Skocz do zawartości
Gość uszy

czy oplaca sie kupic PS3 bez dobrego tv?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uszy

czy oplaca sie kupowac ps3 jesli mam telewiozr ktory odtwarza maksymalnie 1080i czy beda jakies wielkie roznice jesli chodzi o 1080p czy poczuje ta nowa generacje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, chciałbym mieć taki telewizor...

...a odpowiadając na twoje pytanie, nie wszystkie gry chodzą w 1080p. Np Motorstorm chodzi tylko w 720p (o ile mnie pamięć nie myli). Wyższa rozdzielczość i tak pozwoli ci na komfortowe granie.

Odpowiedź na pytanie "czy warto kupić PS3" brzmi, moim skromnym zdaniem: warto (czy opłaca? to już sam ocenisz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie chcę zaśmiecać forum napisze moje pytanie tutaj(temat wiąże się z moim pytaniem). Chodzi o to: czy do TV z wjeściem SCART (EURO) będzie możliwość podłączenia PS3?

PS. IMO nawet do słabego(takiego jak mój :P) telewizorka opłaca się kupić nową maszynkę Sony.

Edit: Albo pod D-Sub(Czy można podpiąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to było? Bez odpowiedniego kabla nie podchodź, bezpośrednio się nie da. Niestety - do czasu premiery - technicznie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Przypuszczam, iż w dniu premiery dostępna będzie odpowiednia przejsciówka, jednakże znając SONY jej cena będzie kosmiczna w stosunku do realnej wartości. Z tego co się orientuję (i co piszą na forach) kable z PS2 będzie można wykorzystać w PS3. Na ile jest to prawdziwe - nie mam pojęcia.

Co do D-Sub: czysto teoretycznie - można. Na wyjściu z konsoli masz 2 typy sygnałów - cyfrowy w standardzie HDMI/HDCP oraz (podobno) komponentowe RGB. Kwestia dorwania odpowiedniej wtyczki (co pewnie w dniu premiery nie będzie możliwe) i schematu, który taki sygnał pozwoli poprawnie spiąć ze zwykłym monitorem (na co osobiście liczę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

a więc trochę sie tym zajmowałem i powiem  widziałem tylko jeden kabel do d-sub ;]  znajduje się ona w ps2 linux kit 993231161.jpg niestety pojedynczej nie widziałem :( ale czy to działa na normalnie z grami mie się nie pytaj 

the ps2 included a vga cable in the linux kit, however, there was no H/V signal so you would need a multisync/ sync on green capable monitor. it also only worked on progressive scan titles.

zacznie od postaw.

Kabelek composit składa sie z 5 cinch R G B +L P (głos) (czyli tak naprawde 3  cinche są odpowiedzialne za obraz) ,

wtyk Scart (euro) to w sumie to samo co compost , tylko ze ma wejścia i wyjścia w tych pinach.

D-sub 15pin  składa się z  R G B + Vertical sync i Horyzontal sync + jakieś monitor ID. Nie wiem po co są potrzebne te ID ...

BEZ SYNCH OBRAZ BĘDZIE ZIELONKAWY !!!!!!!!!!

41803_1070.gif

to jest schemat adaptera sygału VGA (z kompa) na scart (euro)  więc możesz sie domyślić jak powalone to bedzie zrobić samemu ... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic702976.html

najprostszym rozwiązaniem to VGA box ale nieradzie kupować tego shitu z allegro . Najlepsza VGA box na rynku to X2VGA kosztuje troszkę ..... ale krążą super opinie o tym na necie ;] zobacz poczytaj ;]  jest jeszcze jedne rozważanie podłączyć kartę TV na PCI do komputera i odpalić (karta z r g b ) i wtedy otwierasz sesje tv i grasz . (nie jestem do tego przekonany czy słaby komputer nie będzie klatkował)

czyli dopuki nie wejdzie kabelek VGA od sony albo jakieś drugiej firmy to zostały tylko 2 rozwązania

add dodam jeszcze ze po necie krąrzy kabelek VGA (podobny) ale to nie jest do D-sub mówią na niego " D Terminal Cable " wyglonda tak [a href=http://www.play-asia.com/paOS-13-71-zp-49-en-70-1pn5.html" target="_blank]http://www.play-asia.com/paOS-13-71-zp-49-en-70-1pn5.html[/a]a tak wygląda ten wtyk [a href=http://en.wikipedia.org/wiki/D4_video_connector" target="_blank]http://en.wikipedia.org/wiki/D4_video_connector[/a] więc naprawdę radze sie upewnić czy to nie ten kabelek !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi i pomoc. Wygląda na to, że będę się musiał wstrzymać z kupnem PS3 (jeśli zabraknie szczęścia, tj. przejściówki), bo jakoś nie uśmiecha mi się robienie przejściówek samemu... Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

