Skocz do zawartości
ONE

The Last Guardian

Rekomendowane odpowiedzi

Może im chodziło, że jest trudna jak na te czasy ;D bo wszystkie gry jakie wychodzą teraz, to są mega łatwe :1_grinning: i pewnie zdarzają się osoby które miały problem w TLG chociaż imo te zagadki naprawdę mają fajny poziom :1_grinning: trzeba coś ruszyć głową, ale też nie jest tak, że mózg paruję i kminisz przez 1h

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gdzieś w połowie 

 

Póki co: goty 2016. A innowiercy niech idą do gierek z 60 fps I 1024 hwdp... Mesjasz którego stworzyć mógł tylko ten team... 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zdun napisał:

Jestem gdzieś w połowie 

 

Póki co: goty 2016. A innowiercy niech idą do gierek z 60 fps I 1024 hwdp... Mesjasz którego stworzyć mógł tylko ten team... 

Aż takie zajebiste? Trochę cebulionów mi zostało to może bym kupił...ale zastanawiam (czas na zachętę - start!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Frost Prime napisał:

Aż takie zajebiste? Trochę cebulionów mi zostało to może bym kupił...ale zastanawiam (czas na zachętę - start!)

 

 

Hmmmm ciężko będzie, ale: subtelnosc, minimalizm, piekno - te 3 słowa Cisna mi się na usta jak gram w ten tytuł. Minimalizm przekazu, maksimum zachwytu. Ueda znów to zrobił I pozwolił nam "nudzic" się ze swoją grą w tak zajebisty sposób.  Chloniesz wiatr, zachwycasz się trawa I motylami, długie minuty oglądasz animacje trico kiedy wydajesz mu polecenia typu skok czy siad. Mam wielką trudność z opisanie tej gry bo kutwa no, czuje ja ale przez zachwyt mam problem z opisem...  tym tytułem człowiek się bawi, nie spieszy, nie pędzi. To subtelna opowieść o 2 stworzeniach które zostały złączone przez los a ty jako gracz jesteś widzem ich wspólnej podróży. 

 

Ja pyerdole :banderas:

 

Aby nie było że 156/10, kamera to koszmar... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzo żuczki w swoich betonowych klatkach, pokaż im łąkę i się jarajo. Już ci mówiłem, kup sobie psa a będziesz miał takiego ekspirjensa kilka razy dziennie :14bqqmb:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie po napisach koncowych : GAME OF THE YEAR 2016. To trzeba przeżyć. :) Brakowalo mi takiej gry. przy zalewie schematycznych i nudnych kontynuacji dostaliśmy perełkę! Dziękuję Panie Ueda. Mam nadzieję, że na kolejną grę tego studia nie będzie trzeba dlugo czekać... 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korcicie strasznie, w sumie i tak bym kupił bo czekałem na tą grę ale przez Was będę musiał szybciej odwiedzić sklep :)

Podzielcie się jeszcze w ile czasu udało Wam się ukończyć gre :)

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uważasz, że do gry wrócisz czy to raczej tytuł na raz?

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kolos28 napisał:

A uważasz, że do gry wrócisz czy to raczej tytuł na raz?

HTC 10

 

Tytuły uedy nie mają replaybility ale mają w sobie taką magię że ico skończyłem 8 razy, sotc - 6x... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy co czytam , sam zamierzam zasiąść dopiero w świeta ale jaram się bo zawsze miałem gdzieś te klatki jeżeli story daję radę a dla jednej gry nie będę zmieniał konsoli c'mon :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy gra jest trudna w sensie tych zagadek ? malo mam czasu na granie i raczej wole się zrelaksować niz wkurzać co gdzie zrobić

 

Triko strasznie mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem zadnych problemow z zagadkami, są proste ale fajnie się wpisuja w świat gry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Chazy_Chaz napisał:

a ja mam pytanie czy gra jest trudna w sensie tych zagadek ? malo mam czasu na granie i raczej wole się zrelaksować niz wkurzać co gdzie zrobić

 

Triko strasznie mi się podoba.

 

 

Moim zdaniem za proste... 

