy słuchawki. Zatrzymywałem auto nieopodal publiczności i tam gdzie stali ludzie tam ja ich słyszałem. Nie można było się pomylić czy publika jest z tyłu czy obok.... mało tego.... słychać gdy publika nie jest całkiem z tyłu lecz pod kątem. Kolejna ciekawostka z tej gry to dżwięki opon i silnika.... gdy zaczniemy obracać auto, dżwięki silnika i opon dobiegają w zależności od tego z jakiej strony dane auto obserwujemy. Teraz można sobie wyobrazić zadymę w COD 3.... Zarówno dżwięki pocisków jak i osób są przez uszy dokładnie lokalizowane i bardzo łatwo ocenić kierunki.... jeśli głos żołnierza wydobywa się lekko z tyłu (GRAW), mozemy mieć pewność, że on tam właśnie się znajduje.

Natomiast  pierwszy film jaki oglądałem na DVD stacjonarnym z tymi słuchawkami to był Terminator 2 w systemie DTS..... poezja. Np motyw z przejeżdżającym motocyklem wygląda dokladnie tak, jakby ten jechał od ucha do ucha lecz pod pewnym kątem tak jak to spostrzega nasze oko. Bardzo fajnie słychać kroki (motyw w barze).... moje ulubione dżwięki to rykoszety podczas strzelania i tłuczone szkło.... można się wczuć.

Mam nadzieję, że to odpowiednie zobrazowanie tego co się dzieje w grach i filmach dobrze udżwiękowionych.

Jednak tak jak już pisałem, ja mam kino domowe w małym pokoju i do własnego zestawu porównuje te słuchawki. Mam już te słuchaweczki jakieś 7 miesięcy i w dalszym ciągu wole grać na nich nich niż na własnym kinie. Jeśli jednak ktoś oczekuje po słuchawkach za 300zł wrażeń jak z kina za 10-20tyś to może być lekko zawiedziony.... ale tylko lekko ;)

PS: na PS3 najlepiej wypadają strzelaniny.... W Motorstorm, podczas wyścigu, poszczególne dżwięki zlewają się ze sobą i lepiej gdy jedziemy solo.... ale na głośnikach dzieje się podobnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie m czy dobrze zrozumiałem... Ten dźwięk przestrzenny dts nie ''powstaje'' w słuchawkach tylko w dekoderze? Te słuchawki co są w komplecie z dekoderem są w stereo, czy jak? Mógłbym do dekodera podłączyć jakieś inne słuchawki stereo i jeśli dźwięk szedł by po optyku z ps3 przez dekoder do słuchawek stereo to i tak dźwięk byłby w surround?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Nie znam się aż tak na tym, ale bez dekodera na słuchawkach Creativa dżwięk będzie tylko stereo. Z drugiej strony na zwykłych słuchawkach podłączonych do dekodera nie osiągniemy dżwięku Dolby Digital lub DTS. Wygląda na to, że słuchawki muszą być odpowiednio zoptymalizowane z dekoderem. Pewne jest, że jedno bez drugiego nie może istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie moze gdzie mozna kupic te sluchawki bo nigdzie nie moge ich znalesc jestem w uk tez nigdzie nie ma dziwne bo jestem na wyspach i tu raczej wolalbym zamowic.

Czy je wycofali juz z produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są świetna, też je miałem dopóki nie kupiłem Logitecha z-5500. Jedyna wada to zasilanie. Nie rozumiem dlaczego Creative nie dołączyła jakiegoś kabelka aby ten dekoder podłączyć bezpośrednio do gniazdka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem użytkowanie tego typu słuchawek wiąże się z przymusowym brakiem komunikacji głosowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem użytkowanie tego typu słuchawek wiąże się z przymusowym brakiem komunikacji głosowej ?

