Skocz do zawartości
arab

Ulubiona książka

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Pan Lodowego Ogrodu- as polskiej fantastyki w ciągu ostatnich lat. Autorowi doskonale udało się połączeni science fiction z fantasy, a jego styl najprościej ujmując- mistrzowski
  2. Hrabia Monte Cristo- najlepsza książka o zemście i to w jakim stylu. Jak dla mnie God of War w czasach napoleońskich.
  3. Eragon- jest to sztampowe czytadło, ale lekko się czyta. Typowy schemat fantasy, dlatego polecam tym, którzy dopiero zaczynają zabawę z tym gatunkiem.
  4. Kolor Magii- pierwsza książka Pratchetta w Świecie Dysku i jedyna która mi się spodobała tego autora, może z powodu świeżego podejścia do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komórka - Bezbłędne studium ludzkiego charakteru i zachowań człowieka w sytuacjach skrajnych. Do tego bardzo ciekawa, ale prosta fabuła i lekki, przystępny styl.

Metro 2033 - Świetna historia o postapokaliptycznej Moskwie, gdzie ostatnią ostoją ludzkości jest olbrzymi system metra, w którym po 20 latach wytworzyły się różne frakcje i zagnieździły zmutowane monstra. Typowa historia fantasy, bardzo podobna do tej z Władcy Pierścieni, tylko że mroczna i brutalna. (Btw. NIE polecam gry)

Chłód Granitu - Zimny, pozbawiony kolorów kryminał o podstarzałym detektywie, rozwiązującym zagadkę serii rytualnych mordów.

Edytowane przez kolonel1136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione książki to póki co seria książek o Kurcie Wallanderze napisana przez Henning'a Mankell'a . Nie wiem czemu, ale nie lubiłem czytać książek, a to pierwsza która mi się spodobała i mnie wciągnęła. Teraz czytam kolejną część - czwartą.

A za co? Bo to coś w stylu Sherlock'a Holmes'a - detektywistyczna, ale porusza też problemy moralne i normalne życie bohatera. No i jak dla mnie jest ten niepowtarzalny styl i przeczucie tego głównego bohatera, który z niczego rozwiązuje zagadkę i zbiera dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skonczylem czytac 6ty tom "Zwiadowców". Calosc jak dla mnie rewelacja,wciagajaca przygoda,opisujaca szczegolowo zycie zwiadowcy jak chyba zadna inna ksiazka... ( jesli chodzi o umiejetnosci łucznicze Robin Hood daleko z tyłu,ze tak sobie porownam:) ) wchlanialem ja w kazdej wolnej chwili albo to ona wchlonela mnie, naprawde ciezko sie oderwac.. Obok Wiedzmina i LotRa MUST HAVE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Psycho . Dlatego, że w fantastyczny sposób przedstawia ludzką psychikę, ma głębokie przesłanie, które tyczy się każdego człowieka i fantastyczny, odrealniony klimat. Oczywiście nie jest to książka dla wszystkich, ze zwględu na swa wyjątkowo chorą brutalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski - Wiedzmin i Reyevan z Bielawy - wszystkie tomy

Piekara - Mordimer Maderdin - caly cykl

Rok 1984

wybrane tomy z serii - raczej te pierwsze cyklu Nekroskop - pozniejsze juz przekombinowane jak dla mnie

to tak na szybko z ulubionych

oddzielnym tematem to ksiazki, ktore zrobily na mnie ogromne wrazenie, choc do kanonu ulubionych nie weszly...Tutaj duzo z historii - zwlaszcza o tematyce II Wojny Swiatowej, Holocaustu itp, obozach zaglady...

duzo by gadac/pisac na temat ksiazek...ehhh

i tak w ogole to dzien dobry z zaswiatow po mega dlugiej przerwie poza forum i w ogole tematyki konsolowo-rozrywkowej

zdrowka

S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age! Dobra Ksiażka... troche inna niz gra ale bardzo fajna

Uwielbiam tez Eragona i dalsze jego ksiegi... czekam na 4 czesc! :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Wojtys - "Filatelista" i "Pierscien Boleslawa" , Sam Sheridan "A fighters heart"

ciekawe , ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age! Dobra Ksiażka... troche inna niz gra ale bardzo fajna

Uwielbiam tez Eragona i dalsze jego ksiegi... czekam na 4 czesc! :D:D:D

Wiadomo kiedy wyjdzie 4 część Eragona ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski sagą wiedzmińską i trylogią husycką powalił mnie na kolana! Ta cudowna zabawa fabułą,konwencją,słowem i klimatem...boskie!

