Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie było nic słychać w temacie, a wg ostatniego newsa na stronie niedługo mają się pojawić informacje o F1 2010.

Chociaż śledząc forum Codemasters nie natrafiłem na żadne tego typu informacje, czyżby ten cały magazyn x'a przeprowadził jakiś tajny wywiad z CM?

Nie wiem, w każdym razie na wszelkie informacje czekam już odkąd CM wykupiło licencję na F1.

Zastanawiam się również skąd ten screen w newsie, czy odnosi się on do produkcji CM, czy to po prostu jakaś samoróbka jakiegoś fana.

No i można by zmienić nazwę tematu na "2010", bo i wersja 2009 zmieniła swoje docelowe konsole to i światku F1 zmian od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego screena, to kiedyś on się ukazał bodajże w Famitsu, być może był to po prostu obrazek z jakiegoś przyszłego screenu, ale jeżeli grafika będzie tak wyglądała to będzie super :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego screena, to kiedyś on się ukazał bodajże w Famitsu, być może był to po prostu obrazek z jakiegoś przyszłego screenu, ale jeżeli grafika będzie tak wyglądała to będzie super :thumbsup:

ehhh przeciez ten screen jest z Formula 1 Championship Edition.

powodzenia myslacym ze to z f1 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh przeciez ten screen jest z Formula 1 Championship Edition.

powodzenia myslacym ze to z f1 2010

f1.jpg

Jakbyś chociaż dokładniej przyjrzał się temu obrazkowi to dobrze byś wiedział, że to nie jest żadna Championship Edition, bo po pierwsze widać z przody bolid McLarena, który wówczas zupełnie inaczej wyglądał oraz mechaników tego teamu, którzy takie kombinezony mają co najwyżej od 2007 roku. 

Pozdro&poćwicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ do tego McLaren z przodu ma już wąskie tylne skrzydło które są od zeszłego sezonu no i slicki ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f1.jpg

Jakbyś chociaż dokładniej przyjrzał się temu obrazkowi to dobrze byś wiedział, że to nie jest żadna Championship Edition, bo po pierwsze widać z przody bolid McLarena, który wówczas zupełnie inaczej wyglądał oraz mechaników tego teamu, którzy takie kombinezony mają co najwyżej od 2007 roku. 

Pozdro&poćwicz.

Myślałem że chodzi o to :DDDD

f16ou.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum CM w dziale F1 2010 sami twórcy gry pytali się jaką metodę najchętniej chcieli by widzieć w pit-stopie.

Mam tutaj na myśli ustawienia bolidu, czy robić to na szybko, czy wszystko automatycznie, czy jakaś mini-gierka jak w F1:CE, czy zwolnienie czasu i ustawianie na spokojnie.

Najwięcej ludzi popierało właśnie tą ostatnią opcje, zresztą również autorzy gry sami sugerowali się tym sposobem od początku.

Wg mnie również będzie to najlepsze wyjście. Wjeżdżamy do pit-stopu, włącza się slow-motion lub zupełne zatrzymanie czasu i ustawiamy co chcemy, potwierdzamy i bolid zjeżdża.

Nie ma jednak żadnych informacji na temat czy w pit-stopie będzie sami prowadzić bolid, czy będzie to za nas robić automat. Mam nadzieję, że sami.

Potwierdzona również została informacja, że w końcu pojawi się na torze safety-car. Chyba po raz pierwszy w grze F1 na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum CM w dziale F1 2010 sami twórcy gry pytali się jaką metodę najchętniej chcieli by widzieć w pit-stopie.

Mam tutaj na myśli ustawienia bolidu, czy robić to na szybko, czy wszystko automatycznie, czy jakaś mini-gierka jak w F1:CE, czy zwolnienie czasu i ustawianie na spokojnie.

Najwięcej ludzi popierało właśnie tą ostatnią opcje, zresztą również autorzy gry sami sugerowali się tym sposobem od początku.

Wg mnie również będzie to najlepsze wyjście. Wjeżdżamy do pit-stopu, włącza się slow-motion lub zupełne zatrzymanie czasu i ustawiamy co chcemy, potwierdzamy i bolid zjeżdża.

