Skocz do zawartości
Wandal1000

Wypożyczalnie gier PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Lesznie zauważyłem, że półka z grami na ps3 jest dwa razy wieksza niz ta z grami na xbox360 w (sklepie empik ) szkoda że tak nie jest z filmami blu-ray. Sadze ze ps3 sie rozkreca w miescie mamy wypozyczalnie gier na ps3 , co jakiś czas wypożyczam tam gre na weekend 10 zł na dobe i masz gre jaka chcesz. Smuci mnie to że jak zachcam kumpli do kupienia ps3 to oni mówią że xbox 360 jest tańszy i ma lepsze gry a wcale tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem że ostatnie zdanie twojego postu pomijam, bo nie chcę kolejnego konfliktu zbrojnego :teehee:

Co do wypożyczalni-u mnie w mieście (Rzeszów) funkcjonuje jedna, zamiana kosztuje 10zł jeśli gra ma tą samą wartość, a wypozyczenie 30zł (nie wiem na ile).

Filmów BD faktycznie brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w UK (bristol) Dla mnie wyporzyczanie to najlepsza sprawa nie musze wydwaac kupe kasy na nowa gre zeby pograc :)) Temu jestem nabierzaco z kazda gra ktora mnie interesuje ;)) Kupuje tylko gry nad ktorymi chce spedziec wiecej czasu niz tydzien.

Obecnie wyporzyczam gry za 6 funtow za tydzien, maja gre w dniu premiery ale trzeba miec farta zeby dorwac jak dobrea gierka to szybko potrafia wszystko kopie zniknac :)

Wczesniej wyporzyczalem gry przez internet placilem 14 funtow miesiecznie abonamentu. Moglem trzymac do 2 gier w domu jednoczesnie. Gre moglem trzymac ile mi sie podobalo tydzien dwa miesiac ... musiales tylko oplacac abonament. Gdy gra Ci sie nudzila wrzucales gre/gry do koperty ktora dostales z grami i wysylasz do nich spowrotem. A oni Ci wysylaja nastepne tytuly ktore masz na liscie do grania w kolejce :) Super sprawa ogolnie bo placisz dosyc nie duzo ( 2-3 godziny w pracy) i mozesz sobie grac w nowe gierki non stop :)

Jak mieszkalem w USA to bylo podobnie tylko taniej i wiecej gier moglem trzymac jednoczesnie :)

Jest ktos kto mieszka obecnie w UK ?? (bristol) z checia sie wymienie na gierki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tworzę ten temat i sprawa jest dość nie typowa, chciałbym w niedalekiej przyszłości otworzyć sobie sklep z grami konsolami itp.

obserwując jednak rynek wiem że to ciężki czas na takie coś bo Allegro itp. ale jednak istnieją takie sklepy i trwają w tym.

Problem jest w tym że nie wiem skąd brać nowe gry, pisałem do kilku dystrybutorów w Polsce i podliczając ceny wychodziły takie że w buty wchodziło nawet gdy była to cena hurtowa. Domyślam się jednak że wiele tego typu sklepów utrzymuje się z wymian czy skupu( o dziwo są tacy ludzie jak ja kiedy potrzebowali gotówki chodzą by sprzedać prawie nową grę za parę groszy) ale wiadmo że trzeba mieć i nowe gry czy pre ordery. Czy ktoś ma może jakieś pomysły może ktoś z Was prowadzi tego typu sklep i był by w stanie się podzielić swoją wiedzą wiadomo że handlem rządzą swoje prawa ale nie mieszkając w jednym mieście chyba możemy sobie jakoś pomóc, byl bym bardzo wdzięczny noi wiadmo w życiu nie zawsze można robić to co się chcę lecz dąrząc do celu można osiągnać wiele dodam że dysponuje środkami na tego typu inwestycję.

Serdecznie Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci raczej nie da gotowej recepty jak jemu się udało, bo miałby tylko dodatkową konkurencję. Kiedyś patrzyłem na hurtowy cennik LEMu - przy kilku % marży wychodzą ceny równe tym Empikowymi, czyli zupełnie nieatrakcyjne jeśli patrzymy na sklep specjalistyczny. Jedną nadzieją moim zdaniem są rabaty przy większych zamówieniach - bierzesz np. 500 gier i masz przy tym specjalny upust - maila z takim zapytaniem ślij do dystrybutorów. Nie ma tak, że będzie się drugą Ultimą przy kupnie 10 gier na starcie i handlu nimi. Nie mniej jednak - życzę powodzenia :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że gotowej recepty nie otrzymam, zajmuje się ogólnie handlem głównie odzieżą w zasadzie tylko i wiem że to co osiągałem to tylko mój upór tzn. nie mowie że to kokosy ale jakoś da się żyć prawda, a taki sklepik z grami to pewnie moje widzi mi się. Wiadomo że przy większych zamówieniach się otrzymuje ale zakup do takiego sklepu 500 gier jednego dystrybutora to myśle że strzał w plecy bo wiadomo z grami jak z autami z wiekiem spada na wartości i nikt mi nie gwarantuje tego że sprzedam to wszystko po takiej cenie jakbym chciał niestety handel to dźungla i wydaje mi się że ciężką drogę mam do pokonania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz 500 gier z rabatem i je sprzedasz - na początku z zyskiem, a później nawet stratą to przynajmniej zaistniejesz w świadomości klientów i część osób będzie do Ciebie wracać po kolejny gry. A żeby ktoś się Twoją ofertą zainteresował przy kupnie np. 10 gier to musiałbyś do każdej dokładać...

