Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci ze mi sie raczej taka akcja nie przytrafila. Chyba ze w tych wyscigach gdzie okupowalem tyly to moze, ale tak to jak  jechalem na dosc wysokiej pozycji to wszyscy zjezdzali. W turcji nikt nie zjechal bo padalo caly wyscig i oponki starczyly, ale wtedy to i ja nie zjechalem. W kanadzie jak jechalem na prowadzeniu caly wyscig to tez wszyscy odwiedzili swoich mechanikow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że grasz bez wspomagaczy, itd.? Chociaż jak mówiłeś, że na Expert to chyba jednak logiczne, że bez, no ale wolę spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem grze drugą szansę. Zagrałem Też w F1 C.E. dla porównania. Wniosek... :

No cóż, "produkt" Codemasters ląduje jutro na Allegro :(

Nie będę się rozpisywał na temat bugów. Produkt jest nowy i miejmy nadzieję łatki go naprawią.

Co mnie się osobiście nie podoba:

1. Oprawa gry. Grafika jest szaro-bura. Czerwone bolidy Ferrari nawet przy słonecznej pogodzie mają sprany buraczany kolor. Widać, że silnik gry jest żywcem z GRIDa. Nie wspomnę już o pikselozie. Na PC zapewne będzie można ustawić 1080p i jakiś antyaliasing i będzie miód nawet na średnich kartach graficznych (dodam, że GRID na PC chodzi lepiej na moim laptopie niż na PS3).

2. Replaye są beznadziejne. Zupełnie w niczym nie przypominają transmisji TV. Pływająca wirtualna kamera może fajna była w Gridzie, ale tu jest IMO zupełnie nie na miejscu.

3. Spójrzcie w boczne lusterka podczas gry. Co to ma być ???! Rok 2010 na konsoli next-gen ??! Żenada.

4. Momentami gra gubi klatki.

5. O dźwięku już wspominałem. Na plus ryk silników, na minus, potężny zresztą, brak komentatora, beznadziejność głosu inżyniera w wersji PL, kiepska muzyka, brak możliwości włączenia muzyki podczas gry.

Ta gra to bubel. To Grid z licencją F1, gra warta max 60-80 zł. Jedynym plusem jest możliwość pościgania się Kubicą. I żeby nie było - na plus zaliczę również jazdę podczas deszczu. To faktycznie urywa tyłek. I tylko to... :(

Odpaliłem F1 C.E. sprzed paru ładnych lat. Gra ta nie ma właściwie żadnych z w/w wad, jedyny minus, że jest nieaktualna. I wygląda jak przystało na konsolę PS3, a nie jak zwykła gra na PC jaką jest F1 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem grze drugą szansę. Zagrałem Też w F1 C.E. dla porównania. Wniosek... :

No cóż, "produkt" Codemasters ląduje jutro na Allegro :(

Nie będę się rozpisywał na temat bugów. Produkt jest nowy i miejmy nadzieję łatki go naprawią.

Co mnie się osobiście nie podoba:

2. Replaye są beznadziejne. Zupełnie w niczym nie przypominają transmisji TV. Pływająca wirtualna kamera może fajna była w Gridzie, ale tu jest IMO zupełnie nie na miejscu.

3. Spójrzcie w boczne lusterka podczas gry. Co to ma być ???! Rok 2010 na konsoli next-gen ??! Żenada.

5. O dźwięku już wspominałem. Na plus ryk silników, na minus, potężny zresztą, brak komentatora, beznadziejność głosu inżyniera w wersji PL, kiepska muzyka, brak możliwości włączenia muzyki podczas gry.

Ta gra to bubel. To Grid z licencją F1, gra warta max 60-80 zł. Jedynym plusem jest możliwość pościgania się Kubicą. I żeby nie było - na plus zaliczę również jazdę podczas deszczu. To faktycznie urywa tyłek. I tylko to... :(

Odpaliłem F1 C.E. sprzed paru ładnych lat. Gra ta nie ma właściwie żadnych z w/w wad, jedyny minus, że jest nieaktualna. I wygląda jak przystało na konsolę PS3, a nie jak zwykła gra na PC jaką jest F1 2010.

Ad 2 Replay'e jak replay'e co ty chciałeś od Replaya O.o ? Hud z TV i Live timing prosze cię ...

Ad 3 a co z nimi jest nie tak? to chyba normalne, że wielkie g*** jak w realnych ...

