Skocz do zawartości
Yakash

SAMSUNG LE32B650

Rekomendowane odpowiedzi

to ja się w trące i powiem że jade na fabrycznych nic nie zmieniałem może jestem ślepy ale żadnych zastrzeżeń do tego tv nie mam a o input lagu to możecie sobie klechdy i baśnie domowe napisać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No sorry, a jeśli ten TV ma laga wielkości 80 ms, to daje stratę rzędu 4-5 klatek. Nawet laik zauważyłby taki spadek podczas filmu, który wyświetlany jest ze stałą prędkością 24-25 klatek na sekundę.

Nie stratę a opóźnienie, zasadnicza różnica. Sam to sprawdzę jak TV kupię. Trzeba by zmierzyć czas reakcji widocznej na ekranie w stosunku do naciśnięcia przycisku na tej samej grze na kilku TV w tym jakimś CRT. Oczywiście od samego naciśnięcia klawisza do reakcji (nie graficznej) również wystąpi jakaś latencja. W takim układzie każda różnica widoczna na ekranie będzie wynikiem różnicy między TV. Nawet było by ciekawie to sprawdzić, pytanie jak mierzyć czas włączany i wyłączany automatycznie.:)

to ja się w trące i powiem że jade na fabrycznych nic nie zmieniałem może jestem ślepy ale żadnych zastrzeżeń do tego tv nie mam a o input lagu to możecie sobie klechdy i baśnie domowe napisać .

To, że czegoś nie doświadczyłeś nie oznacza, że tego nie ma.

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No sorry, a jeśli ten TV ma laga wielkości 80 ms, to daje stratę rzędu 4-5 klatek. Nawet laik zauważyłby taki spadek podczas filmu, który wyświetlany jest ze stałą prędkością 24-25 klatek na sekundę.

To jest opóźnienie jak już kolega wyżej napisał. Film idzie normalnie tylko że z opóźnieniem :)

Co do tych wartości to pewnie są za duże, ale będą to na normalnych ustawieniach z 40ms co niektorym może przeszadzać a innym nie. Szczeże powiedziawszy to wątpie aby to było widzialne w tym modelu samsunga o którym mówimy, ale na sto procent takie coś jak input lag występuje i nie jest to wymysł ludzi.

Mam prośbę do posiadających ten tv, mogli by zrobić test taki jak na filmiku podałem? Zobaczymy jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Input lag (rel. to Samsung F96) 17-33ms in [Game Mode] or over VGA; 85-100ms otherwise" cytat z testu HDTV.TEST.UK - LINK

Opinie są podzielone wśród użytkowników od bardzo liberalnych (Yakash) do bardzo restrykcyjnych (na innym forum ktoś pisał, że to dyskwfalfikuje ten TV w jego oczach, grzecznie to ujmując:) ). Na szczęście najwięcej opinii jest umiarkowanych. Nie powinniśmy się sprzeczać czy IL jest czy go nie ma tylko czy rzeczywiście przeszkadza w grze i jak można nim manipulować bez straty jakości (a podobno można).

Yakash, nie można wykluczyć wielkości matrycy jako czynnika wpływającego na efekt. Nie od dziś wiadomo, że różne rozmiary tego samego modelu mogą różnić się charakterystyką (nie mówiąc już o częściach).

Bardziej mnie interesuje jakość obrazu, jak jest z tym kontrastem czarnego na czarnym? Można zauważyć murzyna w czarnym garniturze w ciemnej scenerii jeśli nie będzie się uśmiechał i będzie miał zamknięte oczy?:).

Druga rzecz to aktualizacja softu, może pomóc.

p.s. Napalam się na ten TV, mimo, że radzą mi plazmę panasa g10 to dzisiaj byłem w dwóch sklepach ze swoją płytą James Bond (BR). Nie wyglądało to na 100hz'ową płynność, a co tu mówić o 600hz. Muszę znaleźć sklep gdzie mają podłączonego B650 do BR.

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie są podzielone wśród użytkowników od bardzo liberalnych (Yakash) do bardzo restrykcyjnych (na innym forum ktoś pisał, że to dyskwfalfikuje ten TV w jego oczach, grzecznie to ujmując:) ). Na szczęście najwięcej opinii jest umiarkowanych. Nie powinniśmy się sprzeczać czy IL jest czy go nie ma tylko czy rzeczywiście przeszkadza w grze i jak można nim manipulować bez straty jakości (a podobno można).

Yakash, nie można wykluczyć wielkości matrycy jako czynnika wpływającego na efekt. Nie od dziś wiadomo, że różne rozmiary tego samego modelu mogą różnić się charakterystyką (nie mówiąc już o częściach).

