Skocz do zawartości
ONE

The Last Guardian

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Lilka napisał:

Hejka

Mam młodszego braciszka (4 lata), który uwielbia mi towarzyszyć podczas grania. Raz na jakiś czas staram się kupić grę, w którą możemy wspólnie pograć, bo on to uwielbia i pomyślałam, że TLG może być fajnym prezentem na święta dla niego i dla mnie :) ale widzę, że gra jest PEGI 12 więc mam pytanie do osób, które już troche pograły. Czy w grze jest dużo przemocy, czy umysł 4-latka raczej powinien ją udźwignąć?

 

Nie, to nie jest gra odpowiednia dla młodego odbiorcy. pastwienie się I torturowanie bestii, pokazanie jej cierpieni, nie wiem ale mam wrażenie że jak chcesz w coś pograć z dzieckiem , kup ratchet and clank czy nawet uncharted 4 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem kupić, miałem już nawet płytę ze steelbookiem w ręku, ale jak zobaczyłem jak ta gra działa.... no ręce opadają kurwa do kolan. Hejtować gry Ubi za chodzenie w 25 klatkach można, ale jakieś The Last Guardian w 15 to już arcydzieło. Nie będę bronił gry, która była w dewelopingu od 30 lat, a technicznie wygląda, jakby ją zrobiło dwóch studentów w garażu na zaliczenie semestru. I co? 9/10 bo artystyczny bełkot dla stulejarzy z plakatami małych dziewczynek z anime nad łóżkiem? Za tekstury rodem z lat 90 poszła 1 na metacritic. 

Czyli nie grałeś, de facto gówno wiesz ale już oceniłeś. Hmmm taki trochę z Ciebie rak tej całej branży.

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie gry od Ubi albo Acti bez grania - świadomy, dojrzały gracz

Ocenianie gry od Sony bez grania - rak branży

 

Podwójne standardy? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka

Mam młodszego braciszka (4 lata), który uwielbia mi towarzyszyć podczas grania. Raz na jakiś czas staram się kupić grę, w którą możemy wspólnie pograć, bo on to uwielbia i pomyślałam, że TLG może być fajnym prezentem na święta dla niego i dla mnie ale widzę, że gra jest PEGI 12 więc mam pytanie do osób, które już troche pograły. Czy w grze jest dużo przemocy, czy umysł 4-latka raczej powinien ją udźwignąć?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Nie, to nie jest gra odpowiednia dla młodego odbiorcy. pastwienie się I torturowanie bestii, pokazanie jej cierpieni, nie wiem ale mam wrażenie że jak chcesz w coś pograć z dzieckiem , kup ratchet and clank czy nawet uncharted 4

Zdecydowanie jak nigdy popieram gowniaka Zduna ;)

RATCHET & CLANK polecam mega zabawa zero brutalnych elementow/cierpienia/bólu...

Jak dla mnie TLG od czegoś ma tą 12, pomimo tzw. Bankowej oprawy przekaz fabularny może być za ciężki dla 4 latka...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grecky napisał:

Ocenianie gry od Ubi albo Acti bez grania - świadomy, dojrzały gracz

Ocenianie gry od Sony bez grania - rak branży

 

Podwójne standardy? 

 

Gram w gry od ubi - kupiłem np ac unity na premierę I w bardziej zbugowane scierwo w zyyyciu nie grałem. Jedyne godne studio ubi które robi robotę to te odpowiedzialne za raymany I splinter cell, taka prawda.  

 

Cod to cod, ten sam od lat, wtórny na maksa, ale serię jako tako lubię, acti nie hejtuje się za gry a za ich dystrybucję I ceny dodatków które są ma są kry czne! 

