Skocz do zawartości
Emir

DJ Hero

Rekomendowane odpowiedzi

Mix Tiesta piękny , ale mam ciśnienie na ten tytuł.

Tomi dzięki za info , EMPiK to jakaś porażka , premiera miała być 22 - to się wydawca nie popisał ....

Będę musiał zamówić drogą elektroniczną , bo cena jak i dostępność produktu wołają o pomstę do nieba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Empiku jak się nie trafi na jakąś super promocję to ceny zawsze mają tam jedne z najwyższych, bywa, że nawet gry które są już w platynie posiadają stare ceny. A co do DJ Hero to taką samą jak ultima promocję ma komputronik, niestety nie wiem jak tam u nich z dostępnością. Niby premiera była w piątek, a chyba tylko ultima miała ten tytuł. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo pewnie kłopoty z dystrybucją wynikają z faktu, że to dość niszowa gra w naszym kraju.

Mam pytanie dla szczęśliwców którzy dostali z Ultiny. Ten deck plus dj hero 2 to komplet? Czy deck jest z jedynki, dlatego dodaja dj'a 1kę ?? Na decku jest logo dj hero 2 czy tylko dj hero??

Ja co prawda nie zamawiałem, ale myślę, że ten filmik powinien Ci pomóc

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik :) przepiękny zestaw :) nie wiedziałem że ta wersja z djem 1ką to pomysł activision :) myślałem że tylko niektóre sklepy na to wpadły :) rewelka, pozostaje mi czekac z wywieszonym jęzorem :) plus dla Ciebie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe mam to samo :D

Mam pytanie dla szczęśliwców którzy dostali z Ultiny. Ten deck plus dj hero 2 to komplet? Czy deck jest z jedynki, dlatego dodaja dj'a 1kę ?? Na decku jest logo dj hero 2 czy tylko dj hero??

Generalnie piękna promocja :)

W empiku (który jest oficjalnym wydawcą na Polskę) ma być około listopada :D coś pięknego. Co do ceny sama gre - 239 zł ! z deckiem 349.... kto tam wymyśla ceny - powinien chociaż raz w życiu wejść na allegro

Deck jest od dwójki, o gratisowej pierwszej części jest napisane na pudełku, więc moim zdaniem wszędzie będzie dodawane bo jest w fabrycznie zapakowanym pudełku dwójki.

Ale deck jest taki sam jak w jedynce, niczym się nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem godzinę temu do play.com.pl i dowiedziałem się, że chłopaki właśnie pakują DJ Hero 2, więc jutro osoby zamawiające kurierem powinny mieć grę u siebie (w tym ja :happy:).

Tomisior, postaram się jakoś wytłumaczyć kalibrację po powrocie z pracy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby świetnie, będe czekał w takim razie na tutorial :) do mnie jutro przyjeżdża kurier :D nie mogę się doczekać, zwłaszcza jak czytam same ochy i achy tych c ojuż grają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby świetnie, będe czekał w takim razie na tutorial :) do mnie jutro przyjeżdża kurier :D nie mogę się doczekać, zwłaszcza jak czytam same ochy i achy tych c ojuż grają :D

Dokładnie u Mnie podobna sytuacja.

Zamówiłem rano na ultimie i po 11:00 otrzymałem maila że towar został wysłany kurierem ;)

Jutro w pracy będę żył tym wydarzeniem :D

PS. Nie jestem za bardzo w temacie , ale czy będzie można samemu z dostępnej listy tracków kręcić megamixy tzn. wybierać kolejność i utwory ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wcześnie dostałeś maila, ja dopiero po 16ej. Obserwuję gdzie jest paczka i jest napisane że o 18.30 kurier odebrał w wawie - a ja ze Śląska - mam nadzieję że dojedzie do jutra... kolejnego dnia w oczekiwaniu nie wytrzymię :) sprzedawca zapewniał że jutro ma być - będę czekał z kwiatami w oknie hehehe

czekamy na tutorial ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie jestem za bardzo w temacie , ale czy będzie można samemu z dostępnej listy tracków kręcić megamixy tzn. wybierać kolejność i utwory ??

