Skocz do zawartości
arab

Ulubiona książka

Rekomendowane odpowiedzi

Moją ulubioną serią jest cykl Diuna Franka Herberta. Czemu? Głębia postaci i rozmach nakreślonego świata, jak i złożona fabuła. Nie ukrywam, że najpierw skosztowałem gry - 1 Diuna na amisię spowodowała, że zainteresowałem się tym światem, później film z 1978 roku ze świetną muzyką Toto i nie mniej świetnie oddanym klimatem książki, o czym przekonałem się później.

Wszystko co wydane po 2000 roku związane z cyklem, to niestety popłuczyny. Miniserial diuna jak również grę opartą o ten miniserial gorąco odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze molem nie jestem, ale nieźle wkręcił mnie Kod Leonarda. Szczerze już wcześniej interesowałem się różnymi takimi sprawami "nielegalnymi" chrześcijańsko. Ale przez tą książkę poszła reakcja łańcuchowa wielkości hype'u KZ2 jak dla mnie ^^ Do teraz oglądam filmy, czytam książki jakiś informacji szukam. Może nie jest to jakiś literacka perełka, ale za te informacje o Magdzie Magdalenie (które i tak każdy zna) i innych uwielbiam tą książkę. Może niektóre nie prawdziwe, ale mała cząstka tych informacji każe nam sięgnąć po więcej info.

Chociaż przyciągnął mnie również Eragon, ale do Najstarszego trochę się opierałem przy niektórych rozdziałach. Brisingra nie kupiłem już. Przy połowie już Najstarszego ziewałem bardziej niż przy niejednej lekturze. ;/

Aktualnie czaje się na książki Monroe'a, czytał ktoś ?

Edytowane przez SlayeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl książek o Wiedźminie. Dlaczego? Nie da się tego za bardzo wyjaśnić. W każdym bądź razie każdy kto czytał jakąś z książek Sapkowskiego, to wie, że nazywany jest mistrzem polskiej fantastyki. Na prawdę polecam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione:

Książki związane z II Wojną Światową, zwłaszcza z osobą Hitlera. Ponadto Władca Pierścieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ulubiona bo nie mam zwyczaju tak kategoryzować ale na na pewno najlepsza od dłuższego czasu jaką czytałem

Thierry Cohen - Wolałbym żyć

za zakończenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko od Agathy Christie !

A najbardziej podobało mi się Zabójstwo Rogera Ackroyda (genialne, oryginalne zakończenie- ci którzy przeczytali wiedzą, o co mi chodzi ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy części K-PAX i Ojciec Chrzestny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Ojciec Chrzestny moim zdaniem zasługuje na miano najlepszej książki. Genialne ukazanie postaci, świetna wciągająca fabuła i niesamowity klimat... Miód jednym słowem:D Prócz tego książki S. Kinga są dla mnie mistrzowskie a zwłaszcza Martwa Strefa czy Bastion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż przyciągnął mnie również Eragon, ale do Najstarszego trochę się opierałem przy niektórych rozdziałach. Brisingra nie kupiłem już. Przy połowie już Najstarszego ziewałem bardziej niż przy niejednej lekturze. ;/

Mi się bardziej podobał Najstarszy, jakoś tak więcej swojego napisał, bo jednak Eragon, o ile ktoś czytał jakieś klasyki fantasy, to zlepek motywów zaczerpniętych od innych autorów. Tą trzecią też kupię i przeczytam pewnie :) dla zasady :P

Cykl książek o Wiedźminie. Dlaczego? Nie da się tego za bardzo wyjaśnić. W każdym bądź razie każdy kto czytał jakąś z książek Sapkowskiego, to wie, że nazywany jest mistrzem polskiej fantastyki. Na prawdę polecam!

Oj ile razy ja już czytałem Wiedźmina, każdemu kto jeszcze nie czytał polecam gorąco. Można by gadać i gadać o tej książce.

Wszystkie trzy części K-PAX i Ojciec Chrzestny.

K-PAX niestety nie czytałem ale też mi już mówili ze świetne a Ojca Chrzestnego właśnie czytam. Książka o prawdziwej przyjaźni :)

Od siebie polecam Abarat Clivea Barkera (tak tego co wymyślił Hellraisera). Książka dla dzieci ale niesamowicie wciągająca. Klimat fantasy.

