Skocz do zawartości
Vasquez

[tutorial] Konwersja do AVCHD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

jak wiecie MKV niedługo odejdzie do lamusa, bo Sony dało piratom wspaniałe narzędzie - format AVCHD...

- Plusy?

Zaletą jego jest to, że jest oficjalnie obsługiwany przez odtwarzacze BR.

Świetna jakość! - Ludzie często się nabierają i po pokazaniu ujęcia z Bluraya i z kopii AVCHD , wybierają jako oryginał tą drugą :) ..Bierze się to z tego, że dużo filmów BR ma lekkie zarno, które zostaje usunięte podczas kompresji...Takto różnic brak.

Dodatkowo format zachowuje oryginalną strukturę filmu - MENU, wybór AUDIO i NAPISÓW itp..

- Minusy?

W samym formacie w sumie brak minusów...może tylko to,że wciąż raczkuje na scenie i poza USENETEM ciężko jakiś release dorwać (na Usenecie jest tego zatrzęsienie i codziennie jest tego coraz więcej)

Ok zaczynamy!

Na początku wejdźcie na stronkę: http://tools.twanwintjes.nl/index.php?page=downloads

I zainstalujcie:

- AVCHDCoder Beta 3.08 - nowsze wersje sprawiały problemy, jak się to zmieni dam znać...Na razie używajcie tej wersji

- Avisynth

- Ffdshow

- Haali media spliter

- Java (ale chyba każdy kto ma przeglądarke ma ją zainstalowaną)

Programy te (poza AVCHDcoder) są również dostępne z codec pakami które instalowaliście na waszych Piecach, także może się okazać, że wszystkie je macie.

Jeżeli macie VOBSUBa, który wyświetla wam napisy, radzę go skonfigurować by się nie włączał - inaczej napisy PL whardsubbują nam się do

filmu na stałe ;) - a tego nie chcemy

Ok..Odpalamy AVCHDcoder

-- zakładka imput --

Dajemy ścieżkę do filmu mkv czy jakiegoś innego..

Dajemy NEXT na dole.

-- zakładka AUDIO --

możemy rekompresować na mniejszy bitrate, albo zostawić...(ja zazwyczaj zostawiam)

jeżeli macie jakiś baardzo długi film i nie chcecie straty na video, warto go przekompresować (ale nie mniej niż 448kbps)

dajemy next

-- Zakłądka Video --

Ustawiamy czy chcemy FULL HD (1080) czy 720...

Oczywiście jeżeli źródło miało 720p to nie ma sensu upscalowac na 1080..

Warto pamiętać, że najlepszą jakość uzyskamy kompresując 1080 na DVD dwuwarstwowe (DVD9) a na 720p wystarczy zazwyczaj zwykłe DVD (DVD5)

Po ustawieniu wszystkiego dajemy NEXT

-- Zakładka subtitles --

Odpowiednio konwertujemy napisy z TXT do SRT jakims darmowym programem ala subtitle workshop...Sprawdzamy by nam się szybkość odtwarzania filmu zgadzała podczas konwersji...Zazwyczaj filmy mają 23,97 (czy coś około) FPS i tak też przerabiamy napisy...

W naszym programie, w zakładce subtitles dajemy nasze nowe piękne i ślniące napisy (SRT)

pole Language zostawiamy bez zmian (bo jak widać nie ma POL - ale to nie ma znaczenia)

Wielkość czcionki dla filmu 1080 ustawiamy 72, Bottom offset również na 72

Wielkość czcionki dla filmu 720 ustawiamy 48, Bottom offser również dajemy 48

Dajemy next

-- Output --

Ustawiamy wielkość naszego filmu docelowego.

DVD5 (4,7gb - zwykła DVD)dla 720p

DVD9 (8,5gb - DVD 2-warstwowa) dla 1080p

Nazywamy sobie nasz obraz ISO według uznania

Dajemy queue i START JOBS

To wszystko jeżeli chodzi o AVCHDcoderka...

---------------------------------------------------------------------

Wypalanie:

---------------------------------------------------------------------

Ściągamy ImgBurn (darmowy) http://www.imgburn.com/ i instalujemy/uruchamiamy.

Dajemy Write Image File to Disc - Ustawiamy obraz i wciskamy Wypalanie...

---------------------------------------------------------------------

To tyle jeżeli chodzi o część 1...

W najbliższym czasie tekst uzupełnie o szybką zmianę napisów (jeżeli coś schrzanimy)...by nie rekomrpesować wszystkiego od początku i coś o strukturze AVCHD , by film chodził nie tylko na PS3 , ale na jak największej liczbie odtwarzaczy BR...