Nie ma jednak żadnych informacji na temat czy w pit-stopie będzie sami prowadzić bolid, czy będzie to za nas robić automat. Mam nadzieję, że sami.

Potwierdzona również została informacja, że w końcu pojawi się na torze safety-car. Chyba po raz pierwszy w grze F1 na konsole.

Ogólnie mam nadzieje ze ta gra będzie miała możliwość zmiany z pełnej symulacji na arcade.

Totalne spowolnienie na pit stopie to zły pomysł, powinna to być mini gra bo pit stop decyduje czasem o losach wyścigu.

A takie pauzowanie nie daje emocji F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie bez sensu, dla całej reszty idealne rozwiązanie.

Nie daje emocji? Jak grasz pełen wyścig, czyli około 60 okrążeń (w zależności od toru) to chwila wytchnienia jest potrzebna. I nie mam tutaj na myśli pauzy.

Emocji jest wystarczający na torze, ale w pit-stopie również mam nadzieję, że nieraz się zagotuje.

Mi właśnie się ta cała mini-gierka w F1:CE zupełnie nie podobała. Rozwiązanie proponowane przez CM jest znacznie lepsze. Ale to moje zdanie.

Dlatego właśnie najlepszym wyjściem będzie samodzielne sterowanie bolidem w pit-stopie, wtedy to tylko i wyłącznie Ty zdecydujesz czy utniesz kilka sekund poprzez dobre ustawienie i szybki zjazd, czy dasz d... bo nie potrafisz grać.

Zmiana na arcade? Na pewno będzie...ale CM już powiedziało, że będą się starali jak najwierniej odwzorować klimat F1, czyli krótko mówiąc celują w symulacje.

Owszem, jest to mały rynek, a CM jest firmą, która na pewno liczy na spory zysk, więc o arcade się nie martw...zapewne nawet będą te całe flashbacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie bez sensu, dla całej reszty idealne rozwiązanie.

Nie daje emocji? Jak grasz pełen wyścig, czyli około 60 okrążeń (w zależności od toru) to chwila wytchnienia jest potrzebna. I nie mam tutaj na myśli pauzy.

Emocji jest wystarczający na torze, ale w pit-stopie również mam nadzieję, że nieraz się zagotuje.

Mi właśnie się ta cała mini-gierka w F1:CE zupełnie nie podobała. Rozwiązanie proponowane przez CM jest znacznie lepsze. Ale to moje zdanie.

Dlatego właśnie najlepszym wyjściem będzie samodzielne sterowanie bolidem w pit-stopie, wtedy to tylko i wyłącznie Ty zdecydujesz czy utniesz kilka sekund poprzez dobre ustawienie i szybki zjazd, czy dasz d... bo nie potrafisz grać.

Zmiana na arcade? Na pewno będzie...ale CM już powiedziało, że będą się starali jak najwierniej odwzorować klimat F1, czyli krótko mówiąc celują w symulacje.

Owszem, jest to mały rynek, a CM jest firmą, która na pewno liczy na spory zysk, więc o arcade się nie martw...zapewne nawet będą te całe flashbacki.

To tak jak mówiłem żeby był wybór kto chce sobie zrobić pauzę a kto chce mini gierkę albo coś w tym rodzaju.

Przejechać całe 60 okrążeń to jest nie prosta sprawa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się świetna gierka.

Robimy kilka okrążeń i na kolejnym zjeżdżamy do pit stopu. Przed ogranicznikiem prędkości, sterowanie nad bolidem przejmuje automatyczny pilot bo pewnie wielu z was mogłaby przejechać obok swojego pit stopu albo nie wyhamować w wyznaczonym miejscu (hehe to tylko taka teoria zobaczymy czy okaże się słuszna). Następnie po zatrzymaniu bolidu włańcza się pauza a my możemy dowolnie modyfikować ustawienia bolidu, dobrać opony, tankowanie (a no tak to nie bo od przyszłego sezonu bodajże bolidy muszą być zatankowane do końca wyścigu) albo wybrać jedną z automatycznych opcji w której są ustawienia wytypowane przez inżynierów ustawienia. Oczywiście czym więcej korekt i zmian tym czas pobytu w pit stopie się zwiększa:D W rzeczywistości kierowca nie podejmuje takich decyzji a jedynie podczas jazdy zgłasza problemy przez radio że lepiej by się czuł jakby bolid miał lepszą przyczepność a był wolniejszy. W grze jeżeli pit stop odbywałby się bez pauzy to nie wiem jak my jako kierowca mielibyśmy na przykład zmieniać ustawienia bolidu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapowiada się świetna gierka.

