Skocz do zawartości
Flaszka

Internet w PSP / PSVITA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam następujący problem i prośbę o pomoc..wczoraj zakupiłem sobie psp slim i chciałem zobaczyć jak tam działa internet..nie mam routera więc dzięki ps3 i kablu USB, zarejestrowałem psp w systemie ps3 i zrobiłem <nie wiem jak to nazwać>server, czy cóś takiego,wszystko jest ok ustawiam opcje wchodze w Settings>Network Settings>Infrastructure Mode>PS3-to jest ten server który się utworzył po zarejestrowaniu psp w systemie ps3.Następnie hasło itp wstukałem potem, Adress Settings>Custom>IP Address Setting>Automatic lub Manual <w manualu wstukuje adresy te co potrzeba>DNS Setting>Manual>Proxy dont>web dont> i jest TEST <CONECTION TEST> wszystko poszło, patrze na liste i na samym dole jest Connection internet = FAILED gdy wchodzę w przeglądarke, łaczy mi sie IP poszło itp , i błąd DNS " Connection to the server failed A DNS error has occurred (8041040F) "
Czy są jakieś inne adresy DNS , czy coś robie źle, PROSZĘ O POMOC PLSSSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez routera ani malej pierdolki USB wifi nie bedziesz miec w psp neta a to co ty robisz to dla mni dziwne Jezeli zarejestrowales juz konsole w ps3 to mozesz jedynie remote play wlaczyc na PS3 a w psp isc do zakladki internet i tam tez wlaczc remote play wtedy dajesz polaczenie prywatne czy jakos tak, juz nie pamietam tego i wskazujesz siec ps3 wtedy bedziesz na psp mial XMB z ps3 i mozesz wejsc na neta chociaz to nie pokazje jak dziala net na psp tylko obraz masz z ps3. Neta by bezposrednio miec w konsoli musisz niestety zaopatrzyc sie w usb wifi (podlaczane do kompa) alo ten router, no albo ze gdzies na miescie bedziesz miec dostep do neta, hotspotow jest pelno mozesz na google wpisac i otrzymasz ich liste z twojego miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko router ! zadne wi-fi usb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna np. podlaczyc blueconnecta ;>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozna np. podlaczyc blueconnecta ;>?

Już mi net działa, mam neta za pomocą remote play ( przez to łącze się z ps3 i wchodzę do przeglądarki ),a drugi sposób na neta to kupic WIFI na USB i zrobić sieć bezprzewodową w domu.WIFI na USB to koszt 50-70zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja posiadam router i dalej niewiem jak podłączyć bo żadnego kabelka nie mam z wejściem psp i routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja posiadam router i dalej niewiem jak podłączyć bo żadnego kabelka nie mam z wejściem psp i routerem.

Jaki router posiadasz ? Musisz mieć router z access pointem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy taki temat juz istnieje ale dla tych którzy nie wiedza jak to zrobic mam bardzo latwy sposób.

gdzies na stronce to wyczytałem ale z racji tego ze nie pamietam adresu napisze opisze własnymi slowami:

a wiec będzie nam potrzebne:

LiveBox

PSP

Konfiguracja Komputera

wchodzimy w start > Livebox TP > Konfiguracja >jako użytkownika i hasło wpisujemy admin

Teraz wchodzimy w zakładke Sieć Bezprzewodowa i nastepnie klikamy na Edytuj listę filtrów MAC

Wchodzimy w konsole PSP w SETTINGS > SYSTEM SETTINGS > SYSTEM INFORMATION i przepisujemy podany w konsoli MAC Address w odpowiednie okienko do listy filtrów MAC w konfiguratorze TP nastepnie dodaj i zapisz nowe ustawienia.