 

Twoje podejście do tlg pokazuje: a. Małego siusiaka, b. Internetowy troling I nude w szkole czy pracy czy co tam robisz ;) c. Mała znajomość branży jako takiej d. Zamknięcie się na różne gatunki gier I przez podejście jak twoje moim zdaniem branża umiera przez brak zapotrzebowania na różnorodność e. Kup se w końcu pisi I będziesz miał 120 klatek f. Ja pyerdole chyba właśnie dałem się na słaby trolling knura portalu :siara:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Grecky napisał:

Chciałem kupić, miałem już nawet płytę ze steelbookiem w ręku, ale jak zobaczyłem jak ta gra działa.... no ręce opadają kurwa do kolan. Hejtować gry Ubi za chodzenie w 25 klatkach można, ale jakieś The Last Guardian w 15 to już arcydzieło. Nie będę bronił gry, która była w dewelopingu od 30 lat, a technicznie wygląda, jakby ją zrobiło dwóch studentów w garażu na zaliczenie semestru. I co? 9/10 bo artystyczny bełkot dla stulejarzy z plakatami małych dziewczynek z anime nad łóżkiem? Za tekstury rodem z lat 90 poszła 1 na metacritic. 


 jakie emocje :)  dobieranie gier do wieku i dojrzałośc odbiorcyi jest bardzo ważne, żeby nie zniszczyć psychiki

Zdun i Digitalman dzieki, poszukam czegoś innego

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jakie emocje   dobieranie gier do wieku i dojrzałośc odbiorcyi jest bardzo ważne, żeby nie zniszczyć psychiki

Zdun i Digitalman dzieki, poszukam czegoś innego

W klepnij Ratchet & Clank i obczaj na YT czy gdzie, świetna gra...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Grecky napisał:

Chciałem kupić, miałem już nawet płytę ze steelbookiem w ręku, ale jak zobaczyłem jak ta gra działa.... no ręce opadają kurwa do kolan. Hejtować gry Ubi za chodzenie w 25 klatkach można, ale jakieś The Last Guardian w 15 to już arcydzieło. Nie będę bronił gry, która była w dewelopingu od 30 lat, a technicznie wygląda, jakby ją zrobiło dwóch studentów w garażu na zaliczenie semestru. I co? 9/10 bo artystyczny bełkot dla stulejarzy z plakatami małych dziewczynek z anime nad łóżkiem? Za tekstury rodem z lat 90 poszła 1 na metacritic. 

A gdyby gra chodziła w stałych 30 to rozumiem że kupiłbyś ten "artystyczny bełkot dla stulejarzy z plakatami małych dziewczynek z anime nad łóżkiem" ??

Czyli coś w stylu zagram w byle gniota byleby płynnie chodził ?   (nie obrażając TLG)

Edytowane przez Grassek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jakie emocje  

Kurcze jak na walce Pudziana z Popkiem.... Sasasasasa

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona gra często w gry które kupuje Wczoraj odpaliłem TLG i jak to zobaczyła grafikę  to powiedziała mi :beata:

To jest ta nowa gra o której mówiłeś ?:jaro:

Myślała że jakąś starą grę odpaliłem i kity jej wciskam, dodam że mam PS pro i tv 4k

Ale gierka nawet spoko tylko początkiem strasznie przynudza i do tego ten japoński lektor 

 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ocenianie gry od Ubi albo Acti bez grania - świadomy, dojrzały gracz

Ocenianie gry od Sony bez grania - rak branży

 

Podwójne standardy? 

Nie oceniam żadnej gry w którą nie grałem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grecky napisał:

Ocenianie gry od Ubi albo Acti bez grania - świadomy, dojrzały gracz

Ocenianie gry od Sony bez grania - rak branży

 

Podwójne standardy? 

 

Nie. Ocenianie kazdej gry bez grania to jedno i to samo. 

A ty kompletnie nie rozrozniaz oceny od opinii. 