Bardziej mnie interesuje jakość obrazu, jak jest z tym kontrastem czarnego na czarnym? Można zauważyć murzyna w czarnym garniturze w ciemnej scenerii jeśli nie będzie się uśmiechał i będzie miał zamknięte oczy?smile.gif.

Druga rzecz to aktualizacja softu, może pomóc........

Witam

To ja też coś napiszę na temat tego LCD mam go jak tylko wszedł do sklepów (3 dni po premierze, bo mi Sharp padł po 3 dniach użytkowania i kupiłem Samsunga)

Dziś lub jutro postaram się napisać coś więcej, ale nie jest to LCD idealny, (bo nie ma chyba takiego)

Input lag jest i występuje !! bardzo łatwo to sprawdzić.

I ja to zrobiłem wystarczy podłączyć PC z dobrą kartą graficzną przez HDMI do LCD oraz pod CRT (ja podłączyłem przez S-video)

Co się okazuje że jeszcze na starym firmware było to w okolicach tryb normalny 90-70ms a nawet kilka razy pokazało się 120ms

Tryb gra już wygląda lepiej, bo w okolicach 50-40ms, ale tragicznie jest po podłączeniu przewodu D-Sub, bo ponad 100ms

Wiem, że już były 2 aktualizację i widzę, że w trybie gra jest już mniejszy Input lag, ale o ile to nie powiem, bo nie chce mi się przenosić znowu TV CRT.

Wcześniej miałem też Samsunga, który już miał swoje lata (ponad 3 lata) i tam mniej to było widoczne z moich pomiarów jak tylko kupiłem B650 stary Samsung S72 miał w okolicach 40-30ms w trybie PC

ElKey co do jakości obrazu nie można się przyczepić czarny wygląda naprawdę dobrze, co do zlewania się koloru czarnego i tracenie detali to chyba tylko ja widziałem, ale na Sharpie tam jest tragedia a ten Samsung daje sobie radę i widać detale najlepiej można przekonać się na Harrym Potterze 3 cześć gdzie w pewnym momencie jest nie mało ciemnych scen.

Ale z tym murzynem to bez przesady chyba na czarnym tle zobaczyć czarnoskórego to jest cud no chyba że to jest Michael Jackson biggrin.gif

Jak tylko będę w domu i znajdę chwilkę opisze jak mi się gra i ogląda na tym LCD a jak by nie było mam go już prawie 5 miesięcy

Co do aktualizacji to jak na razie Samsung się stara coś poprawiać i już był dwa razy nowy soft.

Jak za tę cenę i to, co posiada ten LCD jest naprawdę niezły.

Tynio

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 40" B650 ale z powodu tego IL chyba kupię coś z LG :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 40" B650 ale z powodu tego IL chyba kupię coś z LG :/

Poczytaj forum, HDTV czy ten model, co będziesz wybierał też nie ma IL

Co do tego IL jest to minimalnie widoczne w tym LCD, ale nie ukrywam że byłem w sklepie i sprawdzałem

też inne LCD co się okazało że najgorzej jest z Toshibą oraz chyba jakiś Philips miał potem dopiero Samsung

Najlepiej jak byś gdzieś poszedł i potestował to - co się dowiedziałem jakiś czas temu że Samsung w ramach zmniejszenia kosztów montuje matryce nie tylko swoje

ale też innych producentów i to może być powodem minimalnego IL (oraz różnicami między egzemplarzami )

Ludzie się wypowiadali że grając po sieci ma to wielkie znaczenie jednak przy opcji GRA Samsung ma tylko około 40 ms

Inne LCD będą miały na poziomie 20ms-30ms co pozwala już normalnie grać.

Wiem jedno, że nieraz zapomnę przełączyć na opcje gra i widzę, ale po przełączeniu gra się dobrze.

Kiedyś pisali, że seria A miała dużo większy Input lag potem to naprawili i jest na takim samym poziomie, co B650

LCD kupuje się nie na 2-3 miesiące tylko na dłużej, więc nieraz warto poczytać 2 tygodnie i pochodzić po sklepach z tydzień niż potem żałować

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez posiadam 32B650 i jakoś narazie IL nie zauwazyłem , co prawda sprawdzane tylko na Grid , COD 4 , I R5. Polecam ten TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IL, występuje poczytaj testy, albo pograj w CoD4 na Multi, to zobaczysz o czym mowa :] Niby ten IL to około 20ms-110ms w zależności od typu połączenia PS3 z Samsungiem. Co do najmniejszego IL, to można powiedzieć że posiada go Panasonic TX-P42S10E, i jest on równy 5ms :] Taki TV, można mieć już za 2600zł z małym hakiem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam więc rzucę swoją teorie

w TV najważniejszy jest czas reakcji matrycy w starszych modelach TV był on na poziomie około 8ms(w kiepskich modelach nawet powyżej co dawało bardzo wkurzający efekt "smugi,smużenia" czyli zamiast jednej piłki w Virtua Tennis widzisz "dwie" a w zasadzie cień jednej :tongue: )

dalej co do IL

w większości TV jest coś takiego jak TRYB GRY(ma to LG,SONY,SAMSUNG,TOSHIBA w innych modelach nie sprawdzałem szczerze mówiąc a mam okazje bo pracuje w sklepie RTV :D ) a co daje tryb gry?

