Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Ostatnio skończyłem "To nie jest kraj dla starych ludzi". Obecnie mam za sobą 1/3 "Gomorra"

Jeżeli chodzi o ten pierwszy tytuł, całkiem dobra książka, "lekko" się czyta, polecam. Gomorra to nie Ojciec Chrzestny, ale jeżeli ktoś chce się dowiedzieć jak wygląda włoska mafia od środka, to polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potęga podświadomości, Joseph Murphy

Jak dla mnie co za gruby kaliber , bo nie czytam książek i obrazu rzuciłem się głęboka wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytam właśnie pierwszy tom sagi Piekary o inkwizytorze Madderdinie, poprzednie 4 zbiory opowiadań polecam bez 2 zdań, a saga zapowiada się świetnie

a najlepsze co czytałem ever to saga wiedzmina Sapkowskiego ( czekam na powrót białego wilka na ps3 ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wybrałem się do Empiku w poszukiwaniu jakiegoś fantasy/sf. Wpadła mi w oko trylogia Helikonii Aldissa. Obecnie czytam pierwszy tom "Wiosnę Helikonii", jak na razie mogę polecić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zacząłem "Morderstwo na polu golfowym". Zapowiada się ciekawie, ale mimo wszystko polecam twórczość z późniejszego okresu życia pani A. Christie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu skończyłem Gomorre. Dobra książka, troszkę ciężko się czyta (nie jest to Ojcic Chrzestny). Jeżeli ktoś chcę się dowiedzieć, jak wygląda włoska mafia od środka, to polecam.

PS. Teraz zabieram się za czwartą część K-Paxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POTOP. - lekturowo oczywiscie , samolowka nie wchodzi w gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu skończyłem Gomorre. Dobra książka, troszkę ciężko się czyta (nie jest to Ojcic Chrzestny). Jeżeli ktoś chcę się dowiedzieć, jak wygląda włoska mafia od środka, to polecam.

co do Gomorry- Czyta mi się to bardziej jako opis współczesnej Mafii niż jako fajną powieść sensacyjną. Jeżeli ktoś szuka rozrywki- tu jej nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio przeczytałem

Paktofonika - przewodnik krytyki politycznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do Gomorry- Czyta mi się to bardziej jako opis współczesnej Mafii niż jako fajną powieść sensacyjną. Jeżeli ktoś szuka rozrywki- tu jej nie znajdzie.

Dokładnie.

A jutro trafi do mnie czwart K-Pax i pierwsza część Dextera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisal woter opowiadania o inkwizytorze Madderdinie to idealna lektura dla milosnikow fantasy

z tej samej beczki (czyli fantasy) przeczytalem ostatnio "Malowany czlowiek" Petera V. Bretta.......choc przeczytalem to slabe okreslenie, ja ta ksiazke pochlonalem.......czyta sie lekko i przyjemnie......jest to piersza czesc trylogii......calkiem oryginalny pomysl......swietnie wykreowani glowni bohaterowie, a w szczegolnosci pomysl na tytulowego......sa tylko dwa minusy tej ksiazki: cena w Polsce.....rozbili to na dwa tomy (nie ma sensu moim zdaniem nawet zaczynac pierwszego nie majac pod reka drugiego) i w sumie kosztuje to ponad 70 zl......drugi minus to to, ze druga czesc trylogii wyjdzie dopiero za rok......jesli dwie pozostale czesci beda tak dobre jak pierwsza to ta trylogia bedzie u mnie ex aequo na pierwszym miejscu obok "Wladcy Pierscieni".......goraco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio przeczytałem

Paktofonika - przewodnik krytyki politycznej :)

Tez czytalem. Niby spoko ale moim zdaniem za lagodnie napisany ten scenariusz. Duzo ciekawsza by byla ta historia jakby jej tak nie "ocenzurowal" autor. Niby wspomina o jaraniu lufki i przeklnie raz na 30 stron, ale to nie oddaje dobrze prawdziwego klimatu PFK z tamtych czasow.

Ja ostatnio czytam glownie biografie i autobiografie. Juz zaliczylem Roberta DeNiro, Richarda Pryora, Dr. Dre (dla fanow hip hopu must-read), Eminema i wlasnie zaczalem biografie Pablo Escobara opowiedziana przez jego brata. Generalnie preferuje historie prawdziwe od fikcji, aczkolwiek nie omieszkam od czasu do czasu dobrej opowiesci. Nastepny w kolejce Dexter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czytać K-Paxa 4, ale odłożyłem na późniejszy czas, a obecnie zabrałem się z Komórkę (King). 1/3 za mną, dobra książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za DIUNA dorwałem ostatnio wersje z ponoć poprawionym tłumaczeniem Marka Marszała wydawnictwa Rebis. Swoja drogą trochę sobie wydawcy polecieli w ch... bo tom nie zawiera Mesjasza Diuny-trzeba kupić osobno, a wydany przez to wydawnictwo kosztuje prawie tyle co "główna" Diuna.

Edytowane przez des380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio skonczyłem Fightrs heart - Sama Sheridana - całkiem ciekawa pozycja dla miłośnikow sportów walk.

autor jest dziennikarzem a ksiazka to historia jego podrozy przez rozne kontynenty na ktorych poznaje rozne sztuki walki.

polecam :)

a obecnie czytam Stanisława Grzesiuka - Boso ale w ostrogach. ksiazka z charakterkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przeczytaniu "Krainy Chichów" Carrolla... Szczerze mogę polecić... Teraz zamierzam się zabrać za "Zaślubiny Patyków" albo "Lot nad kukułczym gniazdem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na wakacjach przeczytałem kilka powieści kryminalnych pana Słomczyńskiego (joe alexa). Szczerze polecam naprawdę. Ciężko się czyta, ale ma się wrażenie pełności i napięcie budowane jest idealnie (lepiej niż u Agathy Christie). Jeżeli lubisz kryminały musisz przeczytać Joe Alexa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałem się na tym że nałogowo ostatnio czytam harlekiny fantasy czyli wszystko co wyszło ze stajni Fabryki Słów. Niesamowite jak te książki potrafią wciągnąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem "Rio Anaconda" Cejrowskiego - opowieść o podróży w głąb dzikich puszczy i spotkanie z indianami - naprawdę świetna książka. Natomiast teraz jestem na etapie "Cienia wiatru" - autorem jest Ruiz Zafón Carlos. Jest to niesamowicie wciągająca opowieść napisana klasycznym językiem, ale czyta ją się jednym tchem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 19 latach zdałem sobie sprawę, że czytanie jest przyjemne ;) Aktualnie "Moskiewski Łącznik" autorstwa Robin' a Moore, oraz "Azazel" Boris' a Akunin' a

Edytowane przez osik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×