Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Netflixowy Ozark, kapitalny serial. Moim zdaniem jedna z lepszych premier jak na razie w tym roku. Może nie jest to poziom Narcos ale daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 23.07.2017 o 08:16, malpka napisał:

 

 

Miazga!! Genialny zwiastun genialnego serialu. Czekam z niecierpliwością.  :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dobrodziejstw Netflixa, spędzam przy nim każdy wieczór. Nie żałuję żadnej złotówki i jednocześnie gardzę wstrętnymi piratami. Nie stać? Nie oglądaj :kanalie:

 

Obejrzałem ostatnio:

 

Thirteen Reasons Why - obawiałem się melodramatu dla nastolatków, ale wbrew pozorom to naprawdę solidna produkcja, która ma swoje scenariuszowe wpadki czy głupotki, ale jednocześnie wciąga i chociaż finał nie jest satysfakcjonujący, to produkcję oceniam na solidne 7,5/10. 

 

Making a Murderer - swego czasu głośny serial dokumentalny o sprawie Steven'a Avery'ego, oskarżonego o gwałt, którego nie popełnił, a następnie zabójstwo, którego.... no właśnie. Do dzisiaj nie wiadomo. Produkcja mocno stronnicza, nie pozostawia raczej miejsca na własne wnioski, ale mimo tego trzyma w napięciu. Zycie pisze najlepsze historie. Tu oczko wyżej, czyli 8/10

 

The Keepers - ksiądz, szkoła, dzieci. Nie trzeba dodawać nic więcej. Biłbym całą tę kościelną mafię pięściami. 7/10

 

5 sezon House of Cards - :kanalie::ziobro::30vm3cw:

 

Ozark - dopiero dwa odcinki, ale zapowiada się konkretny klimat. 

 

O ile seriale Netflix ma super, tak filmów nie mogę zmęczyć. Próbowałem po premierze War Machine, ale po godzinie wysiadłem. No nie wciągnął mnie mimo szczerych chęci. Brad Pitt swoją grą robił co mógł, ale scenariuszowo film leży. Jako fan kina południowokoreańskiego liczę, że Okja będzie dużo lepsza. Może w weekend w końcu siądę do tego.

 

A już 1 września powraca Narcos. Nie ma Pablo? No i co z tego? NARCOS, nie PABLO. Kartel z Cali powinien być równie ciekawym fundamentem mocnej opowieści. Czekam mocno :fsg:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Grecky napisał:

O ile seriale Netflix ma super, tak filmów nie mogę zmęczyć.

 

Polecam Arq. Ciekawa wariacja na temat Dnia Świstaka w konwencji SF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Ozark. Najlepszy serial który ostatnio wypuścił Netflix.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat amerykańskiej pipidówy w Ozark wyborny :Gmoch:  Premiera przeszła bez większego echa, widziałem w zasadzie tylko reklamówki na Netflixie i jego YT, a tu mała perełka. Ocena 8,7 na IMDB nie kłamie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Ozark. Nic specjalnego, 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowieść Podręcznej - po 30 minutach pierwszego odcinka daję sobie spokój. Serial na pewno jest świetny, widać to od pierwszych minut. Jednak dla mnie jest zbyt mroczny i depresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fargo sezon 3 wrażenia po 4 odcinkach - wyraźnie słabszy od poprzednich sezonów. Jest jednak w nim coś co sprawia że chcę go oglądać dalej.

Imponuje ścieżka dźwiękowa. Piosenki kapitalnie dobrane do poszczególnych scen. Jest Santana, chór Kozaków, piosenki z lat 30-40, latynoamerykańskie, orkiestra Aleksandowa, Beethoven, Adriano Celentano. Ogólnie OST 5/5.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądam drugi sezon Preacher i mi się podoba :14bqqmb:

Fabuła trochę odbiega od komiksowej, ale chyba takie było założenie. Zresztą AMC tak ma, vide The Walking Dead. 

Serial jest trochę ugrzeczniony, żeby był zjadliwy dla normalnego widza, ale w drugim sezonie zaczynają się już pojawiać momenty w stylu tych z komiksu.

Na plus przede wszystkim rednecki  klimat południa stanów oraz muzyka

Generalnie fajnie się ogląda, polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tapecie 5 sezon Breaking Bad.

3 sezon do tej pory najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Keepers (Netflix) - wstrząsający dokument o nierozwiązanym morderstwie zakonnicy w Bostonie pod koniec lat '60. W tle wieloletnie wykorzystywanie seksualne w szkole dla nastoletnich dziewczyn przez księży.

 

Fargo sezon 3 - ogólnie sezon ma swoje lepsze i gorsze chwile jednak nie jest aż tak źle. Trzeba brać poprawkę na fakt że Noah Hawley w momencie jego realizacji pracował nad Legionem i to jemu poświęcał większość swojej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Ozarka i muszę przyznać, że spoko serial. Jednak brakowało mi w nim jakiś bomb i niespodziewanych twistów. Mamy po prostu perypetie rodziny, która pierze hajs z narkotyków. Raz jeden ma problem, raz drugi i takie przechodzenie od postaci do postaci. Jest ciekawie i niektórzy są warci uwagi, ale nic poza tym. No może w ostatnim odcinku był moment, który mnie trochę zaskoczył. Mimo wszystko liczyłem, że będzie odrobinę więcej chaosu :)

Teraz zacząłem Grę o Tron oglądać, także zobaczymy czy to warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Patricko napisał:

Teraz zacząłem Grę o Tron oglądać, także zobaczymy czy to warte uwagi.

