Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawel

czekam z niecierpliwoscia na twoja relace, rob zdjecia/filmy czy co tam chcesz, i koniecznie spytaj czy bedzie opcja podlaczenia myszki i klawiatury do ps3 i grania w DA.

I musisz, ale to musisz koniecznie napisac jak najwiecej na temat sterowania :)

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszystko uszykowane tzn. Aparaty x3 (Filmy,Zdjęcia DA,Zdjęcia Reszty) Aparaty mają po 7MP, mało ale wystarczy :] Postaram też nagrać wywiad z pracownikiem EA i BioWare tak więc głowy do góry jutro (chyba) o 24.00 będzie recenzja a może wcześniej, nawet jak czegoś nie będzie to uzupełnię w Niedziele (tak wtedy też idę, jako prawdziwy fan). Mogę wam zdradzić że grę będę porównywał do (moim zdaniem) najlepszej gry BioWare, KOTOR I i KOTOR II :]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko kotor I jedna z moich ulubionych gier widze, że szykuje się niezły materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jeśli gra bedzie choć w połowie tak fajna i wciągająca jak Kotory to będzie genialna. Bardzo liczę na fabułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie.

pfff... No to ze statusu "bardzo oczekiwana" spadła na "oczekiwana".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEMU ?

Bo twórcy skupią się na singlu, a nie będą zawracać sobie głowy multiplayerem, który w klasycznym RPGu jest kompletnie niepotrzebny. W RPGu najważniejsza jest fabuła, jej odkrywanie i przeżywanie, a nie szlajanie się z ludźmi poznanymi w sieci. Od tego jest WoW i inne MMO.

Przeglądając jednak FAQ na stronie Dragon Age natrafiłem na ciekawe kuriozum.

Dragon Age: Origins delivers a focused, single-player RPG experience. Since this is the first game set in the world of Dragon Age, the team wanted to concentrate on a single player experience that would allow the players to learn the incredible history, story, and lore in the game.
Sądzę, że można wnioskować, iż jeżeli wydadzą kolejną grę w tym uniwersum to pewnie będzie zawartym w niej moduł multiplayer.

pfff... No to ze statusu "bardzo oczekiwana" spadła na "oczekiwana".

Tylko dlatego, że nie ma trybu multiplayer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego, że nie ma trybu multiplayer?

Tak, bo od pewnego czasu nastawiam się tylko na co-op'a :) ( Multiplayer nie zawsze znaczy nie wiadomo ile ludzi na serwie i bieganie ciupanie wszystkiego co się rusza.... a już na pewno nie w grach typu DA). I tym przypadku też chciałem zanurzyć się w fabułę z kimś żywym, a nie SI i nie mówię tutaj o 56 graczach na jednym serwie tylko maksimum 4 ; d. Granie w SP jest dla mnie osobiście już nudną rzeczą w większości gier, teraz najbardziej liczy się Co-Op. No i oczywiście nie licząc tego małego problemu wciąż czekam z utęsknieniem na DA, bo tak jak napisałeś "W RPGu najważniejsza jest fabuła, jej odkrywanie i przeżywanie..."... także brak kogoś żywego u boku... jest jednak małym minusem. :)) ( troszkę tam przesadziłem )

Edytowane przez Ak2502

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo od pewnego czasu nastawiam się tylko na co-op'a :) ( Multiplayer nie zawsze znaczy nie wiadomo ile ludzi na serwie i bieganie ciupanie wszystkiego co się rusza.... a już na pewno nie w grach typu DA). I tym przypadku też chciałem zanurzyć się w fabułę z kimś żywym, a nie SI i nie mówię tutaj o 56 graczach na jednym serwie tylko maksimum 4 ; d. Granie w SP jest dla mnie osobiście już nudną rzeczą w większości gier, teraz najbardziej liczy się Co-Op. No i oczywiście nie licząc tego małego problemu wciąż czekam z utęsknieniem na DA, bo tak jak napisałeś "W RPGu najważniejsza jest fabuła, jej odkrywanie i przeżywanie..."... także brak kogoś żywego u boku... jest jednak małym minusem. :)) ( troszkę tam przesadziłem )