po włączeniu go telewizor zaczyna działać jak monitor czyli tylko wyświetla obraz!!!!

jak telewizor działa w normalnym trybie to obraz który dostaje trafia do procesorów które zajmują się obróbką obrazu później TV "podejmuje" decyzje czy ma wyświetlić obraz przetworzony czy normalny...i z tego moim zdaniem bierze się właśnie opisywany przez Was IL ale to tylko taka moja teoria :teehee:

co do serii b650 świetny TV ja zainwestowałem ostatnio w serie b550 (bajery z serii 6 są mi zbędne bo 100Hz,DLNA,Content Libary czy inne a 500zl na ulicy nie leży :tongue: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IL, występuje poczytaj testy, albo pograj w CoD4 na Multi, to zobaczysz o czym mowa :] Niby ten IL to około 20ms-110ms w zależności od typu połączenia PS3 z Samsungiem. Co do najmniejszego IL, to można powiedzieć że posiada go Panasonic TX-P42S10E, i jest on równy 5ms :] Taki TV, można mieć już za 2600zł z małym hakiem :]

Gram na Multi (narazie sie ucze bo jakos ciezko mi sie przyzwyczaic do pada ) i jakos nei zauwazyłem IL , moze jestem "ślepy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na Multi (narazie sie ucze bo jakos ciezko mi sie przyzwyczaic do pada ) i jakos nei zauwazyłem IL , moze jestem "ślepy" :)

Bez przesady że już ślepy.

- testy tego TV były chyba robione w marzec - kwiecień i od tego czasu wyszło chyba 4 aktualizację

i możliwe że któraś z nich coś poprawiła.

- Jak chcesz zobaczyć IL na tym TV to polecam Ci (jak masz taka opcję) zrobienie dwóch testów

1. Trzeba mieć grę SingStar i oczywiście mikrofony

Wejść do ustawień i tak skonfigurować opóźnienie mikrofonów względem dźwięku z LCD, TV czy zestawu Hi-Fi i tam Ci pokaże liczby :)

2. Trzeba mieć zestaw HiFi z wejściem optycznym i podłączyć z konsoli do tego zestawu oraz w konsoli zmienić (dokładnie nie pamiętam jak to się nazywa)

w opcjach audio na multi wyjście by dźwięk działał jednocześnie na wzmacniaczu oraz w TV

W obu przypadkach polecam przełączenie w LCD na opcje GRA - ON i OFF

Jak nie przemówią liczby to w 100% przemówi dźwięk bo słychać wyraźnie że to jest różnica prawie 0,5sek.

Ale i tak uważam że ten LCD jest bardzo dobry do grania oraz do oglądania TV

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mam mozliwosci zrobienia takiego testu

w kazdym badz razie mnie obraz zadowala IL moje oczy nie widza firmware mam najnowszy 2004.1 . mysle ze w tym przedziale cenowym i to nei ma konkurenta :) POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli chodzi o bajery to nie ma :P Ale jeśli o obraz to można się zastanawiać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakash masz + za opis tv, dowiedziałem się tego czego chciałem i nie rozpisywałeś się tak jak większość ludzi na forum,bo oni piszą tak długie opisy ze odechciewa mi się na początku czytać ;D ,i tez chyba wybiore ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po tych kilku miechach dalej opłaca się brać ten model?

Zależy jak na to patrzeć

Pojawiło się kilka innych fajnych LCD, ale są droższe i leprze

Jeżeli chodzi Ci o w miarę tani oraz wypasiony i dodatkowo dobry LCD to się opłaca.

Producenci nowe modele zapowiadają pod koniec roku lub na początku roku

Ten model ma bardzo dużo opcji, które tak można zmieniać, że prawie każdy będzie zadowolony z obrazu.

Ten LCD ma jeden nie mały plus

- ustawiania firmowe pozwalają cieszyć się zadowalającym obrazem (niestety nie każdy LCD może tym się poszczycić )

Mi osobiście wygląd nie pasuje, ale jak powiesiłem na ścianę prezentuje się dużo lepiej.

