Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sithman napisał:

Dla mnie GoT jest w osobistym top 3 seriali i polecam każdemu, kto nie oglądał, a lubi klimaty fantasy.

Obawiałem się o jakość obecnego sezonu, a tymczasem jest jednym z najlepszych.

 

Sezon może i tak ale ostatni odcinek jest zwyczajnie głupi łamane przez śmieszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam. Kino, seriale etc. mają bawić i zawsze będą fikcją. Nawet te, które niby traktują o życiu.

Tymczasem my mówimy o czystym fantasy, więc przestańmy ciągle narzekać.

Walking Dead - "eee, akumulatory im działają?", "łeeee, za mało zombie"... GoT: "łeee zima późno przyszła" itd.

Poruszyłem te dwa seriale, bo przy obu bawię się dobrze. Dla mnie WD to nie jest serial o zombie, a GoT to czyste fantasy.

I może dlatego nie doszukuję się dziury w całym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie dziury w całym polega na zadaniu sobie pytania: skąd armia umarłych wzięła ogromne żelazne łańcuchy? Chodzi raczej mi o to że prędkość z jaką w ostatnim odcinku leciał kruk i smoki to już nie fantasy ale czyste sf.

Podziwiam HBO za stworzenie świetnie działającego działu PR. Pierwsze sezony GoT były zwyczajnie nudne, Westword jest wtórny i równie nudny. A im udało się wmówić publice że jest zupełnie odwrotnie. Ogromna szkoda ci fachowcy od reklamy nie pracowali w czasach gdy HBO emitowało jedne z najlepszych seriali w historii TV: Rzym, Carnivale i Deadwood. Gdyby tak było być może telewizja wyglądała by dzisiaj inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać o ostatnim odcinku, to soundtrack był zajebisty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dilerus napisał:

Co by nie pisać o ostatnim odcinku, to soundtrack był zajebisty:

 

 

Nie ma co pisać poza tym że nuda niczym w Walking Dead. Całość ratuje ostatnia scena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, malpka napisał:

 

Nie ma co pisać poza tym że nuda niczym w Walking Dead. Całość ratuje ostatnia scena.

Ratuje swoim rozmachem tylko i wyłącznie...niestety czasy gdy GoT czymś zaskakiwała już za nami i chyba wszyscy już wiemy jak to wszystko się zakończy w kolejnym sezonie, przynajmniej co chodzi o główne wątki...zresztą poboczne wątki są już domykane na siłę, bo już nie ma chyba pomysłów jak ciągnąć dalej losy niektórych bohaterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Twin Peaks na 2 odcinki przed końcem, wreszcie mamy konkretny twist:

Spoiler

Cooper w końcu totalnie się przebudził :thumbsup:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy serial Canal + ,Złoto Gujany bardzo dobry.Wczoraj obejrzałem 4 odcinki.Niesamowicie się wkrecilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 sezon Gry o Tron

 

:yao::yao::yao::yao::yao::yao: Gdybym miał wymienić wszystkie głupoty i nielogiczności to by miejsca w poście zabrakło. 

 

Tak, wiem. To FANTASY! Co się czepiasz, a smoków się nie czepiasz?!

 

Nie no, ale serio. Skrypt tegorocznego sezonu zajmował chyba dwie strony zeszytu w kratkę, a reszta była improwizowana na planie, bo inaczej nie mogę wyjaśnić tak totalnie błędnego ciągu przyczynowo skutkowego.

"Zombie nie umieją pływać!" Pół odcinka wcześniej wyciągają martwego smoka z dna jeziora wielkimi łańcuchami 

:21ozlae:

Zdolni twórcy sprawiliby, że na tego typu głupoty nie zwraca się uwagi. 

 

Porównałbym obecną Grę o Tron do serii Transformers. Efekty robią wrażenie, jak na standardy telewizji są wspaniałe, ale cała reszta to nieporozumienie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grecky napisał:

:yao::yao::yao::yao::yao::yao: Gdybym miał wymienić wszystkie głupoty i nielogiczności to by miejsca w poście zabrakło.

 

Najbardziej podobały mi się teleportacje.

Początek ostatniego odcinka, Jaime znajduje się na blankach zamku otoczonego przez Nieskalanych. Cięcie, następna scena ma miejsce w Królewskiej Przystani gdzie Cersei i... Jaime oczekują przybycia Tyriona i reszty. A jakieś pół godziny później ten sam Jaime obmyśla plan przeniesienia wojsk na front północny gdzie wyraźnie jest powiedziane że wojska będą maszerowały dwa tygodnie.

Ogólnie sezon rozpoczął się dosyć ciekawie ale im dalej w las tym większe miałem wrażenie że ktoś robi ze mnie idiotę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając spoilery (macie szczęście że tu nie zajrzałem), to nieźli z was detektywi. Naprawdę macie oko do detali, nikt z was idiotów nie zrobi na bank! Precz z nielogiką!