Robimy kilka okrążeń i na kolejnym zjeżdżamy do pit stopu. Przed ogranicznikiem prędkości, sterowanie nad bolidem przejmuje automatyczny pilot bo pewnie wielu z was mogłaby przejechać obok swojego pit stopu albo nie wyhamować w wyznaczonym miejscu (hehe to tylko taka teoria zobaczymy czy okaże się słuszna). Następnie po zatrzymaniu bolidu włańcza się pauza a my możemy dowolnie modyfikować ustawienia bolidu, dobrać opony, tankowanie (a no tak to nie bo od przyszłego sezonu bodajże bolidy muszą być zatankowane do końca wyścigu) albo wybrać jedną z automatycznych opcji w której są ustawienia wytypowane przez inżynierów ustawienia. Oczywiście czym więcej korekt i zmian tym czas pobytu w pit stopie się zwiększa:D W rzeczywistości kierowca nie podejmuje takich decyzji a jedynie podczas jazdy zgłasza problemy przez radio że lepiej by się czuł jakby bolid miał lepszą przyczepność a był wolniejszy. W grze jeżeli pit stop odbywałby się bez pauzy to nie wiem jak my jako kierowca mielibyśmy na przykład zmieniać ustawienia bolidu.

A nie lepiej żeby było tak jak w starszych wyscigach F1 na PC że własnie w trakcie wyscigu zgłaszasz do boksu jakie mają zmiany zrobić w bolidzie i to robią w trakcie wizyty w boksach? oczywiście czas wizyty sie odpowiedno wydłuża. Pamiętam że w jakimś F1 z 2002 albo 2003 roku można było w trakcie jazdy zgłośić na ile okrążeń ma byc bolid dotankowany, jakie opony założyć, modyifkacje skrzydeł i wymiana uszkodzonych części. Wyglądao to tak że po nacisnięciu "Enter" pojawiało ci sie menu i w trakcie jazdy ustawiałeś co i jak podczas wizyty w pit stopie, fakt faktem był to element zrecznosciowy jednoczesnie prowadzic auto i zmieniac ustawienia nie raz przez to sie rozbiłem na bandzie :D  

Edytowane przez Nathim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajnie byłoby gdybyśmy podczas jazdy mieli możliwość np. do takiego małego menu, które nie przeszkadzało by w jeździe i ustawić sobie tam parametry lub też inne ustawienia, które byłyby przeprowadzane w Pit Stopie, ale tylko takie funkcje, które prawdziwy kierowca F1 ma w rzeczywistości możliwość ustawić z kokpitu. Realistyka pełną parą  :biggrin: 

Co do sposobu tankowania i wszystkim co za tym idzie, to nawet bardzo podobała mi taka możliwość jaka była w CE, czyli naciskać odpowiednio szybko klawisze odpowiedzialne za wymianę skrzydła, kół czy też nalewania paliwa. Jak dla mnie mogłoby to być w wersji 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kierujac sie checia zakupu tej gierki jedynym wyznacznikiem bedzie fizyka, licze ze bedzie naprawde mozna czuc te lekkie potwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A nie lepiej żeby było tak jak w starszych wyscigach F1 na PC że własnie w trakcie wyscigu zgłaszasz do boksu jakie mają zmiany zrobić w bolidzie i to robią w trakcie wizyty w boksach? oczywiście czas wizyty sie odpowiedno wydłuża. Pamiętam że w jakimś F1 z 2002 albo 2003 roku można było w trakcie jazdy zgłośić na ile okrążeń ma byc bolid dotankowany, jakie opony założyć, modyifkacje skrzydeł i wymiana uszkodzonych części. Wyglądao to tak że po nacisnięciu "Enter" pojawiało ci sie menu i w trakcie jazdy ustawiałeś co i jak podczas wizyty w pit stopie, fakt faktem był to element zrecznosciowy jednoczesnie prowadzic auto i zmieniac ustawienia nie raz przez to sie rozbiłem na bandzie :D