aha jest jeszcze 3 możliwość jeśli twój monitor ma DIV-D(digital) to można poprzez przejściówką  hdmi => div-D

ale uwaga jest jeszcze DIV-A(analogowy) więc radze sie upewnić jakie se ma wejście w monitorze. i to 3-4krotnie. Bo u mnie 2 zródła mówiły ze mam DIV-D (nawet sprzedawca)  i nawet w jakimś sklepie online ...  jest jeszcze Div-I ale co to jest mnie sie niepytaj ;]

add pod tym linkiem http://www.konsola.pl/forum/viewtopic.php?...sc&start=15 jest porównanie Kabel composite (TV) VS VGA

xb1.jpg VS xb2.jpg

wienc moim zdaniem nie jest tak zle ;] lekki antyaliasink zawrze się przyda :P . Podejrzewam ze 1-2 tyg po premierze w jakiś europejskich serwisach beda rozne testy ;] i na youtube cos tez można bedzie podpatrzec ;]

heh chyba odbiegłem troche od głównego pytanie :D    tak można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie macie gdzieś spis jakie okablowanie znajduje się przy PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

eee dobre pytanie :D  hmm na youtube widzialem jak koles rozpakowywal xboxa z pudełka (jego hobby rozpakowywanie) ale  juz niepamientam ... :]  hmm ciekawi mnie czy sa jakies roznice  pomiendzy "zawartoscią" boxa 20gb a 60gb ;]    moze jakis kabelek hdmi -> hdmi w 60 ... heh trudno powiedzieć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo może jakieś fotki z wszystkim wejściami i wyjściami do ps3. Gdzieś widziałem, a teraz jak chcę poszukać to nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

powiem tak z tyłu ps3 ma:

1hdmi

1 VC(czy jak mu tam)

1. Gbit Lan

1. zaśilanie

1. wyjście na światło ;] (muza chyba)

PS3-BACK.jpg

jest jeszcze ta biała wersja ps3  z 2hdmi , 2Gbit lani padami banana myśle ze to jakaś kolekcionerska edycja jest ... albo cosik bo jest nie do nabycia :(

ps3_system_back.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeglądałem sobie stronki i jak na razie na PS3 nie ma gotowego rozwiązania, żeby podłączyć CRT. Trzeba kombinować z przejściówkami, albo samemu zrobić kabel wg schematu powyżej. XBOX ma firmową przejściówkę. No i jest ten box, który jak na moje jest trochę za drogi. Póki co wracam do licytacji monitorów. Gorzej jak wygram kilka aukcji.

Szkoda, że nie wiem jakie są przewody załączone w PS3, z tego co wiadomo to jest 3 żyłowy composit i widziałem przejściówkę na VGA, ale niektóre monitory (a chyba większość) ma wyprowadzenie kabla z męskim wejściem, więc trzeba dodatkowo przejściówkę z dwoma żeńskimi wyjściami VGA. 

Temat niby poruszany na tylu grupach dyskusyjnych, ale nikt nie umie podać konkretnej odpowiedzi, ani nikt z ludzi, którzy podłączali się nie wypowiedział na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też ciężko wypowiadać się w momencie gdy nie masz praktycznej możliwości sprawdzenia tych teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, jedynie teoretycznie jest taka możliwość podłączenia, ale nie wiadomo jak się zachowa konsola i monitor. Zatem pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

powiem tak Sony na pewno wie ze dozo osób nie ma dobrych TV i wie ze ludzie tylko czekają na taką przejscówke ;] wienc są 2 rozwiązania

1. Sony wprowadzi taką przejscówke (Data nieznana)

2. Sony nie zamierza wprowadzić takiej przejscówki straciła by wtedy dochody z Tv HDredy ;]  (bogate kraje jak np USA , japonia , DE , anglia itp kupują ps3 +tv aby ładnie sie komponował. Zgadnijcie jakiej firmy tv ? ;)

a tak na oftopic wydaje mi sie ze konsola xbox360 ma te same wyjścia co ps3 ale + sygnały synchronizacji które wymaga wejście monitora D-sub (Vga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna była ta oferta pre-order, Bravia + PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
fajna była ta oferta pre-order, Bravia + PS3 :)

taaa? kupuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

Musze oznajmić ze jestem uziemiony :( z tv ... 