Do zoba :)

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hmm obraz w iso zajmuje ledwo 500 lub 700mb, jest to ok? Nie mam teraz pustych płytek żeby pobawić się w wypalanie i sprawdzenie tego. A i pytanie co z filmami które zajmują więcej niż 5gb? Da się jakoś podzielić na płyty?

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
hmm obraz w iso zajmuje ledwo 500 lub 700mb, jest to ok? Nie mam teraz pustych płytek żeby pobawić się w wypalanie i sprawdzenie tego. A i pytanie co z filmami które zajmują więcej niż 5gb? Da się jakoś podzielić na płyty?

Pewnie nie zainstalowales AVISYNTH'a..tak mi sie wydaje...

Kompresja powinna trwac sporo (na 2 core, 4gb, 6400mgz zajmuje okolo 10-12h)

I po co dzielic plyty

1 film = jeden DVD

jak masz film chocby 20gb 1080p i nie masz plytki DUAL LAYER - ustawiasz 720p i plytke DVD5...

zrobi ci sie obraz IDEALNIE na plyte DVD zwykla...

Plytka jest samostartowalna w PS3.

PS...Sprawdz jeszcze raz wersje AVCHencodera i czyt masz avisynth (bo czasem codec paki tego nie maja)

ja wczoraj encodowalem lord of the rings 1,2,3 - zrodla 25 gigowe...Wszystko poszlo cacy...wyplulo mi obrazy..nagralem na plytki i voila...

Na co dzielic filmy? chyba to nie ma sensu...po prostu jak masz Zrodlo full hd a masz plytki DVD5 - walisz profil DVD5 i rozdzielczosc 720p...jak masz zrodlo Full HD i plytki DUAL layer - mozesz zostawic rozdzielczosc 1080p i ustawiasz wszystko pod DVD9 (tak jak napisalem w tutorialu)

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj się nie rozumiemy i ja źle to robię. Mam pliki mkv 720p o rozmiarze 8gb i wtedy chciał bym aby je podzielił. A może Twój sposób nie jest na pliki mkv i dlatego robi mi on pliki po 700mb? Sprawdzę jeszcze ten Avisynth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Może tutaj się nie rozumiemy i ja źle to robię. Mam pliki mkv 720p o rozmiarze 8gb i wtedy chciał bym aby je podzielił. A może Twój sposób nie jest na pliki mkv i dlatego robi mi on pliki po 700mb? Sprawdzę jeszcze ten Avisynth.

No ale sorry ale na WUJ ma ci dzielić ten plik....co z tego ze ma 8gb....co chcesz go na 200 dyskietek podzielic czy co? jaki tu sens jest ..nie rozumiem...jak mój sposób nie jest na mkv? codziennie robie tym sposobem mkv....

Jak zrobisz tak jak napisałem to będzie działać i tyle....

plikiem wynikowym jest OBRAZ ISO do wypalenia..MA ON ALBO 4,7gb albo 8,5gb (w zaleznosci jak ustawisz - o czym pisalem 200 razy wyzej) wiec po co qrde masz dzielic -> na dyskietki 1,44mb do swojej amigi czy co? sorry nie kapuje teraz nic z tego co chcesz zrobic...

Poza tym AVCHD to struktura katalogow i plikow , a nie jeden plik AVI...z Pendrive nie ruszy (jezeli po to go dzielisz) (chyba ze zrobisz pewien trik o ktorym kiedys tu napisze), plikiem wynikowym jest ZAWSZE ISO, albo katalog ze struktura ktora wypalasz programem w systemie UDF koniecznie 2.50...

W twoim przypadku - masz plik mkv 8gb 720p tak?

W audio zostawiasz brak konwersjii

w video ustawiasz 720p

w output dajesz DVD5

dodajesz napisy jak tam chcesz i w sumie to tyle..

czekasz az ci zrobi tego ISO..

ma on 4,7gb i idealna jakosc - wiec walisz go na plytke i zanoscisz do swego br/ps3 - Wrzucasz do napedu i z pilota ustawiasz napisy...

