Skocz do zawartości
ONE

ZEN Pinball

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzowski tytuł na odstresowanie, chociaż też się na klnę na niesamowicie nieposłuszne kulki. Dawajcie jakieś faq do tableów, ja to na razie tylko męczę Szamana bo wydaje mi się najprostszy.

Moze i na odstresowanie, ale moje palce wskazujace wygladaja jakbym robil nimi nie powiem co nie powiem komu i w jakiej ilosci.. :]

A faq do El Dorado napisze moze i dzis jak znajde troche czasu bo juz go rozgryzlem calkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A faq do El Dorado napisze moze i dzis jak znajde troche czasu bo juz go rozgryzlem calkowicie.

Oj, przyda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Słuchajcie jak to jest z tymi rankingami ??

Wczoraj pograłem troche, na wszystkich stołach. Dziś włączam wchodzę w Scoreboards i nie ma żadnych moich wyników z wczoraj :verymad:

Wyskakuje tylko "You are not yet ranked on this scoreboard"

Orjentujecie sie o co chodzi ?

pozdro

Witam!

Rozwiązaniem problemu u mnie okazało sie usunięcie starych save-ów gry pozostawionych przez demo na dysku.

Jak dotąd pełna wersja zapisuję wszystkie wyniki bez problemu :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest osoba ktora w tym calym ferworze kupila od razu fulla ? :) ale trzeba bedzie sprobowac kasowanie savu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest osoba ktora w tym calym ferworze kupila od razu fulla ? :) ale trzeba bedzie sprobowac kasowanie savu.

Ja kupilem od razu fulla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiałem się nad tą waszą dolegliwością związaną z bólem palców, rąk itp, no i teraz się nie dziwię, grając na padzie zauważyłem jeden duży minus. Drugi rząd fliperów działa dopiero po mocno wciśniętym przycisku, co przecież nie powinno mieć miejsca. Sam gram na sticku i takiego problemu nie doświadczam stąd moje zdziwnienie co do wspomnianych kontuzji.

Aż się prosi o "łatkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podczas gry nacisnie sie START mozna wejsc do menu serwisowego stolu :) fajnie jest zrobione. W ustawieniach jest miedzy innymi czulosc paletek, zarowno dolnych jak i tych malych wyzej (maja standardowo rozny poziom czulosci). Spora czesc opcji powoduje przejscie do trybu custom stolu, co skutkuje niewysylaniem naszych wynikow w swiat, ale nie wiem czy zmiana czulosci ma na to wplyw. Poza tym dodatkowe opcje jak stopien pochylosci blatu, kolor wyswietlacza, ilosc "zyc", dlugosc trwania "Ball save" po wystrzeleniu i wiele wiele innych. Menu ustawien dopieszczone jak w malo ktorej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Menu ustawien dopieszczone jak w malo ktorej grze.

Ale jak gra wyswietla podsumowanie Twojego wyniku, to normalnie jak by w Wordzie zrobione - to wlasciwie jedyna sprawa ktora mi przeszkadza. Z wszystkim sie postarali, ale podumowanie gry... zenada - az sie prosi o jakis napis w stylu Street Fightera "WIN", "BEST SCORE", "NEW RECORD" albo cos w ten desen...(na szczescie nie wplywa to na poziom zabawy)

pozdrawiam

Edytowane przez Reflect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak podczas gry nacisnie sie START mozna wejsc do menu serwisowego stolu :) fajnie jest zrobione. W ustawieniach jest miedzy innymi czulosc paletek, zarowno dolnych jak i tych malych wyzej (maja standardowo rozny poziom czulosci)...

Menu ustawien dopieszczone jak w malo ktorej grze.

Ech ... nie o to mi chodziło (BTW zmiana tego parametru nie wpływa na opisany przeze mnie błąd), wciskając triger powinna paletka działać a nie jak wcisnę je mocniej, to nie wyścigi i pedał gazu, ani nie aparat i migawka, tylko zmiana z 0 na 1. Że niby co ma to być ? Przecież we fliperach (nie tych emulowanych na ekranie) to przyciśnięcie przycisku powoduje że elektromagnes uruchamia paletki lewe lub prawe (wspomniany przez ciebię parametr zmienia siłę z jaką uderza a dokonuje tego zmiana prądu/napięcia), gdzie tam miało by się znaleźć miejsce na stany nieustalone ?

A menu takie jest od lat w każdej pinbalowej grze.