Na najbliszy czas :( myślałem ze dostane od rodziców sony KV29X1D i połącze ps3 Kompozytem .  >:( >:( >:( (rodzice dostaną od babci lepszy tv .. a ja tego soniaka)

A na dodatek cos sie dzieje z obrazem tego TV niekiedy sie robi czarny obraz (juz był w naprawie bo całkowicie wysiadł obraz)

więc jestem uziemiony :(  Dowiedziałem ze moj proponowany X2VGA jest  niekompatybilny z niektórymi monitorami . Ale pisałem do nich maila i odpisali ze jesli X2VGA bedzie niekompatybilny to w ciągu 10 dni trzeba do nich odesłać .. ale to mnie niepociesza bo wyjdzie 44$ za koszty do polski i spowrotem :((((

Mam nadzeje ze sony spręrzy siły i zrobi taki kabelek bo naprawde ciemno to widzę :( a popyt na taki kabelek Naprawde durzy jest :( heh Może jest gdzieś jakaś strona "petycja" gdzie można sie wpisywać ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku grzecznie się przywitam.  :-*

A teraz przejdę do szczegółów  ;)

Mianowicie pisałem już o tym pomyśle na innych forach ale nikt nic nie wie. Wśród wielu pomysłów na podłączenie PS3 do monitora z wejściem D-Sub, chciałbym przedstawic parę z nich. Oto one :)

1. Pierwszy z nich to wyprowadzenie obrazu z wyjścia cyfrowego [HDMI], i tutaj pomysłów mam miliony  ;D, nie da się ukryc, że przez DVI jak i D-Sub nie wyślemy dźwięku, a więc wyjście optyczne ? Nie koniecznie, na zagranicznych forach użytkownicy Playstation 3 piszą iż da się jednocześnie wysyłac obraz z HDMI i dźwięk z MultiOut-a.

1a. Kabel HDMI <-> HDMI -> przejściówka HDMI to DVI -> przejściówka DVI to D-Sub.

hdmitohdmiem4.jpg

1b. Kabel HDMI <-> DVI -> przejściówka DVI to D-Sub.

hdmitodvihi0.jpg

1c. Przejściówka HDMI <-> DVI -> przejściówka DVI to D-Sub [chyba najtańsze rozwiązanie]

vgaqk2.jpg

Ale dochodzi do tego nieszczęsne HDCP, ( co to HDCP ?, o tym więcej poniżej.) tak więc nie wiadomo czy te rozwiązania zadziałają.

2. Wyprowadzenie obrazu  / dźwięku przez wyjście AV Multi Out. W tym przypadku nie mamy doczynienia z HDCP.  Natomiast rozwiązań zbyt wielu nie ma. Jedyne rozsądne to podłączenie przy pomocy przewodów componentowych, a więc :

2a. AV MultiOut <-> Component - > Component to VGA

componentau3.jpg

HDCP

Technologia HDCP (ang. High-bandwidth Digital Content Protection) jest mechanizmem pozwalającym na kontrolę przesyłania dźwięku i obrazu w formie danych cyfrowych poprzez interfejsy DVI oraz HDMI. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która umożliwiałaby utworzenie nieautoryzowanych kopii.

Specyfikacja HDCP jest prawnie zastrzeżona a jej implementacja w urządzeniu wymaga nabycia przez producenta licencji. Oprócz uiszczenia opłaty licencyjnej, licencjobiorca zgadza się na ograniczenie funkcjonalności swoich produktów. Jednym z wymogów jest uniemożliwienie urządzeniu wykonania kopii materiału. Inne ograniczenia wynikają z następujących procesów:

  1. Proces uwierzytelniania uniemożliwia nielicencjonowanym urządzeniom otrzymywania treści wysokiej rozdzielczości. (obraz ograniczany jest do jakości DVD natomiast dźwięk ograniczany do jakości właściwej dla formatu DAT)

  2. Kodowanie treści przesyłanych poprzez interfejsy DVI i HDMI zapobiega podglądaniu danych. Zapobiega także przed atakiem typu "man in the middle".

  3. Procedura unieważniania klucza zapewnia, że urządzenia producentów, którzy łamią postanowienia licencji mogą być stosunkowo łatwo blokowane przed otrzymywaniem treści wysokiej rozdzielczości.

Każde licencjonowane urządzenie posiada unikalny zestaw czterdziestu 56-bitowych kluczy. Klucze te są poufne, a ujawnienie ich może być uznane za pogwałcenie umowy licencyjnej. Dla każdego zestawu kluczy zostaje utworzony specjalny klucz nazywany KSV (ang. Key Selection Vector). Każdy klucz KSV ma 20 bitów ustawionych na 0 i 20 bitów ustawionych na 1.