TYLE! przeciez to najbardziej posty sposob jaki jest mozliwy...program sam wszystko robi a twoja ingerencje ogranicza do minimum..ALE MUSISZ ROBIC JAK W TUTORIALU INACZEJ DUPA

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dzielenie to nie wynikało z opisu że plik 8gb zmieści na jedną płytę dvd. Chodziło mi w tym przypadku o podział na dwie płyty dvd. Ale jeżeli tak go zmniejszy, że wejdzie na jedną płytę dvd to ok. Niestety robię jak w opisie (bo inaczej się nie da) ale plik wynikowy iso mam maksymalnie 700mb. Przy robieniu iso uruchamia mi się ImgBurn. Może znajdzie się ktoś jeszcze kto bawi się tym opisem i wypowie się jak to wygląda u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o dzielenie to nie wynikało z opisu że plik 8gb zmieści na jedną płytę dvd. Chodziło mi w tym przypadku o podział na dwie płyty dvd. Ale jeżeli tak go zmniejszy, że wejdzie na jedną płytę dvd to ok. Niestety robię jak w opisie (bo inaczej się nie da) ale plik wynikowy iso mam maksymalnie 700mb. Przy robieniu iso uruchamia mi się ImgBurn. Może znajdzie się ktoś jeszcze kto bawi się tym opisem i wypowie się jak to wygląda u niego.

hmm sprawdz dokladnie czy masz wszystkie programy zainstalowane...I czy wersja codera ktora uzywasz to 3.08...Bo nowsze maja cos zwalone i mialem na nich podobny problem...

Do uzywania programu potrzebna tez jest java..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz Equilibrium.2002.1080p.BluRay.x264-AVCHD i jak wrzucam tam ten film do tego programu to mi wyskakuje taki error:

"Selected track does not contain a 6 channels. It is not possible to convert." i nic nie można zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz Equilibrium.2002.1080p.BluRay.x264-AVCHD i jak wrzucam tam ten film do tego programu to mi wyskakuje taki error:

"Selected track does not contain a 6 channels. It is not possible to convert." i nic nie można zrobić :/

no tak ale to jest avchd nie?..to po co kompresowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :P ale plik mam normalnie jako .mkv "avchd-equilibrium.mkv" i tego na PS3 nie odtworzę, już się w tym pogubiłem, to teraz żeby w ogole to odpalić na PS3 to i tak muszę to przerobić do formatu co odtwarza PS3 ? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak :P ale plik mam normalnie jako .mkv "avchd-equilibrium.mkv" i tego na PS3 nie odtworzę, już się w tym pogubiłem, to teraz żeby w ogole to odpalić na PS3 to i tak muszę to przerobić do formatu co odtwarza PS3 ? :x

tak ten release to jakas sciema - jak mkv to nie avchd :/..wiec musisz przerobic...

AVCHD filmy powinny byc w obrazie ISO...

ewentualnie jako katalogi:

BDMV

CERTIFICATE

Jak wyglada to inaczej to jest to dupa nie avchd...i nie pojdzie w innej postaci na ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ten release to jakas sciema - jak mkv to nie avchd :/..wiec musisz przerobic...

AVCHD filmy powinny byc w obrazie ISO...

ewentualnie jako katalogi:

BDMV

CERTIFICATE

Jak wyglada to inaczej to jest to dupa nie avchd...i nie pojdzie w innej postaci na ps3

A pliki o rozszerzeniu .m2ts ? To chyba też AVCHD i spokojnie można je oglądać. Wchodziłeś w to wynikowe ISO ? Bo mi się wydaje, że tam właśnie siedzi sobie m2ts i tyle. Oczywiście nie robiłem tego, bo mój komputer by się pewnie spalił podczas konwertowania, ale tak coś czuję. Jak się mylę to mnie popraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pliki o rozszerzeniu .m2ts ? To chyba też AVCHD i spokojnie można je oglądać. Wchodziłeś w to wynikowe ISO ? Bo mi się wydaje, że tam właśnie siedzi sobie m2ts i tyle. Oczywiście nie robiłem tego, bo mój komputer by się pewnie spalił podczas konwertowania, ale tak coś czuję. Jak się mylę to mnie popraw.

tak m2ts to to...tyle ze nie tylko m2ts tam siedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w zakładce Audio, nie mogę wybrać żadnej ścieszki?

Tym samym nie da rady przejść do następnej zakładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"scieszki" i ty jestes rocznik 83? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to takie zerowe zainteresowanie tym tematem. U mnie dalej z pliku mkv 4gb robi iso 700mb które po wypaleniu nie jest widoczne ani na pc ani na ps3. Sprawdzone na dwóch kompach. mkv2vob robi mi strukturę BD ale niestety często jest ona wielkością większa niż płyta dvd i nie wiedzieć czemu czasem trwa i 3h czyli prawie tyle samo co wklejanie napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to takie zerowe zainteresowanie tym tematem. U mnie dalej z pliku mkv 4gb robi iso 700mb które po wypaleniu nie jest widoczne ani na pc ani na ps3. Sprawdzone na dwóch kompach. mkv2vob robi mi strukturę BD ale niestety często jest ona wielkością większa niż płyta dvd i nie wiedzieć czemu czasem trwa i 3h czyli prawie tyle samo co wklejanie napisów.