 

Wiem że nie powinienem się spodziewać silent Hill 1 zagadki z fortepianem czy matematyczne rozkminy w fezie no ale myślałem o większym stopniu trudności. 

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was zdobył platyne?

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kolos28 napisał:

A ktoś z Was zdobył platyne?

HTC 10

Nikt z Nas nie zdobył platyny. Mało tego - nikt na świecie tego nie dokonał do tej pory, oczywiście bazując na statystykach psnprofiles, psntrophyleaders i exophase. Nieskromnie też się pochwalę, że figuruję na tych portalach jako jedna z 4 osób, której w tym momencie do platyny brakuje jednego trofeum, a kilka z nich zdobyłem będąc w pierwszej 10. 
Całej naszej czwórce (i oczywiście wszystkim pozostałym) brakuje trofeum za podpowiedzi "głosu". Osobiście dodam, że jeśli przyjdzie komuś do głowy samemu robić to trofeum to naprawdę może być sporo problemów. Osobiście skończyłem grę już 6 razy, gdzie 6 przejście postanowiłem dedykować właśnie pod to trofeum. Byłem ogromnie zaskoczony, kiedy będąc w samym prologu odnalazłem kilka nowych podpowiedzi. 5 przejście było pod beczki i przy okazji podpowiedzi. Spędziłem w niektórych miejscach specjalnie więcej czasu, myśląc, że naprawdę mocno je wyeksploatowałem. Wracając do tego prologu - okazało się, że w nim samym znalazłem z 4 nowe. Mam nadzieję, że to nie będzie spoiler, no ale:
-sam początek gry - podpowiedź
-odczekaj dłużej - kolejna
-dłuższe poczekanie po pierwszej włóczni
-pierwsza beczka, stanie blisko niej
-pierwsza beczka, oddalenie się, informacja o kolejnych
-kolejna informacja po wszystkich beczkach
-zwlekanie z kolejną dzidą
I naprawdę kilka kolejnych, a to sam początek! Podczas 6 przejścia starałem się wchodzić do nowego pomieszczenia i po prostu czekać, ustawiałem nawet stoper i co się okazało - zazwyczaj po 3 minutach narrator rzucał podpowiedzią. Oczywiście nie w każdym miejscu. Ale jaki zdziwiony byłem, kiedy okazywało się, że zamiast stać w miejscu, trzeba po pomieszczeniu biegać! Do tego z tyłu głowy chodzi mi pewna czarna myśl - otóż po wbiciu pucharka za beczki, nie pocisnąłem gry do końca, chociaż moją ostatnią beczką była ta przedostatnia w grze (co pokazuje, że beczki są zliczane z wszystkich przejść). Martwi mnie fakt, że być może podpowiedź, którą dostajemy za wszystkie beczki (bo taka też jest) mogła mi się nie zapisać, skoro zrobiłem wtedy zapis i New Game pod podpowiedzi. Pociesza mnie fakt, że w tym podejściu wbiłem także trofeum za 20 rzuceń przedmiotem w Zbroję oraz głowę Trico we wszystkich otworach. Szybko pobiegłem do najbliższej walki ze Zbrojami i ku mojej uciesze po 30 rzutach narrator się nie odezwał. To samo było podczas drugiego uciekania przed Trico, kiedy odwiedzamy pierwszą antenę. Za pierwszym podejściem po 3 minutach trofeum i podpowiedź, za drugim po 5 minutach dalej cisza. Miejmy nadzieję, że podpowiedź za beczki gdzieś tam jest zapisana. 
O ironio, z tym jakby nie patrzeć trudnym trofeum poradzić by mogła sobie osoba... nieogarnięta w grach? Siedziałaby w lokacjach i nie wiedziała co robić, hyh. A tak na poważnie, to jest trudniej niż myślałem. Grając kolejny raz, zauważyłem, że dostałem nową podpowiedź po 5 minutach zwłoki, czyli wszędzie tam gdzie było cicho, ale czekałem 3 minuty - kto wie, czy nie trzeba poczekać dłużej. Do tego kolejny fakt - oglądając spontanicznie na YT pewien filmik z The Last Guardian, zobaczyłem, że koleś ma jakaś dziwną podpowiedź w miejscu z pierwszym "garem". I rzeczywiście, jest pierwsza podpowiedź automatycznie, druga kiedy dłużej biegamy i kolejna nie jest powtórzeniem drugiej, tylko... jest nowa! Kto wie, czy w tych wszystkich miejscach gdzie zdobyłem podpowiedzi, drugie nie byłyby inne? Nie brałem tego pod uwagę, ponieważ w miejscu gdzie naprawdę utknąłem na dłużej (pierwsze pływanie, skrzynka), usłyszałem 3 razy tę samą podpowiedź.
Nie napędzający optymizmem też jest fakt, że mając np. sporą lokację - wyższe wzniesienie, jakiś zbiornik wodny, ścianę, filar - kto wie, czy pływając w wodzie bez celu nie otrzymamy podpowiedzi, ze stojącym na dwóch łapach Trico pod ścianą kolejnej (innej), a biegając bezczynnie jeszcze innej. 
Gdyby ktoś miał jakieś spostrzeżenia i tym podobne - chętnie poczytam. 