Ad 5 Komentator przy "symulacji " kierowcy F1? pisałem już Ci na ten temat .. a Ty dalej z tym komentatorem .. Muzyka podczas jazdy O.o? Podczas jazdy skupiam się jak pokonać przeciwnika, zakręt, i znajdowaniu idealnego miejsca do hamowania .. A muzyka jest naprawdę dobra Pendulum, Kasabian klasyki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem własne subiektywne odczucia. Nie podlegają one polemice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też napisałem swoje odczucia.. Uparłeś się tego komentarza jak głupi na suchary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by byl komentarz w tej grze to nawet bym jej do lapek nie wzial. Przecierz to zabija caly fun z gry. Muzyki w grze nie ma dlatego ze niektorzy w tym ja jezdza na sluch i poprostu slysze kiedy mam zmienic bieg. Zawsze jak chcesz muzyki podczas wyscigu mozesz zapuscic sobie jakas empetruche  :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam gadacie, narzekacie i w ogole. to jest pierwsza formula od nich a i tak nie wyszla im zle ! nie moge sie doczekac kiedy bedziecie narzekac na wrc, bede mial ubaw. Nikt i tak nie mial glupszego buga niz ja ! Zjezdzajac do boxu zachamowalem po czym mnie zrestartowalo przejechal "po mnie" kubica, przestalem byc duchem i wjechalem dalej spokojnie do pitstopu siedzac w nim 9 sekund bo lizakowy mial mikrodrzemke niczym delfin ! Stracilem lacznie z 30 sekund ale jakos nie psiocze jak co po niektorzy... komentator ? mi wystarczy gadania inzyniera ktory non stop nawija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, muza muzą, wiadomo, że skoro to ma być symulator to Bon Jovi ani żaden Szaranowicz nam w słuchawkach brzęczeć nie będzie.

Ale grafika tej gry to niestety nie jest rok 2010. I już napisałem wyżej, dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jade 300kmh na godzine to mam w dupie grafike :P a w monte carlo w ktorym sobie urwalem kolo :/ tez mnie sie nie zbieralo na podziwianie widokow :P masakra ten tor jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BrzozaLuk

Kupujesz grę za 200zł (jak mniemam ciężko zarobionych). Następnie szlifujesz swoje umiejętności, starsz się jechać jak najlepiej, walczysz, poświęcasz mnóstwo czasu i ..... cały ten trud idzie na marne przez jakieś idiotyczne błędy, które tresowany szympans powien na betatestach wychwycić.

Także gratuluję Ci optymizmu, ale coś tu chyba jednak jest "nie halo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu sobie przejechalem Bahrain, jako ze jazda lotusem jakos mnie nie bawi to pojechalem 50% dystansu i.... wygralem :unsure:. Poziom expert, AI na legends a ja w lotusiku ich objezdzam bez jakichkolwiek helpow, cos ten poziom slabawy :angry:.

Edytowane przez simon999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Torba ja nie ciesze sie jak glupi do sera, bo czekam na patcha, pewne rzeczy sa irytujace ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu sobie przejechalem Bahrain, jako ze jazda lotusem jakos mnie nie bawi to pojechalem 50% dystansu i.... wygralem :unsure:. Poziom expert, AI na legends a ja w lotusiku ich objezdzam bez jakichkolwiek helpow, cos ten poziom slabawy :angry:.

Ja tez zaczalem sezon lotusem ale jeszcze wyscigu nie jechalem, narazie tylko praktyka i kwalifikacje. Wszystko na off i latwo nie bylo. Jakie miales czasy okrazen w wyscigu skoro wszystkich objechales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grę się strasznie napaliłem, wczoraj nawet odebrałem przesyłkę z angielską wersją.

Ale po tym co piszecie nie wkładam do konsoli, dopóki patch się nie pojawi. Po co mam sobie psuć wrażenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem simon do Ciebie, ale to raczej mało prawdopodobne aby Lotusem kręcić czas w granicach 1:52;000.. możesz jakiegoś skrina dać czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do błędów. Wierzę, że Codemasters szybko naprawi bugi w tej grze. Poza w/w błędami gra jest świetna. Jeśli komuś podobał się Grid - polecam w 100%, chociaż gra jest dużo trudniejsza. Do momentu wprowadzenia łatki można grać przecież w time-trial, uczyć się techniki jazdy, wyczuć bolid. Co do grafiki - podrasowany Grid + świetny deszcz. Muza i dzwięk - jak dla mnie poezja. Prowadzenie bolidu jest wymagające (na ustawieniach - wszystko na off - na innych nie jeździłem). Polecam też granie na kierownicy - żadnych opóźnień nie ma (gram na ldfgt). Re-we-la-cja. Bez dobrej kierownicy gra wyścigowa traci 50%. Granie na padzie czy klawie to pomyłka. Reasumując szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hurra! Gra zjadła mi save'a <_< Na szczęście byłem dopiero w p3 w australii...

