Skocz do zawartości
Emir

Need For Speed: Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie odnośnie używania sprzęgła w G25/27. Czy komuś z Was udało się uszkodzić napęd w wyniku braku wciskania sprzęgła podczas zmiany biegów? (Mówię o ustawieniach, kiedy wyłączone jest wspomaganie automatycznego sprzęgła a biegi zmieniacie na H-shifterze.) Z moich obserwacji wynika jedynie, że brak wciskania sprzęgła podczas zmiany biegów powoduje większe wycie silnika, i może ciut wolniej następuje zmiana biegu bez sprzęgła.

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze są jakieś trofea online wymagane do platyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie ma, bo można wszystko w singlu zrobić.

Chodzi o to, że w grze zdobywasz coś takiego jak odznaki.

Np. za zarobienie wszystkich zakrętów na wszystkich torach.

Problem w tym, że jeden zakręt jest bardzo upierdliwy, mianowicie karuzela na Nordshleife.

Oczywiście do zrobienia.

Jak Cię za bardzo zacznie wnerwiać, to możesz robić jakąś odznakę w online w zamian za te zakręty.

Także jak coś, to nie ma :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dobra, dzięki. Zobaczę, czy dam radę z tą platyną, bo wyścigówki nie są moją specjalnością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta odsłona to porażka, nie potrafię pograć w nią więcej niż 15 minut a co dopiero zrobić platynę :o chociaż z początku wydawała się dobrą odsłoną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z grą NFS Shift. Otóż przechodzę już ostatni etap gry (NFS Live World Champion) niestety podczas przechodzenia 5 tras i po podsumowaniu wszystkich moich wyników konsola się zawiesza lub gra sie wyłącza. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane ponieważ płyta jest bez rys. Usuwałem dane gry, aktualizacje i pobierałem jeszcze raz jednak bez zmian. Wie może ktoś co może być powodem zawieszania się konsoli w tym momencie oraz jak temu problemowi zaradzic ? Dodam że zazwyczaj nie mam problemu z zawieszaniem się konsoli ( tylko czasami jak ma humory :) ) Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. ( Mam PS3 Slim 320 GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprobuj na odlaczonym necie, zauwazylem ze starsze gry od ea teraz maja z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem co "eaglecode", podczas drugiej tury zawodów gra wyłącza się lub zawiesza na obrazku dyskietki jak zapisuje dane po ostatnim wyścigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nikogo nie było jak ja grałem, a to było z rok, albo dwa temu...więc wątpię, żeby ktokolwiek teraz tam był.

W Shift 2 to samo, też online martwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak dzisiaj chciałem popykać multi w Shifta to jakiś error wyskakuje :/

Czyżby serwery zamknięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając idiotów z EA to więcej niż prawdopodobne.

Wysłane z mojego SGS2 przy pomocy TapaTalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było nigdzie informacji żeby wyłąćzyli serwery, później teżspróbvuje wejść

jest ktoś chętny na jakiś wyścig online ?

o dziwo online wcale nie jest martwy, wręcz przeciwnie gra dużo ludzi, U mnie bez problemu znajduje chętnych do ścigania się!

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem 23 strony tego watku i juz jestem pogubiony wiec prosze o wyrozumialosc. Z racji ze PS3 mam od niedawna wczoraj stalem sie posiadczem Shifta (mimo roznych opinii na temat tej gry - dla mnie ma ona dawac fun w polaczeniu z DFP i tyle).

Tak wiec czy ktos grajacy na DFP moglby mi powiedziec - po co ustawia sie kat sterowania w ustawieniach skoro kierownica na sztywno i tak blokuje sie na 900 stopni. W menu przelacza sie za 270 zaczynam Quick Race i znow 900. Wiem ze R3+select+R1 przelacza ustawienia ale jakos nie chce mi sie tego za kazdym razem robic. Z tego co pojedzilem meganka w QR to widze ze 270 to za malo a 900 to za duzo czy mozna jakos wymusic wartosc stopniowa - ustawienia w opcjach w ogole zdaja sie byc ignorowane.

W tej chwili ta wartosc mam na 360 ustawiona.

Czy ktos moze podac mi przykladowe ustawienia sterowania dla DFP?

EDIT:

Czy mozliwosc zmiany nad- podsterownosci powinna byc zaraz po tym jak kupie samochod czy trzeba ja dopiero odblokowac? Znalazlem ustawienia podstawowe - tunning.

Poki co przyznam ze gra spelnia swoja rozrywkowa role.