Owszem było takie coś i według mnie było to idealne rozwiązanie. Z tym, że na kompie z reguły grało się na klawiaturze (strzałki), a więc jedną ręka. Wtedy ustawianie opcji pitstopu drugą ręką nie stanowiło problemu. Nie wiem jak można by było takie ustawienia robić na padzie, gdzie jedną ręką steruje się analogiem, a drugą gaz/hamulec. Jest to raczej niemożliwe, żeby w trakcie wyścigu na padzie w takie coś się bawić.

Jak dla mnie dobrym rozwiązaniem była by możliwość zrobienia pauzy w trakcie wyścigu, ustawienie co chcemy zmienić w pitstopie, a w boksie mini gra jak w F1:CE.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmiemy ze kierujemy lewym analogiem R2 mamy gaz L2 hamulec to myślę ze wywołanie menu selectem a ustawienia można by było spokojnie wprowadzać X O [] i trójkątem, nie byłoby problemu trzymać R2 a kciukiem naciskać odpowiednie przyciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawianie Pit-stopu podczas wyścigu zupełnie odpada.

Mimo że to bardziej realistyczne nikt z nas nie ma kierownicy F1 i to automatycznie by skazywało nas na grę na padzie.

Uważam że dobrą opcją byłaby fuzja pomysłów tj. wjeżdżamy do pitu, czas robi STOP, ustawiamy co chcemy zmienić a następnie gramy w szybką minigierkę żeby wywalczyć jak najkrótszy czas postoju. TaadAAaaaAA!!!

EDIT//o cholera.. shady to napisał.. no nic. posta nie usunę :P

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam takie pytanie z innej beczki, Jak sądzicie ile moze kosztować taka gra. Mam ps3 od niedawna i nie orientuję sie ile taka gra może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie kosztować w okolicach 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do pit stopu popierałbym opcje z Championship edition tam pit stop jak dla mnie był idealnym rozwiązaniem

na filmiku ładnie wszystko widać, dla mnie slow motion to trochę nie "realistyczne" rozegranie.

Btw Data wydania jest w ogóle wyznaczona? ostatnio ani słychu ani widu :C

Edit:

całkiem niezle wyglada ten pit stop.Nie miałem okazji pograc w F1 Championship edition i chyba sie wstrzymam z kupnem F1 do nowej odsłony.Co do daty wydania to nie ma jeszcze chyba dokładnej daty wiadomo tylko ze w 2010 ;). Jak dla mnie to ta gra mogłaby wyjsc wraz ze startem noweo sezonu F1 czyli za jakis miesiac(dokładnie mówiac 14 marca) ale to jest chyba nie realne..:P

Tylko zostaje jeszcze jedno pytanie :P, czy regulamin będzie z sezonu 2009 czy z 2010, jak z 2010 to obejdziemy się smaczkiem tankowania.

Sam chciałem kupić sobie Championship Edition na allegro ale czekam na F1 od Codemastera :P

Edytowane przez Bagley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pit stopu popierałbym opcje z Championship edition tam pit stop jak dla mnie był idealnym rozwiązaniem

na filmiku ładnie wszystko widać, dla mnie slow motion to trochę nie "realistyczne" rozegranie.

Btw Data wydania jest w ogóle wyznaczona? ostatnio ani słychu ani widu :C

całkiem niezle wyglada ten pit stop.Nie miałem okazji pograc w F1 Championship edition i chyba sie wstrzymam z kupnem F1 do nowej odsłony.Co do daty wydania to nie ma jeszcze chyba dokładnej daty wiadomo tylko ze w 2010 ;). Jak dla mnie to ta gra mogłaby wyjsc wraz ze startem noweo sezonu F1 czyli za jakis miesiac(dokładnie mówiac 14 marca) ale to jest chyba nie realne..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko zostaje jeszcze jedno pytanie :P, czy regulamin będzie z sezonu 2009 czy z 2010, jak z 2010 to obejdziemy się smaczkiem tankowania.