Tak więc do wyjścia patcha pozostaje wbijać trofiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grę się strasznie napaliłem, wczoraj nawet odebrałem przesyłkę z angielską wersją.

Ale po tym co piszecie nie wkładam do konsoli, dopóki patch się nie pojawi. Po co mam sobie psuć wrażenie...

Nie, takie podejscie moim zdaniem nie ma sensu (jezeli juz masz gre w domu).

Ja tez kupilem wczoraj z konkretnym nastawieniem- bede jezdzil Time Trial i poznawal gre, sposob jazdy itd. I do tego celu gierka nadaje sie wysmienicie!

Zabawa jest fajna, pokonywanie wlasnego ducha zawsze przynosi satysfakcje!Kierownica chyba u mnie jeszcze nie dostawala tak w dupe, jak w tej grze...

Grafika niestety nie powala (najbardziej nastawialem sie na widok z kokpitu, ale ja tak za cholere nie potrafie w tej gdze jezdzic!(no i ta kierownica wyglada FATALNIE) Pozostaje widok "ze spojlera" (fajny do TT, ale do wyscigu to sie chyba nie nada) albo ten taki "on board telewizyjny" gdzie widac kawalek kasku kierowcy. A wy na jakich jezdzicie?

Komentator? Muzyka? no ludze.... to nie NFS. Inzynier gada za duzo i nawet czasami go nie slucham jak sie odezwie w zlym momencie. Trzeba sluchac silnika zeby dobrze zmienic bieg (nie patrze na "swiatelka"), probowac liczyc biegi, zeby nie wbic luzu na nawrocie, roboty jest wystarczajaco i dobrze ze nic poza inzynierem nam nie "przeszkadza" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wg mnie jest widok "z nad kasku". Ten z kokpitu jest trudny, ale kto wie.. Przed zakupem tej gry polecam zaopatrzyć się w kierownicę, dopiero wtedy gra pokazuje pazurki. Codies nie kłamali mówiąc, że kierownice są ich targetem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej jest chyba używać T-cam. To "prawie" jak widok z kokpitu, a ma się jednak dużo lepszą widoczność. Jak dla kogoś F1 2010 jest za łatwa i mało ekscytująca polecam jazdę z najwyższym poziomem trudności, AI Legend, wszystkie asysty off, manualna skrzynia i widok z kokpitu... Jeśli nadal jest za łatwo, to... wracajcie do sim jak rF. Dla mnie jest bdb.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zaczalem sezon lotusem ale jeszcze wyscigu nie jechalem, narazie tylko praktyka i kwalifikacje. Wszystko na off i latwo nie bylo. Jakie miales czasy okrazen w wyscigu skoro wszystkich objechales??

W qualu mialem bodaj niskie 1:56 a w wyscigu zszedlem do 1:57

z całym szacunkiem simon do Ciebie, ale to raczej mało prawdopodobne aby Lotusem kręcić czas w granicach 1:52;000.. możesz jakiegoś skrina dać czy coś?

w wyscigu krecilem 1:57, jak wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NERVUS_PL zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Na takich ustawieniach jak napisałeś jest trudno. Ale jest też fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NERVUS_PL zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Na takich ustawieniach jak napisałeś jest trudno. Ale jest też fun.

Jest ryzyko, jest zabawa! Dopiero coś wymagającego daje prawdziwą satysfakcję. Szczerze, to jeśli CM wyeliminuje największe błędy (pit stop, kapcie i kary z du**), to dla mnie będzie to najlepsza ścigałka po GT5.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugi bugami. Ważne są ustawienia samej gry pod siebie np. zmniejszyłem saturation ze 100% na 60% i już jest dobrze, i już gra podoba mi się lepiej. Takich niuansów jest wiele. Zawsze lubiłem ścigałki od Codies, może dlatego nie jestem obiektywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×