Skocz do zawartości
Nxtfun

beprzewodowe przesyłanie obrazu PS3 - monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuję urządzenia (z odbiornikiem w komplecie) zdolnego beprzewodowo przesłać obraz z konsoli Ps3 przez wyjście multi av kablem YPbPr analogowym. Czy moglibyście mi coś doradzić? Na Google do tej pory znalazłem tylko to: <<KLIK>>.

Czy inwestowanie w tego typu przekaźniki ma jakiś sens? Czy opóźnienia w grach nie będą za duże?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Edytowane przez Nxtfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawilem sie nigdy takimi wynalazkami ani nie widzialem ich w akcji, ale juz cos czuje po kosciach zeby cudow sie nie spodziewac. Grafika w HD i bezprzedowowo - zbyt podatne na zaklocenia imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłać pewnie byś mogł tak jak piszesz sygnał analogowy, ale po co sie uwsteczniać ?

To urządzenie może przesyłać tylko syganł SD (jest małowymagający), podejrzewam że w HD jeszcze takowych nie ma albo jak są to cena jest nie dla zjadacza chleba, kup długi kabel HDMI - napewno ci starczy.

Omijał bym takie bezprzewodowe urządzenia do momentu wynalezienia bezprzewowodwego przesyałania zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu tez zastanawiałem się nad kupnem takiego urządzenia tylko chodziło mi raczej o przesyłanie obrazu z tunera sat na tv i czytałem na forach raczej negatywne opinie (przede wszystkim dotyczy to urządzeń tych za kilka stówek) np. często obraz podlega zakłóceniom w przypadku korzystania w domu z innych urządzenia wifi.

edit: ps. urządzenie do przesyłania audio/video nazywane jest transmiter lub częściej sender na allegro masz tego pełno

Edytowane przez Funk_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edit: ps. urządzenie do przesyłania audio/video nazywane jest transmiter lub częściej sender na allegro masz tego pełno

Dzięki! Tego słowa szukałem!

A co do jakości, to nie zależy mi na hd. Miałem taki pomysł, by przełączać sygnał z ps3 na transmiter, który by kierował sygnał do monitora lcd w drugim końcu domu (50 metrowy drogi kabel hdmi odpada, a sygnał analogowy zgubiłby się gdzieś po drodze :tongue: ). Tak sobie wymyśliłem, że jak rodzina "wyrzuci" mnie z salonu, to ewentualnie dokończe grać w swoim pokoju na monitorku. Jedyna wątpliwość jaka mi sie nasuwa, to czy opóźnienia będą znośne. W wielu grach wymagany jest dobry reflex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! Tego słowa szukałem!

A co do jakości, to nie zależy mi na hd. Miałem taki pomysł, by przełączać sygnał z ps3 na transmiter, który by kierował sygnał do monitora lcd w drugim końcu domu (50 metrowy drogi kabel hdmi odpada, a sygnał analogowy zgubiłby się gdzieś po drodze :tongue: ). Tak sobie wymyśliłem, że jak rodzina "wyrzuci" mnie z salonu, to ewentualnie dokończe grać w swoim pokoju na monitorku. Jedyna wątpliwość jaka mi sie nasuwa, to czy opóźnienia będą znośne. W wielu grach wymagany jest dobry reflex.

przy 50 metrach to nie spodziewalbym sie zadnych rewalicji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 50 metrach to nie spodziewalbym sie zadnych rewalicji :/

Uwzględniłem tutaj zakręty kabla po ścianach suficie itp. Nie mam zamiaru znosić na co dzień widoku walajacego sie kabla po podłodze. Poza tym jakbym miał prowadzić kabel, to musiałby kosztować chyba 500 zł żeby sygnal się po drodze nie zgubił :teehee: . Tak na wprost będzie z 10 m przez 3 cienkie ściany.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze jak za 50m kabel cena bylaby atrakcyjna :P Ale i tak nie gwarantowalaby poprawnego przesylania sygnalu. W przypadku transmiterow/senderow moga byc 2 powazne problemy:

- zaklocenia obrazu

- opoznienie w przesylanym obrazie

O ile w przypadku transmitera dzialajacego w jakis sposob cfrowy (wifi czy inne cuda) teoretycznie obraz moglby byc przesylany bezstratnie (ew. kompresja aby zmniejszyc rozmiar danych), o tyle balbym sie opoznienia powodowanego przez zagmatwane przetwarzanie takiego sygnaku. Pol sekundy opoznienia chyba zabiloby cala przyjemnosc grania, Poza tym pady dzialaja na taka odleglosc? Jak sterowalbys konsola?

Konsola powinna stac kolo tw, a nie byc wyprowadzana kabelkiem to TV w altance w ogrodku (bo tyle kabla sugeruje na takie zastosowanie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym pady dzialaja na taka odleglosc? Jak sterowalbys konsola?

Mam dom o dlgości jednego boku około 25m i na drodze stoi gruba betonowa ściana. Jak robiłem testy, ps3 nadal odbierało wszystkie sygnały. Nie zdziwił bym się jakby w specyfikacji sony podało: zasięg do 50 m :thumbsup:

Konsola powinna stac kolo tw, a nie byc wyprowadzana kabelkiem to TV w altance w ogrodku (bo tyle kabla sugeruje na takie zastosowanie :) )

cytat z wypowiedzi około 4 postów wyżej:

"Tak sobie wymyśliłem, że jak rodzina "wyrzuci" mnie z salonu, to ewentualnie dokończe grać w swoim pokoju na monitorku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miewam czasami ten problem, ale mam znacznie prostsze rozwiązanie: zabieram konsolkę do siebie do pokoju :D

... podłączam do monitora, i do głośników od kompa i... gotowe B)

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie melon podal najrozsadniejsze wyjscie z sytuacji. To jest odpiecie zaledwie 2 albo 3 kabelkow i przeniesienie do innego pokoju. Nie trzeba sie bawic w przesylanie obrazu bezprzewodowo. Tzn przerost formy nad trescia imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×