 

W mojej opinii to moze byc produkcja ciekawa i nietuzinkowa, ale ze swoimi bolaczkami. Jak zagram (o ile zagram - bo fanem poprzednich gier nie bylem) to ocenie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co oceniać gry po okładce. Albo gra cię interesuję, albo szkoda twojego czasu na siedzenie w tym temacie i drażnienie innych, jak ktoś ma zamiar wpadać do tematu i pisać "nie kupie tej gry, bo" to niech nie kupuję i nie piszę postów, bo później przekopuje się przez strony gdzie czytam dlaczego danej gry jakiś Franek nie kupił, a wpadam do tematu poczytać opinie innych o tej grze którzy grali w to, lub osób które są nią zainteresowane i chcą odpowiedzi na swoje pytania. 
Gra jest świetna,ale nie idealna: 
+ Zagadki (Dość proste)
+ Klimat
+ Tempo Gry 
+ Lokacje 
+ Pomysłowość
- Dropy FPS 
- Sterowanie 
- Kamera 
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fuviks napisał:

Nie ma co oceniać gry po okładce. Albo gra cię interesuję, albo szkoda twojego czasu na siedzenie w tym temacie i drażnienie innych, jak ktoś ma zamiar wpadać do tematu i pisać "nie kupie tej gry, bo" to niech nie kupuję i nie piszę postów, bo później przekopuje się przez strony gdzie czytam dlaczego danej gry jakiś Franek nie kupił, a wpadam do tematu poczytać opinie innych o tej grze którzy grali w to, lub osób które są nią zainteresowane i chcą odpowiedzi na swoje pytania. 
Gra jest świetna,ale nie idealna: 
+ Zagadki (Dość proste)
+ Klimat
+ Tempo Gry 
+ Lokacje 
+ Pomysłowość
- Dropy FPS 
- Sterowanie 
- Kamera 
 

 

 

Sterowanie dałbym na plus, idealnie oddaje zachowanie tego 8-10 latka. Ale za tą kamerę zabilbym twórców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zakupiona, pierwsza godzina gry za mną. Dodam coś do siebie. 

 

Grą nigdy się nie interesowałem, aż do wczoraj, kiedy zacząłem czytać te świetne recenzje, itd. Jadąc dzisiaj po grę do sklepu miałem mieszane uczucia, bo nigdy w taką grę nie grałem, a produkcje japońskie to mogę policzyć na placach u jednej ręki od czasów PS1 (nie licząc Gran Turismo). Grę odpaliłem, no muzyka świetna, a lektor nam towarzyszący dodaje niezły klimat (czasem chciałbym, żeby odzywał się częściej). Początek dla mnie ciężki, bo średnio lubię takie gierki i załapanie o co w tym tak naprawdę chodzi zajęło mi chwilkę (nie oglądałem żadnych filmików z gry, poza trailerem). Teraz już jestem kawałek w tej historii i gra może nie nabiera jakiegoś tempa, ale historia zaczyna wciągać i nie wiem czy dzisiaj od tej gry cokolwiek mnie oderwie. Grafika? No cóż, to nie jest The Last of Us, ale jakoś niezbyt się tym przejmuje. Są momenty, kiedy się zatrzymuje i podziwiam tę fajną otoczkę. Jedyny minus to chyba ta kamera, która średnio działa i czasy ładowania gry. Pozatym - jestem pod wrażeniem. 

 

P.S. Gwałcę przycisk R1, uwielbiam kiedy nasz bohater woła Trico. Język japoński wprowadza tutaj CUDOWNY klimat.

Edytowane przez Oranje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robić grę 7 lat, żeby to chodziło w 26 klatkach, no geniusze...:pazura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już któryś raz kiedy czytam jakieś obiekcje w stosunku do czasów ładowania gry. To ciekawe. Spędziłem już z tą produkcją naprawdę sporo i jedyny zauważalny loading jaki uświadczyłem to w momencie kiedy anulowałem jakąś cut-scenkę, a sam trwał może z 5 sekund. Poza tym w ogóle nie uświadczyłem ekranu ładowania. Chyba, że to kwestia PS4 Pro i odpalenia gry na jakiś uber detalach. Moja druga opcja to czarny ekran podczas śmierci, no ale tutaj mashując niemal wszystkie przyciski można go bardzo przyspieszyć. W momencie kiedy pojawiają się te pierwsze "znaki" na czarnym tle wystarczy naparzać byle co i taki restart-loading trwa sekundę.