Konfiguracja PSP

Tworzymy nowe połączenie poprzez > SETTINGS > NETWORK SETTINGS > INFRASTRUKTURE MODE > NEW CONNECTION > SCAN > (powinno nam teraz wykryc livebox'a na liscie bedzie mniej wiecej cos takiego: neostrada_xxxx) > KLIKAMY KRZYŻYK > SSID zostawiamy bez zmian czyli klikamy prawą strzałką > zaznacz nazwe WEP i nacisnij strzałke w prawo > WEP key - czyli wprowadz kod który jest podany na modemie (WPISUJEMY GO BEZ SAPCJI) > STRZAŁKA W PRAWO > wybieramy Easy > STRZAŁKA W PRAWO wybieramy z listy nasze połaczenie > nastepnie znow STRZAŁKE W PRAWO > i na koniec KRZYŻ czyli zapisanie konfiguracji. Na koniec przetestuj połączenie i powinno wszystko grac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to można tez wyłączyć hasło i dzięki temu szybciej sie połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , wie ktos moze co to znaczy :

An Ethernet cable is not connected.

(80130186)

o jaki kabel chodzi i wgl ?

z gory dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi to czasami wyskakuje mimo ze mam wszystko elegancko podłączone :) Po prostu trzeba to przeczekać, mi się to dzieje bardzo bardzo rzadko, albo jak mówi kolega... nie podłączyłeś kabla XDXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ten dział, chyba, że o czymś nie wiem i PSP ma port ehternet i jest na nie GTA IV - a wracając do tematu - GTA ma jakieś opcje sieciowe, może bawiłeś się w jakieś konfigurowanie neta w PS3 ustawienia są i konsola "myśli" że ma dostęp do neta a tu zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stałe łącze które na codzień podłączone jest do komputera. Spróbowałem podłączyć internet pod PS3 i pewnie wszystko było by wpożądku gdyby nie błąd 80028EA8. Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić i licze na waszą pomoc.

Czekam na wasze odpowiedzi i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Posiadam router z access pointem. Posiadam PS3, PSP, notebooka i PC. Poza PSP wszystkie urządzenia widzą router i się z nim łączą bez problemu. Problem jest z PSP. Ten w ogóle MOJEJ siedzi nie widzi. Widzi wszystkie inne wokół, ale mojej nie. Urządzenia są w 100% sprawne, ale coś jest nie tak. Dodam, że router nie jest zabezpieczony hasłem, tylko jest szyfrowania po MAC adresie karty sieciowej. MAC z PSP skopiowałem do routera, zapisałem i nadal nic! Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem? Kiedyś identyczną sytuację miałem z PS3, ale przyszedł monter i zrobił tak, że PS3 działa jak trzeba. Teraz niestety tego gościa juz nie mogę dopaść, więc problem muszę sam rozwiązać. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z połączeniem PSP do internetu. Otóż po wyszukaniu i polaczenie sie do sieci pojawia sie error mówiący o niestabilnym połączeniu z ruterem. Dodam że mam zabezpieczenia WPA. Jak to rozwiązać???

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz to WPA ? bo psp przyjmuje AES, więc jeśli masz TKIP to musisz zmienić właśnie na AES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz rozwiazałem problem. Do modemu peentagramu podlaczylem ruter i hula az wesoło. PSP dziala tez na TKIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z połączeniem mego psp do internetu. Mianowicie chce sie zalogowac do psn z psp aby sciagnac samochód do GT. Niestety nie posiadam routera wi-fi tylko przewodowy. Psp łaczy sie z konsolom za pomoca remote play bez problemu jednak przy probie polaczenia sie z netem na psp wyskakuje DNS error 80410402. Jesli ktos zna jakis sposob na rozwiazanie tego problemu bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu sieć niezabezpieczoną. I chciałem przez WiFi podłączyć do niej PSP. Sieć konsolka odnajduje od razu. Lece dalej ustawieniami, wszędzie automatic/custom przy zabezpieczeniach None (koniec końców sieć została wykryta jako niezabezpieczona) I przechodzę do testu połączenia i tutaj rodzą się problemy;/ Wyskakują problemy z security... Nie wiem co mogę zrobić? PS3 korzysta z tej sieci bez zarzutów... Brak karty pamięci może być problemem? Albo nieaktualny firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×