Fakt Reflect - podsumowanie skopane totalnie, mogło by chociaż być pokazywane na tej matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja najbardziej bym chcial oldschoolowa hall of fames. Po ukonczeniu gry wpisujemy 3 literki jako nasza nazwa i wpisuje nas do tabeli np 99 najlepszych pozycji, jak to bylo na starych dobrych automatach. Jak gra sie z kumplami to przeciez nie loguje sie kazdy po jednej grze zeby na jego koncie nabic wynik. A tak to kazdy wynik jest anonimowy. Ok, niby tak jest fajnie patrzac z punktu PSN, ale gra lokalna w kilka osob jest nie halo.

PS. Aczkolwiek nie probowalem jeszcze trybu gry dla kilku zawodnikow, ale szczerze watpie zeby bylo to zrealizowane w taki sposob jak opisalem. W helpie bylo napisane ze zmiana gracza po jednej straconej kulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja najbardziej bym chcial oldschoolowa hall of fames. Po ukonczeniu gry wpisujemy 3 literki jako nasza nazwa i wpisuje nas do tabeli np 99 najlepszych pozycji, jak to bylo na starych dobrych automatach. Jak gra sie z kumplami to przeciez nie loguje sie kazdy po jednej grze zeby na jego koncie nabic wynik. A tak to kazdy wynik jest anonimowy. Ok, niby tak jest fajnie patrzac z punktu PSN, ale gra lokalna w kilka osob jest nie halo.

PS. Aczkolwiek nie probowalem jeszcze trybu gry dla kilku zawodnikow, ale szczerze watpie zeby bylo to zrealizowane w taki sposob jak opisalem. W helpie bylo napisane ze zmiana gracza po jednej straconej kulce.

Świętna sprawa wchodzisz a tu ostatnie 100 wyników extra pamiętam jak człowiek walczył o 1st Place :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A faq do El Dorado napisze moze i dzis jak znajde troche czasu bo juz go rozgryzlem calkowicie.

Obiecanki, cacanki :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Obiecanki, cacanki :verymad:

Nie obiecanki cacanki tylko mam whooy roboty, a to nie tak hop siup napisac tutorial :)

fulls.gif

El Dorado jest stolem na ktorym mozna niezle zapunktowac. Wystarczy wiedziec co, gdzie, kiedy i za ile. Do tego odrobina umiejetnosci i szczescia i minimum 15 baniek w kazdej grze gwarantowane :P.

Nie jest to full opis stolu (nie mam czasu na to) tylko porady jak punktowac duza kase. Niektore akcje pominalem bo albo nie czaje ich do konca albo po prostu nie sa warte zachodu.

Glowna metoda zdobywania grubych baniek jest ukonczenie jakiejs “Adventure” (ktorych jest kilka). Generalnie cala rozgrywka powinna polegac na dazeniu do zrobienia Adventure. I czy sie uda czy nie, dazymy do kolejnego. Za ukonczony Adventure dostajemy od 5 do 10 baniek. W miedzyczasie jest jeszcze wiele metod punktowania, ale oprocz kilku trikow po pare baniek, sa to drobne kwoty.

Jak zrobic Adventure.

Aby w ogole rozpoczac Adventure, trzeba ‘wyciagnac’ kamiennego idola. idol.gif

Nalezy rozbic dwie deseczki zaslaniajace gebe idola po czym umiescic kulke w owej gebie. Po kazdej ulokowanej w nim kulce, kamienny idol podniesie sie o jeden poziom. Po umieszczeniu trzech kulek i calkowitym wysunieciu sie idola rozpoczyna sie “Adventure”. Jest kilka rodzajow adventure, jaki sie uruchomi zalezy od tego jaki jest wybrany na tarczy nad flipperami tarczai.gif.

Mozna zmieniac adventure krecac spinnerem spinner.gif.