Naprawdę uważacie, że w grze występuje język japoński? Nie jestem znawcą, kilka - no kilkadziesiąt serii anime się obejrzało i jakoś nie zalatuje mi tym językiem. Prędzej jakiś ciężki do sprecyzowania, starożytny, te klimaty. 

Odnośnie naparzania w R1 i ogólnie komendy dla Trico. Fun funem, ale jeśli naprawdę chcecie gdzieś wskoczyć, wejść i tak dalej, to polecam wydanie jednej komendy i poczekanie. Z doświadczenia wiem, że jeśli non stop wychylam gałkę z kierunkiem, gdzie chcę się udać, do tego trójkąt, żeby Trico skakał, to ten odwraca się do mnie tyłkiem i robi zupełnie co innego. Sytuacja, kiedy wraca do mnie z dosyć sporej odległości, na prawo most do przeskoczenia. R1 + gałka w prawo + trójkąt, Trico spokojnie podchodzi, wskakuję na niego i już jestem po drugiej stronie mostu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie japoński dubbing a tak ja w ico I sotc nieznany język wymyślony na potrzebę gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... Co Wy z tą grafiką? Przecież nie wygląda ona tak strasznie. W dupach się Wam poprzewracało od tych CODów i innych gówien, że nic innego poza kolorkami nie widzicie. A jeżeli chodzi o fpsy, to jak Ci ich mało, to przesiądź się na peceta. Nie od dziś wiadomo, że 30fps na konsoli to standard, podobnie jak i nieczęste spadki. Potem taki jeden z drugim mówi, że kiedyś gry miały to coś i nie liczyła się grafika, ale na forum wylewają wiadro pomyj na jakiś tytuł, bo tekstury nie takie, bo ostre krawędzie, bo w 4k wygląda do dupy. Zapominają tylko, że większość leje na wygląd w takich grach jak TLG.

 

Jutro kupuję i odpalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kilka fotek na psn od friendsów i graficznie mi pasuje, design niesamowity oświetlenie robi robotę .

Ale sam znam takich co kupują grę i później latają z lupą szukając słabszych textur co by się doczepić ....

Tak więc grafa jak najbardziej ok, na minus spadki fps ale większość pisze że nie ma tragedii a ja wiem po sobie że aż tak bardzo mi to nie przeszkadza .

Pamiętam soulsy na ps3 jakie spadki były a po 100h+ się grało z wywieszonym jęzorem .

No i myślę że jednak będa się starali to jeszcze poprawić bo to jednak EX .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mlody94 napisał:

Ja pier... Co Wy z tą grafiką? Przecież nie wygląda ona tak strasznie. W dupach się Wam poprzewracało od tych CODów i innych gówien, że nic innego poza kolorkami nie widzicie. A jeżeli chodzi o fpsy, to jak Ci ich mało, to przesiądź się na peceta. Nie od dziś wiadomo, że 30fps na konsoli to standard, podobnie jak i nieczęste spadki. Potem taki jeden z drugim mówi, że kiedyś gry miały to coś i nie liczyła się grafika, ale na forum wylewają wiadro pomyj na jakiś tytuł, bo tekstury nie takie, bo ostre krawędzie, bo w 4k wygląda do dupy. Zapominają tylko, że większość leje na wygląd w takich grach jak TLG.

 

Jutro kupuję i odpalam.

