Skocz do zawartości
ZbigniewZ

GRAW 2 - mini recenzja.

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego że wcześniej grałem w takie gry jak R6RS, BF2 i GRAW1 wszystkie na PC. Playstation3 jest moją pierwszą konsolą. Wcześniej nie miałem styczności z konsolami ani z grami na nie przeznaczonymi jak również z wersją GRAW’a 2 na X360 czy PC. Informacje te są dość istotne co wyjaśnię w dalszej części tego opisu.

Demo gry dostępne jakiś czas temu na PSS zrobiło na mnie dość dobre wrażenie i postanowiłem zakupić pełną grę.

Mam płytę zaczynamy więc test:

I tu znowu pewien wstęp. Opis podzielę na dwa rozdziały, jeden to single player drugi to multi player i to bynajmniej nie ze względu na sposób gry tylko z tego powodu że są to dwie zupełnie inne gry !!!.

SINGLE PLAYER:

Właściwie praktycznie nigdy nie grywam z komputerem bo zazwyczaj marny to przeciwnik i tak jest w tym wypadku. Mimo ustawienia trybu najbardziej zaawansowanego przeciwnicy to zwykłe „półgłówki”. Przejście całej gry jest w miarę szybkie i nie nastręcza większych problemów. W trakcie przechodzenie kolejnych poziomów odblokowują się nam różne elementy gry (najczęściej są to elementy zupełnie zbędne np. nowy podkład muzyczny). Pod względem graficznym i dźwiękowym gra prezentuje się całkiem dobrze i nie można mieć co do tego elementu większych zastrzeżeń. Ogólnie tryb single player wygląda i działa bardzo dobrze, tylko ile razy można przechodzić tą samą kampanie z tymi samymi przeciwnikami poustawianymi w tych samych miejscach na mapie.

MULTI PLAYER:

Dla tego trybu zakupiłem tą grę i ..... okazało się że gra tak różni się od tego co jest w trybie single player (i w demie) że można uznać ją za zupełnie inną grę i nie chodzi mi w tym momencie o sam sposób gry tylko o jej wygląd i działanie. Menu multiplayera jest przejrzyste jasne i do niczego nie można się przyczepić. Są dwie możliwości gry, na zwykłych serwerach i na serwerach rankingowych a każdy z nich posiada kolejne dwa tryby, jeden to szybka gra gdzie zostaje wyszukany serwer na którym możemy grać od razu a drugi tryb umożliwia określenie opcji (np. mapy, broni itp. Itd.) serwera na jakim chcemy zagrać co prowadzi do wyświetlenia listy dostępnych serwerów z włączonymi takimi opcjami. Do tego momentu jest wszystko świetnie, później zaczynają się problemy. Bardzo denerwujące jest gdy po wejściu na serwer słyszymy grupkę osób które za pomocą HS’a rozmawiają ze sobą a ich głównym słowem jest f*ck w różnych odmianach. Gra umożliwia wyłączenie takiego gościa jednak nie jesteśmy informowani kto w danej chwili używa mikrofonu, więc trzeba wyłączać i włączać po kolei wszystkich aż do skutku. Przy okazji, jakość dźwięku rozmów jest bardzo dobra. Obsługa gry online pozostała z wersji pierwszej GRAW’a i to jest moim zdaniem bardzo dobre podejście. Ogranicza to w znaczący sposób ilość dostępnych serwerów ale z drugiej strony praktycznie nie ma lagów. Teraz wchodzimy do gry i ..... kurcze nic nie widać, mapa jest tak ciemna że trzeba włączyć wizjer. Obraz po takim zabiegu jest tragicznej jakości ale przynajmniej coś widać. Myślałem że jest to nocna mapa i dlatego postanowiłem zignorować ten problem do momentu kiedy okazało się że 80% map w tej grze to mapy na których nic nie widać. Śmiem twierdzić że jest to jakieś poważnie nieporozumienie i pomyłka ze strony UBI. Niestety na mapach problemy się nie kończą w górnym lewym rogu ekranu mamy coś co powinno ułatwiać grę (widok z kamer innych osób, UAV itp.) jednak „to coś” co tam jest przypomina grafikę z ZXSpectrum lub coś w rodzaju artystycznego na wpół ruchomego obrazu. Wszystkie opisy na ekranie są zbyt duże i umieszczone za blisko środka ekranu co dodatkowo zaśmieca widok główny. Mapy na których „coś widać” mają nienaturalne kolory a cały ekran wygląda trochę jak film rysunkowy. Kiedy patrzymy na innych graczy możemy zauważyć że „jeżdżą oni na wrotkach”. Oczywiście nie omieszkam się przyczepić do sterowania grą. Nie przepadam za padem i o ile w wypadku np. motorstorma nie wyobrażam sobie innego sterowania niż pad to w wypadku strzelanki sterowanie padem to spore nieporozumienie. Oczywiście są osoby które uwielbiają grać padem ale ja i zapewne spore grono osób które wcześniej grały tylko na myszy i klawiaturze nie jest w stanie przyzwyczaić się do tego typu sterowania. Mimo że PS3 posiada wbudowane funkcje obsługi klawiatury i myszy jest to nagminnie „olewane” przez producentów gier a szkoda przecież wystarczy w konfiguracji serwera zrobić pozycje gdzie można określić tryb rozgrywki na serwerze np. only KiM, only Pad, Mix i problem rozwiązuje się sam. No i na koniec punktacja która niestety też jest błędna. Próbowałem rozszyfrować pozycje Kill i Death gdzie powinny być wpisane dane dotyczące ilości „trupów”, jednak ni jak nie mogłem dojść do tego jak to jest liczone. Po prostu nie zgadza się z rzeczywistością.

