Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Simon Beckett "Chemia śmierci", fajna historia i zaskakujące zakończenie - thriller z delikatnymi wstawkami antropologii sądowej . jak dla mnie bomba, szybko i fajnie się czyta - zamowilem odrazu 3 pozostałe powieści z dr Hunterem, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harlan Coben - Szesc lat pozniej.

 

Ktos kto czyta tytuly tego Pana moglby polecic najlepsze pozycje od niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsjanin autorstwa Andy'ego Weira. Kawał porządnego science fiction. Gorąco polecam.

Świetna książka. I film na jej podstawie, z Mattem Damonem będzie w tym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stephen King "Wielki marsz" - po dobrych ocenach książki spodziewałem się czegoś dobrego, ale niestety się zawiodłem. Książka jest przewidywalna i od początku wiadomo jak się zakończy, a sama fabuła to również nic specjalnego i na przestrzeni całej książki nie dzieje się nic ciekawego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę trzeci tom mekhański Wegnera no i jestem pod dużym wrażeniem. A już opowiadanie z pierwszego tomu Północ-Południe pod tytułem "Wszyscy jesteśmy Mekhańczykami" rzuca na kolana. Naprawdę perełka. Jakby kogoś interesowało to akurat jedno opowiadanie to proszę bardzo i polecam  http://www.powergraph.pl/wegner-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogarnełem dwa tytuły

 

Simon Beckett "Zapisane w kościach"

 

zapisane-w-kosciach_1092.jpg

 

Moim zdaniem "Chemia śmierci" jest lepsza, ale kupiłem wszystkie 4 powieści z dr Hunterem. W tej części jest trochę więcej różnych opisów niż akcji ale mimo wszystko warte przeczytania, ciekawi bohaterowie i fajne zakończenie - no, a jak już czytać to wszystkie 4 części :biggrin:

 

Hal Gold "Jednostka 731"

 

jednostka-731-okrutne-eksperymenty-w-jap

 

Książka o tajnej jednostce i różnych podjednostkach które brały udział w badaniach nt. broni biologicznej. W samej książce jest sporo historii z okresu 1900-1960 jeżeli chodzi o sytuacje Japonii i jej konfliktów tamtych czasów, reszta to już opisy czym zajmowały się poszczególne jednostki, podjednostki, ludzie związani z machiną produkcji/dystrybucji/testowania broni biologicznej.

Jako ciekawostkę którą wyczytałem w książce napiszę, że członkowie tej jednostki rozdawali grupkom bawiących się chińskich dzieci słodkie bułki które miały w sobie zarazki dzumy, a wzbudzali ich zaufanie bo sami jedli identycznie opakowane bułeczki - tyle, że oczywiście ich nie były zarażone. Jak ktoś lubi historie to polecam, nie jest długa (koło 255stron) można zaliczyć na jedno posiedzenie  ;)

Edytowane przez piachu00
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antony Beevor "Druga Wojna Światowa" - 1000-stronicowa książka opisująca cały konflikt w latach 1939-45. Autor skupia się dużo na przeżyciach żołnierzy, polityce czyli relacjach między aliantami itp., losach niewinnych cywilów. Co mi się podobało: autor opisuje losy Polaków w taki sposób jakby to był polski historyk, niczego nie pomija, a także kilka rzeczy których nie wiedziałem o IIWŚ (nie wspomnę tutaj o jakie dokładnie, przeczytajcie sami). Co mi się nie podobało: za mało opisów walk w Afryce, Włoszech, na Pacyfiku ale wszystkiego zmieścić nie można było w jednej książce. Ogólnie ocena 9/10

 

Richard Dawkins "Bóg Urojony" - ciekawa jak dla mnie tematyka. Autor próbuje jak najrzetelniej udowodnić że bóg to tylko wymysł i przedstawia logiczne fakty przeczące religii. Pierwsze pięć rozdziałów ciekawe natomiast im dalej końca tym autor dalej odchodzi od głównej tematyki (zwłaszcza w rozdziale ostatnim). Ocena 8/10.