Ja za to mam kompletnie przeciwny stosunek do tego. Dla mnie najważniejszy jest single. Multi to dodatek, a co-op jest wciskany na siłę do gier. Osobiście twierdzę, że twórcy czasami za bardzo koncentrują się na multi i przez to fabuła i gameplay w singlu cierpi.

@pawel_burzik - I jak tam było na PGA? Zobaczyłeś Dragon Age?

Czy ktoś odsłuchiwał fragmenty muzyki na oficjalnej stronie Dragon Age? Osobiście najbardziej podobają mi się I Am the One oraz Ruins of Ostagar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się poważnie nad kupnem tego rpg-a więc postanowiłem obejrzeć kilka filmów. No cóż... Nie wiem czym tu się zachwycać. Grafika jest słaba. Podciągnęli nieznacznie schematy z zeszłej epoki typu WoW czy Guild Wars. Postacie jeszcze ujdą ale otoczenie jest masakryczne. W ogóle design niektórych przestrzeni jest bardzo słabiutki. Woda, drzewa, trawa, wszystko bardzo uproszczone. Postacie poruszają się jak mokujiny. Walka. Widziałem kilka i każda była dość podobna. Czyli co chwilę akcja była wstrzymywana przez gracza by można było odpalić jakąś komendę. Rozumiem, że namyślał się, ale jednak brakowało w tym płynności. Hmmm, big HMMM. I to klikanie w ikonki czarów jak w wow. Ileż można to samo wałkować? Nie wiem jak to będzie rozwiązane na PS3, ale widząc ilość opcji na PC zamarłem w bezruchu. O fabule mogę napisać tylko tyle, że nie cierpię wybierać z 10 odpowiedzi co chwilę na jakieś pytanie npc-a. To chyba jedna z tych gier, które powinny pozostać tam gdzie ich miejsce. Na PC.

Jibri i Endar nie gryźcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill - Spokojnie, nie będę gryzł. Ale jak zaczniesz źle mówić o Sadze Baldur's Gate to zjem twoją duszę :wink: Ilość opcji jest odpowiednia - to ma być RPG z prawdziwego zdarzenia, a nie strzelanka z elementami RPG jak Mass Effect czy Fallout 3. W sprawie designu - powtórzę. To jest RPG, grafika jest po fabule, gameplayu i mechanice pod względem ważności.

Nie wiem jak to będzie rozwiązane na PS3, ale widząc ilość opcji na PC zamarłem w bezruchu.
Większość czynności bojowych, będzie załatwianych przez koło a'la Mass Effect. Artykuł podany przez Alucarda bardzo dobrze to wyjaśnia.
Walka. Widziałem kilka i każda była dość podobna. Czyli co chwilę akcja była wstrzymywana przez gracza by można było odpalić jakąś komendę. Rozumiem, że namyślał się, ale jednak brakowało w tym płynności.
Dla mnie akurat to norma, ale ja jestem fanem Baldur's Gate i jak gram, to statystycznie co 20 sekund odpalam pauzę by powydawać komendy. A w niektórych walkach gra bez pauzy to proszenie o śmierć drużyny (szczególnie zmodowany Irenicus i zmodowany Tron Bhaala).