Ogólnie można podsumować nowego GRAW’a jako pozycje średnio-złą. Kiepska jakość obrazu, bardzo dobra jakość dźwięku, beznadziejne sterowanie, dobra obsługa menu i opcji, błędne naliczanie punktów, dobra konfiguracja i połączenie z serwerami, fatalna grywalność.

Nie pozostaje nic innego jak czekać do 5 listopada na bezpośredniego konkurenta dla GRAW’a czyli Call Of Duty 4.

P.S. – jeżeli ktoś gra kobietą (jest taka możliwość) dość ciekawie prezentuje się krzyk takiej osoby po otrzymaniu kulki  ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ta gra to chyba moje rozczarowanie roku.

Więcej niż ZZ nie będę pisał bo w sumie najważniejsze elementy zostały wymienione.

Singiel - bardzo dobry. Graficznie, dźwiękowo. Wg mnie lepszy niż R6: V. No ale wypada pewnie ok 8h grania. I koniec.

K O N I E C - ponieważ online to jakieś nieporozumienie. Chyba ten moduł robiła inna ekipa. I za to co zrobili powinni zostać powieszenie nie powiem za co.

Rozumiem, że online może mieć ciut uboższą oprawę graficzną od singla ale na miłość boską to co przygotowało UBI woła o pomstę do nieba.

Co do samej jakości połączenia nie mam zastrzeżeń. O pomyśle, żeby z poziomu gry nie było dostępu to listy Friends z XMB już czytaliście. Nie wierzyłem, że można tak zbombać tryb multi dobrej gry. Ale taka jest prawda. Ja już chyba do tego trybu nie wrócę.

Nie wiem jak wygląda wersja na X360. Miałem wrażenie, że była bardzo dobrze oceniana.

Podsumowując: jeżeli ktoś ma ochotę na świetny singiel - polecam.

Jeżeli ktoś stawia na online - omijać wielkim łukiem. Polecam R6, które jest w tej chwili liderem strzelanek online. WH jest świetny ale to trochę inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ukonczeniu tej gry na konkurencyjnym x360 w bardzo krotkim trybie single odpusicilem sobie te gre ona jest latwa i nudna nawet na ''Elevated risk'' a co do online to nie chcialo mi sie kupowac xbox live. Licze ze jak wyjdzie GRAW 3 to dluzszy tryb tryb single i lepszego online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez godzinę nie mogłem normalnie pograć w WH. Albo serwer mnie wywalał albo następowało zawieszenie konsoli po minucie gry.

No i wtedy zagadał mnie mastadave'a i namówił do partyjki GRAW2. Wyżaliłem mu się, opowiedziałem co mi się nie podoba.

Masta odpalił jakąś tam mapkę i się zaczęło.

....

....

....

Po 3 godzinach siedzę z wypiekami na twarzy. Tydzień temu postawiłem na niej krzyżyk ale warto było dać jej szanse.

Rzeczywiście część plansz jest tragiczna - na te wpadłem na początku i się zniechęciłem. Ale są też rewelacyjne. Z rewelacyjnymi ścieżkami muzycznymi i klimatem.

Do tego różnorakie tryby.

W sumie całość sprowadza się do pogrania z normalną ekipą.

Skoro kilka dni temu zrąbałem ten tryb teraz czuje się zobowiązany napisać swoje odczucia po ponownym podejściu do tematu.

WH jest bardzo wciągający ale dosyć szybko popada się w rutynę. Każda gra wygląda tak samo, gra się prawie jak robot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sim

Je jestem też zwolennikiem tej gry. W chwili obecnej jest to jedyny tytuł (jaki posiadam) gdzie można odczuć w miarę realizm.

Do czasu Call of duty 4  będę online grał w tą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może więc jakaś ustaweczka na meczyk? w sumie nie miałem jeszcze okazji pograć z rodakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak gramy dzis???

P.S.

Ja sie zrazilem na poczatku... moze wiec koledzy pomozecie sie wkrecic ??? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze już conajmniej pięciu do gry. tylko jeszcze trzeba to jakoś zorganizować

Myślę, że spokojnie z 8 osób będzie.

No to jak gramy dzis???

Ja sie zrazilem na poczatku... moze wiec koledzy pomozecie sie wkrecic ??? ;-)

Będzie dobrze.

Gramy dzisiaj. Jakoś wieczorem ok 20:00 - 20:30 powinienem odpalić konsolę.

Założę grę Ranked -> Solo Elimination -> Thief -> kerrang

Nie powinno być wiele innych tego typu. Jak powchodzicie to pododajemy się do "ulubionych", Reflect doda wszystkich do klanu i potem sobie ustawimy już jakąś fajną rozgrywkę drużynową.

Proponuje też kontynuować temat w wątku [a href=http://www.ps3forum.pl/graw-2-t194.0.html" target="_blank]http://www.ps3forum.pl/graw-2-t194.0.html[/a]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry, że odświeżam po taaak długiej przerwie :biggrin: Ale może wiecie czy ta gra posiada trofea? Gram i gram i nic nie wpada! No i na Xboxa są osiągnięcia a na ps3 by nie było?

Edytowane przez yaro555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wejść w trofea i zobaczyć, czy jest ta gra? Albo w googla wpisać... -.- Nie, ta gra nie posiada trofeów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×