Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio "Duma i uprzedzenie" Jane Austen. Książka po prostu świetna!

Teraz mam zamiar wrócić do sagi "Zmierzch" S.M. Filmy bardzo zaniżyły jej poziom więc dobrze będzie przebrnąć przez to jeszcze raz oczyma wyobraźni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem właśnie "Pan Lodowego Ogrodu Tom 1" Jarosława Grzędowicza. Bardzo dobra książka i świetny pomysł na prowadzenie akcji oraz znakomita narracja. Czytało się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie "liznąłem" 2 TOM "Pana Lodowego..." i jakoś zapomniałem o nim.

Aktualnie czytam "O chłopcu który ujarzmił wiatr" i bardzo fajnie się czyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Chciałem Wam wszystkim polecić "Bastion" Stephena Kinga. Ostatnio pochłonęła mnie bez reszty.

Super klimat, rodem jak z Fallouta. Fanom serii gier polecam jako obowiązek, dla reszty, jako książkę z mega klimatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak czytam ... Księga bez tytułu Anonima, Świat według Clarksona oraz James may zapiski z pobocza..

A zapomniałbym o Martwe Dziwki idą do nieba

Edytowane przez Bagley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja ostatnio czytałem? <myśli>

"Łowcy" Zambocha. :P

Bardzo przyjemna fantasyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie maltretuje "Szoferaków" Alojza Srogi. Dość męcząca pozycja, głównie ze względu na duże zainteresowanie autora do szczegółowego podawania, jednostek, nazwisk dat itd. Preferuje literaturę wojenno-wojskową i staram się tylko taką czytać. Ostatnio przeczytałem "Ze 101 frontowych nocy" Janusza Przymanowskiego oraz "Opowieści wuja z Zacisza" Stefana Roguskiego - obie serdecznie polecam. Nie mogę również zapomnieć o nielicznych, ale za to bardzo wciągających książkach płk Ryszarda Grundmana - aż nie chce się czytać, żeby więcej pozostało na później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Między wschodem, a zachodem" - Norman Davis

Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego "cywilizacja zachodnia" nie istnieje to gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ostatnio dostałem do ręki "kopułę". Przeczytałem w ponad miesiąc (niecałe 1000 stron :P). I szczerze mówiąc bardzo mi się podobała, ale...

Zawiodła mnie trochę końcówka :( Spodziewałem się ogólnie "strasznej" książki (słyszałem że potrafi on tak pisać że ciarki się pojawiają). Nie spotkało mnie nic takiego. Nie mowie, że końcówka była słaba, ale mogłabyć o wiele, wiele lepsza. Fajny wątek Barbiego i Rennich :) kto czytał ten wie. Szkoda że Jimmy nie zginął z rąk Barbary :D należałoby mu sie. Dobrze, że King nie powstrzymywał się od przekleństw, książka miała klimat.

Była to moja pierwsza książka Stephena, jak ktoś czytał jego inne, to mógłby jakieś fajne polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem.

Dragon Age: Utracony Tron - David Gaider

Metro 2033 - Dimitry Glukhovsky

Obie gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę Metro 2033, tak jak poprzednik - gorąco polecam. Nie jest to książka na jeden wieczór, wokół bohatera dzieje się tyle, co na przestrzeni niejednej sagi czy serialu telewizyjnego. Do tego świetny klimat (z wieńczącymi go wyjściami na powierzchnię), zróżnicowanie postaci, frakcji, stacji i niesamowita lekkość w czytaniu czynią z horroru-SF Głuchowskiego pozycję nie do odrzucenia. Wyczekuję z niecierpliwością kontynuacji - Metro 2034 - która to pojawić się ma 11 listopada ^^

Była to moja pierwsza książka Stephena, jak ktoś czytał jego inne, to mógłby jakieś fajne polecić :)

Jako fan Stefana (mający za sobą bite 20 jego powieści) mogę ci polecić z ręką na sercu "Wielki Marsz", "Komórkę" (Oh, Alice...), "Sklepik z Marzeniami" i GENIALNY "Zdolny Uczeń". Naprawdę polecam zagłębić się w jego prace, cokolwiek by o Królu nie powiedzieć, z pewnością nie ma takiego drugiego, jak on ;)

Edytowane przez kolonel1136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ostatnio dostałem do ręki "kopułę". Przeczytałem w ponad miesiąc (niecałe 1000 stron :P). I szczerze mówiąc bardzo mi się podobała, ale...