Edytowane przez Zygo89
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie lubię takich trophy, mega bzdura. Rozumiem speedruny itd ten z Ico mega wspominam. A miała być platyna ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zygo89

no to pocisneli z tym trofikiem. 

Zycze sukcesow bo widze sie nie poddajesz.

 

Dobrze ze w wiekszosci przypadkow trofea mnie nie bawia (pare platyn na koncie), a jesli napotkam jakies idiotyczne to mowie pass. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ico i sotc więc tu też bym chciał mieć... no nic może jakiś poradnik zrobią. Pytanie czy gra w jakiś sposób rejestruje ile z ilu masz, pewnie nie i tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy powstaną pierwsze poradniki, to to będzie banał, zwykła znajdźka. Pewnie będą filmiki, które jednocześnie pokażą Ci beczki, otwory pod głowę Trico i nieszczęsne podpowiedzi. Teraz jest ciężko, no ale wystarczy popatrzeć na pierwszą lepszą znajdźkę bez licznika - gołębie z GTA4. Samemu to też był istny hardkor.
Nie poddaję się, bo jednak jestem całkiem blisko, a wymasterować jakąś grę jako pierwszy na świecie i to grę, która jest tak blisko sercu - poezja. Szkoda tylko, że powoli kończą mi się pomysły i nie mam tej 100% pewności czy podpowiedzi, które zebrałem podczas gry, której nie pocisnąłem do napisów końcowych przechodzą na jakieś wspólne konto. Pociesza mnie fakt, że podpowiedź za uciekanie przed Trico obok anteny czy ta za rzucenie 20 przedmiotami w Zbroję nie została drugi raz wypowiedziana, to napawa optymizmem. No ale przemieszanie się co 10 metrów i odpalanie stopera na 5 minut, a potem na kolejne 5, co by zobaczyć czy podpowiedź jest zapętlona czy pojawi się nowa - ech. 
Czekam na jakieś ciekawe pomysły, nietypowe miejsca w których usłyszeliście "głos". 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 6 grudnia jest już poradnik PowerPyx'a   jeszcze nie ukończony na 100 % ale może jakieś tipy co do  znajdziek się przydadzą ;), powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eaglecode napisał:

od 6 grudnia jest już poradnik PowerPyx'a   jeszcze nie ukończony na 100 % ale może jakieś tipy co do  znajdziek się przydadzą ;), powodzenia

Dzięki za zainteresowanie tematem. Stary, dobry PowerPyx ciśnie z The Last Guardianem, ale chyba porzucił go na rzecz Final Fantasy XV, bo nawet beczek jeszcze nie zebrał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giera jest mocarna, samo patrzenie na zachowanie Trico sprawia radość :smile:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wyłącznie do osób, które już ukończyły grę.

 

UWAGA!!! SPOILER!!!!!!

 

Jestem akurat w momencie, gdy...

 

...pierwszy raz spotykamy drugiego stwora w zbroi. Po upadku chłopiec wisi na gałęzi, a Trico leży nieprzytomny w dole.

 

Jaki to mniej więcej procent ukończenia gry? Ciekawi mnie, ile zostało mi do końca.

 

Ahhh, ta przygoda jest przepiękna! <3

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×