Ciezko mi cos pomoc...bo ja i 5 moich zajomych uzywamy tej metody i wszystko działa..

Więc pytam..Jakiej wersji tego softu używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko robię zgodnie z opisem ale rozjeżdża się obraz z dżwiękiem.zero synchro.ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko robię zgodnie z opisem ale rozjeżdża się obraz z dżwiękiem.zero synchro.ktoś pomoże?

qrde nie jestem w stanie pomoc...bo ja wogole takich problemow nie mam

przerabiam tylko mkv i nie mam problemow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję zainstalowałem tą którą zalecałeś. Szokda bo liczyłem a szybką przeróbkę i oglądanie na ps3 filmów w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ta metoda jest lepsza od tej z zastosowaniem mkv2vob?Ja to robię znacznie prościej a cała operacja z konwersją trwa krócej niż wypalenie później już powstałego obrazu ISO na płytce dvd.Zaznaczam że nie wypróbowywałem tej metody na plikach mkv 1080p ale jak na razie wszystkie 720p przerobiłem i wszystko śmiga jak ta lala.

Z tej strony ściągacie program(trzeba się zarejestrować)

http://tehparadox.com/forum/f51/advanced-h...herudos-284427/

Należy wypakować to archiwum na dysku C:

Utworzy się wam taki folder:C:\Advanced High Definition Video Disk Creator by Gherudos

Wchodzimy do niego i kopiujemy do tego folderu plik mkv oraz napisy srt(nazwy muszą być proste bez jakiś znaków specjalnych np:DOMEK.

Odpalamy Advanced High Definition Video Disk Creator w Filename of .mkv file wpisujemy DOMEK i to samo niżej żeby wkleić napisy DOMEK.Zaznaczmy With subtitles,zaznaczamy dźwięk taki sam jaki jest w pliku mkv(DTS lub AC3),resztę można zostawić(chyba że posiadasz pliki 1080p to zmieniamy na 1920:1080).Wciskamy Create meta file i następnie Create ISO.Zacznie się konwersja(plik mkv 720p u mnie konwertuje jakieś 4 minutu),potem uruchomi się ImgBurn i utworzy nam plik ISO.Tak powstały plik wypalamy jakimkolwiek programem na DVD i już.Powstanie nam w ten sposób samouruchamialny dysk AVCHD DVD.

Edytowane przez Amra Lew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amra Lew, bardzo fajny program. Mam jednak jeden problem. Plik mkv 4,38 wynikowy 5. Da się to jakoś zmniejszyć?, Dźwięk dałem ac3. Na razie próbowałem na jednym pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze nie wiem.To jest chyba tak ze raczej nie.Jak wyszlo 5GB to pozostaje DVD9 .Ciekawy jestem jak ten program radzi sobie z plikami mkv ponad 8GB .Pokombinuj z nowsza wersja tego programu.Tam jest taka opcja ze program dzeli plik na 2 x ISO .Jakby co to napisz jakie osiagnoles rezjultaty.Ja na ta chwile nie posiadam zadnych plikow mkv do konwersji to nie moge tego sprawdzic.Zaleta tego programu jest szybkosc tak ze wiele czasu sie nie traci . :biggrin:

Edytowane przez Amra Lew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ide testować...

ta wersje wyczytalem z nfo, że nie kompresuje wiec plik wyjsciowy trzeba wypalic na takiej plycie jaka jest jego wielkosc ...tyle

ok z pliku 8gb zrobil mi plik 9gb i chyba sobie go na penisie nagram :)

nowa wersja mnie nie interesuje bo dzielić film na 2/3/4 cześci psuje mi zabawe.

Wracam do swojej wersji, ale oczywiście polecam tą tym, którym moja metoda nie działa :)

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja metoda działa ale jest cholernie czasochłonna ale wyjścia nie ma.Myślę,że pliki do 7GB można śmiało robić moją metodą ale już powyżej tej wielkości zostaje ta Twoja. :thumbsup:

Vazguez powiedz mi jako konwersja pliku 20GB Twoją metoda na płytkę DVD5 ma się do jakości takiego filmu.Duża strata?

Edytowane przez Amra Lew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×