Megamixy są predefiniowane więc zagramy tylko w to co nam kazali.   :tongue: Jednak secik możesz sobie złożyć z przez siebie wybranych kawałków, jedyna wada to to, ze będzie między nimi minimalna przerwa.

Zepsuć nic kalibracją nie można ponieważ zawsze jest opcja powrotu do ustawień początkowych. Kalibracja ogólnie najbardziej potrzebna jest użytkownikom HDTV  z powodu największej ilości obecnego tam opóźnienia. Bardzo ważne jest używanie Game Mode jeżeli nasz TV go posiada, wyłączana jest wtedy większość dodatkowych, mających na celu zwiększenie jakości wyświetlanego obrazu opcji. Ja osobiście na moim Samsungu LE32B551 (+ wzmacniacz Technicsa do którego podpięta jest trójka) z odpalonym GM potrzebuję +25 ms opóźnienia na Video oraz +15 ms na Audio.

Co większości jest wiadome, HDTV podczas obróbki obrazu podanego z konsoli generuje pewne opóźnienia. W grach muzycznych takich jak DJ Hero chociażby, gdzie timing i zgranie Audio/Video jest najważniejsze producenci oddali nam w ręce opcje kalibracji. Najczęściej dysponujemy 2 parametrami, Video Lag oraz Audio Lag. Jako pierwsze najlepiej zawsze kalibrować VL. Najlepiej sprawdza się kalibrację na nagraniach z duża ilością tapów (Boom / Tap), ja osobiście polecam dodatkowe sprawdzenie ustawień na nagraniach z dużą ilością scratchy dla pewności.

1. Jeżeli korzystamy z HDTV najlepiej odrazu zacząć od wartości VL w ok. +25 ms, po czym odpalić Boom / Tap z włączonym hyperdeck (ponieważ im szybciej lecą nuty - tym latwiej wszystko okreslic). Każda nuta posiada tak zwany Hit Box, czyli prócz okrągłej kulki jest jeszcze niewidzialna "granica błędu". Wygląda to mniej więcej tak:

-----[--o--]----- , gdzie "o" to nuta, a od "[" do "]" jest okres czasu, w którym możemy nacisnąć przycisk

W pierwszym kroku należy eksperymentować czy przed nutą i za nutą są takie same "widełki". Jeżeli przed nutą Hit Box jest zbyt duży, a za nią zbyt mały należy dodać sobie trochę ms VL (~5/~10 na każdą próbę). Jeżeli odwrotnie, odjąć.

2. Kiedy już po kilku próbach wydaje nam się, że wszystko jest idealnie dograne, do akcji wchodzi dźwięk. Tutaj dobrze jest mieć kogoś do pomocy. Odpalamy wykute Boom / Tap i staramy się grać z zamkniętymi oczami. Druga osoba w tym momencie patrzy, czy my grając z samego słuchu uderzamy zbyt późno, zbyt wcześnie czy może idealnie względem lecących nut. Jak wyżej, im wyższa prędkość piosenki, tym łatwiej drugiej osobie będzie to określić. Można ew. wspomóc się kamerą, jednak pamiętajmy by nie generowałą ona własnego AL względem nagranego filmu.    :tongue:  Jeżeli uderzamy zbyt późno, dodajemy ms AL, jeżeli zbyt wcześnie (co przy ustawieniach 0 ms było by dość ciężkie ponieważ trzeba by było zagrać zanim wygeneruję go konsola) odejmujemy.

3. Po otrzymaniu najlepszych ustawień przechodzimy do nagrań z większą ilością scratchy oraz crossów i sprawdzamy czy wszystko jest jak powinno, ew. robimy pewne poprawki (po uwczesnym spisaniu otrzymanych w krokach 1 i 2 ustawień!) i tak aż otrzymamy optymalne wartości.

Gwarantuję, że po odnalezieniu idealnych dla siebie ustawień pobijecie każdy swój high score.