Kiedy juz sie Adventure uruchomi trzeba (w skrocie) naparzac kulka tam gdzie miga :). Zawsze pisze jakie jest zadanie jak sie Adventure rozpoczyna. Czasem wyskoczy taki kosciotrupek ktory smiga w poprzek czesci stolu. Wtedy celujemy w niego i za kazde trafienie jest pol banki, potem trzeba wrzucic szybko kulke to grobowca ktory miga (zwykle ten po lewej) tombleft.gif. Jak w adventure trzeba sie wspinac, naparzamy z calej sily w spinner spinner.gif zeby naciagnac line, a potem musimy wrzucic kulke pomiedzy “bumpersy” po prawej (te trzy okragle “punktowki” co szybko odbijaja kulke) bumpers.gif i wspinac sie odbijajac od nich. Troche szczescia potrzeba przy tej adventure ale jak sie uda to wpada 10 baniek. Inny adventure polega na tym ze pojawia sie “drop points” czyli takie male deseczki z pomaranczowym swiatelkiem przed nimi, ktore trzeba ubic wszystkie a potem chyba wrzucic kulke tam gdzie miga. Generalnie zasada jest taka zeby posylac kulke szybko tam gdzie miga. Nie pamietam co trzeba robic we wszystkich adventures. Zwykle kminie na biezaco. Adventure sie konczy gdy stracimy kulke lub gdy uplynie jakis tam dany czas.

Multiball

Kamiennego Idola uzywa sie tez do wlaczania multiballa. Trzeba trafic w dwa przyciski “Multiball” multiball.gif co zaswieci na pare sekund taka korone pod geba idola. Jak zdazymy trafic to dostajemy multiball gdzie mozna niezle zapunktowac. Sa zasady punktowania na multiballu ale zwykle nie ma sie czasu na rozkminianie co gdzie poslac. W kazdym razie najwiecej sie punktuje jak sa 3 kulki (Frenzy), co sie aktywuje wrzucajac jedna z dwoch kulek jeszcze raz do Idola. Trzeba zwiekszac Jackpot i oczywiscie trafiac w Jackpot. Ale co i gdzie to juz swieci na stole w trakcie. Po zakonczeniu idol wraca do stanu sprzed multiballa.

Jest tez drugi rodzaj multiballa ktory sie uruchamia znajdujac jeden z artefaktow, o czym ponizej.

Artefakty

castlee.gif W zamku w gornym prawym rogu mozna znalezc artefakty. Jest ich bodajze 6. Zeby moc losowac artefakt (bo chyba sie je losuje choc ostatnio mam wrazenie ze wysokosc idola ma tez na to wplyw), trzeba zaswiecic trzy czerwone weze snakes.gif ktore wygladaja jak plemniki :). Aby to zrobic trzeba aktywowac dwa przyciski u gory, jeden z kluczem drugi z zegarem artifact.gif. Po tym weze sie zaswieca i trzeba tam wlasnie gdzie sie swieca poslac mocno kulke z lewego flippera. Jak glos powie “artifact found”, dostaniemy ktorys artefakt:

- Golden Bridge – ten jest najlepszy bo sa to latwe 2 banki. Przenosi nam kulke na szyne z tylu stolu i musimy nia skakac przez pily tarczowe uzywajac flipperow.

goldenbridge.gif

Sa dwie pily (ktore ida w poprzek wystajac ze sciany) i caly trik polega na tym zeby po przeskoczeniu pierwszej od razu skoczyc o jedna pozycje dalej zanim druga pila wyskoczy. Wtedy przeskakujemy druga (praktycznie od razu po pierwszych dwoch skokach) i wskakuja nam 2 banki.

- Golden Idol – to tez jest dobry artefakt bo wyciaga nam calego idola do gory i trzeba bodajze raz tylko trafic zeby uruchomic Adventure.

- Silver Ball – to jest drugi rodzaj multiballa. Trzeba jedna kulke wrzucic do ktoregos z dwoch grobowcow, a potem trafic szybko druga w “drop target” ktory sie pojawi (deseczka z pomaranczowym swiatlem).

- Remedy dodaje dwie dodatkowe sekundy zeby znalezc serum jak jestes zatruty. Bylem zatruty tylko kilka razy wiec nie czaje do konca o co tam biega.

- Decryption ujawnia nowa lokalizacje. Normalnie robi sie to puszczajac kulke jedna z ramp. Nie czaje do konca tej idei.

- Four-leaf-clover zwieksza minimalny Jackpot podczas multiballa.

Dodatkowy lewy flipper

littleleftflipper.gif

Dodatkowy lewy flipper jest bardzo istotnym elementem stolu. Generalnie z niego odpala sie kulke w kierunku dzungli (ktora jest prawie niewidoczna w prawej gornej czesci stolu).