Sam chciałem kupić sobie Championship Edition na allegro ale czekam na F1 od Codemastera :P

Co to za pytanie, na 1000% mogę Wam powiedzieć, że wszystko będzie zgodne z regulaminem na sezon 2010, bo jaki byłby sens tworzenia gry z liczbą 2010 w nazwie, która byłaby na bazie 2009. :tongue:

Co do daty premiery, to fajnie byłoby gdybyśmy otrzymali F1 gdzieś w okolicach wakacji. Pamiętam jescze za czasów PS2, jak kupowałem F1 06 w 2006, to premiera tamtej gry była właśnie jakoś przed wakacjami. Może otrzymamy trochę informacji odnośnie premiery w najbliższym czasie, kiedy pojawi się dużo więcej newsów od Codemasters na temat tej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wiadomości, w końcu...

Codemasters pochwaliło się dziś na swoim Twitterze zapowiedzią F1 2010 jaka pojawiła się w Official Xbox Magazine. Firma zreflektowała się jednak, że pisma nie ma jeszcze na rynku i skany szybko usunęła. Ponieważ jednak w przyrodzie nic nie ginie, to dotarliśmy do tych tajnych materiałów i mamy pierwsze szczegóły nt gry.

Po Pierwsze OXM twierdzi, że gra prezentuje się bardzo ładnie i to nie tylko jak na wyścigi. O czymś takim jak dynamiczna pogoda aż wstyd wspominać zważywszy na fakt, że równie dynamicznie zmieniać się będzie również nawierzchnia toru. Codies chwalą się systemem, który będzie wyliczał wilgotność nawierzchni na każdych 30 cm kwadratowych asfaltu a zatem dobór opon będzie kluczowy. Podobnie jak w życiu słabszym bolidem raczej nie powalczymy z Ferrari ale drużyny spoza czołówki też będą miały swoje cele. Poza tym ważny będzie kontakt z mediami, będzie można np. ponarzekać na stajnię z powodu słabego samochodu. Na koniec - naszym największym rywalem ma być kolega z zespołu, a to dlatego, że ma do dyspozycji taki sam bolid. Zapowiada się gratka dla miłośników F1.

źródło Polygamia.pl

A na deser

http://i161.photobucket.com/albums/t231/Kptk92/DSC01425.jpg

http://i161.photobucket.com/albums/t231/Kptk92/DSC01427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu coś konkretnego!

Jest tak jak myślałem, Codemasters odświeżą serię F1 i to mocno!

Sporo nowych smaczków, na które czekam już od bardzo dawna. Dynamiczna pogoda, wilgotność asfaltu, itd., będzie masakra!

Mam również nadzieję, że będzie Safety Car, chociaż nie będę jakoś szczególnie płakał jak go nie będzie, i tak Codies wprowadzą masę nowości.

Szkoda, że wciąż żadnych informacji o dacie wydania, a sezon już startuje w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się bardzo ciekawie, ale pozostaje jeszcze kilka kwestii...

1. Czy będzie komentator? Chciałbym aby m.in moje poczynania na torze były zauważone - np reakcja na wyprzedzanie oponenta, przejechanie najszybszego okrążenia itd.

2. Bardzo przydałyby się kolizje tak jak w GRIDzie. Samo jeżdżenie w kółko jest nudne a wypadki, wprowadzenie Pojazdu Bezpieczeństwa wprowadziłoby dużo emocji i oryginalności.

 3. Byłoby ciekawie gdyby nasz bolid czasami się psuł - np. skrzynia biegów, zapalenie się silnika. ;)

Bez tych dodatków F1 od Codemasters będzie produkcją co najwyżej dobrą. Prawdziwa symulacja nie może się obejść bez wspomnianych punktów, zwłaszcza drugiego. 

Edytowane przez JackXPPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×