Edytowane przez ajakdwalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin chociażby dla tego wspaniałego klimatu nie mówiąc o reszcie zalet. Harrego Pottera czytałem, Malowany Człowiek - to jest jedna z najlepszych książek jakie czytałem w całym życiu. IMPERIUM ZMIERZCHU (nigdy Zmierzch itd.) również bardzo fajne, ale nie każdemu by się spodobało. Super jest też Pan Samochodzik. Obecnie szykuję się do Sztuki Wojny Sun Tzu i bardziej poważnych książek jak Ojciec Chrzestny, Iliada, Eneida, Odyseja, Trylogia Sienkiewicza. Ogólnie to uwielbiam czytać i dużo mógłbym opowiadać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 1 książka którą przeczytałem dobrowolnie to..."Świątynia Złych Żywiołów" wg. mnie świetna opowieść, wciągająca fabuła, ciekawe postacie i dobre opisanie wszystkiego Polecam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze?:

-Autostopem Przez Galaktykę

-Paragraf 22

-Rzeźnia Numer 5

Jak widać lubię humor każdego rodzaju... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harlan Coben i wszystko jasne;p Polecam:) (znakomite jak dla mnie powieści kryminalne)

Między innymi : "Nie mów nikomu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę oglądać filmy niż czytać książki i dlatego przeczytałem tylko jedną i to "W pustyni i w puszczy" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fabula rasa: Rzecz o egoizmie" (Edward Stachura)

cyklu opowiadań Jacka Piekary o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie:

Sługa Boży

Młot na czarownice

Miecz aniołów

Łowcy dusz

Płomień i krzyż

Oto świat, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat, gdzie słowa modlitwy brzmią: "I daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza książka jaką sam z siebie przeczytałem, od tego czasu w wolnej chwili w ciszy odpływam w świat wyobrazni :) jeśli ktos lubi fantasy polecam Neila Gaimana, Stardust , czytalem kilka razy :) za każdym razem coraz coraz dłużej ,bo za krótka ,na jej podstawie powstał film, no... może gdybym nie czytał spodobał by mi się bardziej...droga pozycja Nigdziebadz... + 2 ksiazki ktore pomogly mi kiedy cos nie tak szło... Piata Góra + Podrecznik Wojownika Światla - Paulo Coelho nom... na tym koniec pozdro ludziska milego wieczoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wyróżnić jedną pozycję. Na pewno książki Kapuścińskiego - w szczególności "Imperium" oraz "Szachinszach" - ze względu na fenomenalne połączenia reportażu i rozprawy filozoficznej. Jeżeli chodzi o fantastykę to zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się seria "Diuny" oraz książki R.R. Martina z cyklu "Songs of fire and ice", ze względu na złożoną fabułę i dojrzałą prozę. Z rodzimych przedstawicieli tego gatunku wyróżniłbym Grzędowicza za niepowtarzalny klimat "Pana Lodowego Ogrodu" oraz oczywiście Sapkowskiego za niezapomniane godziny z serią "Wiedźmina".

Edit:

No i ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczył mnie "Cień Wiatru" Zafona.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden konkretny tytuł trudno jest wybrać. Jednak są książki, które wiążą się z etapami mojego życia i stopniem "dojrzałości" :)

Będą w szkole podstawowej największe wrażenie zrobiła na mnie książka : "Chłopcy z placu broni" Ferenca Molnára - czytałam ją kilkakrotnie.... zawsze ze łzami w oczach.

Szkoła średnia to już były trochę inne klimaty - Philip K. Dick - najlepszy tytuł "Ubik", Stephen King - najlepszy tytuł "Chudszy" (Thinner) i J.R.R. Tolkien - oczywiście "Władca Pierścieni" i "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Na studiach ukierunkowanie było w stronę bardziej kobieco-emocjonalne, te ulubione to: "Wyznania Gejszy" Arthura Goldena oraz "Zły do szpiku kosci" biografia Dennis'a Rodman'a.

Teraz... dom, praca i na książki brakuje czasu (tak to sobie tłumaczę) jednak wracam do nieprzeczytanych tytułów Philip'a K. Dick'a i Stephen'a King'a - więc nie jest aż tak źle ze mną.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koleżanko.... czapki z głów - biografia Denisa Rodmana - jestem pod wrażeniem, osobiście bardzo mi się podobała, Hobbit był również świetny ale prawdziwego "miszcza" miała książka: "Kraina Chichów" Janathana Carolla.

Dlaczego? Wydaje mi się, że idealnie trafiła w mój gust, trudno wyjaśnić. Naprawdę gorąco polecam.

Edytowane przez lewar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala seria Pana Samochodzika - Nienackiego :D

trylogia Tolkiena

Grzesiuk - Boso ale w ostrogach, piec lat kacetu i na marginesie zycia

no i moja ulubiona - Tarnina - Jerzego SZczygła goraco polecam

a do tego dochodzi Alchemik Coelho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala seria Pana Samochodzika - Nienackiego :D

trylogia Tolkiena

Grzesiuk - Boso ale w ostrogach, piec lat kacetu i na marginesie zycia

no i moja ulubiona - Tarnina - Jerzego SZczygła goraco polecam

a do tego dochodzi Alchemik Coelho ;)

komiks to rodzaj ksiazki :D :whistling:

cała seria Thorgala :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie seria Millenium o Lisabeth i Michaelu napisaną przez Stiega Larssona tj:

"Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet"

"Dziewczyna która igrała z ogniem"

A dlatego że głównie bardzo dobrze są "nakreśleni" główni bohaterowie, zresztą opowieść sama w sobie wciąga na długie godziny

Edytowane przez johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×