@artykuł - Czyli nie pozostaje mi nic innego jak grać na hardzie i liczyć, że gra będzie wtedy choć trochę wymagająca. No i jednak zostawili tą pseudo pauzę z Mass Effect, która jest niewygodna jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie martwilbym sie o poziom trudnosci, na pewno na najwyzszym poziomie latwo nie bedzie, latwiej niz na pc, ale na pewno nie znaczaco, mysle ze w tym artykule lekko to wyolbrzymili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dragon Age to absolutny Must Have. Zobaczymy jak sie sprawdzi w praniu i czy zadowoli moje dosyć wzmagające gusta w dziedzinie RPG, usze przyznać, że artykuł podawany wcześniej nieco ostudził mój zapał (co za debilny pomysł z pseudo pauzą, brak rzutu izometrycznego :/ ), ale i tak grę będę katował mając nadzieję na kawał dobrego RPG. niestety ani Oblivion ani Fallout mi nie podeszły, i w moim skromnym mniemaniu te gry koło RPG nawet na półce nigdy nie stały. Zobaczymy co będzie, czekam na jakąś porządną recenzje wersji PS3 9jak już się pojawi :/ )

Dragon Age na PS3 się spóźni kiepsko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, graliscie w Dragon Age: Journeys ?

Mozna dzieki tej grze odblokowa 3 rzeczy w DA:O - 3 wartosciowe rzeczy jak na poczatek rozgrywki :)

Polecam wam sie pobawic, gierka posiada Questy (1 poboczny lub 2) 3 lub 4 glowne, system walki cos ala HEROES M&M oraz 5 achievmentow (dzieki ktorym sie odblokowuje wlasnie ww rzeczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dragon Age to absolutny Must Have. Zobaczymy jak sie sprawdzi w praniu i czy zadowoli moje dosyć wzmagające gusta w dziedzinie RPG, usze przyznać, że artykuł podawany wcześniej nieco ostudził mój zapał (co za debilny pomysł z pseudo pauzą, brak rzutu izometrycznego :/ ), ale i tak grę będę katował mając nadzieję na kawał dobrego RPG. niestety ani Oblivion ani Fallout mi nie podeszły, i w moim skromnym mniemaniu te gry koło RPG nawet na półce nigdy nie stały. Zobaczymy co będzie, czekam na jakąś porządną recenzje wersji PS3 9jak już się pojawi :/ )

Dragon Age na PS3 się spóźni kiepsko :/

Na szczęście podano, że gra będzie miała premiere tego samego dnia co wersje na PC i Xbox'a ;) Dokładnie 6 listopada tego roku.

http://www.cdaction.pl/news-9493/dragon-age-poczatek---premiera-wersji-ps3-update---wersja-na-ps3-jednak-wczesniej.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku gra wygląda jak parodia gry :D

Może mi ktoś jeszcze raz przypomnieć dlaczego to ma być dobra pozycja? Bez pisania "bo robi ją Bioware" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To info dla USA, w europie zostaje po staremu i na PS3 będzie z opóźnieniem względem wersji X360 i PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście podano, że gra będzie miała premiere tego samego dnia co wersje na PC i Xbox'a ;) Dokładnie 6 listopada tego roku.

http://www.cdaction....-wczesniej.html

No to jest naprawdę dobra wiadomość. Już nie będę musiał szukać żadnej "zapchaj dziury" na listopad. Jeszcze tylko dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest naprawdę dobra wiadomość. Już nie będę musiał szukać żadnej "zapchaj dziury" na listopad. Jeszcze tylko dwa tygodnie.

Tyczy sie to tylko USA, u nas dalej bedzie to "dalszy listopad"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyczy sie to tylko USA, u nas dalej bedzie to "dalszy listopad"

Tam jest napisane, że najprawdopodobniej 6.11.2009 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, chrzalem sie straszliwie na ten tytul, brakuje mi rpga dobrego na ps3 bardzo... Oblivion zrobiony na PC wiec drugi raz do niego podchodzic mi sie nie chce.

Ale po coraz czestych opiniach o wrecz fatalnej grafice, po potwierdzajacych to filmikach z gameplaya...

Nie wiem, nie wiem... Boje sie, ze straszna kupa bedzie (czesto tak jest kiedy wyczekuje gry miesiacami) :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×