- Na samym poczatku gry przy odpalaniu pierwszej kulki od razu podnosimy gorny lewy flipperek. Kulka wpada do dziury za nim (100,000 pkt) nastepnie wypada nad nim. Jak dobrze trafimy (z ok polowy flipperka) to kulka poleci do dzungli i na dzien dobry wpada nam 2 banki. Mi to wchodzi 8 na 10 razy ale juz mam wprawe. Ponizej schemat:

2banie.gif

- Gdy idol jest wysuniety, z lewego gornego flipperka mozemy trafic na magnetyczna platforme. Gdy kulka tam trafi, kamera zoomuje na mala platforme u gory po prawej. Swieca sie na niej 3 swiatelka z lewej lub z prawej. Naszym zadaniem jest zgasic kulka wszystkie 3. Przechylamy platforme jak tacke lewym i prawym flipperem, uwazamy na dziury i probujemy przetoczyc kulke wzdluz calej platformy. Zanim sie to rozpocznie jest czas aby spokojnie to zaplanowac bon a poczatku jest male intro do tego. Kazde swiatelko jest za banke tak ze oplaca sie probowac.

magnetic.gif

- Poza powyzszymi to ogolnie oplaca sie posylac pile z malego flipperka do dzungli. Zwykle wpadaja tam calkiem niezle kwoty (od 100.000 do 500.000).

Jade

jaded.gif

Zaswiecenie calego napisu JADE powoduje aktywowanie “ball savera” co w efekcie wydluza czas naszej gry. Nie musicie tego robic celowo, ale polecam nabrac wprawy w zaswiecaniu jednej literki za kazdym razem jak kulka tamtedy przelatuje. Ja sie staram caly czas miec “ball saver” zaswiecony (gasnie sam po jakims czasie) a i nie raz mialem sytuacje ze stracona kulka zaswiecala ostatnia literke i w ostatniej chwili aktywowala ball savera. Przypominam ze zmieniamy zaswiecone literki flipperami w lewo i prawo.

To by bylo na tyle. Pisalem to z glowy w pracy i jest to moja interpretacja stolu a nie jakis full poradnik.

Milego punktowania.

Edytowane przez cwir
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna robota! dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No :] dziekuje bardzo :] dla mnie super opis :D

Hmm a co do dzungli i tych 2 mln to ja max dostalem 500 tys., 2 mln nigdy nie dostalem :/

Edytowane przez Dzibada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale w SHAMANIE prawy środkowy flipper nie zawsze działa. Wydaje mi się, że następuje to dość przypadkowo i nieregularnie. Nie wiem czy to wina kodu gry, czy też wynika to z zasad rządzących tym stołem?

Dziwna sprawa, ale w SHAMANIE prawy środkowy flipper nie zawsze działa. Wydaje mi się, że następuje to dość przypadkowo i nieregularnie. Nie wiem czy to wina kodu gry, czy też wynika to z zasad rządzących tym stołem?

Już wiem o co chodzi (żona to odkryła), Gdy zapala się czerwone światło przed błękitną pochylnią (na prawo od bębnisty) to flipper nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fliper nie działa jeśli uruchomi się rampa do poziomu gdzie zapalasz wyraz "element"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak to jest z tą grą że jak mówie do mojego PSEye to nic nikt niesłyszy?

Ogólnie to zawsze na multi w to przegrywam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir --> poradnik rewelacja! Może uda mi się w końcu pograć trochę w tą gierkę ;)

Duzy kawał dobrej roboty! :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam czemu kulka często wpada do tych bocznych luk? Chodzi mi o stół V12 bo narazie w niego gram. Jak za pierwszym razem wpadnie to jest OK bo mam BALL SAVED ale potem niemoge nabić wyniku bo wpada do tych bocznych luk i to bardzo często ktoś wie co jest grane? To wina stołu czy jest jakiś sposób na to? Może stół trudny. To jest wogle normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wiatrak sie popsul i trzeba oddac konsole do serwisu :/ U mnie kulka moze i pol godziny na stole latac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, miałem to samo, zaniosłem konsole do serwisu, po tygodniu dali mi nową i kulka ze stołu już nie spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz o tym kilka artykulow na necie. Jak sie konsola grzeje za bardzo to kulka czesto wypada. U mnie pomaga jak ja wylacze na jakis czas i ostygnie troche. Wtedy robie dobre wyniki. Albo robie tak ze postawie obok wiatrak a przed nim butelke z zamrozona woda w srodku. Wtedy sie ekstra chlodzi i moge grac do usranej smierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie super już se poradziłem. Konsola była w serwisie na 2 godziny i jestem 1 w rankingu dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×