Z gory dziekuje.

EDIT2:

Po paru godzinach, gra spelnia swoja rozrywkowa role, ciut bardziej czuc ze prowadzi sie woz niz w typowych scigalkach gaz do dechy i hurra (wiekszosc gier z serii NFS). Co prawda mam dopiero jeden wozek i katuje szybki wyscig bo chce dobrac najlepsze ustawienia pod siebie (zarowno trudnosci jak i DFP) i mimo iz zabawa mila to bylo by ciut lepiej jesli wspierane kierownice mialy chociaz sugerowane wartosci bo domyslne, dosc szybko przestaly sie sprawdzac (chocby martwa strefa hamowania kiedy to chce w miare szybko przed zakretem zwolnic hebel i juz jestem poza torem bo reakcja za wolna). Tak wiec bawie sie w ustawianie.

pozdrawiam

Edytowane przez nallegam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o odpowiedź.

 

Posiadam kierownicę Logitech G27.

 

 

Czy istnieje możliwość konfiguracji w tej grze przycisków z tych na koło manetki zmiany biegów na przyciski przy kierownicy oraz zrobienia z np. dźwigni zmiany biegów hamulca ręcznego?

 

W opcjach konfiguracji pojawia się obrazek kierownicy G25 i ta gra chyba stworzona jest bardziej pod nią?

 

Bo nie mogę zrozumieć przymusu używania NITRO guzikiem koło dźwigni, kiedy na kierownicy jest 6 bezużytecznych w tej grze przycisków funkcyjnych. 

 

To samo się tyczy ręcznego, hamowanie guzikiem koło dźwigni strasznie utrudnia grę i w ogóle dla mnie TO BEZSENS. Może ktoś mnie oświeci czy da się coś zrobić czy lipa.... ?

 

Dziękuje. 

Edytowane przez koprus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o odpowiedź.

 

Posiadam kierownicę Logitech G27.

 

Czy istnieje możliwość konfiguracji w tej grze przycisków

 

Co prawda mam DFP ale szukalem i szukalem i nie znalazlem zadnego sposobu zmiany domyslnej konfiguracji ktora mi z roznych powodow pasowala srednio. 

Tak wydaje mi sie ze gra ma na sztywno przypisane przyciski.

 

Pozdrawiam

 

========================================================================

EDIT:

 

No to ukonczylem w koncu Shifta po 2 podejsciach i bolu, lzach i pocie....

 

Gre oceniam jako bardzo dobra - frajda z jazdy na DFP rewelacyjna, zniszczenia, prowadzenie pojazdow (coz to nie mial byc symulator) niemniej jesli przyjmiemy ze gra rzadzi sie swoimi prawami w tym fizyki to mozna do modelu sie przyzwyczaic i jest doprawdy wyborna zabawa. Drift mi zupelnie nie podszedl (zreszta jak w wiekszosci gier i ten tryb zostawilem w spokoju)

 

Teraz o tych łzach - otóż po pierwszym przejsciu gdzie mialem znakomita wiekszac eventow (poza driftem) gra zalapala zawieche na NFS Worldd tour gralem chyba z 4h zawiechy w roznych miejscach noz w morde....

Skasowalem gre, patche, savy wszystko - od zera jechalem kariere tym razem speed run a wiec nie bawilem sie w maksowanie eventow i jak moglem wskoczyc do kolejnego etapu to zwyczajnie to robilem. Doszedlem do NFS L.W.T i znow to samo..... dobrze ze gralem na kierownicy bo balbym sie ze jednym rzutem padem rozwalilbym TV.

 

Dla potomnych nie wiem kto ale ktos odkryl gdzie lezy problem na jednym z forow wyczytalem co nastepuje: Wylaczyc Autosave i jak reka odjal. Testowalem u siebie dziala. Co wiecej zwiechy moga pojawiac sie tez w innych eventach szczegolnie jesli te skladaja sie z wiecej niz jednego wyscigu.

 

Autosave wylaczyc mozna w Opcjach -> Save/Load -> Autosave.

 

Mam nadzieje ze komus to pomoze i oszczedzi nerwow.

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś na ustawkę po platynę, jak najszybciej by się przydała, bo chcę sprzedać. Ustawka na odznaki za wygranie wyścigów Online...

Chętnych proszę o wysłanie zaproszenia na PSN (Nick: Adameq2000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie + Necroposting :)

 

Czy da się jakoś pobrać zdjęcia zrobione w photo mode albo w ogóle gdzie one się znajdują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×