Skocz do zawartości
Gość dragon85pl

porównanie ps3 20gb a 60gb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragon85pl

Feature                                   Basic Premium

Upgradeable hard drive                   Yes, 20 GB Yes, 60 GB

Blu-ray drive                                       Yes            Yes

HDMI port                                       Yes       Yes

Bluetooth controller                             Yes     Yes

Ethernet Cable                                     Yes     Yes

Chrome trim                                       No     Yes

Built-in Wi-Fi                                        No         Yes

Flash card readers                           No             Yes

                                                                        tabelka z http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3

cena ps3 60gb 2399    a cena za 20gb nie jest znana.

hmm czy opłaca sie poczekać i kopić 20gb a za oszczędzoną kasę kupić większy HDD ? jak flash card reders można kopić za 20-30zł a wi-fi powiecmy mozemy mieć z NEO PENTAGRAM Cerberus ADSL2 Wi-Fi 802.11g Plus (300zł) albo nawet karta sieciowa fi-wi w komputer wpięta (60zl)  (dla mnie fi-wi jest niepotrzebne wole podpiąć kabelek i mieć i 1gb przepustowości + zamknienta sieć nikt sie nie podepnie z zewnątrz)

bo wydaje mi sie ze ps3 z 20gb na pokładzie może kosztować 2100-1950 czyli za różnice cenową można mieć 120gb dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto - albo kupujesz 60GB, albo czekasz aż stanieje. Powód:

- WiFi + karta sieciowa - PS3 (o ile opracują opensourceowe sterowniki do wifi) może w przyszłości robić nawet za router,

- czytniki kart,

- 60GB dysk twardy - weź pod uwagę że dyski 2,5” są znacznie droższe od 3,5”

Podliczając to co podałeś - wychodzi Ci tak czy tak cena samego PS3 60GB - SONY kupe kasy dopłaca do tego sprzętu.

p.s. zakładam, iż powyższe jest prawdą w przypadku gdy router WiFi już posiadasz. Ja takowy mam bo  mam laptoka i stacjonarnego kompa. Nie chciało mi się bawić z kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

no tak ale do szczęścia mi nie jest potrzebny wi-fi . mam 1gb lan zintegrowany w płycie główna  , która nie jest używana i mam plan do tego podłączyć ps3. Myślałem nad rutem adsl dlatego aby komputer nie musiał chodzić ze by sobie pograć online ;] mieszkam w domku jednorodzinnym więc nie mam sieci osiedlowej czy fi-wi (jeśli nawet bym miał fi-wi to w okregu 50 m mam 2-3 domy nieskomputeryzowane ) a czytnik kart hmm jak wyciągnę tą 20gb włożę do kieszeni przenośnej na usb będę miał przenośna pamięć 20gb :P.

A czytnik można kupić za 20 zeta w ostateczności i podłączyć pod pc i sieciowo przegrywać. A cena 120gb dysku 2,5" wynosi max 400zł czyli prawdopodobnie mniej więcej różnica pomiendzy 60gb a 20gb wersją. Mi najbardziej zależy na hdmi ale ponoć sony wydało oświadczenie ze wersja 20gb będzie posiadać hdmi. (informacja niesprawdzona u źródła ):-

przykładowa cena dysku  http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,34853/

aha zapomniałem dodac ze ps3 bede miał podłączony do monitora PC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że nie wiadomo - jaki interfejs tak na prawdę służy do połączenia dysku z konsolą, a przypuszczam, że nie jest to nic standardowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi się wydaje podobnie jak arabowi. Lepiej dołożyć te 300 zł i mieć wszystko w jednym kawałku bez zbędnych kombinacji. W przyszłości zawsze ten kolejny dysk można kupić, w tej chwili 2,5 cala 120 ~400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisach na zagranicznym forum można znaleźć 'PS3 120GB + 50"', także na pewno można dołączyć większe dyski. Skoro można zainstalować linuxa to wątpię, żeby PS3 robiło jakieś problemy z hardware'em.

Ja wezmę na pewno wersję 60GB, a dysk to pewnie po dobrym roku kupię, prędzej nie przewiduję zmian. Nie potrzebuję aż tyle miejsca i nie jestem z tych chomików, którzy muszą mieć wolnego miejsca na dysku przynajmniej 50%.

- znalazłem link, odnośnie wymiany dysku twardego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W podpisach na zagranicznym forum można znaleźć 'PS3 120GB + 50"', także na pewno można dołączyć większe dyski. Skoro można zainstalować linuxa to wątpię, żeby PS3 robiło jakieś problemy z hardware'em.

Ja wezmę na pewno wersję 60GB, a dysk to pewnie po dobrym roku kupię, prędzej nie przewiduję zmian. Nie potrzebuję aż tyle miejsca i nie jestem z tych chomików, którzy muszą mieć wolnego miejsca na dysku przynajmniej 50%.

- znalazłem link, odnośnie wymiany dysku twardego

Pozwolisz, ze ten filmik wrzucę do naszego portalu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mnie pytaj tylko autora :). Ja go nie nakręciłem. Wstawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale ty znalazles :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

jesli sony nie ukrywa faktu ze można wymienić dysk (klapka z boku) to niewydajne mi sie żeby robił jakiś problem z wymianą ;] ba nawet nie trafimy gwarancji - niema blomby ;]  Moją skromną myślą będzie wyczyn podłączenia dysku 3,5 cala do konsoli :P

osobiście zastanawiam się pomiędzy pojemniejszym 160gb bez NCQ i prostopadłego (ślimakiem) albo  100-120 gb z NCQ  +7200obr/min (szybszym) ale po zobaczeniu filmiku autor mówi ze to duzo nie da... Ale to sie jeszcze zobaczy z jakim dyskiem najlepej działa (cena / hałas / okres gwarancji / opinia o firmie )  ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×