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro na serwerach.   :happy:  

Edit: Aby aktywować Hyper Deck wchodzimy w Cheats i wbijamy 76ST. W razie pytań lub jakichś nieścisłości w tekście - pisać. Musiałem tworzyć tekst dwa razy bo wygasła sesja na forum więc mogłem coś przeoczyć.   :thumbsup:

Edytowane przez Spitfire
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! a jeszcze lepsza - bo mam dokładnie tego sam model tv hehehe. ale oczywiście pobawię się innymi ustawieniami. Mam wzmacniacz pioneera - więc podobnej klasy mam nadzieję. Naprawdę chylę czoła za przejrzysty tutorial.

Opcja kalibracji powinna się automatycznie odpalać przy pierwszym odpaleniu gry. Ehh głupi ja.

ps. myślałem że GAME mode właśnie mocno "ubajerza" obraz - nieźle mnie zaskoczyłeś. W inne gry też grasz w tym trybie?

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! a jeszcze lepsza - bo mam dokładnie tego sam model tv hehehe. ale oczywiście pobawię się innymi ustawieniami. Mam wzmacniacz pioneera - więc podobnej klasy mam nadzieję. Naprawdę chylę czoła za przejrzysty tutorial.

Opcja kalibracji powinna się automatycznie odpalać przy pierwszym odpaleniu gry. Ehh głupi ja.

ps. myślałem że GAME mode właśnie mocno "ubajerza" obraz - nieźle mnie zaskoczyłeś. W inne gry też grasz w tym trybie?

Ciesze się, że udało się go w miarę dobrze skleić.   :happy: Niech służy.

Game Mode mam włączone zawsze przy korzystaniu z jakichkolwiek konsol ponieważ w każdej grze tak naprawdę potrzebna jest szybka reakcja (czy to w większości gier w Quick Time Eventach, czy w FPS'ach (video lag + internet lag + wireless controller lag = sic!)). Specjalnie nie sprawdzałem jak gry wyglądają z wyłączonym, aby nie psuć sobie wrażenia.  ;)

Edytowane przez Spitfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weeź czuję się przy Tobie jak totalny nowicjusz :D hehe zaraz się dowiem że nie wiem jak prawidłowo włączyć mój tv :D jutro będe katował po kalibracj i na game mode :)

ide odpalić jakiegoś fpsa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial zagrac online na expercie dodajcie mnie KOSA-POLAND , z mila checia ponapierdzielam :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie kupiłem pierwszej części DJ Hero bo srogo bym się zawiódł.

Dziś odpaliłem ową część, pograłem chwilę i zniechęcony wyłączyłem. O ile w drugiej części podoba mi się praktycznie wszystko - muzyka, rozgrywka, tryby gry, a nawet okazuje się menu... o tyle w jedynce to wszystko leży. Co prawda zagrałem dopiero dwa sety.. ale żaden z mixów mi się się nie spodobał, a w 2 ciężko mi znaleźć naprawdę w moim przekonaniu zły.

Może mam takie wrażenie bo przesiadłem się z nowszej na starszą, nie zmienia to jednak faktu, że DJ Hero 2 miażdży swojego poprzednika, to moje zdanie, nie wiem co sądzą o tym Experci ;)

Edytowane przez Flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi FLO, przesiadłeś się z Mercedesa na tramwaj komunikacji publicznej - i stąd widzisz różnice :D nie no oczywiście zbyt drastyczne porównanie, ale zaczynając przygodę od dwójki - rozumiem Cię doskonale. Sam to czułem po demku, grając tylko 2 kawałki. Dwójka ma wszystko to czego jedynce brakowało, ale prawda jest taka że bez części pierwszej nie dostalibyśmy tak rewelacyjnej gry.

Z perspektywy czasu uważam że za dużo hip hopu w kawałkach i wariacji tej samej piosenki na różne sposoby. Obserwując set listę dwójki, piosenek jest od zatrzęsienia i są obłędne.