Nie w opcjach konsoli, ustawiasz mikrofon na headset, a wyjście na główny sterownik dźwięku, a nie headset. Mam te słuchawki, i po prostu headset, przykleiłem taśmą izolacyjną do kabla, od tych słuchawek. Działa ten zestaw wyśmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się aż tak na tym, ale bez dekodera na słuchawkach Creativa dżwięk będzie tylko stereo. Z drugiej strony na zwykłych słuchawkach podłączonych do dekodera nie osiągniemy dżwięku Dolby Digital lub DTS. Wygląda na to, że słuchawki muszą być odpowiednio zoptymalizowane z dekoderem. Pewne jest, że jedno bez drugiego nie może istnieć.

moze, moze. gralem u znajomego w HL2 na XO - mialem swoje Bose i efekt przestrzennosci byl zdecydowanie lepszy niz na sluchawkach z zestawu Creative'a. jak juz gdzies wczesniej pisalem - kupilbym sam ten dekoder, gdyby byla taka mozliwosc.

cala tajemnica przestrzennosci dzwieku na tych sluchawkach tkwi w tym dekoderku - przerabia on dzwiek 5.1 (chyba nawet z 7.1 sobie radzi) na system surround dla sluchawek. nie pamietam juz z dokladnie ktorego systemu ten dekoderek korzysta, ale dziala to calkiem niezle.

- tam tez zastosowano podobny system. w koncu mamy tylko dwoje uszu, zatem do dokladnego spozycjonowania dzwieku w przestrzeni 3D wystarcza w teorii tylko dwa glosniki. teraz kwestia tego, jak dokladnie te glosniki potrafia zreprodukowac dzwieki.

ja z kolei mam prosbe do autora tematu - jesli to mozliwe, czy moglbys porownac roznice miedzy DTS w Uncharted na tych sluchawkach a trybem audio headphones dostepnym z poziomu opcji w grze? bo wydaje mi sie, ze ten tryb bazuje na bardzo podobnym efekcie, ktory wykorzystuje dekoderek Creative'a - w kazdym razie na moich sluchawkach stereo dzwiek jest bardziej przestrzenny niz na KD.

aha - i pozwole sobie nie zgodzic sie co do oceny Motorstorma - na KD Motorstorm masakruje niemal wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cala tajemnica przestrzenności dźwięku na tych słuchawkach tkwi w tym dekoderku - przerabia on dźwięk 5.1 (chyba nawet z 7.1 sobie radzi) na system surround dla słuchawek. nie pamiętam już z dokładnie którego systemu ten dekoderek korzysta, ale działa to całkiem nieźle

Obsługują, tylko formaty 5.1. Dekoder, po prostu ma Dolby Headphone, czyli system który pozwala uzyskać 5.1 na stereofonicznych słuchawkach.

Nie znam się aż tak na tym, ale bez dekodera na słuchawkach Creativa dżwięk będzie tylko stereo. Z drugiej strony na zwykłych słuchawkach podłączonych do dekodera nie osiągniemy dżwięku Dolby Digital lub DTS. Wygląda na to, że słuchawki muszą być odpowiednio zoptymalizowane z dekoderem. Pewne jest, że jedno bez drugiego nie może istnieć.

Błąd dekoder ma wbudowany Dolby Headphone, tak samo jak część amplitunerów, możesz zastosować każde słuchawki.

moze, moze. gralem u znajomego w HL2 na XO - mialem swoje Bose i efekt przestrzennosci byl zdecydowanie lepszy niz na sluchawkach z zestawu Creative'a. jak juz gdzies wczesniej pisalem - kupilbym sam ten dekoder, gdyby byla taka mozliwosc.

Nie oszukujmy ten dekoder z zestawu kosztuje około 250zł, a słuchawki około 50zł, a po za tym mają one dosyć przecietne parametry.