 

Chuj tam że cały internet pełny memów robiących sobie jaja z tych waszych niesamowitych spostrzeżeń, co nikomu nie przeszkadza i tak z przyjemnością oglądać serialu bo jest zajebisty. Nie wspomnę już o tym że sami autorzy mówili w wywiadach że celowo ponaginali trochę czas przemieszczania się w niektórych sytuacjach, żeby nie tracić czasu na półsezonowe podróże, tylko skupić się na fabule.

 

Podsumowując, podzieliliście się swoją bzdurną opinią i sprzedaliście kilka spoilerów. Brawo, macie po lajku!

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizował bym nad jego zajebistością. Ten sezon ma skrajne recenzje. Jedni go krytykują ile wlezie a z kolei inni chwalą pod niebiosa. Raczej brak ocen pośrednich.

Trochę nagięty czas przemieszczania się to mega eufemizm zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to co wyprawia się w odcinku 6.

Widzę Cwir że jesteś miłośnikiem filmów i seriali w których lekko się nagina to i owo. Dlatego polecam Smoleńsk. Autorzy w wywiadach mówili że jest to ich najbardziej osobisty film, że jest to film faktów.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malpka napisał:

Polemizował bym nad jego zajebistością. Ten sezon ma skrajne recenzje. Jedni go krytykują ile wlezie a z kolei inni chwalą pod niebiosa. Raczej brak ocen pośrednich.

Trochę nagięty czas przemieszczania się to zajebisty eufemizm zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to co wyprawia się w odcinku 6.

Widzę Cwir że jesteś miłośnikiem filmów i seriali w których lekko się nagina to i owo. Dlatego polecam Smoleńsk. Autorzy w wywiadach mówili że jest to ich najbardziej osobisty film, że jest to film faktów.

 

Aś jebnął analogią. Aż mi się pisać odechciało. Życzę dalszych udanych polowań na nieścisłości w produkcjach o smokach i innych fikcjach. Do widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak w fantasy koń wchodzi po drabinie to tak ma być, bo to fantasy. Co nie znaczy, że mam bić brawa z zachwytu widząc na ekranie konia wchodzącego po drabinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogia jak najbardziej na miejscu. Smoleńsk został zaklasyfikowany jako fantasy. Zamiast smoków jest samolot a duchy można potraktować jako substytut Białych Wędrowców.

Na ostatnią noc sierpnia gorąco polecam lekturę regulaminu a w szczególności § II punkt 6.

 

Wracając do tematu seriali.

Top of the Lake sezon 1 z 2013r. Produkcja Jane Campion. Akcja dzieje się w Nowej Zelandii. Sezon opowiada o śledztwie w sprawie zaginięcia 12 letniej ciężarnej dziewczynki. Tematyka dość mocna a klimat mroczny. Właśnie miał premierę sezon 2.

 

The Americans sezon 5 - jeden z moich ulubionych seriali który w sezonie 4 szykował się do przeskoczenia rekina. W sezonie 5 chyba właśnie to zrobił.

 

Oby Ray Donovan sezon 5 nie skończył podobnie. Po sezonach 1-3 gdzie każdy kolejny był coraz lepszy serial zaliczył spadek formy w sezonie 4. Mam nadzieję że 5 będzie minimalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że dzisiaj bardziej "trendy" jest krytykować. Wtedy jesteśmy kimś, jak ktoś napisze "podoba mi się", to jest leszcz i gamoń.

Co innego jakaś konstruktywna dyskusja, wymiana argumentów. Jednak w większości przypadków mamy do czynienia ze zwykłym ośmieszaniem na siłę, najlepiej wrzucić memy i inne historie plus wprowadzić modny klimat "beki". Wtedy jesteśmy kozaki internetów.

"Hahaha kuźwa majo łancuhy, a nie umiejo pływać" - mi to przypomina znajomego, który strasznie chciał skrytykować moją manię na punkcie SW - "bzdury, miecz laserowy nie może istnieć, bo laser to wiązka bez końca. A poza tym dźwięk w kosmosie się nie rozchodzi"

Eeee... nie polemizowałem, bo i kurwa z czym (kim?) :2_grimacing:

 

Najbardziej mnie rozbrajają teksty o "teleportowaniu się" postaci w GoT.

Jestem pewien, że gdyby przeciągnięto ten sezon do 50 odcinków, żeby pokazać jak poszczególne postacie podróżują, jedzą, srają, rozmawiają, to byłby mega realistyczny :rofl:

Ale czekaj... wtedy by pisali, że rozwleczono sztucznie fabułę, były nudy i przestoje i ogólnie sezon do bani.

 

 

Edytowane przez Sithman
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsi są psychofani, którym nie przeszkadzałby nawet Jon Snow, który w finale serialu okazałby się dziobakiem w przebraniu.