Odliczam minuty do przyjścia kuriera :) jak tylko skalibruję tv (thx Spitfire), i pogram to zdam relację :)

ps. mimo wszystko dj hero 1 to jedna z moich ukochanych gier i dostarczyłą mnie, mojej dziewczynie i przyjaciołom tonę zabawy. Swojego czasu każdą impreze zaczynaliśmy od sesyjki dj hero +drinki, a później prawdziwe kluby ;) dziwiąc się czemu ten dj tak kaleczy muzę i robi "konie" hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Flo

Dziś odpaliłem ową część, pograłem chwilę i zniechęcony wyłączyłem. O ile w drugiej części podoba mi się praktycznie wszystko - muzyka, rozgrywka, tryby gry, a nawet okazuje się menu... o tyle w jedynce to wszystko leży. Co prawda zagrałem dopiero dwa sety.. ale żaden z mixów mi się się nie spodobał, a w 2 ciężko mi znaleźć naprawdę w moim przekonaniu zły.

Mi także lepiej leży tracklista z dwójki, no ale w grach odwrotnie niż w filmach seqeuele są częściej lepsze od pierwowzoru. Ale nie znięchęcaj się bo mi także pierwsze sety średnio podeszły. A tak z innej beczki- ktoś oreintuje się jak z dostępnością dwójki w MM lub saturnach (ale chodzi mi o samą grę a nie bundle pack).

Edytowane przez KorJan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gre, jestem oczarowany ale zdecydowanie za dużo HH - pierwsza połowa gry to same stęki i jęki :/ po co oni to dają - taka muza nie leci w klubach na Ibizie. Ponadto w zestawie trafiła mi się walnięta konsoleta, pod talerzem latał jakiś odłamany plastik - który grzechotał przy każdym ruchu. Mam wrażenie ze sam talerz też krzywo chodzi, patrząc z boku ma się wrażenie ze rusza się w górę i dół trochę jak karuzela :/ jak pech to pech. Nie mieliście podobnych cyrków ze swoją konsoletą?

co do kawałku plastiku potrzepałem kontrolerem na różne strony i przestało ;)

Jak wasze wrażenia z gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gre, jestem oczarowany ale zdecydowanie za dużo HH - pierwsza połowa gry to same stęki i jęki :/ po co oni to dają - taka muza nie leci w klubach na Ibizie. Ponadto w zestawie trafiła mi się walnięta konsoleta, pod talerzem latał jakiś odłamany plastik - który grzechotał przy każdym ruchu. Mam wrażenie ze sam talerz też krzywo chodzi, patrząc z boku ma się wrażenie ze rusza się w górę i dół trochę jak karuzela :/ jak pech to pech. Nie mieliście podobnych cyrków ze swoją konsoletą?

co do kawałku plastiku potrzepałem kontrolerem na różne strony i przestało ;)

Jak wasze wrażenia z gry?

Dla mnie rewelacja :thumbsup:

A co do talerza to też troszkę krzywo chodzi ,ale na szczęście nie przeszkadza to w graniu i działa poprawnie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie ;) mój też chodzi poprawnie :) nie pamiętam teraz jak chodziła moja poprzednio przed sprzedażą. Dziś praktycznie połowę gry z marszu przeszedłem, ale muszę ja sobie dozować :D im dalej w las tym lepiej, kawałki sa obłędne. Połączenie klasyki z nowymi hitami - wyszło rewelacja. Widzę że główny nacisk w trofeach położyli na mp - dużo trybów, rozbudowany online - muszę przejść empire, podszkolić się i ruszamy w bój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie mam żadnych problemów z kontrolerem ;) No i tak jak Wy jestem zauroczony tą grą, zresztą pisałem o tym wcześniej.

Pograłem nawet dużo online, bardzo fajnie pomyślane tryby ogólnie wszystko spoko, ale jest jedno ale... Kiepskim pomysłem jest równoczesna gra dwóch osób o różnych poziomach trudności, w zależności od trybu faworyzowany jest jeden z nich, co powoduje częste ucieczki podczas gry.. ja zostaje do końca nie zależnie od wyniku, ale niestety inni nie mogę ścierpieć przegranej z kimś słabszym, co w sumie jakoś mnie nie oburza bo sam czasem czułem się nieswojo wygrywając niezasłużenie.