Jedynym zestawem słuchawkowym mającym 7.1 są bezprzewodowe MDR-DS7000 SONY, a je widziałem na razie tylko na japońskim amazon, gdyby nie to, że je kupię jak tylko trafią na amerykański amazon, oraz pojawią się recenzje w zrozumiałym dla mnie języku, to bym kupił jakieś lepsze słuchawki dla mojego hq2300d. Fizycznie posiadają tylko wejścia 5.1 optyczne, ale tak samo jak ddts-100, imitują istnienie dodatkowych 2 kanałów. A jeśli okaże, się ,że nie są najlepsze, to kupię słuchawki MDR-XD300 SONY albo MDR-RF860RK SONY ALBO MDR-RF840RK SONY , i zdam wtedy relacje z takiego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych słuchawek już nie można kupić (EoL)

Skończyli produkcję

Kupiłem je przypadkiem jakieś 2 mies. temu w MM (były ostatnie).

Powiem szczerze, że zadowolony jestem średnio. Wiem, że słuchawki to nie kolumny, ale do "przestrzenności" m.zd. im brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, że zadowolony jestem średnio. Wiem, że słuchawki to nie kolumny, ale do "przestrzenności" m.zd. im brakuje.

bo same sluchawki sa bardzo kiepskiej jakosci - jak to ktos wyzej napisal - sa warte max 50PLN. podlacz do dekodera jakies lepszej jakosci sluchaweczki i powinienes uslyszec znaczna poprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobie dalem spokuj z tymi creativami poczytalem troche na mp3storeforum i moge napisac i polecic wam kilka najlepszych sluchawek na rynku Sennheiser, Beyerdynamic, Koss, Grado, AKG ,a dalej szukajcie sami :

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz sobie dalem spokuj z tymi creativami poczytalem troche na mp3storeforum i moge napisac i polecic wam kilka najlepszych sluchawek na rynku Sennheiser, Beyerdynamic, Koss, Grado, AKG ,a dalej szukajcie sami :

pzdr

Wybrales sobie juz jakies? daj znac jak kupisz co i jak, pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz sobie dalem spokuj z tymi creativami poczytalem troche na mp3storeforum i moge napisac i polecic wam kilka najlepszych sluchawek na rynku Sennheiser, Beyerdynamic, Koss, Grado, AKG ,a dalej szukajcie sami

Sennheisery do grania to akurat nadaja sie srednio IMO.

do sluchania muzyki - genialne. ale do gier/filmow - juz nieco gorzej.

poza tym nikt nie broni uzywac dekodera od tych Creativow z lepszymi sluchawkami.

inna sprawa to samo podlaczenie sluchawek - albo zrobisz to na chama, bezposrednio do wyjscia A/V z konsoli przez przejsciowke, pozbawiajac sie regulacji glosnosci (a nawet narazajac sluchaweczki na zniszczenie), albo przez wzmacniacz z wyjsciem sluchawkowym, albo przez TV. to ostatnie jest najgorszym mozliwym rozwiazaniem, bo cala para wlozona w dobor sluchawek idzie w gwizdek na skutek znieksztalcenia sygnalu przez telewizor.

IMO jesli kupujesz dobrej jakosci sluchawki (Koss i AKG graja swietnie przy grach/filmach, ja ze swojej strony polecilbym tez Bose, z tym ze czesc osob twierdzi, ze dzwiek jaki z siebie wydobywaja nie jest az tak dobry, zeby placic az takie pieniadze - rownowartosc Logitechow 5500 mniej wiecej) to warto do tego dokupic amplituner sluchawkowy. na ebayu dostepne sa ampli w roznych cenach - warto zainteresowac sie tymi opartymi na ukladzie CMOY. masz wzmocnienie sygnalu oddzielne dla kazdego kanalu, unikasz znieksztalcen, jest regulacja glosnosci. IMO przy braku wzmacniacza z wyjsciem sluchawkowym to jedyne sluszne rozwiazanie przy sluchawkach w zakresie cenowym powyzej tych 250PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce przewodow w domu i dlatego kupilem juz wczesniej Logic3 TX101 SoundStage - 5.1 Surround Sound Home Cinema Speaker - With FM Radio