 

 

 

@up Ha akurat trafiłeś w krąg moich zainteresowań. Na pewno kiedyś przeczytam.

PS. Jeszcze można dodać że ludzie z Jednostki 731 nie ponieśli żadnych konsekwencji swoich działań (porozumieli się z gen. MacArthurem) co jest szokujące. Josef Mengele także ustrzegł się sprawiedliwości (jakby ktoś nie wiedział kto to jest już wyjaśniam: był to "lekarz" przeprowadzający analogiczne eksperymenty na ludziach w obozie Auschwitz-Birkenau).

Edytowane przez Thrasher8888
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz, Amerykanie zamietli wszystko pod dywan, a z jakich powodów to już trzeba przeczytać książkę ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone Gardło autorstwa Jo Nesbo. Świetna książka ocena 8/10. Ogólnie przeczytałem już kilka książek Nesbo, ale mam zamiar wszystkie ogarnąć, podoba mi się jego pióro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytalem wlasnie trylogie Masy - świadka koronnego celebryty. Czyta sie bardzo przyjemnie i szybko, można sie naprawde duzo dowiedzieć nowych faktow ns temat pracy mafii. Jednak pozostsje pewien niesmak, wszyscy źli, tylko jeden Masa dobra nawrocona duszyczka wszystkiego zaluje. Mimo to polecam przeczytać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Simmons - Hyperion

 

700 stronicowa cegła pękła w 3 dni. Wspaniała 1 część cyklu. Czyta się jednym tchem. Jest to uznane, wielkie dzieło sci-fi i cieszę się, że w końcu się za nie zabrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kilkumiesięcznej przerwie od czytania (ostatnia przeczytane książki to zbiór opowiadać Kinga i Lovercrafta- wraz z kultowym "Zew Cuthulu" na czele)  znowu powróciłem za sprawą ostatnich kilku dni, w których miałem dość czasu by nadrobić zaległości. A więc tak w moje łapki wpadły dwie pzcyje:

 

"The Walking Dead. Droga o Woodbury" R. Kirkman, J. Bonansinga

 

Na początek mała dygresja. Czy tylko ja jestem jedyną osobą na świecie, której najbardziej ze wszystkich sezonów telewizyjnego TWD podobał się... sezon drugi? A dlaczego? Bo tam były wyraziste, mocno zaakcentowane więzi między ludzkie (znaczy się więzi między bohaterami). Zombiaków było mało, ale jak się już pojawiły to konsekwencje ich obecności były nieodwracalne. A więc ja się pytam, dlaczego w "Drodze do Woodbury" są tak słabo zarysowane wątki między bohaterami? Książka skupia się na kilkuosobowej grupce ocalałych, którzy po kilkudniowej tułaczce trafiają na Woodbury - miasteczko rządzone przez Gubernatora. Książka od razu wrzuca nas w wir krwawych zdarzeń, ataków zombie jest tu sporo. Autor dosadnie opisuje ataki kąsaczy na rozbitkach - i to jest fajne, dopóki takie opisy nie znużą Cię zbytnio powtarzalnością i przewidywalnością. Mnie znużyły. Za mało aspektu survivalowego, za dużo krwawej młócki, która jeszcze przez samego autora jest w lakoniczny sposób zapowiedziana. "W Drodze do Woodbury" brakuje elementu zaskoczenia, głębszych relacji i psychologicznego aspektu między bohaterami, którzy na domiar złego są słabo rozwinięci przez autora książki. Są bo są. Ale jedno warto oddać - klimat. Skąpana w jesiennej aurze Atlanta to jak żywcem wyjęty krajobraz z serialowego hitu. No i jest też coś o przeszłości samego gubernatora. Tylko tyle, albo i aż tyle.

