Skocz do zawartości
Patricko

Trofea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy Wy również macie problem w ostatnim czasie z poprawnym wyświetlaniem trofeów?

Np. na tagach Playfire, czy na oryginalnych z PlayStation są jeszcze stare i nieodświeżone trofea.

Na Playfire na dodatek w ogóle przestało wyświetlać tą tabelkę z grami, w których ostatnio zdobywaliśmy trofea.

Jak sprawdzałem na oryginalnym z Playstation, to również trofea nie były odświeżone.

Oczywiście synchronizację z serwerem przeprowadzam codziennie, także to nie jest problem po stronie użytkownika.

Nigdzie nie było o tym wspominane? Rzecz jasna problem dotyczy tagów, które odświeżają się automatycznie.

Domyślam się, że Wy też macie taki problem, ponieważ u każdego widzę taką wadę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy Wy również macie problem w ostatnim czasie z poprawnym wyświetlaniem trofeów?

Np. na tagach Playfire, czy na oryginalnych z PlayStation są jeszcze stare i nieodświeżone trofea.

Na Playfire na dodatek w ogóle przestało wyświetlać tą tabelkę z grami, w których ostatnio zdobywaliśmy trofea.

Jak sprawdzałem na oryginalnym z Playstation, to również trofea nie były odświeżone.

Oczywiście synchronizację z serwerem przeprowadzam codziennie, także to nie jest problem po stronie użytkownika.

Nigdzie nie było o tym wspominane? Rzecz jasna problem dotyczy tagów, które odświeżają się automatycznie.

Domyślam się, że Wy też macie taki problem, ponieważ u każdego widzę taką wadę.

Pozdrawiam.

To z niewyświetlaniem się ramek z grami w któe ostatnio grałeś to błąd powszechny wśród kart Playfire. Jeżeli chodzi o update Trophy Card Playstation to sam sync nie wystarczy. Należy jeszcze zalogować się na kompie i kliknąć aktualizuj w zakładce mój przenośny identyfikator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej polskiej stronie PlayStation możesz to zrobić po zalogowaniu się danymi z PSN.

Edytowane przez Rafix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PlayStation masz u góry pasek PSN - wybierasz Zaloguj się, później samo przekieruje Cie na twój profil i będzie okienko: Moje Trofea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam chce przenieść dane ze starego konta i nic nie mogę zrobić....

dobra działa ;) dzieki

Edytowane przez bomberpoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem o co w tym chodzi.Szczęśliwym posiadaczem PlayStation 3 będę jeszcze w tym miesiącu i mam pytanie o co chodzi z tymi trofeami? Po przejściu jakiejkolwiek gry w dziale Trophy pojawia mi się coś związanego z tą grą? Nie mam pojęcia o co w tym chodzi :D Jeśli ktoś by mi wytłumaczył z góry dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofea to coś w rodzaju nagród za osiągnięcia w grze. Np. za ukończenie jakiegoś poziomu w grze dostajesz jedno z trofeów. Można się później nimi chwalić lub porównywać z innymi. W XMB można zobaczyć trofea jakie oferuje dana gra i co trzeba zrobić, aby je zdobyć. Trofea są odpowiedzią na Achievementy w X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że trofea nabijają level i dzieki temu pniemy się coraz wyżej w różnego rodzaju rankingach itd... Ze względu na to jaki pucharek dostaniemy (brązowy, srebrny, złoty czy platynowy) wzrośnie nam więcej lub mniej %...

Edytowane przez Wronator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład, w jakimś FPS'ie, masz za zadanie zabić 5 wrogów i za to dostajesz brązowy medal. Każda gra ma ileś tam medali, a po zdobyciu wszystkich dostajesz platynowy, czyli 100% gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się tu jako przykład "Trophy Huntera" :laugh:

Podobno:

Brąz = 1Trophy

Srebro = 2Brązy

Zloto = 3Srebra

Platyna = 4Złota

Ale głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój gamercard Duszol, to rzeczywiście hunter jak malowany :ok:

A co do tych srebro = dwa brązy itp. to wiele zależy od aktualnego poziomu, bo im większy level, tym mniej % dają kolejne pucharki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofea trofeami, ale ja bym z chęcią widział w profilu informacje jaką grę się skonczyło i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofea trofeami, ale ja bym z chęcią widział w profilu informacje jaką grę się skonczyło i kiedy.

pośrednio taka opcja jest, bo praktycznie w każdej grze dostaje się stosowny pucharek za jej ukończenie, trzeba tylko przejechać listę trofeów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie pośrednio.. ja bym wolał osobną zakładkę ze statystykami danej gry (czas gry, poziom, data, etc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trofea są idealnym rozwiązaniem dają obraz umiejętności i zaangażowania gracza, aczkolwiek dziwie się osobom kupującym gry pod trofea! W końcu nie kupiłem PS3 żeby grać w pin ball.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie po to kupiłem konsole ale to mnie motywuje do wyciśnięcia z gry o wiele więcej niż gdyby ich nie było. No ale tu zaczynamy zwykła dyskusję której byliśmy już świadkami wiele razy. A co do pinballi to Zen Pinball (bo chyba do tego pijesz :P ) jest grą świetną i wg mnie granie w niego nie jest profanacją ani marnowaniem PS3.

Edytowane przez ajakdwalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trofea zdobywa się w każdej grze?

Większości tak ale np Fallout 3 PL Niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trofea zdobywa się w każdej grze?

Przewaznie tak, starsze gry niestety nie maja zaimplementowanego systemu trophies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdej grze wydanej po 01.01.2009 są trofea, wcześniej zależało to od widzimisię programistów i różnie to bywa. Do niektórych gier wydano później patche (GTA, U:DF, FIFA), ale jednak znakomita większość gier z 2007/2008 nie ma pucharków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym subforum jest przyklejony temat ze stronami na których można najszybciej znaleźć informacje w jakich grach są trofea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w każdej grze wydanej po 01.01.2009 są trofea" np taki Afro Samuraj nie ma trophy ;) nad czym ubolewam. Większość gier motywuje tym, że są pucharki. Wielu producentów wraca do swoich tytułów i tworzy patche odpowiedzialne właśnie za trophy. Ostatnimi czasy Tomb Raider Underground, Need For Speed Undercover czy też Star Warsy zostały uzbrojone w te właśnie bonusy, co przyczyniło się na ponowne sprzedawanie tych tytułów ;) inni powinni iść w ślad kolegów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×