Skocz do zawartości
Kukles

PS3+ monitor+ wzmacniacz -jak podlaczyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem sobie konsolke PS3 i zakupilem sobie do niej monitorek LG 22'' L226WA-WN z wyjsciem HDMI. Wiem ze podlacze sobie go normalnie kablem hdmi ale co z dzwiekiem? Wzmacniacz ma zwykle wyjscie na czincze bez optyka. Czy jak podlacze monitor kablem hdmi a wzmacniacz kablem z zestawu i ustawie w konsoli zeby dzwiek lecial przez czincze to to zadziala? Czy moze jakis inny sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlączony monitor tez przez HDMI. Dzwięk mam po otyku. Spróbuj podlączyć dzwięk przez kabel AV , który dostalismy w zestawie i w ustawieniach daj dzwięk przez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mam jeszcze konsoli i monitora bede mial po niedzieli moglby ktos sprawdzic czy cos takiego zadziala? Chce byc juz na wszystko przygotowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam konsole, monitor i kabel HDMI. I teraz mam problem. Podłączam konsole do zwyklego tv kablem dolaczonym do pudelka oraz kablem HDMI do monitora(LG L226WA). W konsoli na zwyklym TV wybieram opcje HDMI i przez 30sec mam czarny ekran a nastepnie wraca obraz na TV. Nie wiem dlaczego tak jest ale w monitorze tez mam ustawione wyjscie HDMI. Wie moze ktos co mam teraz zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom

Sporoboj zresetowac ustawienia konsolki :)

Czyli przy wlaczaniu przytrzymaj dluzej guzik az piknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy monitor obsługuje HDCP? Jak nie to nic nie zobaczysz.

Mój nie obsługuje co prawda ale mam podłączone przez HDFury do VGA. HDFury wywala HDCP i dlatego coś widzę. Druga sprawa to nie trzeba podłączać do CRT i LCD żeby się przełączyć. Jak konsola jest wyłączona i pali się tylko czerwona dioda to przy włączaniu trzeba dłużej palec przytrzymać aż piknie i wtedy konsola zacznie skanować podłączenia i sama wykryje HDMI i pokaże na nim obraz w 576p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item230756432_lg_22_l226...fv_w_wa_ss.html

To jest ten monitor ma on HDCP pisze przy wyjsciu DVI-D wiec ma. Ja sie nie znam ale moze byc tak ze musze podlaczyc na dvi-d przez przejsciowke zeby dzialalo? Mysle ze to nie ma roznicy.

No to kupilem przejsciowke hdmi-> dvi i nadal czarny erkan tylko ze teraz jeszcze pisze Out of Range DVI. Juz nie wiem co mam robic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podlacze sie do tematu, otoż mam podobny problem, chce kupic sobie PS3, ale niestety nie mam na razie pieniedzy na dobry TV, a wiec chce podlaczyc PS3 pod moniotor i moje pytanie czy dam rade podlaczyc pod moniotr z wejsciem DVI, widzialem takie przejsciowki z DVI na HDMI, no i to rozwiozlaoby problem obrazu (tak mi sie wydaje) ale... jak teraz dzwiek zrobic ?? jak wzmazniacz podlaczyc ?? porsze o pomoc, Moj moniotr to LG 194WT. Przed zakupem chcialbym wiedziec czy da rade podlaczyc pod ten moniotor? jesli tak to jak ? i jak podlaczyc dzwiek z wzmaznaicza ktory nie jest optyczny.

poZDRo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma obsługę HDCP na DVI? Jak nie to nie zobaczysz nic.

Pozostaje HDFury/"jakiś inny HDCP stripper" i podłączanie przez VGA albo kabelek COMPONENT (trzeba kupić oddzielnie bo nie ma w zestawie, specjalną wersję dla PS3), podłączenie pod konwerter COMPONENT->VGA i to podłączyć do monitora.

CO do dźwięku - kabelek "MultiAV Compositive" (jedyny kabelek wizyjny w zestawie) i tam oprócz żółtego chincha od obrazu są dwa od dźwięku (biały i czerwony) i te podłączasz do wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie gowno prawda przekonalem sie o tym na wlasnej skorze. Moj monitor ma wejscie dvi z hdcp i hdmi. Na wejsciu dvi nie obsluguje rozdzielczosci 576p 720p itd. wiec gowno zobaczylem. Wejscie hdmi nie ma juz hdcp i tez gowno zobaczylem. Naszczescie zostal component ktory wyswietlil obraz w 720p. Wiec jesli kupujesz konsole lub monitor sprawdz wszystko nie tylko hdcp ale rozdzielczosci wyswietlane przez monitor na danym wejsciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×