Poza tym jak kupisz najgorętsze gry w dużych ilościach, dasz konkurencyjną cenę to na pewno zejdą w miarę szybko. Np. U2 sprzedawał się po 60-70 sztuk na jednej aukcji tuż przed premierą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej było by chyba kupowac takie gry z allegro "prawie nowki" i sprzedawac w sklepie, jeśli chodzi o rabaty lepiej bylo by się dogadać z kims w MM, empiku czy jakims vobisie i od nich brac z rabatem

przykladowo za gre z hurtowni musisz dac 150zł z 15% rabatem a ktos np w vobisie daje tyle samo ale ma 25% rabatu wiec zalatjajac taka gre dla ciebie dolicza sobie tylko 5% marży on zarabia i Ty... ale to trzeba mieć niezle polapane

musisz popytac i zrobic rozeznanie bo moze taka ultime zainteresuje maly sklepik z grami pod ich szyldem ? wtedy bralbys tylko od nich takich sprzedawcow jak ultima jest nawet na tym forum kilku maja juz wypracowane dobre rabaty na gry itp. w dziale handlu wlasnie po likwidacji sklpeu ktos sprzedawal 6 konsol i odrazu wszystkie poszly wiec takie okazje trzeba by lapac ale trzeba wsadzic troche $$$, z 2 strony wiadomo zeby wyciagnac trzeba najpierw wsadzic :P

Edytowane przez kokosanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zacznij od pracy w takim sklepie z grami, aby zobaczyć na jakich zasadach to wszystko funkcjonuje i później z doświadczeniem i kontaktami pomyśl o pójściu na swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam prośbę - czy ktoś może mi powiedzieć gdzie w Rzeszowie jest wypożyczalnia gier Sony PlayStation 3 (PS3) / Bedę bardzo wdzięczna - zaznaczam, ze nie jestem z Reszowa i nie znam za bardzo miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrocku jest Sklep Gekon... gry można kupić nowe lub używane... można też wymieniać za dopłatą 20zł + różnica w cenie gry... ja jak na razie buduję moją kolekcję gier więc kupuję a nie wypożyczam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam wypożyczalni w Gdańsku. Zna ktoś jakąś? albo sklep z używanymi grami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może korzystając z okazji zapytam się również, jest może jakiś komis z grami/wypozyczalnia gier w Lublinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może korzystając z okazji zapytam się również, jest może jakiś komis z grami/wypozyczalnia gier w Lublinie?

costam jest, ale nie wiem dokladnie czy mozna wypozyczac czy tylko wymieniac. jak masz skrzyzowanie lipowa z raclawicka i na roku masz kfc, skrecasz w prawo i na przeciwka budynku Sądu jest na 2 pietrze owe miejsce mozesz obczaic.

Edytowane przez laska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna była wypożyczalnia w Warszawie na Ochocie (dokładniej przy kinie Ochota). Jednak teraz ją zlikwidowali, bo jakiś łepek podkablował organy ścigania, że nie mają licencji na wypożyczanie gier i interes padł. Jeśli znacie jeszcze jakieś miejsca w Warszawie to dajcie znać, bo to ciekawa inicjatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często bywam w Poznaniu i wymieniam tam gry. Płacę 20zł + różnica w cenie. U gościa można kupić także nowości po przystępnych cenach. Niestety, nie pamiętam nazwy ulicy, jest to gdzieś na Winogradach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Krakowie jest jakaś wypożyczalnia ?!!?

GAMESOFT Kraków os,Kalinowe 12c

i na giełdzie przy ulicy Balickiej w sobote/niedziele też można wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno mozna w gildi

co do wymian w Gildii, wiesz coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłemi maja tylko zamiana gier na zasadzie dajesz grę i tyle ile u nich stoi na polce tyle masz kasy i dopłacasz do tytułu którego chcesz

jak tam bedziesz to napisz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym coś takiego otworzyć, super sprawa. Ciekawi mnie tylko jak sprzedawcy na allego mogą być tańsi 30-40 zł od Empiku lub MM. Jakoś nie chce mi się wierzyć że oni biorą 500 sztuk, dają rewelacyjną cenę i jeszcze zarabiają na tym. Jaka w ogóle jest marża na grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza marże daja a rabaty przy podpisaniu umowy sa takie o jakich nam sie nie sni ;)

w swojej branży tez dostaje rabaty nawet 50% !!!!!!! a przez 15 lat dawalem zarobic innym nawet o tym nie wiedzac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy 20-30% na grach jest możliwe. Generalnie większość dystrybutorów gier oferuje je w cenach podobnych do tych w empiku lub MM. Ile by trzeba by było zamówić żeby być konurencyjnym z cenami allegro? Jak 500szt. to strasznie dużo wiedząc że gry przeważnie tanieją po paru tygodniach, a przecież nikt nie chce być stratny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×