Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek Piekara cykl powiadań o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie.

Opowieść o świecie w którym, Chrystus zstąpił z krzyża i krwawo rozprawił się ze swoimi prześladowcami.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz Glowacki, "Z glowy".

W zasadzie glownie opis lat spedzonych na emigracji.

Swietny jezyk, napisana z humorem, wyczuciem. Charakterystyczna. Goraco polecam.

PS Prosze wybaczyc brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey Thomas - "Listy z Hadesu/Punktown" - Genialna, szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Powiedz, że się boisz", Robert Mason - wspomnienia pilota śmigłowca Armii USA z wojny w Wietnamie. Mocna lektura - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra o Tron - Georga R.R. Martina świetne dark fantasy z nastawieniem na wątek polityczny ( dragon age był wzorowany na tej książce )

Gra Endera - Orsona Scott Carda kto nieczytał to polecam . Świetna książka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra Endera - zacna rzecz.

Ostatnio przeczytałem "Przenajświętszą Rzeczpospolitą" Jacka Piekary. Daleka przyszłość, zaawansowane technologie a Polska jest rządzona przez fanatycznych katolików, naprawdę niezła jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra Endera - zacna rzecz.

Ostatnio przeczytałem "Przenajświętszą Rzeczpospolitą" Jacka Piekary. Daleka przyszłość, zaawansowane technologie a Polska jest rządzona przez fanatycznych katolików, naprawdę niezła jazda.

Zgadzam się z przedmówcą. W liceum uwielbiałem całą serię !!! Następne części tez zajebiste... .

A teraz polecam Malowany Czlowiek V.Brett'a (Painted Man)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Brown - Zaginiony symbol

książki chyba nie trzeba przedstawiać

Szczerze polecam

dla mnie kaszana - zakończenie już tragiczne chyba facet sam już nie wiedział co z tym począć. Owszem ma warsztat , fabuła wartka ale już nic nowego facet nie wymysli - ekspoatuje dalej swoje pomysły

po wysłuchaniu kącika kulturalnego Rysława dla niewtajemniczonych - z podcastu niezgrani, wcześniej z polygamii zacząłem czytać Hyperion - Autor Dan Simmons - świetna fantastyka - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie teraz książkę o tytule "Zalani" W sumie to nic ambitnego, ot taka książka do poczytania z nudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo chyba z rok temu czytałem Afgańczyka .. (autora nie pamietam) ogólnie książka zwiążana jak by z  Afganistanem , irakiem , teorią spiskową i ogólnie z wszystkim co dzialo się u terrorystów po 11 września. w sumie fajna : troche akcji , troche konspiracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey Archer - Jedynaste przykazanie - poprzednio też Córkę marnotrawną dość fajnie pisze jak i równie dobrze się czyta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz aktualnie czytam: "Brisingr" (To 3 część "Eragona"), polecam książkę, bardzo fajnie się czyta ogólnie jest ciekawa :)

Edytowane przez kisiel__94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio przeczytalem "GentleHands" prosta ksiazka z prostym angielskim. Koncowka to istna porazka sama ksiazka moze byc smile.gif

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem fantastyki. Kończe czytać Diablo - Pajęczy Księżyc a w drodze jest saga Wiedźmina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniewny pomruk burzy, Dariusza Domagalskiego

Jest to trzecia część trylogii krzyżackiej (poprzednie części: Delikatne uderzenie pioruna, Aksamitny dotyk nocy). Są to książki z gatunku fantastyki, lecz zawarte jest w nich mnóstwo wydarzeń oraz postaci historycznych, jak na powieściowy debiut Domagalskiego to sądzę, że nie jest źle ;)

Ogólnie - polecam, mnie wciągnęło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jestem w połowie pierwszego tomu cyklu Terry'ego Goodkinda - "Pierwsze prawo magii". Najpierw obejrzałam dwa sezonu serialu a dopiero teraz zabrałam się za książki. Jest dużo rozbieżności, częśc irytująca, no i Goodkind czasami nadużywa słów "chłopiec" - jakby nie mógł napsiac mężczyzna <_<

Ogólnie kreacja postaci bardziej podobała mi się w serialu ale w książce mamy bardziej rozbudowany świat, dużo opisów i dość dobrze się to czyta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Rudą Sforę Kossakowskiej. Tak samo doskonała jak chociażby Siewca Wiatru :) Chyba pierwsza książka fantasy jaką czytałem z tak nietuzinkowym zakończeniem. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Learning iPhone Programming" :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozaika Parsifala - Robert Ludlum - polecam, akcja od pierwszej do ostatniej strony :)

Obecnie coś ambitniejszego - Zamek -  Franz Kafka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chmara Wróbli" autor Takashi Matsuoka

Szczerze polecam. Czyta się bardzo przyjemnie. Miłe odejście od rzeczywistości :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×