Spokojnie, bo Ci żyłka pierdyknie :)  jest grono osób dla których grafika nie ma znaczenia, ale jest też grupa osób, którzy czekając na ten tytuł tyle lat spodziewali się większego wow. Uszanuj to :)   Trzeba brać pod uwagę to, że to pisane jest wszystko na gorąco. Większość osób i to nie tylko w tym temacie, najpierw wylewa żale na forum po pierwszym uruchomieniu gry co im pasuje co nie, a dopiero potem zabiera się za tytuł i w rezultacie mają zupełnie inne opinie po ograniu.
Kiedyś były inne czasy i faktycznie grafika nie miała znaczenia ale stety bądź niestety, producenci gir kładą coraz większy nacisk na oprawe graficzną, chwalą się na konferencjach nie dobrą fabułą, ale przede wszystkim JAK TO WYGLĄDA WOW. Niestety nas do tego przyzwyczajają i stąd mamy zbyt wygórowane oczekiwania względem większości tytułów.  Przecież spotkałem osoby które miały pretensje że remaster gry z 1996 roku jakim jest Resident Evil wygląda nadal brzydko :siara: 

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedno krótkie pytanie - czy dropy fps'ów na "zwykłej" ps4 obrzydzają grę, czy są do zaakceptowania?

Pytam, ponieważ czekam na tą grę odkąd skończyłem SoTC na ps2 i mogę jeszcze chwile poczekać do patcha (o ile wyjdzie ;P) lub zacząć, jeśli nie jest tak tragicznie doświadczenie jak niektórzy piszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest masa odpowiedzi na Twoje pytanie. Ludzie, którzy po prostu lubią gry od Fumito Uedy nie narzekają w ogóle. Druga grupa czyli tacy, którzy nie grali w poprzednie produkcje, ale chętnie zbadają The Last Guardian piszą, że widać spadki, ale da się grać. No i trzecia grupa - hejterzy z brakiem konstruktywnych argumentów, powtarzający to co inni napisali, wszystko koloryzując, oczywiście w myśl zasady - nie grałem, ale się wypowiem.
Po drugie, skoro czekasz od Shadow of the Colossus to trochę czekasz, wydawać by się mogło, że to powinien być dla Ciebie must-have. Poza tym Kolosy powinny Cię przyzwyczaić i oswoić do 10 klatek w krytycznych momentach.
A po trzecie, najbardziej obiektywne i oparte na faktach - filmik od Digital Foundry. Wątpię, że koleś ma posmarowane od SONY i coś przekręca na swoich filmikach. W ogóle od dłuższego czasu widać, że kanał staje się coraz bardziej profesjonalny. 

 

Edytowane przez Zygo89
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze godziny gry za mną i mogę śmiało przyznać, że jestem urzeczony wszystkim, co ta przygoda do tej pory zaoferowała. Nie przesadzę chyba ze stwierdzeniem, że razem z Trico przemierzamy jedne z najbardziej klimatycznych lokacji, jakie dane nam było zobaczyć w grach wideo. To jest po prostu piękna przygoda, którą przeżywamy razem z naszym ogromnym towarzyszem. Największe wrażenie sprawia naturalność zachowań Trico. To, jak twórcy to zaprogramowali, to normalnie czapki z głów. Nasz psi kumpel jest jak żywy. Do tej pory najlepszą przygodą singleplayer było dla mnie Shadow of The Colossus. Tutaj czuję, że będzie jeszcze lepiej.

 

PS. Schranz, muszę sobie grę dawkować, tak zajebista jest. Wybacz ;)

 

PS2. Proponuję wszystkim uczestnikom tego tematu ignorować wszelkie idiotyczne wpisy, dotyczące TLG. Już dwóch "głupiomądrych" się wypowiedziało, nie dyskutujmy z nimi, nie ma to sensu.

 

Pozdrawiam grających! :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra. Spadki płynności mi nie przeszkadzają. Jedynym minusem jest to, że gra jest prosta.. Recenzenci pisali o wysokim poziomie trudności i łamigłówkach, które potrafią zatrzymac w jednym miejscu na dłużej.... Dziwne, bo jestem już prawie na koncu, a jeszcze nigdzie nie zginąłem, ani się nie zaciąłem na dłużej niż 5min, a było to na poczatku gry. Ogolnie mocne 8,5/10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×