Zawiodła mnie trochę końcówka :( Spodziewałem się ogólnie "strasznej" książki (słyszałem że potrafi on tak pisać że ciarki się pojawiają). Nie spotkało mnie nic takiego. Nie mowie, że końcówka była słaba, ale mogłabyć o wiele, wiele lepsza. Fajny wątek Barbiego i Rennich :) kto czytał ten wie. Szkoda że Jimmy nie zginął z rąk Barbary :D należałoby mu sie. Dobrze, że King nie powstrzymywał się od przekleństw, książka miała klimat.

Była to moja pierwsza książka Stephena, jak ktoś czytał jego inne, to mógłby jakieś fajne polecić :)

przeczytałem wszystko Króla, niektóre pozycje kilkakrotnie. Za najlepsze dzieło uważam TO - troszkę dłuższe od kopuły - chyba 1400 stron, zajebista powieść praktycznie trzyma w napieciu cały czas więc nie zauważysz kiedy dojdziesz do końca i będzie Ci mało. Myślę, że także zakończenie Cię nie zawiedzie. Z małymi wyjątkami chyba kążdą jego powieść mozna polecić w ciemno. Zachęcam do zgłębienia twórczosci.

edit:

ps. tu znajdziesz spro ciekawych informacji i recek http://www.stephenking.pl/index1.html

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio same książki Dana Browna (chyba tylko Kodu DaVinci nie przeczytalem ale juz ogladalem film wiec wiem jak sie zakonczy i nie chce mi sie jej czytac :)) A Wczesniej tez z kriminalow zawadzajacych o dyscypliny sportowe - to "Szybka Pilka" i jeszcze jakas jedna Harlana Cobena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem się teraz za Kinga, jak na razie przeczytałem Zieloną Mile i Lśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam "Księga bez tytułu", autor:anonim

Nie robie sobie jaj, fajna książka :D

Edytowane przez Tizzy119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę 'Stukostrachy', a zaczynam 'Bezsenność' Kinga. Cuda :)

@Graczyk: polecam wyżej wymienione i 'Cmętaż Zwieżąt' - przy tej na prawdę się bałem.

Edytowane przez Socjopatolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam książki "Ghost Recon" Davida Michaelsa, oraz "Toy Land" Roberta Szmidta(tą książkę z uwagi na dużą liczbę wulgaryzmów polecam raczej dorosłym czytelnikom).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)oraz "Toy Land" Roberta Szmidta(...)

To nie jest przypadkiem jakoś tak, że to jest sequel (czy nawet prequel) jakiejś innej książki? Coś na ten temat słyszałem, bo chcę się zabrać za to, ale chyba czytałem gdzieś, że to jakaś dziwna sprawa jest z tymi książkami. To w ogóle chyba inny autor napisał którąś część o.O

EDIT: Jak się okazuje, "Toy Land" Szmidta jest sequelem do "Toy Wars" Zielińskiego. Dziwne :D

Edytowane przez kolonel1136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Metro 2033, świetna książka, opowiadająca o ludziach, którzy przetrwali wojnę nuklearną chowając się w moskiewskim metrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, na podstawie książki gra wyszła, ale tylko na PC i X360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia przeczytana: Bez skrupułów - Harlan Coben

Obecnie czytam: Cyfrowa katastrofa - Christie Kerdellant, Eric Meyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeczytałem książkę Nocarz - Magdalena Kozak, i w czasie świąt biorę się za drugą (Renegat) i trzecią (Nikt) część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz czyta trylogie Stiega Larssona - Millenium, Swietny thriller na zimowe wieczory, został nawet zekranizowany. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem .... 2gi top z serii "Jeźdźcy smoków z Perm"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×