A z innej karty dań:

Sinclair Lewis :"Babbit"...mogę to czytać od nowa i od nowa! Ten tragikomiczny portret amerykańskiej klasy średniej nic nie stracił z ostrości i prawdziwości,mimo że czasy tak bardzo się zmieniły.Momentami zabawna ,momentami gorzka lektura....Jego "Elmer Gantry"-też fascynująca! Zakłamanie i fałsz kleru pokazany z bezlitosną szczerością...

Polecam!

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto lat samotności - polecam ;)

A tak generalnie to lubię wszystkie ciekawe książki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - (Obecna) Trylogia Dziedzictwa.

Na półce znajduje się Harry Potter, czy Opowieści z Narnii - są to książki, które czytałem jak byłem młodszy i mam wspaniałe wspomnienia.

Lubię jeszcze książkę Stephenie Meyer... nie "Zmierzch" :D, ale "Intruz" - polecam ;).

Edytowane przez Pawlq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione książki to saga Wiedźmina A. Sapkowskiego. Niesamowite książki, czytałem każda cześć z zapartym tchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bezapelacyjnym numerem 1 jest "CIEŃ WIATRU" Carlosa Ruiza Zafona - powieść typu "puzzle", ktora składasz odkrywajac tajemnice bohaterów, zmiany czasów, powroty do przeszłosci, Barcelona po wojnie i nie raz rozdziawiona gęba z wrazenia...:) W tym przypadku miliony sprzedanych egzemplarzy mowią same za siebie... Naprawde Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sapkowski sagą wiedzmińską i trylogią husycką powalił mnie na kolana! Ta cudowna zabawa fabułą,konwencją,słowem i klimatem...boskie!
Moje ulubione książki to saga Wiedźmina A. Sapkowskiego. Niesamowite książki, czytałem każda cześć z zapartym tchem.

Dokładnie, każda część z sagi Wiedźmina to arcydzieło dopieszczone na ostatni guzik. Takiej sagi czy też książki już nie będzie. Żadna z 7 części (są oczywiście 2 opowiadania i 5 części sagi, jednak lepiej jest uznawać to jako jedną całość) nie przynudza. Czytałem także trylogię husycką, jednak to nie to samo co Wiedźmin. Trylogia jest bardziej nastawiona na humor, a pod koniec drugiej części zaczyna przynudzać. Jednak trzecia część dodaje dużo klimatu i czuć pierwszą część. Dwójka też dobra jednak czuć już trochę znużenie pod koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie książki ze świata Mass Effect czyli Objawienie i Podniesienie, zacierając rączki na wydanie 3 częsci w PL. No i równie mocno już ze starszych trochę tytułów zapadł mi Strażnik Testamentu oraz Święte Kości. Mocno polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ubóstwiam felietony Jeremy'ego Clarkson'a. Niesamowicie opisuje auta. Wszystkim maniakom motoryzacji polecam jego książki i program Top Gear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótko: Cejrowski, Clarkson...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej - zupełnie inne, wstrząsające podejście do wojny, zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"WŁADCA PIERŚCIENI". Dlaczego? Bo jest tam wszystko co potrzebne. Bo to klasyka. A przede wszystkim świetna przygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Włądca Pierścieni + Hobbit to również moja ulubiona książka. A poza tym saga o Wiedźminie, Malowany Człowiek oraz Akty Caine'a (trylogia). Heh, jak widać jestem fanem fantastyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assasin Creed - Renesans.

Dlaczego? Ponieważ jest w niej mój ulubiony bohater. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co czytałem :Trylogia: Eragon,Najstarszy, Brisingr

czekam na 4 częśćhappy.gif

Jestem w pełni zgodny co do tego i bardzo cenie sobie jeszcze książkę pt. "Zwiadowcy" wszystkie części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×