Skocz do zawartości
arab

Ulubiona książka

Rekomendowane odpowiedzi

Lotr trylogia wraz z Hobbitem, Silmarilionem i Niedokończonymi Opowieściami to jest coś do czego mogę wracać zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się obiema rękami. No może poza NO, które potrafią zmęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze: jak już ktoś wspomniał - ciężko jest polecić tylko jedną książkę, zwłaszcza gdy jest się pasjonatem tychże. Jednak jest taka jedna, dość mało znana, którą dawno temu pożyczył mi mój Przyjaciel. "Stary człowiek i Pan Smith" Petera Ustinova. Ileż ja się naszukałem tej książki po antykwariatach, żeby tylko móc posiadać własny egzemplarz! Przyjaciel, który mi ją pożyczał przedstawił ją takimi słowami - "masz, jak się nie uśmiejesz szczerze po pierwszych 4 stronach, to oddasz". Ja się nie uśmiałem, ja się POPŁAKAŁEM ze śmiechu! W dodatku po przeczytaniu całości, pozycja ta zostawiła mnie też z mnóstwem refleksji, a to bardzo cenię sobie w książkach, czy filmach. W ogólnym skrócie, żeby nie psuć zabawy tym, którzy być może po nią sięgną - fabuła opowiada o tym "jak Bóg i szatan postanawiają zejść na Ziemię, by zobaczyć, jak wygląda ich wspólne dzieło". Więcej nie napiszę. Dodam tylko, że mimo iż książka jest dość stara, a całość dzieje się gdzieś w latach 80-tych wiele z poruszanych w niej tematów nie zestarzała się ani o jotę nawet dziś. Refleksja, trochę zadumy, a jednocześnie potężne pokłady humoru, to cechy tej powieści. Polecam, choć jak wspomniałem ciężko ją dostać.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie. Mógłbyś napisać, kto ją wydał w Polsce?

Wydał Państwowy Instytut Wydawniczy, zresztą jest to w linku od Killa. Ja posiadam dokładnie to samo wydanie, nie wiem nawet czy było jakiekolwiek wznowienie. Polecam kupić w tej aukcji.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Dzięki. Z aukcji nie skorzystam, ale spróbuję ją znaleźć w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza książka jak dla mnie to "Hobbit". Zimna puszka pepsi, taras, słońce oraz ta oto lektura to idealna kompozycja :) Strasznie ciekawią mnie dalekie, tajemnicze krainy i królestwa, które są pisane perfekcyjnie piórem Tolkiena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione książki to między innymi cała Trylogia Dziedzictwa,a na 4 część czekam z niecierpliwością...

Na półce znajdują się książki takie jak: Assasins Creed Renesans,Trylogia Władców Pierścieni,Uczeń Diabła,Wszystkie wydane do tej pory w Polsce tomy Zwiadowców,Tunele,2 Tomy Rycerza Zakonu,Wędrowiec oraz cała Trylogia Czarnego Maga...jest jeszcze Wintercraft,ale ta książka jest tak krótka jak i strasznie nudna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulubione książki to Zwiadowcy, Metro 2033 i Metro 2034, Wiedzmin, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy.

patryk1945.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście polecić jakiegoś dobrego horror'a ? :tongue:

Może i ja bym coś zaczął czytać poza książkami o psychologi , myśleniu i takich podobnych , co mnie trochę interesuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do książek czytam jedynie grozy lub tym podobnych - Dla fanów gatunku polecam nieśmiertelnego Stephena Kinga (Zakochałem się w "TO") lub Grahama Mastertona (Równie dobry pisarz - Praktycznie żadna książka mi się podobała mniej lub bardziej). Tak to jeszcze czytałem kilka książek z serii Harry Potter i Serii Niefortunnych Zdarzeń :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezennosc w Tokio. Niedawno skonczylem i zostanie mi na zawsze w pamieci. Zawarte tam informacje, zabawe sytuacje czy dialogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trylogia Eragona autorstwa Chritophera Paoliniego

Saga Harry'ego Potter'a autorsta J.K. Rowling

Ogólnie lubię książki Fantasy więc to dlatego te książki mi się podobają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobała książka Jeremy' ego Clarksona pt. "Doprowadzony do szału". 500 stron ale fajnie sie czyta tongue.gif

potwierdzam - "Świat według Clarksona" też daje dużo frajdy ( np. jego patent jak nosic czyste gacie przez 4 dni ) :biggrin:

obecnie - "Gra o Tron" - duuużo lepsza niż serial HBO, który z oczywistych względów został mocno okrojony z wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria zbiorów opowiadań o Jakubie Wędrowyczu, jako że kocham czarny humor, którym te dzieła wręcz ociekają :D Ponad to, jest to idealny balsam na moje filozoficzne i psychiczne zatwardzenie, nękające mą osobę na co dzień :P

Edytowane przez HelpUncleSam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przyszło wybrać mi jedną ulubioną książkę prawdopodobnie wybrałbym Zbrodnie i Kare Dostojewskiego dlaczego? Przede wszystkim za to że książka sama w sobie jest psychoanalizą głównego bohatera przechodzącego przez kolejne meandry swojego życia. Książka jest dowodem kunsztu Dostojewskiego Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona seria to oczywiście Wiedźmin...

Ostatnio przebrnąłem przez Pierścień Mroku - Nika Pierumow, Historia osadzona w Środziemiu, 300 lat po wydarzeniach we Władcy Pierścieni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×