 

Córka kolegi skończyła żłobek, przedszkole i idzie do pierwszej klasy a w Westeros przez ten czas zima w końcu przyszła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Patricko napisał:

Obejrzałem Ozarka i muszę przyznać, że spoko serial. Jednak brakowało mi w nim jakiś bomb i niespodziewanych twistów. Mamy po prostu perypetie rodziny, która pierze hajs z narkotyków. Raz jeden ma problem, raz drugi i takie przechodzenie od postaci do postaci. Jest ciekawie i niektórzy są warci uwagi, ale nic poza tym. No może w ostatnim odcinku był moment, który mnie trochę zaskoczył. Mimo wszystko liczyłem, że będzie odrobinę więcej chaosu :)

Teraz zacząłem Grę o Tron oglądać, także zobaczymy czy to warte uwagi.

 

Infiltracja otoczenia przez agenta FBI za pomocą odbytu lokalnego przygłupa była twistem fabularnym jakiego jeszcze nie było 

 

 

A co do Winter is coming to dla mnie największe beka tego serialu. Gdy głowni bohaterowie muszą się poruszać po "drugiej stronie" to raz dwa, hop siup, a "zima" 6 lat szła XDDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin wpadł na pomysł, że zacznie tworzyć coraz to nowe wątki, ciągle rozwijąjąc i zapętlając te istniejące, dzięki temu GoT zaczęła sprawiać wrażenie dzieła nieskończenie wielkiego z tym, że w pewnym momencie skończyły mu się pomysły i mozolnie budowane historie zaczęły się wykruszać. Cały mit wielkiej opowieści upadł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos oglada serial Mr. Robot to niech zobaczy ten material. Mistrzostwo swiata ze strony tworcow serialu, zwlaszcza z tym pulpitem komputera Elliota. Szacuken.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Defenders - jestem w połowie 5 odcinka ale już wiem że Netflix w końcu zrobił dobrego Marvela.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem ze 2, ale jest spox, całkiem psychologiczny i ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Defenders - jako całość jest bardzo dobrze.

Wszystkie wątki poprzednich seriali łączą się w miarę logiczną całość dlatego nowi widzowie nie zrozumieją sporo z fabuły. Serial nie jest śmiertelnie poważny a wstawki komediowe bazujące na dialogach wywołują drobny uśmiech. Walki i praca kamery podczas nich w końcu wyglądają porządnie. Niestety ktoś nie zabrał nożyczek montażyście i liczba cięć momentami jest zbyt duża. Na walki choć w połowie dorównujące tym z Banshee jeszcze sobie poczekamy.

Potwierdził się fakt że Finn Jones to brytyjski odpowiednik naszych braci Mroczków. Paździeż totalna. Aczkolwiek trzeba mu przyznać że w końcu nauczył się walczyć.

Całość trochę psuje zakończenie. Ckliwe i przewidywalne a ostatnie ujęcie zbyteczne.

Pozostaje czekać na Punishera, Jessicę Jones (trwają zdjęcia) i trzeci sezon DD (zapowiedziano kiedy ekipa wkroczy na plan). Niestety wkrótce inne ekipy zaczną prace na planach IF i LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malpka napisał:

The Defenders - jako całość jest bardzo dobrze.

Wszystkie wątki poprzednich seriali łączą się w miarę logiczną całość dlatego nowi widzowie nie zrozumieją sporo z fabuły. Serial nie jest śmiertelnie poważny a wstawki komediowe bazujące na dialogach wywołują drobny uśmiech. Walki i praca kamery podczas nich w końcu wyglądają porządnie. Niestety ktoś nie zabrał nożyczek montażyście i liczba cięć momentami jest zbyt duża. Na walki choć w połowie dorównujące tym z Banshee jeszcze sobie poczekamy.

Potwierdził się fakt że Finn Jones to brytyjski odpowiednik naszych braci Mroczków. Paździeż totalna. Aczkolwiek trzeba mu przyznać że w końcu nauczył się walczyć.

Całość trochę psuje zakończenie. Ckliwe i przewidywalne a ostatnie ujęcie zbyteczne.

Pozostaje czekać na Punishera, Jessicę Jones (trwają zdjęcia) i trzeci sezon DD (zapowiedziano kiedy ekipa wkroczy na plan). Niestety wkrótce inne ekipy zaczną prace na planach IF i LC.

Akurat ostatnia scena była więcej niż pewna :)

Trochę szkoda że tak to rozegrali bo liczyłem na ekranizację "Born Again" Millera w trzecim sezonie DD , ale i tak myślę że wymyślą coś ciekawego .

Ciekawe tylko czy Kingpin powróci już teraz czy jednak będzie przeciwnikiem całej czwórki w drugim sezonie Defenders który zapewne powstanie .

 

Punisher chyba bardzo szybko się pojawi a sądząc po pierwszym teaserze to zapowiada się konkretna akcja :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2017 o 14:39, malpka napisał:

 

Córka kolegi skończyła żłobek, przedszkole i idzie do pierwszej klasy a w Westeros przez ten czas zima w końcu przyszła.

 

Dnia 18.08.2017 o 14:46, Grecky napisał:

 

 

  Odkryj ukrytą treść

Infiltracja otoczenia przez agenta FBI za pomocą odbytu lokalnego przygłupa była twistem fabularnym jakiego jeszcze nie było 

 

 

A co do Winter is coming to dla mnie największe beka tego serialu. Gdy głowni bohaterowie muszą się poruszać po "drugiej stronie" to raz dwa, hop siup, a "zima" 6 lat szła XDDDDDDDDDDDDDD

Proponuję jeszcze się przyczepić, że smoki przecież nie istnieją :FailFish:

 

Dla mnie GoT jest w osobistym top 3 seriali i polecam każdemu, kto nie oglądał, a lubi klimaty fantasy.

Obawiałem się o jakość obecnego sezonu, a tymczasem jest jednym z najlepszych.

Edytowane przez Sithman
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×