Ciągle gram na medium, próbowałem harda, ale dalej spike'i i kierunkowe scratche mnie przerastają, ale kiedyś przysiądę i wymasteruje chociaż jeden kawałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze online nie próbowałem bo nie czuje się na siłach póki co :whistling:

Brakuje mi troszkę gwiazdek w trybie Empire na medium,jeszcze troszkę się podszkolę i ruszę online :rolleyes:

FLO a może spróbujemy coś pograć razem online??? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten kontroler jest rewelacyjny !! ;)

Na początku to miałem problem ze skreczem.

Po dwóch utworach nie potrafiłem ruszać nadgarstkami , a brat łokciami :D , jakoś dziwnie w powietrzu trzymaliśmy te ręce.

Po godzinie oswojenia się z kontrolerem , już wyłapałem dobrą technikę skreczu i gram na medium.

Na razie na tym poziomie trudności udało Mi się zdobyć MAX 4 gwiazdki więc nadal idzie bardzo słabo :P

Co do części pierwszej , muza wcale nie jest taka zła , a jak usłyszałem Piano to musiałem zrobić High Volume :P

Na razie nie udało Mi się wyłapać poważnych wad - idę dalej trenować :)

PS. Kontroler w idealnym stanie , nic nie trzeszczy i nie haczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwszy wieczór z grą za mną i muszę powiedzieć, że naprawdę jest mało rzeczy do których można się przyczepić. Gra miecie na każdym polu. Znaczna większość zagranych przeze mnie dotychczas mixów zachęca do ponownego ich odpalenia co jest sytuacją zupełnie inną niż w przypadku pierwszej części DJ Hero. Muzyka jest świeża, oprawa nowoczesna. System pokazywania punktów Twoich friends'ów na star meter jest niesamowicie motywujący, a końcówka setlisty pod Quickplay jest na tyle wymagająca, że wykręcenie ładnych punktów powyżej 5* daje mega satysfakcję.

Na chwile obecną przyczepić mogę się tylko do Power Deck'ów, które uważam za kompletne nieporozumienie. W pierwszej części głupi Hyperdeck przyśpieszający tylko tempo lotu nutek był w zakładce Cheats i wyłączał Trophy oraz Leaderboards. W dwójce za używanie ich masz same + i żadnych -. Fakt, że gracze używający PD są oznaczeni na Leaderboardach stosowną ikoną, ale cała reszta aby utrzymać się na topowych miejscach w rankingu również będzie musiała ich używać. Do tego Rewind Deck jest stanowczo za silny w porównaniu do reszty PD i potrafi wydłużyć czas grania mixu kilkukrotnie. Oczywiście przemyślenia te są tylko moim zdaniem i chętnie posłucham co Wy o tym sądzicie. ;)

Na szczęście prócz tej drobnej skazy, gra nie ma sobie równych i nie mogę się już doczekać powrotu z pracy i kontynuacji Empire Mode. Jak dobrze, że następny weekend jest troszkę dłuższy. :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah Spitfire! Mam grę dłużej niż Ty, a nawet nie zauważyłem że w quickplayu można używać power deck'ów, myślałem, że są tylko w stosownym trybie online, cóż gapa za mnie.

A propos rewind'ów, od czego zależy ich długość w części pierwszej? Bo w dwójeczce elegancko są zaznaczone najlepsze go tego punkty, a w 1 części to mi cofało o 3-4 nutki ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jedynie cos ta gala przycina ale nie wiem czy to czasem nie wina gry bo po paru godzinach zamula, a jak uruchomia gre jeszcze raz to dziala prawidlowo :/

Ktos chetny na granie dzis ok 22 tylko expert obojetnie jaki tryb ? dodajcie KOSA-POLAND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×