Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Po cholere jest "invalidated next lap" w Time Trialach to ja nie wiem.. Zeby graczy poirytowac? Jakie to ma uzasadnienie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholere jest "invalidated next lap" w Time Trialach to ja nie wiem.. Zeby graczy poirytowac? Jakie to ma uzasadnienie??

To może być takie zabezpieczenie. Może na którejś trasie możnaby ustawić się na poboczu (asfaltowym) poza torem, rozpędzić i mieć na linii startu wyższą prędkość niż normalnie jadąc okrążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jednak nie dostałem odpowiedzi - jako, że dopiero rozpoczynam naukę jazdy na kierownicy proszę powiedzcie, na jakich ustawieniach kierownicy gracie? Chodzi mi o zaawansowane ustawienia kierownicy w menu gry, te procentowe ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być takie zabezpieczenie. Może na którejś trasie możnaby ustawić się na poboczu (asfaltowym) poza torem, rozpędzić i mieć na linii startu wyższą prędkość niż normalnie jadąc okrążenie.

Ano moze byc.. Ale wkurza czasami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzam ze by sie przydalo cos w stylu tej tablicy informacyjnej co pokazuja na prostej startowej. W senie ze by bylo powiedzmy przez 3 sekundy na ekranie ile masz przewagi czy ile straty, albo zeby inzynier mowil mi z kim aktualnie walcze, bo jak mam zjechac do boksu to nie wiem czy ten co wczesniej zjechal nadrabia czy ja moze mam dobre tempo.

Czekam na patcha jednakowoz, moze zdaza przed ukonczeniem 2 sezonu w moim wykonaniu  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jednak nie dostałem odpowiedzi - jako, że dopiero rozpoczynam naukę jazdy na kierownicy proszę powiedzcie, na jakich ustawieniach kierownicy gracie? Chodzi mi o zaawansowane ustawienia kierownicy w menu gry, te procentowe ustawienia.

Na tym filmiku o d 3:30 min mówią o ustawieniach kierownicy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytalem, to patch jest juz w fazie testow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Moje pytanie. W karierze pierwsze dwa Grand Prix ukończyłem na pierwszym oraz drugim miejscu. Ustawienia - ex pert, poziom AI profesjonalista. W 3 Grand Prix nie mogę nawiązać już kontaktu z czołówką, ukończyłem na 18 miejscu. Czy to jest normalne w tej grze? czy może moja wina? - przegapiłem opcje poprawek u inżyniera podczas treningów. Dodam, że podczas próby czasowej (opcja w grze poza karierą) kręcę kółka tym samym bolidem (HRT) o ok 3 sekundy szybsze co by mnie w karierze plasowało w czubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Moje pytanie. W karierze pierwsze dwa Grand Prix ukończyłem na pierwszym oraz drugim miejscu. Ustawienia - ex pert, poziom AI profesjonalista. W 3 Grand Prix nie mogę nawiązać już kontaktu z czołówką, ukończyłem na 18 miejscu. Czy to jest normalne w tej grze? czy może moja wina? - przegapiłem opcje poprawek u inżyniera podczas treningów. Dodam, że podczas próby czasowej (opcja w grze poza karierą) kręcę kółka tym samym bolidem (HRT) o ok 3 sekundy szybsze co by mnie w karierze plasowało w czubie.

W trybie TT masz wszystko na maxa (osiągi bolidu, przyczepność toru i brak zużycia opon) więc czasy przejazdu są lepsze. W formule tak już jest, że bolidy na niektórych torach są szybsze a na innych wolniejsze - z tego co pamiętam też tak miałem - 2 pierwsze GP luzik a potem zdaje się w Malezji już tak łatwo nie było (jeździłem w teamie Force India). Najbardziej po d..pie dostawałem na torze Catalunya w Hiszpanii i w Monaco. Jeśli chodzi o sam wyścig, to są miejsca na torze, gdzie AI jeździ zdecydowanie wolniej ale mimo to, Twój bolid jest zbyt słaby aby nawiązać równorzędną walkę. W treningach i kwalifikacjach dobrze jest na sam koniec wyjechać na nowych oponach - wtedy szanse wykręcenia dobrego czasu są większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w koncu przejechalem sobie Australie. Ten poziom legend jest jakis slaby bo kolejny raz (po bahrainie) wygralem wyscig. Jezdze bez asyst. Przejechalem sobie pierwszy tren w Malezji i.... jak zwykle P1, z 1s przewaga nad P2. wyscigi jezdze na 40% dystansu bo jazda Lotusem jakos mnie nie bawi ;) Mam nadzieje, ze w jakims patchu dodadza poziom super legends....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieje, ze w jakims patchu dodadza poziom super legends....

Na PC zapewne powstaną mody, które utrudnią to i owo, ale na ps3 to wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w koncu przejechalem sobie Australie. Ten poziom legend jest jakis slaby bo kolejny raz (po bahrainie) wygralem wyscig. Jezdze bez asyst. Przejechalem sobie pierwszy tren w Malezji i.... jak zwykle P1, z 1s przewaga nad P2. wyscigi jezdze na 40% dystansu bo jazda Lotusem jakos mnie nie bawi ;) Mam nadzieje, ze w jakims patchu dodadza poziom super legends....