 

NIE PODOBA SIĘ TO NIE OGLĄDAJ

 

NAKRĘĆ LEPSZY SERIAL

 

Płacę, więc wymagam, by serial spełniał normy. Dzisiaj lecę z 3 sezonem Narcos i jak okaże się gównem, to możecie bym pewni, że wlecę tu z krytyczną opinią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sithman napisał:

"Hahaha kuźwa majo łancuhy, a nie umiejo pływać" - mi to przypomina znajomego, który strasznie chciał skrytykować moją manię na punkcie SW - "bzdury, miecz laserowy nie może istnieć, bo laser to wiązka bez końca. A poza tym dźwięk w kosmosie się nie rozchodzi"

 

Tutaj złamię regulamin i będzie offtop jakich mało ale nie mogę przejść obojętnie obok takiej deklaracji.

Trzy słowa: Lego->Sokół Millenium->Największy zestaw klocków w historii (ponad 7.5k elementów).

https://naekranie.pl/aktualnosci/nowy-sokol-millennium-z-lego-najwiekszy-zestaw-klockow-w-historii-2306072

 

 

1 godzinę temu, Grecky napisał:

Płacę, więc wymagam, by serial spełniał normy. Dzisiaj lecę z 3 sezonem Narcos i jak okaże się gównem, to możecie bym pewni, że wlecę tu z krytyczną opinią. 

 

To już dzisiaj? Kiedy na to wszystko znajdę czas?

Aktualizacja oferty Netflixa. Sporo śmiecia: Lego Elves, jakiś szrot o braciach Jonas. Z drugiej stroni Iniemamocni i trzeci sezon Narcos.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, malpka napisał:

Analogia jak najbardziej na miejscu. Smoleńsk został zaklasyfikowany jako fantasy. Zamiast smoków jest samolot a duchy można potraktować jako substytut Białych Wędrowców.

 

 

Analogia była głupia, jak już wytłumaczyłeś to jest idiotyczna.

 

14 godzin temu, Grecky napisał:

Podobno jak w fantasy koń wchodzi po drabinie to tak ma być, bo to fantasy. Co nie znaczy, że mam bić brawa z zachwytu widząc na ekranie konia wchodzącego po drabinie. 

 

Gdzie tam koń chodzi po drabinie? Nieścisłości w GOT to są jakieś pierdoły nie przeszkadzające w oglądaniu (ludziom normalnym).

 

3 godziny temu, Grecky napisał:

Płacę, więc wymagam, by serial spełniał normy.

 

Jakie normy? To nie jest jogurt w sklepie :). To jest serial. Będzie dokładnie taki jaki sobie jego twórcy wymyślą, a jak nie spełnia twoich norm, to go wyłącz, a nie kiś się przez 7 sezonów żeby tylko pomarudzić.

 

 

Ja pierdolę. Współczuję ludziom którzy muszą z wami przebywać na codzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, cwir napisał:

 

Analogia była głupia, jak już wytłumaczyłeś to jest idiotyczna.

 

 

Gdzie tam koń chodzi po drabinie? Nieścisłości w GOT to są jakieś pierdoły nie przeszkadzające w oglądaniu (ludziom normalnym).

 

 

Jakie normy? To nie jest jogurt w sklepie :). To jest serial. Będzie dokładnie taki jaki sobie jego twórcy wymyślą, a jak nie spełnia twoich norm, to go wyłącz, a nie kiś się przez 7 sezonów żeby tylko pomarudzić.

 

 

Ja pierdolę. Współczuję ludziom którzy muszą z wami przebywać na codzień :)

 

Nie oceniam filmu po 5 minutach seansu. Podobnie z serialami. Mam prawo do krytyki po obejrzeniu calosci, niezaleznie od tego czy mi sie podoba czy nie. 7 sezon byl akurat moim zdaniem slabiutki. Scenariusz pelen luk, skrotow i bezpiecznych rozwiazan zatuszowano jedynie spora iloscia wysokobudzetowego CGI. Co nie zmienia faktu ze sezony 1-4 byly dobre. 

 

A slawetne lancuchy czy ocean przy brzegu wraz z plywaniem w zbroi to jest dla mnie kon na drabinie i tak to odbieram. Obejrzalem i mam prawo do wlasnego zdania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło materiału literackiego, więc nic dziwnego, że scenariusz leży i kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem oglądać Better Call Saul ( 3 sezon) i zabieram się za ten wasz wychwalany Ozark : D

 

Co do 7 sezonu Got:

 

Nie chcę mi się czytać całej dyskusji więc dodam tylko swoje, mało ważne spostrzeżenie: Sezon oglądało się dość przyjemnie,  więcej takiej bardziej popcornowej akcji niż twistów i skomplikowanych relacji między bohaterami. Choć ostatnie dwa odc wyważyły oba jakby te składniki. Przeszkadzało mi jedynie brak zachowania logiki czasu i przestrzenie i dialogi jakieś takie słabiej napisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcos S03 - jakże inny od poprzednich dwóch ale równie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×