Jak będzie on tylko służyć do grania na PS3 to może to być też tańszy model B550 (brak 100Hz oraz kilku innych dupereli, które nie wpływają na jakość wyświetlanego obrazu z PS3)

Ale jak masz oglądać TV czy DVD lub nawet dużo filmów BD to D650 będzie super

Polecam też kartkę papieru do zapisywania ustawień i poszukać specjalnej płyty do ustawiania obrazu po takim zabiegu, który może zając nie mało, bo nawet 6 godzin można tak ustawić obraz, że nie jednego gościa, który odwiedzi Cię będzie zaszokowany obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzeć

Pojawiło się kilka innych fajnych LCD, ale są droższe i leprze

Jeżeli chodzi Ci o w miarę tani oraz wypasiony i dodatkowo dobry LCD to się opłaca.

Producenci nowe modele zapowiadają pod koniec roku lub na początku roku

Ten model ma bardzo dużo opcji, które tak można zmieniać, że prawie każdy będzie zadowolony z obrazu.

Ten LCD ma jeden nie mały plus

- ustawiania firmowe pozwalają cieszyć się zadowalającym obrazem (niestety nie każdy LCD może tym się poszczycić )

Mi osobiście wygląd nie pasuje, ale jak powiesiłem na ścianę prezentuje się dużo lepiej.

Jak będzie on tylko służyć do grania na PS3 to może to być też tańszy model B550 (brak 100Hz oraz kilku innych dupereli, które nie wpływają na jakość wyświetlanego obrazu z PS3)

Ale jak masz oglądać TV czy DVD lub nawet dużo filmów BD to D650 będzie super

Polecam też kartkę papieru do zapisywania ustawień i poszukać specjalnej płyty do ustawiania obrazu po takim zabiegu, który może zając nie mało, bo nawet 6 godzin można tak ustawić obraz, że nie jednego gościa, który odwiedzi Cię będzie zaszokowany obrazem.

Tynio, jesli wiesz cos wiecej na temat B550 moglbys to szerzej opisac ? bo planuje kupno do malego pokoju, stricte pod PS3/Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś znaczna różnica (ma być tylko do grania ew. tv przez antene-kasą nie grzeszę) między modelem 32b450 a 32b550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupić na dniach coś do małego pokoju,do oglądania TV i oczywiście grania. Wybór padł na B650 lub B550. Powiedzcie mi tylko czym one się różnią ? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupić na dniach coś do małego pokoju,do oglądania TV i oczywiście grania. Wybór padł na B650 lub B550. Powiedzcie mi tylko czym one się różnią ? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Będę wdzięczny.

ja mam 37A550 (praktycznie to samo co B550) i jestem zadowolony aczkolwiek widać czasem smużenie co jest pewnie winą 50hz... jakość obrazu oceniam wysoko bo mam porównanie właśnie z modelem 37B650 który mają moi rodzice i przy obrazie wysyłąnym przez hdmi z telewizji "n" nie widze praktycznie różnicy... a duperele w stylu wifi i odtwarzanie plików przez usb są zbędne moim zdaniem bo po co dublowac takie funkcje i jeszcze za to słono płacić skoro to wszystko można zrobić przez ps3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria A różni się od B elektroniką, poprostu w serii B jest ona lepsza. Wiadomo w końcu to nowszy model. Ja z mojego B650 jestem bardzo zadowolony, zero smużenia, ładny obraz, po regulacji piękne kolory, świetnie działa z PS3. A teraz cena jest mniejsza niż na początku roku więc tym bardziej polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam model 37B550 i też jestem bardzo zadowolony. Ale nie radzę bawić sie w menu systemowym... mówię z własnego doświadczenia, skopałem kalibrację i w niektórych grach w ciemnych miejscach jest po prostu czarno ;) Jakby ktoś miał jakies pytania to zapraszam na priv :)

Ps. jakie macie ustawienia telewizora pod PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb: Standardowy

Podświetlenie: 7

Jasność: 50

Kontrast: 90

Ostrość: 100

Kolor: 65

Balans 50/50

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE

Tonacja: Wył.

Kontrast dynamiczny: Niski

Gamma: 0

Przest. kolorów: Użytkownika

Czerwony kolor - 48 2 1

Zielony kolor - 0 50 0

Niebieski kolor - 0 0 50

Żółty kolor - 50 50 0

Cyjan kolor - 0 50 50

Purpurowy kolor - 50 0 50

Balans bieli (kolejno od góry) 28-26-27-23-28-24

Odcień skóry: 0

Uwydatnianie: Wł.

OPCJE OBRAZU

Ton: Normalny 16:9

Cyf. red. szumu: Wył.

Poziom czerni HDMI: Niska

Tryb tylko niebieski: Wył.

Tryb gra: Wł.

Oszczędzanie energii: Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×