http://www.amazon.co.uk/Logic3-TX101-Sound...004&sr=8-10 nie jest to jakas rewelacja ale daje rade dlatego sluchawki musze miec gdyz gram tylko w nocy ,dzieki za rady. Prawdopodobnie zamowie je tak zeby byly w niedziele i pon. mam wolne i bede testowal cala noc i oczywiscie opisze co i jak chociaz mam jeszcze dylemat,ktore kupic i troche do czytania w tym temacie pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem lepsze słuchawki do tego dekodera, MDR-XD300 SONY, cena 260zł.

Moje wrażenia:

Na pierwszy ogień poszedł Louis Armstrong, "Give Me A Kiss To Build A Dream On", Orginalna ścieżka prosto z CD, dźwięk o wiele lepszy, czystszy, słyszę szczegóły który wcześniej nie słyszałem.

Później odpaliłem muzykę z trailera dwóch wież, po prostu dźwięk był boski w porównaniu do oryginalnych słuchawek te smaczki których wcześniej nie słyszałem, po prostu jeszcze raz odkryłem tą ścieżkę dźwiękową.

A teraz test przestrzenny, odpaliłem "Helikopter w ogniu", film na BD, dźwięk był lepszy, czystszy, lepiej prezentowało się to całe 5.1 na słuchawkach. Ale poprawa w filmach, nie powaliła mnie tak jak poprawa jakości muzyki. A przy okazji ten dekoder nie radzi sobie z nieskompresowanym 5.1 DD, który był na płycie, musiałem go oglądać w zwykłym DD, szkoda, że na płycie nie ma ścieżki DTS.

A teraz najważniejsze gry, która typ gier najlepiej oceni te słuchawki oczywiście FPS, do testów wybrałem Call of Duty 4, separacja kanałów jest lepsza, łatwiej mi było zlokalizować z której strony zbliża się przeciwnik, w szczególności, tylnie kanały zyskały o wiele na poprawie, teraz faktycznie słyszę czy ktoś idzie od tyłu, czy też z boku, łatwiej jest określić kierunek z którego dochodzi dźwięk. Przednie prezentują tylko niewiele lepszą poprawę, ale na oryginalnych słuchawkach dźwięk z przodu był bardzo dobry, więc nie oczekiwałem specjalnie dużej poprawy. ogólnie dźwięk jest lepiej zaznaczony, oraz więcej szczegółów, słychać.

Dane techniczne tych słuchawek: słuchawki

A same wrażenia jak one wyglądają, są lżejsze od creativów, oraz nie uciskają tak bardzo, według mnie są o wiele wygodniejsze, nawet po graniu przez 10 godzin nie bolały mnie uszy oraz nie miałem wrażenia ściśnięcia głowy wokół uszu, wynikającego z tego, że te słuchawki są zamknięte, oraz inne było ciśnienie na zewnątrz, a inne wewnątrz tych słuchawek.

Mogę je z czystym sercem polecić, ale to wy musicie zdecydować, czy opłaca się wam je kupić, według mnie cena jest adekwatna do zysku który osiągnąłem, i zaczynam teraz rozumieć audiofili dlaczego wydają tyle na lepszy sprzęt grający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchawki zamowione i dostarczone czyli AKG 240 studio + wzmacniacz goldegron -wciaz czekam

Ogolnie sluchaweczki 1 klasa wykonanie skorka 1-liga przy pierwszym zalozeniu juz wiesz ze napewno nic cie nie bedzie uwieralo - bardzo bardzo wygodne:)

obraz003bk1.th.jpgobraz005hr2.th.jpg

z wzmacniaczem jest koniec swiata

0804221644321280x930ohg0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do sprzedania te słuchawki (hq2300d)? Mogę zaoferować naprawdę niezłą sumkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×