Bo ty jesteś allien :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytalem, to patch jest juz w fazie testow:)

:D

Gra przed wydaniem też była w fazie testów. Nie muszę pisać jak to się skończyło :ermm:

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk, wiemy wszyscy :) poza tym to ma byc ,,pierwszy,, patch:) wiec pewnie jeszcze troche zejdzie zanim wszystko po poprawiaja:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się malkon777. Dwa pierwsze Grand Prix jeździłem z wyłączoną opcją zużycia opon. Przetestowałem to dzisiaj. Z zużywającymi się oponami nawet jak są na 100% sprawne, kręci się kółka ok 2-3 s wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku o d 3:30 min mówią o ustawieniach kierownicy:

Spróbowałem tych ustawień i powiem szczerze, że lepiej mi się jeździ na domyślnych. Opcji FF też nie tykam bo mam wrażenie, że jak się da wszystko na maxa, to nie czuć tak różnicy między oponami miękkimi a twardymi, bolidem zatankowanym pod korek i nagumowania toru (btw. uczucie ciężaru bolidu zaraz po starcie w wyścigu jest mega - zwłaszcza jak przed chwilą kręciło się czasy leciutkim bolidem w kwalifikacjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o "chrobotanie" kierownicy DFGT - tak ta kirownica wydaje dziwne dźwięki. Po kilku dniach jazdy to nie przeszkadza. Polecam DFGT i stojak Whellsandpro czy jakoś tak się nazywa. Stojak warto kupić na oficjalnej stronce a nie na allegro (taniej). Zabawa super. Sory że nie całkiem na temat jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu ktoś pomógł dzięki wielkie bo nie mam możliwości zapytać kogo innego jak nie na forum.. i zastanawiałem się czy nie oddać jej na gwarancje póki jeszcze jest ale skoro to normalne to dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąc w Empiku dorwałem najnowszy Neo Plus i jak prawdziwy Polak :D nie kupiłem a jedynie przeczytałem na miejscu reckę i ta gra dostała tam dużo niższą notę niż w PSX Extreme. Argumenty też pojawiły się zasadne. Szczegółów nie będę zdradzał, ale zgadzam się z nimi w całej rozciągłości. Zauważyliście, że w kwalifikacjach bez trudu można wymieść, a w wyścigu to już zupełnie inna baja...? SI odjeżdża na kilometr i to na każdym poziomie trudności, oczywiście na tych wyższych bardziej. I nie jest to kwestia tylko umiejętności, po prostu bolidy są ustawione na idealny tor przejazdu. Wczoraj zrobiłem eksperyment. Po siódmym przebiciu opony (sic!) zablokowałem jeden z przejeżdżających bolidów. Ten po kontakcie z moim pojazdem nie potrafił wycofać i mnie ominąć, po prostu starał się cisnąć do przodu. Giera jest bardzo nierówna. Raz przejeżdżam zakręt bez problemu, innym strzelam bączka nie wiadomo z jakiej przyczyny. Typom zabrakło czasu na dopracowanie tego wszystkiego i wprawdzie kolejna gra ukaże się za rok i na pewno będzie lepiej. Ale mimo wszystko liczę na kilka patchy, które pozwoliłyby pobawić się tym produktem dłużej.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie modela jazdy jest dobry :) moze nie po pierwszym, ale pewnie przy drugim patchu juz bedzie lepiej :)

Edytowane przez buli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowałem jeden z przejeżdżających bolidów. Ten po kontakcie z moim pojazdem nie potrafił wycofać i mnie ominąć, po prostu starał się cisnąć do przodu.

heh bo bolidy nie mają wstecznego - to co kierowca miał wysiąść i przepchać auto?

Zgadzam się z tym idealnym torem jazdy - ostatnio w Malezji lekko przestrzeliłem ostatni zakręt i Alonso, który jechał za mną, dupnął mnie w tylne koło na wyjściu, rozwalając sobie kawałek przedniego skrzydła - natomiast fajne było to, że on miał gorsze czasy, a ja złapałem kapcia po jednym kółku właśnie w tym - jak się okazało - uszkodzonym kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh bo bolidy nie mają wstecznego - to co kierowca miał wysiąść i przepchać auto?

Myslisz sie bardzo. Przepisy FIA wymagaja, zeby bolidy posiadaly wsteczny bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz sie bardzo. Przepisy FIA wymagaja, zeby bolidy posiadaly wsteczny bieg.

aha - masz rację - wygoglałem że jednak mają (a przynajmniej w 2007 musiały mieć) - sorki - mój błąd. Byłem święcie przekonany że nie mają, bo w życiu nie widziałem cofającego bolidu, a to, że wpychają furgon ręcznie do garażu, jest zwykłą oszczędnością silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba podczas ostatniego GP któryś z pilotów cofał :)

[edit]: oczywiście cofał do tyłu heh

Edytowane przez bart161180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×