 

5/10

 

"Dziewczyna z Sąsiedztwa" J. Ketchum

 

Jedna z niewielu książek po której musiałem sobie zrobić kilkuminutowe przerwy. Istny festiwal zezwierzęcenia, skrajnej brutalności i niewinnego cierpienia. Doliczcie do tego kontrastujący z całością mało miasteczkowy klimat Ameryki z lat 50. Książkę szybko się czyta, wchłania wszystkimi zmysłami i chyba dlatego tak porusza. Główny zarys fabularny? Oszczędzę. Jak masz mocne nerwy to polecam. Ale co ja gadam, zapewne każdy z Was ją już czytał.

 

P.S wstęp Kinga wszystko psuje.

 

9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem wszystkie trzy książki o gubernatorze, teraz wyszła nowa część, jak Woodbury wygląda po gubernatorze-raczej przeczytam, ale jeszcze nie teraz. Fakt, że ciekawostki z życia gubernatora, kim i czy wogole był przed serialem są super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie zabieram się za czytanie autobiografii Ja Ibra, Pirlo, Enke i Kuba. Tylko narazie gry kuszą i książki czekają na półce na mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewinny - David Baldacci

Gora bezprawia - John Grisham

Lesio - Joanna Chmielewska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.1939.com.pl - Marcin Ciszewski
www.1944.waw.pl - Marcin Ciszewski
Major - Marcin Ciszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie zabieram się za czytanie autobiografii Ja Ibra, Pirlo, Enke i Kuba. Tylko narazie gry kuszą i książki czekają na półce na mnie ;)

Kubę przeczytałem jakiś miesiąc, może dwa temu, za 19zl w Empiku była. Podobała mi się ale odniesienie mam małe, napewno lepsza od Ronaldo - obsesja doskonałości :p

Swoją drogą z Kuby musi być mocny skur... Ze po tym co przeszedł oglądamy go w TV :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z książek o tematyce sportowej to polecam biografię Andrzeja Iwana "Spalony".

Obecnie jestem w trakcie czytania szokującej książki "Głód" Martína Caparrósa. Jest to reportaż o problemie który dotyczy znacznej części mieszkańców Ziemi.

 

" Co pięć sekund dziecko poniżej dziesiątego roku życia umiera z głodu na planecie, która obfituje w bogactwa. W obecnym stanie rozwoju rolnictwo światowe zdolne byłoby wyżywić bez problemu dwanaście miliardów ludzi, niemal dwukrotnie więcej, niż wynosi liczba mieszkańców Ziemi. "

 

Była fajna promocja na elektroniczne wydanie tej książki - poniżej 20 złotych. Jak by kogoś interesowało to mogę się nią podzielić - PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dla każdego gracza mega wciągającą książke Ernesta Cline'a "Ready Player One". Jest wersja audiobooka czytana przez Willa Wittona (gość z Big Bang Theory i Star Trecka). Bardzo mocna książka od graczy dla graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Wayward Pines. Szum. Nic Wam o niej nie powiem, żeby nie zepsuć niepewności, co wyczytacie z tyłu książki, ewentualnie w necie to Wasze. Mnie wciągnęła niesamowicie, dlatego zaraz po jej skończeniu sięgnąłem po Wayward Pines. Bunt, która wyjaśnia kilka rzeczy z poprzedniej części i jak to zwykle bywa pozostawia jeszcze więcej niedomówień. Teraz jestem w trakcie czytania ostatniej części Trylogii tj. Krzyk, ale niestety na kompie to jest d0pa, a nie czytanie, dlatego jutro muszę się wybrać do księgarni :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie Metro 2035. To pierwsza książka z tego uniwersum, którą czytam, i daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hong Song Bing - "Wojna o pieniądz". Książka niesamowicie otwiera oczy nie tylko na świat finansów, ale również ujawnia mechanizmy rządzące światem i wskazuje, kto pociąga za sznurki. Po przeczytaniu tej książki będzie zupełni inaczej postrzegać świat. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×