Podczas uwierzytelniania urządzenia wymieniają się kluczami KSV. Następnie każde urządzenie dodaje (bez przepełnienia) swoje własne klucze do siebie według klucza KSV otrzymanego od drugiego urządzenia. Jeśli bit w kluczu KSV jest ustawiony na 1 to odpowiadający mu klucz jest uwzględniany w dodawaniu, w przeciwnym przypadku jest pomijany. Klucze oraz KSV są generowane w taki sposób aby oba urządzenia otrzymały w wyniku dodawania taką samą 56-bitową liczbę. Ten numer jest później używany w procesie szyfrowania.

Szyfrowanie jest wykonywane poprzez szyfr strumieniowy. Każdy piksel jest szyfrowany za pomocą operacji XOR z 24-bitowym numerem wyprodukowanym przez generator. Specyfikacja HDCP zapewnia stałe uaktualnianie kluczy (po każdej zakodowanej klatce obrazu).

Jeżeli jakieś urządzenie uznane zostanie za "skompromitowane" czyli jego klucze zostaną ujawnione, wtedy jego klucz KSV zostaje umieszczony na liście unieważnień, która jest umieszczana np. na nowo wyprodukowanych dyskach z zawartością wysokiej rozdzielczości. Każda lista unieważnień jest cyfrowo podpisana używając algorytmu DSA aby zapobiec unieważnianiu poprawnych kluczy przez złośliwych użytkowników. Podczas uwierzytelniania, jeżeli klucz KSV odbiorcy zostanie znaleziony przez nadawcę na liście unieważnień, wtedy nadawca odmawia wysyłania do niego treści wysokiej rozdzielczości.

Kryptoanaliza ujawniła znaczne słabości technologii HDCP po raz pierwszy w roku 2001, zanim zaimplementowano ją w jakimkolwiek komercyjnym urządzeniu. Scott Crosby z Carnegie Mellon University opublikował razem z Ian Goldberg, Robert Johnson, Dawn Song, oraz David Wagner artykuł pod tytułem "A Cryptanalysis of the High-bandwidth Digital Content Protection System" [1]. Publikacja ta została zaprezentowana na Warsztatach ACM-CCS8 DRM w dniu 5 listopada, 2001.

Konkluzje:

    "Główną słabością jest liniowa wymiana kluczy HDCP. Potrafimy:

        * przechwycić wszelkie szyfrowane dane

        * sklonować każde urządzenie posiadając jedynie jego klucz publiczny

        * ominąć blokadę producenta znajdującego się na czarnej liście

        * utworzyć nową parę kluczy urządzenia.

        * Podsumowując - potrafimy w całości ominąć zastosowane zabezpieczenia."

Odtwarzacze dysków HD DVD i Blu-ray pozwalają na ustawianie flagi ICT (ang. Image Constraint Token) przez dostawców treści na wydawanych przez nich dyskach. Flaga ta zezwala na ich odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości tylko używając HDCP. Jeżeli taki odtwarzacz zostanie podłączony do odbiornika nie posiadającego HDCP wtedy jakość odtwarzanego materiału zostanie obniżona do formatu 960x540p.

Obsługiwanie przez urządzenie technologii HDCP jest jednym z wymogów otrzymania loga "HD ready".

Najnowszy system operacyjny firmy Microsoft - Windows Vista, będzie wspierał tą technologię przy przesyłaniu obrazu pomiędzy kartą graficzną a monitorem.

Info na temat HDCP pobrano z Wikipedia.pl

Na koniec dodam iż wszystkie zastosowane końcówki, przejściówki i kable są łatwo dostępne w naszym kraju.

Oryginalna treśc została zamieszczona na www.ps3-portal.pl

Pzdr.  S_G  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze powiedz gdzie mozna to X2VGA kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietreksen

I jak wam sie gra ps3 na zwykłym telewizorze crt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I jak wam sie gra ps3 na zwykłym telewizorze crt

Nie jest to może szczyt marzeń aczkolwiek MotorStorm i tak dobrze wygląda. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :) Przynajmniej w oczekiwaniu na LCD fullHD 37 cali  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietreksen

To dobrze bo ps3 bede miec w poniedziałek ale na lcd jeszcze zbieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeD

Witam.

Nie kupilbym PS3 bez porządnego TV (conajmniej 32 cale).

Posiadam SONY BRAVIA KDF-E50A11E, i taki również polecam  :D (Ok.4500 zł KDF-50E2010 max24.pl)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×